Podkarpatské toulání

Za zážitky bez obav

Podkarpatské toulání

9 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

jednodenní túry krajem Nikoly Šuhaje loupežníka a Ivana Olbrachta

Podkarpatská Rus – nejvýchodnější výspa meziválečného Československa. Mnohým je známa díky románu Ivana Olbrachta o zbojníkovi Nikola Šuhajovi. Možná i to je důvod, proč k podivu obyvatel Zakarpatí čeští turisté tak hojně směřují do vesničky Koločava, která v našem programu chybět nemůže stejně jako kouzelná příroda Zakarpatí, do níž budeme nalehko podnikat jednodenní túry. Nahlédneme do historie kraje, kde je živobytí stále ještě velmi nesnadné a kde čas plyne podstatně pozvolněji, než jak jsme zvyklí u nás. Cestujeme společně v jednom autobuse s cyklozájezdem Podkarpatské bicyklování.

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Večerní odjezd z Brna s nočním přejezdem přes Slovensko na Ukrajinu. Prohlídka hlavního města zakarpatské oblasti UŽHORODU (prohlídka skanzenu, hradu i centra), přesun do hor pod Boržavskou poloninu.

3. den

Túra k tajemnému vodopádu Šipot a výstup na hlavní hřeben Boržavské poloniny. Cestou zdoláme i její nejvyšší vrchol Velikij Verch (1598 m).

4.–5. den

Vycházka ze Siněvirského průsmyku po bočním hřbítku až do údolí řeky Těrebly. Návštěva nejzajímavějšího místa SINĚVIRSKÉHO národního parku – jezero Siněvir. Druhý den etapa povede přes divoké jezírko Ozerce dále přes Negrovický hřeben až do KOLOČAVY – rodné vsi Nikoly Šuhaje loupežníka.

6. den

KOLOČAVA. Dle chuti navštívíme hrob Nikoly Šuhaje, bývalou četnickou stanici, dřevěný kostel, skanzen, muzeum úzkokolejky a muzeum Ivana Olbrachta na závěr se vyfotíme u pomníku neznámého pasáka. Zkrátka oddechový den ;-).

7.–8. den

Náročná túra na nejvyšší horu Podkarpatské Rusi a Ukrajiny vůbec – HOVERLU (2.061 m). Nejvýchodnější městečko prvorepublikového Československa Jasina se starobylým kostelíkem Strukivskaja cerkva, návštěva starého židovského hřbitova a oddechová vycházka v okolí Jablonického sedla. Odpoledne vyrazíme k domovu.

9. den

Po noční přejezd dorazíme v dopoledních hodinách do ČR.

Ubytování

Nocovat budeme celkem 4x v kempu a 2x na placených tábořištích a to ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně (bude-li vámi požadované ještě volné). Ukrajinským tábořištěm se rozumí louka se suchým WC a možností se umýt. V některých kempech je možné si na místě připlatit za ubytování pod střechou.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu večeří a skončí 8. den pozdním obědem. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Všechny jednodenní výlety půjdeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Jednodenních výletníků bude přibližně dvacet, což je velmi příjemný počet na putování horami. Naši skupinu budou doprovázet navíc dva průvodci, jeden vpředu určující směr a druhý vzadu, dodávajíc povzbuzení pomalejším.

Další info

Cestovní doklady
Pro tuto cestu budete potřebovat platný CESTOVNÍ PAS. Pro případ ztráty pasu si vezměte 1 fotografii pasového formátu a xerokopii dvoustrany pasu tam, kde je fotka a osobní údaje.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Bosnou s krosnou

Bosnou s krosnou

10. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Za probouzející se přírodou Karpat – nejen pro kytkomily

Za probouzející se přírodou Karpat – nejen pro kytkomily

14. 6. - 23. 6. 2024 Chci to vidět