Přechod Šumavy

Za zážitky bez obav

Přechod Šumavy

5 dní / 5 300 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

10. 7. - 14. 7. 2024
č. zájezdu: 22423CZ-01
cena 5 300 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Přechod nalehko nejkrásnějšími místy západní šumavy

Nekonečné pláně a lesy Šumavy nás budou lákat k prozkoumání. Vydáme se na cestu naším největším národním parkem – nasadíme na záda jen malé batohy a vyrazíme na čtyřdenní putování západní Šumavou. Každý den nás čeká cca 20-30 km pochodu nádhernou krajinou. Naplánované trasy mohou být změněny s ohledem na počasí a nálady účastníků.

Cena zahrnuje

  • 3× ubytování na horské chatě a 1x na hotelu
  • 1x snídaně
  • místní poplatky spojené s ubytováním
  • zkušeného průvodce 
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • dopravu - je možno zajistit za příplatek 1.300,- Kč/osobu tam i zpět z Brna (nástupní místa Jihlava, Praha, Plzeň)

Průvodci

Martin Brožka

10. 7. - 14. 7. 2024 / č.zájezdu 22423CZ-01

Hory ho lákaly již od mladistvých let, láska k nim běžela současně se závoděním v orientačním běhu, Ironmany a ultramaratony. Jako akreditovaný mezinárodní horský průvodce UIMLA provází hlavně horské a ferratové zájezdy. Potkat ho můžete na ferratách Rakouska, Dolomit nebo Julských Alp. Vysoké ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

První den našeho putování se sejdeme na vlakovém nádraží v Železné Rudě - Alžbětíně, na samé hranici České republiky s Bavorskem. Vydáme se na cestu přes vrch Polom a kolem jezera Laka do obce Prášily, kde nás čeká první nocleh.

2. den

Po snídani vyrazíme okolo Prášilského jezera na vrchol Poledníku s bývalou vojenskou rozhlednou, skrze lesy a údolím Roklanského potoka dojdeme až do Srní, kde se ubytujeme. Po cestě návštěva Tříjezerní slatě a Hauswaldské kaple.

3. den

Na programu bude vlčí výběh u Srní, stezka okolo Vydry, Horská Kvilda, Filipova Huť až do Filipovy Huti.

4. den

Vyrazíme z Modravy přes Modravskou horu a Cikánskou slať k Hájence Březník až do Bučiny. Autobusem se popovezeme do ubytování na Kvildu.

5. den

Ihned ráno podle míry únavy a požadavků na časy odjezdů do našich domovů se vydáme na kratší túru z Kvildy přes Jelení a Rysí výběh přes Přilbu až na Zadov.

Ubytování

Spát budeme 4 noci na chatách resp. penzionech ve vícelůžkových pokojích s lůžkovinami. Na všech ubytovacích je sociální zařízení (WC, sprcha). V některých je možno dokoupit snídani či večeři.

Strava

Každý den bude možnost dokupovaní potravin na další túru. Večer si můžete jídlo vybrat z jídelního lístku v místních restauracích. Na první den však doporučujeme mít vlastní zásoby z domova.

Doprava

Individuální příjezd do Železné Rudy. Sraz budeme mít na vlakovém nádraží v Železné Rudě – Alžbětíně v 10:00 hodin ráno.
Za příplatek 1.300 Kč za osobu je možné zajistit hromadnou dopravu z Brna tam i zpět. Další nástupní místa jsou: Jihlava, Praha, Plzeň. Minimální počet osob pro organizaci hromadné dopravy je 4.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco / Jihlava / Plzeň / Praha

Náročnost

Jedná se o pětidenní putování západní Šumavou. Každý den nás čeká cca 20-30 km pochodu šumavskou krajinou. Naplánované trasy mohou být změněny s ohledem na počasí a nálady účastníků.

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu v maximálním počtu 14 osob + 1 průvodce.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Přechod Novohradských hor nalehko

Přechod Novohradských hor nalehko

31. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět