Po ferratách "od Martina do Ráje"

Za zážitky bez obav

Po ferratách "od Martina do Ráje"

3 dny / 5 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

1. 9. - 3. 9. 2023
č. zájezdu: 223864-01
cena 5 900 Kč

AKTIVNÍ LEZENÍ NA SLOVENSKU

Jedinečná příležitost poznat kus slovenské krajiny, která vás provede bývalými ložisky zlata a stříbra, přes halštatská sídliště, zachovalé planiny až po krasové poklady s roklinami plnými vodopádů. Po řádné průpravě na skalách dodáte vašemu tělu odpočinek v klidném penzionu v těsné blízkosti lesa s oborou, v níž vám bude dělat společnost nejedno milé zvířátko.
Ferratový víkend tak strávíte aktivním lezením ve třech oblastech pod dohledem zkušených instruktorů a v komorní skupince do 14 osob.

Zájezd zahrnuje dopravu pohodlně mikrobusem a ubytování se snídaní v ceněCena zahrnuje


Průvodci

Robert "bazi" Bazika

1. 9. - 3. 9. 2023 / č.zájezdu 223864-01

Bazi je prototyp zábavného společníka a zodpovědného parťáka do hor, který má vše dokonale pod kontrolou a plný rukáv alternativ do jakéhokoliv počasí. Kudrnův trakař táhne už od roku 1995, a od té doby na něj nabalil pěknou řádku klientů, kteří opakovaně vyhledávají jeho zájezdy se zárukou družné ...

Dozvědět se více

Václav Široký

1. 9. - 3. 9. 2023 / č.zájezdu 223864-01

Vašek je dobrodruh, kterého lákají výpravy do hor i pod mořskou hladinu. Lásku k přírodě, utuženou v mládí skautem, dnes rád zachycuje skrz hledáček svého fotoaparátu.
S Kudrnou se seznámil tak jako právě teď vy, když hledal zájezd, na kterém by dal zabrat svým nohám a poznal krásu hor ze sedla ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

V pátek v ranních hodinách (cca 8:00 hod.) vyjedeme společně z Brna ke Kremnici.
Po obědě se vydáme k 1.ferratě poblíž ferratového parku Skalka, kde si popovídáme o vybavení a projdeme základní instruktáž k lezení na ferratách a rozcvičíme se na prvních 2 lehčích cestách "Komín" (C) a Trubačova veža (B). Vyhledavači adrenalinu si dále přijdou na své na pavoučí stěně a vyhlášeném 60 m dlouhém lanovém mostě nad dolinou, odkud se nabízí nádherné výhledy do okolí. Večer se přesuneme strávit noc do lesního penzionu k Martinu.


2. den

Po snídani se přesuneme do Slovenského Ráje, kde nás bude čekat pohádkový okruh kaňonovým údolím plným úzkých cestiček, mostků, lanových lávek a stoupaček podél skal. Pěšky projdeme přes prielom Hornádu a Kláštoriskovou dolinu na Kláštorisko. Odtud sestoupíme k ferratě Kysel (C) a vrátíme se okružní cestou k autu. Na zpáteční cestě je pro zájemce možnost koupání v aquaparku Bešenová (vstupné na 3 hodiny 24 EUR). Přespíme na stejném místě jako 1.den.

3. den

Společný víkend završíme výjezdem na Martinské Hole, odkud se pěším, nenáročným sestupem přiblížíme k ferratě HZC (C). Při postupování ferratou nebude nouze o napínavé okamžiky. Přejdeme po lanových mostech napříč roklinou, cestou z větví a neminou nás ani výhledy na kaskády a vodopády. Po tomto nezapomenutelném zážitku se vrátíme zpět na Martinské Hole k zaslouženému obědu v hospůdce přímo na Martinských holích a odpoledne (cca 15:00 hod.) se odebereme zpět do Brna a svých domovů.


Ubytování

Přespíme v sympatické lesní chatě, která se nachází v krásné přírodě u potoka nedaleko města Martin. Místo je obklopeno pohořím Malé a Velké Fatry. Je možnost opéct si špekáčky, zabroukat si slovenské národní písně či se skamarádit s jelenem, ovečkou či kozou v oboře.
Místnosti jsou většinou 3 lůžkové, se sociálním zařízením zvlášť, ale při včasné rezervaci je možnost zažádat i o 2 lůžko. K dispozici bude i bar s celodenním provozem a místnost na stolní tenis.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně v penzionu, ostatní strava je v režii účastníků. Možnost obědů bude vždy v blízkosti ferrat, které absolvujeme. Na večeři se stavíme někde po cestě v hezkém stravovacím zařízení, případě bude možnost zajistit si svou například nákupem v supermarketu.
V ceně zájezdu je také 1x energetická tyčinka Chimpanzee

Doprava

Pohodlně společným mikrobusem.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni č. 3 z 5 bodové škály. Všechny ferraty, které polezeme, jsou určeny spíše lezcům, kteří mají již základy lezení za sebou. Zajištěné cesty vyžadují odolnost vůči závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

vybavení
Na ferraty je pro dospělého naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku).
Bez této výbavy vás nemůžeme na ferratu pustit
Tyto ferraty nejsou primárně určeny pro děti, ale starší a zdatnější lezci budou vítáni.
Pro děti do 140 cm a 40 kg by pak byl nutností tzv. celotělový úvazek pro dítě, včetně přilby a dětský ferratový set. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (popřípadě cyklistické).

Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně a budete ho mít připravené na místě u průvodců. V případě, že není možné v objednávce objednat dětský ferratový set, poptejte si ho prosím přímo na naší prodejně zájezdů a my se jej pokusíme zajistit v externí půjčovně.

skupina účastníků
Jedná se o komorní akci pro skupinku max. 14 účastníků a 2 zkušených průvodců. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.