Přechod Šumavy

Za zážitky bez obav

Přechod Šumavy

5 dní / 4 200 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

20. 7. - 24. 7. 2022
č. zájezdu: 222023CZ-01
cena 4 200 Kč
VYPRODÁNO

Přechod nalehko nejkrásnějšími místy západní šumavy

Nekonečné pláně a lesy Šumavy nás budou lákat k prozkoumání. Vydáme se na cestu naším největším národním parkem – nasadíme na záda jen malé batohy a vyrazíme na čtyřdenní putování západní Šumavou. Každý den nás čeká cca 20-30 km pochodu nádhernou krajinou. Naplánované trasy mohou být změněny s ohledem na počasí a nálady účastníků.

Cena zahrnuje

  • 4× ubytování na horské chatě
  • místní poplatky spojené s ubytováním
  • zkušeného průvodce 
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • dopravu - je možno zajistit za příplatek 1.200,- Kč/osobu tam i zpět z Brna (nástupní místa Jihlava, Praha, Plzeň)

Průvodci

Martin Brožka

20. 7. - 24. 7. 2022 / č.zájezdu 222023CZ-01

Hory ho lákaly již od mladistvých let, láska k nim běžela současně se závoděním v orientačním běhu, Ironmany a ultramaratony. Jako akreditovaný mezinárodní horský průvodce UIMLA provází hlavně horské a ferratové zájezdy. Potkat ho můžete na ferratách Rakouska, Dolomit nebo Julských Alp. Vysoké ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1. den

První den našeho putování se sejdeme na vlakovém nádraží v Železné Rudě - Alžbětíně, na samé hranici České republiky s Bavorskem. Vydáme se na cestu přes vrch Polom a kolem jezera Laka do obce Prášily, kde nás čeká první nocleh.

2. den

Po snídani vyrazíme okolo Prášilského jezera na vrchol Poledníku s bývalou vojenskou rozhlednou, skrze lesy a údolím Roklanského potoka dojdeme až do Srní, kde se ubytujeme. Po cestě návštěva Tříjezerní slatě a Hauswaldské kaple.

3. den

Na programu bude vlčí výběh u Srní, stezka okolo Vydry, Horská Kvilda, Rysí výběh, Filipova Huť až do Modravy.

4. den

Půjdeme údolím Modravského potoka k hájence Březník, kde můžeme nasát atmosféru románu K. Klostermanna. Dále nás čeká přechod Černé hory s pramenem Vltavy a přes nejvýše položenou obec u nás - Bučina a Knížecí pláně do našeho posledního místa noclehu v obci Borová Lada.

5. den

Ihned ráno podle míry únavy a požadavků na časy odjezdů do našich domovů se vydáme na kratší túru, pěšky a dopravou se dopravíme do rekreačního střediska Zadov nabo Vimperka, kde naše společné putování ukončíme.

Ubytování

Spát budeme 4 noci na chatách resp. penzionech ve vícelůžkových pokojích s lůžkovinami. Na všech ubytovacích je sociální zařízení (WC, sprcha). V některých je možno dokoupit snídani či večeři.

Strava

Každý den bude možnost dokupovaní potravin na další túru. Večer si můžete jídlo vybrat z jídelního lístku v místních restauracích. Na první den však doporučujeme mít vlastní zásoby z domova.

Doprava

Individuální příjezd do Železné Rudy. Sraz budeme mít na vlakovém nádraží v Železné Rudě – Alžbětíně v 10:00 hodin ráno.
Za příplatek 1.200 Kč za osobu je možné zajistit hromadnou dopravu z Brna tam i zpět. Další nástupní místa jsou: Jihlava, Praha, Plzeň. Minimální počet osob pro organizaci hromadné dopravy je 4.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco / Jihlava / Plzeň / Praha

Náročnost

Jedná se o pětidenní putování západní Šumavou. Každý den nás čeká cca 20-30 km pochodu šumavskou krajinou. Naplánované trasy mohou být změněny s ohledem na počasí a nálady účastníků.

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu v maximálním počtu 14 osob + 1 průvodce.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Beskydy - přes 9 vrcholů

Beskydy - přes 9 vrcholů

25. 9. - 28. 9. 2022 Chci to vidět
Přechod Novohradských hor nalehko

Přechod Novohradských hor nalehko

14. 9. - 18. 9. 2022 Chci to vidět