Požitkářské a termální Malé Karpaty

Za zážitky bez obav

Požitkářské a termální Malé Karpaty

4 dny / 8 600 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

31. 10. - 3. 11. 2024
č. zájezdu: 224341-01
cena 8 600 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

aneb hodování, termálování a poznávání všemi smysly

Chcete se dozvědět, jak to doopravdy dopadlo s krvelačnou Čachtickou paní? Toužíte hodovat u pravé „husacie pečienky s lokšami“, ochutnávat vybraná malokarpatská vína v zámeckém sklepě grófa Pálffyho, či zakusit pěnivý mok přímo z ležáckého sklepa soukromého pivovaru? Chcete se projít malebnými vinařskými vesničkami, namalovat svůj vlastní hrnek při prohlídce dílny tradiční slovenské l´udové Majoliky? A co takhle protáhnout kosti nenáročnou turistikou malebných Malých Karpat a pak zajít na halušky do nefalšované furmanské krčmy? A k tomu všemu každodenní prohřívání v přilehlých termálech a večerní oddechování v trnavském hotýlku? Že se již nemůžete dočkat? Pak je tento podzimní prodloužený víkend jako stvořený právě pro vás. Stačí nasednout do připraveného mikrobusu a vyrazit.

Cena zahrnuje

Průvodci

Robert "bazi" Bazika

31. 10. - 3. 11. 2024 / č.zájezdu 224341-01

Bazi je prototyp zábavného společníka a zodpovědného parťáka do hor, který má vše dokonale pod kontrolou a plný rukáv alternativ do jakéhokoliv počasí. Kudrnův trakař táhne už od roku 1995, a od té doby na něj nabalil pěknou řádku klientů, kteří opakovaně vyhledávají jeho zájezdy se zárukou družné ...

Dozvědět se více

Martin Šrom

31. 10. - 3. 11. 2024 / č.zájezdu 224341-01

Martin rád jezdí na místa, kde už byl. Dýchá tak na něj atmosféra uplynulých prožitků a místo tím získává úplně jiné kouzlo. Rád vozí klienty na místa, kde už byl mnohokrát a má radost z toho, že tak má v kapse množství zajímavostí a doporučení. Je svědomitým průvodcem a rád má zájezd absolutně pod ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Ranní odjezd z Brna, návštěva Čachtického hradu, odpoledne zkoukneme židovskou synagogu ve Vrbovém, tajně vyfotíme jadernou elektrárnu Jaslovské Bohunice a kosti prohřejeme v termálu Vincov les. Večerní doplňování tekutin spojené s prohlídkou soukromého pivovaru Sessler.

2. den

Dopolední prohlídka jednoho z největších slovenských hradů Červený kameň. Na oběd si necháme připravit Husacie hody ve vyhlášené dědince Slovenský Grob. Před čvachtáním v útulném termálu Horné Sáliby zkusíme stihnout návštěvu chovné oázy ussurijských tygrů.

3. den

V parku Pálffyho zámku Budmerice nasbíráme chlupaté žaludy, prohlédneme si malebnou vině-keramickou vísku Modra, soukromou dílnu i výrobní družstvo slovenské Majoliky s krátkým workshopem a malovaním vlastního hrnku. Poté si projdeme vinařskou vísku Svätý Jur a zapadneme na degustaci vybraných malokarpatských vín přímo do zámeckého sklepa zámku grófa Pálffyho. Odpolední termálování a dovádění v termálu Senec.

4. den

Dopolední výšlap na rozhlednu Veľká Homoľa v nitru Malých Karpat, na halušky se zastavíme v Furmanské krčmě, na krátkou procházku se zastavíme u „slovenského Bouzova“ Smolenického zámku a stihneme i unikátní vodní mlýn v obci Hradiště pod Vrátnom. Po cestě domů uděláme zastávku u Mohyly M.R. Štefánika na Bradle, kde si prohlédneme nově vybudované muzeum a také se můžeme kochat krásnými výhledy na Jaselské Bohunice. Návrat do Brna ve večerních hodinách. 

Ubytování

Nocovat budeme v příjemném prostředí Penzionu BAT** na postelích opatřených lůžkovinami, a to ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením (pokoje typu Standard).

Strava

Snídaně (v ceně zájezdu) formou bufetu budou zajištěny v hotelu, kde budeme ubytovaní. Přes den se v případě zájmu zastavíme na oběd v nějaké slušné restauraci (v případě husích hodů je to přímo v programu). Večeři si budete moci objednat v hotelové restauraci.

Doprava

Doprava zajištěna 2 mikrobusy pro max. počet 16 klientů.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Jedná se o nenáročný 4 denní zájezd zaměřený na poznání malebného kraje Malých Karpat doplněný o termálování a degustační zážitky. Veškerý program bude probíhat nalehko, nemusíte proto tahat všechno s sebou. Stačí mít něco k jídlu a hlavně k pití, bundu, pláštěnku a další maličkosti, takže nezapomeňte pohodlný a přiměřeně malý batůžek, který můžete mít přímo pod sedadlem nebo na klíně.

Další info

Pro koho?
Akce se bude nejvíce líbit lidem, co se mají rádi. Lidem co dokáží (nebo touží) se zastavit, uvolnit, zrelaxovat, udělat něco pro sebe, lidem co si rádi užívají blažených pocitů a jsou ochotni do sebe investovat nějakou tu korunu. Lidem, kteří chtějí potěšit své smysly a obohatit se novými zážitky a poznatky z cizích krajů. Lidem, kteří mají rádi příjemné posezení a zábavu ve stylových restauracích. Program jsme sestavili tak, aby v něm vyváženě figurovalo poznávání malokarpatského regionu, relaxování v léčivých termálních vodách a oceňování faktu, že naše chuťové pohárky si také zaslouží polaskat, zkrátka že láska prochází i žaludkem. Zároveň osloví zejména ty, kteří ocení malý počet účastníků tohoto zájezdu. Mohli bychom akci vypsat pro celý autobus, ale tady chceme být cíleně malokarpatsky „maloobjemoví“ (neboť budeme navštěvovat lokality, kde je velká masa lidí už trochu kontraproduktivní), i když vás to bude stát nějakou korunu navíc. Nepočítáme rovněž s klienty s vlastní dopravou, neboť zejména řidiči by byli ochuzeni o degustační zážitky. Přijměte tedy pozvání mít se dobře, a pokud se rozhodnete, s přihláškou neváhejte, cestujeme v počtu 8 (max. 16) klientů.

Ceny na Slovensku
Slovenské potraviny jsou stejně drahé nebo o něco málo levnější než v ČR. Služby jsou na Slovensku o cca 15 – 30% vyšší než u nás. V supermarketech rozdíly ještě moc nepoznáte, ale v restauracích a na všemožných atrakcích (wellness, lyžování, ubytování…) už ano. Meníčka v restauracích pod 5 EUR nehledejte a v slušné či stylové restauraci počítejte s polévkami za 2 – 3 EUR a hlavním jídlem za cca 7– 12 EUR.

Husí hody
Díky nákladům na chov i poměrně pracné přípravě všech husích komodit (pečená husa, sádlo, výpeček a lokše připravované ručně válením těsta z vařených brambor) je cena „husaciny“ poměrně vysoká a přijde na hlavu na cca 16 – 20 EUR. Naši objednávku budeme muset nahlásit den dopředu, což dává prostor si objednat třeba jen maštěné lokše (cca 1 EUR/ks) nebo lokše s výpečkem (cca 2.5 EUR/ks) nebo jen tak posedět s ostatními cpáči při kafíčku.

Veľká Homoľa
Na rozhlednu na vrcholu Veľká Homoľa (709 m) se vydáme ze sedla Piesok (440 m). Cca 3km trasa nahoru zabere necelou hodinu. Po výstupu na 20 m vysokou rozhlednu nám sestup zabere o přibližně tři čtvrtě hodiny dolů. Výlet by měli zvládnout všichni, kdo nemají nějaké výrazné zdravotní omezení. Komu by se to zdálo příliš, může dvě hodinky korzovat po okolí bývalé horácké osady, k rybníčku či posedět ve stylové furmanské krčmě.

Degustace vín
Každý dobrý someliér vám na degustaci nabídne ta nejlepší vína, tzn. pozdní sběry, případně výběry z hroznů atd. Ceny těchto malokarpatských vín se pohybují cca 7 – 12 EUR za láhev. Vždy se musí zaplatit celá láhev. Navíc máme jedinečnou možnost si při degustaci připlatit a ochutnat ledová, či slámová vína (prodávající se zde i za cca 22 EUR), která byste si jinak nikdy nekoupili a tedy neochutnali. Cena 6 – 8 EUR za degustaci 4 – 6 vzorků je tedy adekvátní a čas vynaložený vinařem na přípravu a výklad se do toho nepočítá. Spíše se počítá s tím, že pak v jeho vinotéce nějakou tu „lampu“ ještě zakoupíte.

Pivovar
Zapřisáhlí odpůrci chmelového moku a hospodské kultury mohou večer zůstat na hotelu. Všem ostatním mohu exkurzi do vzkříšeného pivovaru doporučit (3 EUR bez ochutnávky, 5 EUR s ochutnávkou piv z ležáckého sklepa) a doufám, že následné posezení u vybraných jantarových ležáků v lesku mosazných tanků pivovarské sklepní hospůdky, křupavoučkého pečeného kolínka a zábava u kytary se protáhne až do zavíračky.

Navštívené termály

Termál Vincov Les: Jedná se o malý termál přilepený k malebnému přírodnímu jezeru a okolnímu lužnímu lesu. Jeho hlavní předností kromě léčivé a ukrutně teplé vody je to, že leží mimo pozornost věhlasných termálů v Maďarsku a na Slovensku a tudíž je tu příjemně prázdno a klidno. Nižší vstupné rovněž potěší. Voda je brána přímo z přírodního vývěru o teplotě 61°C. Léčebnými účinky je doporučována zejména pro revmatiky a proti kožním chorobám. Kromě dětského bazénku (32°C) budeme využívat krytý termální bazén s bublinami, chrličem, tryskami a protiproudem (32°C – 36°C). Venkovní „kouzelný“ bazén (kde vás naučím chodit po hladině) nás prohřeje teplotou (38°C – 39°C). Vstupné: 5 EUR (jen vnitřní bazény), 8,5 EUR vnitřní + venkovní bazén). Děti od 3 do 14 let platí za vstup cca 6 EUR. Uvnitř malý bufet (nápoje, sušenky).

Termál Horné Sáliby: O tomto termálu platí v bledě modrém to, co o předešlém, tedy malý klidný relaxační termál. Termální voda vyvěrá z hloubky 1500 metrů o teplotě 67°C. Jedná o středně mineralizovanou, alkalicko-bikarbonátovou vodu typu HCO-Cl-Na+K. Blahodárně působí na pohybové ústrojí. K dispozici máme klidový sedací bazén (39°C – 40°C), klidový masážní sedací bazén s tryskami a bublinami (36°C – 37°C) a vetší relaxační bazén s hloubkou 135 cm vhodný i pro plavání obsahující chrliče a dnový gejzír (29°C – 30°C). Bufet u bazénů (nápoje + lehké občerstvení) Vstupné (4hod): 10 EUR dospělí, 8 EUR děti a senioři.

Aquatermál Senec: Nový termál v Senci je větší, modernější s doplňkovými atrakcemi a tomu odpovídá i cena. Uzpůsoben pro relaxaci i pro vyžití celé rodiny. Základní vstup zahrnuje dětský bazén s vodním deštníkem (32°C), velký relaxační bazén s tryskami, bublinami, chrličemi, masážními lavicemi, dnovým gejzírem a protiproudem (30o – 32°C), klidový masážní bazén s bublinami, tryskami a masážními lehátky (36°C – 38°C), venkovní termální plavací bazén s odpočinkovými masážními lavicemi, tryskami, protiproudem a vodním deštníkem (28°C – 32°C), k tomu 76 metrů dlouhý tobogán, možnost cvičení v tělocvičně s pomůckami nebo plavání v plaveckém bazénu (4 dráhy, 25 metrů). Bufet. Vstupné (3,5 hod): 16 - 18 EUR dospělí, senioři 12 -14 EUR, děti do 6ti let zdarma.

V každém termálu strávíme cca 3 hodiny.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

31. 10. - 3. 11. 2024
č. zájezdu: 224341-01
cena 8 600 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Požitkářské Maďarsko

Požitkářské Maďarsko

4. 10. - 6. 10. 2024 Chci to vidět