Po ferratách "od Martina do Ráje"

Po ferratách "od Martina do Ráje"

3 dny / 4 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

AKTIVNÍ LEZENÍ NA SLOVENSKU

Jedinečná příležitost poznat kus slovenské krajiny, která vás provede bývalými ložisky zlata a stříbra, přes halštatská sídliště, zachovalé planiny až po krasové poklady s roklinami plnými vodopádů. Po řádné průpravě na skalách dodáte vašemu tělu odpočinek v klidném penzionu v těsné blízkosti lesa s oborou, v níž vám bude dělat společnost nejedno milé zvířátko.
Ferratový víkend tak strávíte aktivním lezením ve třech oblastech pod dohledem zkušených instruktorů a v komorní skupince do 14 osob.

Ubytování zahrnuje také snídani v ceněCena zahrnuje


Program zájezdu

1. den

V pátek v ranních hodinách (cca 8:00 hod.) vyjedeme společně z Brna ke Kremnici.
Po obědě se vydáme k 1.ferratě poblíž ferratového parku Skalka, kde si popovídáme o vybavení a projdeme základní instruktáž k lezení na ferratách a rozcvičíme se na prvních 2 lehčích cestách "Komín" (C) a Trubačova veža (B). Vyhledavači adrenalinu si dále přijdou na své na pavoučí stěně a vyhlášeném 60 m dlouhém lanovém mostě nad dolinou, odkud se nabízí nádherné výhledy do okolí. Večer se přesuneme strávit noc do lesního penzionu k Martinu.


2. den

Po snídani se přesuneme do Slovenského Ráje, kde nás bude čekat pohádkový okruh kaňonovým údolím plným úzkých cestiček, mostků, lanových lávek a stoupaček podél skal. Pěšky projdeme přes prielom Hornádu a Kláštoriskovou dolinu na Kláštorisko. Odtud sestoupíme k ferratě Kysel (C) a vrátíme se okružní cestou k autu. Na zpáteční cestě je pro zájemce možnost koupání v aquaparku Bešenová (vstupné na 3 hodiny 24 EUR). Přespíme na stejném místě jako 1.den.

3. den

Společný víkend završíme výjezdem na Martinské Hole, odkud se pěším, nenáročným sestupem přiblížíme k ferratě HZC (C). Při postupování ferratou nebude nouze o napínavé okamžiky. Přejdeme po lanových mostech napříč roklinou, cestou z větví a neminou nás ani výhledy na kaskády a vodopády. Po tomto nezapomenutelném zážitku se vrátíme zpět na Martinské Hole k zaslouženému obědu v hospůdce přímo na Martinských holích a odpoledne (cca 15:00 hod.) se odebereme zpět do Brna a svých domovů.


Ubytování

Přespíme v sympatické lesní chatě, která se nachází v krásné přírodě u potoka nedaleko města Martin. Místo je obklopeno pohořím Malé a Velké Fatry. Je možnost opéct si špekáčky, zabroukat si slovenské národní písně či se skamarádit s jelenem, ovečkou či kozou v oboře.
Místnosti jsou většinou 3 lůžkové, se sociálním zařízením zvlášť, ale při včasné rezervaci je možnost zažádat i o 2 lůžko. K dispozici bude i bar s celodenním provozem a místnost na stolní tenis.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně v penzionu, ostatní strava je v režii účastníků. Možnost obědů bude vždy v blízkosti ferrat, které absolvujeme. Na večeři se stavíme někde po cestě v hezkém stravovacím zařízení, případě bude možnost zajistit si svou například nákupem v supermarketu.
V ceně zájezdu je také 1x energetická tyčinka Chimpanzee

Doprava

Pohodlně společným mikrobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni č. 3 z 5 bodové škály. Všechny ferraty, které polezeme, jsou určeny spíše lezcům, kteří mají již základy lezení za sebou. Zajištěné cesty vyžadují odolnost vůči závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

vybavení
Na ferraty je pro dospělého naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku).
Bez této výbavy vás nemůžeme na ferratu pustit
Tyto ferraty nejsou primárně určeny pro děti, ale starší a zdatnější lezci budou vítáni.
Pro děti do 140 cm a 40 kg by pak byl nutností tzv. celotělový úvazek pro dítě, včetně přilby a dětský ferratový set. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (popřípadě cyklistické).

Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně a budete ho mít připravené na místě u průvodců. V případě, že není možné v objednávce objednat dětský ferratový set, poptejte si ho prosím přímo na naší prodejně zájezdů a my se jej pokusíme zajistit v externí půjčovně.

skupina účastníků
Jedná se o komorní akci pro skupinku max. 14 účastníků a 2 zkušených průvodců. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.