Přechod Šumavy

Přechod Šumavy

4 dny / 3 200 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

Přechod nalehko nejkrásnějšími místy západní šumavy

Nekonečné pláně a lesy Šumavy nás budou lákat k prozkoumání. Vydáme se na cestu naším největším národním parkem – nasadíme na záda jen malé batohy a vyrazíme na čtyřdenní putování západní Šumavou. Naším průvodcem bude místní znalec a biolog, se kterým budete mít možnost se pobavit o rostlinstvu i živočišstvu Šumavy nebo také o složitosti současné situace kolem kácení/nekácení smrkových porostů. Každý den nás čeká cca 20-30 km pochodu nádhernou krajinou. Naplánované trasy mohou být změněny s ohledem na počasí a nálady účastníků.

Cena zahrnuje

  • 3× ubytování na horské chatě
  • místní poplatky spojené s ubytováním
  • zkušeného průvodce –biologa a místního znalce Šumavy
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • dopravu - je možno zajistit za příplatek 1.200,- Kč/osobu tam i zpět z Brna (nástupní místa Jihlava, Praha, Plzeň)

Průvodci

Taťána Zavřelová

11. 7. - 14. 7. 2020 / č.zájezdu 22023CZA-01

Táňa je jednou z těch průvodkyní, které si českého léta moc neužijí. Místo toho nasává vůně macchií na Korsice, divoké přírody ve Finsku nebo horských luk ve Francii. Pravidelně okupuje přední příčky mezi nejvytíženějšími průvodci a sbírá body za všestrannost. Cyklozájezdy a turistické horodolky ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1. den

První den našeho putování se sejdeme na vlakovém nádraží v Železné Rudě - Alžbětíně, na samé hranici České republiky s Bavorskem. Vydáme se na cestu přes vrch Polom a kolem jezera Laka do obce Prášily, kde nás čeká první nocleh.

2. den

Po snídani vyrazíme okolo Prášilského jezera na vrchol Poledníku s bývalou vojenskou rozhlednou, skrze lesy a údolím Roklanského potoka dojdeme do Modravy, kde budeme nocovat.

3. den

Tentokrát se vydáme na cestu údolím Modravského potoka k hájence Březník, kde můžeme nasát atmosféru románu K. Klostermanna. Dále nás čeká přechod Černé hory s pramenem Vltavy a dále přes nejvýše položenou obec u nás - Bučinu a Knížecí pláně do našeho posledního místa noclehu.

4. den

Hned ráno podle míry únavy a požadavků na časy odjezdů do našich domovů se vydáme na kratší túru, pěšky a dopravou dorazíme do Vimperka, kde naše společné putování ukončíme.

Ubytování

Spát budeme 3 noci na chatách resp. penzionech ve vícelůžkových pokojích s lůžkovinami. Na všech ubytovacích je sociální zařízení (WC, sprcha). V některých je možno dokoupit snídani či večeři.

Strava

Každý den bude možnost dokupovaní potravin na další túru. Večer si můžete jídlo vybrat z jídelního lístku v místních restauracích. Na první den však doporučujeme mít vlastní zásoby z domova.

Doprava

Individuální příjezd do Železné Rudy. Sraz budeme mít na vlakovém nádraží v Železné Rudě – Alžbětíně v 10:00 hodin ráno.
Za příplatek 1.200 Kč za osobu je možné zajistit hromadnou dopravu z Brna tam i zpět. Další nástupní místa jsou: Jihlava, Praha, Plzeň. Minimální počet osob pro organizaci hromadné dopravy je 4.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o čtyřdenní putování západní Šumavou. Každý den nás čeká cca 20-30 km pochodu šumavskou krajinou. Naplánované trasy mohou být změněny s ohledem na počasí a nálady účastníků.

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu v maximálním počtu 15 osob.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.