Po ferratách "od Martina do Ráje"

Za zážitky bez obav

Po ferratách "od Martina do Ráje"

3 dny / 6 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

30. 8. - 1. 9. 2024
č. zájezdu: 224864-01
cena 6 900 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

TO NEJLEPŠÍ ZE SLOVENSKA

Dopřejte si výjimečný komplexní zážitek vyváženě spojující aktivní turistiku po zajištěných cestách, poznávání lidové kultury, ochutnávku místních specialit a relax v zázemí komfortního penzionu či termálního aquaparku. Během tří dní navštívíme tři přenádherné oblasti divokých slovenských hor, a právě krásná příroda Slovenského ráje, Martinských holí, Kremnických vrchů je největší přidanou hodnotou ke zdolávání slovenských „ferrat“. Jejich obtížnosti se netřeba bát, je průměrná (B-C) a zvládne ji i pokročilý začátečník. Nejprve se rozlezeme sklalkách, kramlích a lanových mostech vyhlídkového ferratového parku Skalka. Ferraty dalších dnů jsou zbudovány, aby vás provedli jinak nepřístupnou divokou krajinou kolem štol, jeskyní s bývalými ložisky zlata a stříbra, a také hlubokými roklinami plnými vodopádů, skalních úžlabin a padlých pralesních velikánů. Odpoledne doplníme bizarní lezecké zážitky o návštěvy nevšedních lokalit Liptova: živý skanzen vesnice Vlkolínec (Unesco), kostel a klášter kapucínů v geografickém středu Evropy atd. Večer si v tamních kolibách dopřejeme něco požitkářství, třeba u brynzových pirohů či jiných liptovských specialit. Na noc dopřejeme vašemu tělu odpočinek v moderně vybaveném penzionu ve 2 – 4 lůžkových pokojích.


Cena zahrnuje


Průvodci

Robert "bazi" Bazika

30. 8. - 1. 9. 2024 / č.zájezdu 224864-01

Bazi je prototyp zábavného společníka a zodpovědného parťáka do hor, který má vše dokonale pod kontrolou a plný rukáv alternativ do jakéhokoliv počasí. Kudrnův trakař táhne už od roku 1995, a od té doby na něj nabalil pěknou řádku klientů, kteří opakovaně vyhledávají jeho zájezdy se zárukou družné ...

Dozvědět se více

Lukáš Hajduk

30. 8. - 1. 9. 2024 / č.zájezdu 224864-01

Lukáš je velkým milovníkem hor a outdoorových aktivit, při kterých čerpá energii pro svou náročnou manažerskou práci. Nejraději má přechody hor s batohem na zádech, spaní pod širákem, východy a západy slunce a koukání na hvězdy – prostě romantik každým coulem. Má také pro strach uděláno a když si ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

V pátek v ranních hodinách (cca 8:00 hod.) vyjedeme společně z Brna ke Kremnici až vrcholu Skalka (1231 m) uprostřed Kremnických vrchů. Hned u něj nás čeká několik zážitkových ferrat stejnojmenného ferratového parku. Nejdříve si popovídáme o vybavení a projdeme základní instruktáž k lezení na ferratách a rozcvičíme se na prvních 2 lehčích cestách Trubačova veža (B) a Komín (C). K tomu se projdeme po vyhlášeném 60 m dlouhém lanovém mostě zavěšeném 40 m nad dolinou, odkud se (podobně jako z vrcholků ferrat) nabízí nádherné výhledy nejen na okolí Banské Bystrice, ale dohlédnete i na vzdálené vrcholy Velké Fatry a Nízkých Tater. Vyhledavači adrenalinu si dále přijdou na své na obtížnější pavoučí síti (D). Za námahu se odměníme první porcí místních specialit v kolibě penzionu na Skalce. Cestou na ubytování se zastavíme u ojedinělého vodního mlýna a také v Geografickém středu Evropy u malebného kostelíku sv. Jana Křtitele z roku 1588 a přilehlého kláštera kapucínů. Pak už honem na pivko a noc do útulného penzionu u Ružomberoku.

2. den

Po snídani se přesuneme do Slovenského Ráje, kde nás bude čekat pohádkový okruh tiesňavami plnými úzkých cestiček, mostků, žebříků a stoupaček podél skal. Na úvod projdeme lesem, po stupačkách a ocelových mostech přes vyhlášený Prielom Hornádu a poté po žebřících skvostné Kláštorské doliny až nahoru na Kláštorisko. Po obědě v místní restauraci a prohlídce tohoto středověkého hradiště sestoupíme do doliny Kysel. Tato divoká soutěska plná napadaných klád, balvanů, ale také vodních kaskád, jezírek a vodopádu byla 40 let nepřístupná. My ji můžeme prostoupit díky nově zbudované nenáročné ferratě (C). Pak se přes Kláštorisko vrátíme okružní cestou k autu. Na zpáteční cestě vyjedeme mezi horské louky Velké Fatry do vesničky Vlkolínec (Unesco) plné pestrobarevných roubených chaloupek, v nichž stále přebývá 20 místních osadníků. Před návratem do penzionu povečeříme v Kolibě pod Vlkolíncem. Dáte si také místní specialitu brynzové pirohy s koprem? Zájemcům o večerní termálové prohřívání dopřejeme večerní pobyt v termálním aquaparku Bešeňová (vstupné 3hod cca 30EUR).

3. den

Společný víkend završíme výjezdem na Martinské Hole (1270 m), odkud se pěším, nenáročným klesáním sestoupíme na začátek ferraty HZC (C). Při postupování ferratou nebude nouze o napínavé okamžiky. Přejdeme po lanových mostech napříč roklinou, budeme „skotačit“ po kamenech nad vodními kaskádami i padlými kmeny statných buků a neminou nás ani výstupy po kramlích podél několikametrových vodopádů. Po tomto nezapomenutelném zážitku se vrátíme zpět na Martinské Hole k zaslouženému obědu v hospůdce přímo na Martinských holích a odpoledne (cca 14:00 hod.) se odebereme zpět do Brna a svých domovů (cca v 18 hod).

Ubytování

Přespíme v útulném penzionu nedaleko města Ružomberok ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Zájemci o jednolůžkový pokoj berte prosím na vědomí, že jednolůžko bude možné zajistit pouze v případě, že nebude zaplněna kapacita zájezdu a zbyde volný pokoj. Případný doplatek za jednolůžkový pokoj by byl 1500 Kč/zájezd. V penzionu je možnost zahrát si stolní fotbal nebo ping pong.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně v penzionu, ostatní strava je v režii účastníků. Možnost obědů bude vždy v blízkosti ferrat, které absolvujeme. Na večeři se stavíme někde po cestě v hezkém stravovacím zařízení, případě bude možnost zajistit si svou například nákupem v supermarketu.

Doprava

Pohodlně společným mikrobusem.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni č. 3 z 5 bodové škály. Všechny ferraty, které polezeme, jsou určeny spíše lezcům, kteří mají již základy lezení za sebou. Pro lepší představu o obtížnosti ferrat najdete informace zde. Zajištěné cesty vyžadují odolnost vůči závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

vybavení
Na ferraty je pro dospělého naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku).
Bez této výbavy vás nemůžeme na ferratu pustit
Tyto ferraty nejsou primárně určeny pro děti, ale starší a zdatnější lezci budou vítáni.
Pro děti do 140 cm a 40 kg by pak byl nutností tzv. celotělový úvazek pro dítě, včetně přilby a dětský ferratový set. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (popřípadě cyklistické).

Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně a budete ho mít připravené na místě u průvodců. V případě, že není možné v objednávce objednat dětský ferratový set, poptejte si ho prosím přímo na naší prodejně zájezdů a my se jej pokusíme zajistit v externí půjčovně.

skupina účastníků
Jedná se o komorní akci pro skupinku max. 14 účastníků a 2 zkušených průvodců. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.