Přechod Šumavy

Přechod Šumavy

4 dny / 3 400 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

Přechod nalehko nejkrásnějšími místy západní šumavy

Nekonečné pláně a lesy Šumavy nás budou lákat k prozkoumání. Vydáme se na cestu naším největším národním parkem – nasadíme na záda jen malé batohy a vyrazíme na čtyřdenní putování západní Šumavou. Každý den nás čeká cca 20-30 km pochodu nádhernou krajinou. Naplánované trasy mohou být změněny s ohledem na počasí a nálady účastníků.

Cena zahrnuje

  • 3× ubytování na horské chatě
  • místní poplatky spojené s ubytováním
  • zkušeného průvodce 
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • dopravu - je možno zajistit za příplatek 1.200,- Kč/osobu tam i zpět z Brna (nástupní místa Jihlava, Praha, Plzeň)

Program zájezdu

1. den

První den našeho putování se sejdeme na vlakovém nádraží v Železné Rudě - Alžbětíně, na samé hranici České republiky s Bavorskem. Vydáme se na cestu přes vrch Polom a kolem jezera Laka do obce Prášily, kde nás čeká první nocleh.

2. den

Po snídani vyrazíme okolo Prášilského jezera na vrchol Poledníku s bývalou vojenskou rozhlednou, skrze lesy a údolím Roklanského potoka dojdeme do Modravy, kde budeme nocovat.

3. den

Tentokrát se vydáme na cestu údolím Modravského potoka k hájence Březník, kde můžeme nasát atmosféru románu K. Klostermanna. Dále nás čeká přechod Černé hory s pramenem Vltavy a dále přes nejvýše položenou obec u nás - Bučinu a Knížecí pláně do našeho posledního místa noclehu.

4. den

Hned ráno podle míry únavy a požadavků na časy odjezdů do našich domovů se vydáme na kratší túru, pěšky a dopravou dorazíme do Vimperka, kde naše společné putování ukončíme.

Ubytování

Spát budeme 3 noci na chatách resp. penzionech ve vícelůžkových pokojích s lůžkovinami. Na všech ubytovacích je sociální zařízení (WC, sprcha). V některých je možno dokoupit snídani či večeři.

Strava

Každý den bude možnost dokupovaní potravin na další túru. Večer si můžete jídlo vybrat z jídelního lístku v místních restauracích. Na první den však doporučujeme mít vlastní zásoby z domova.

Doprava

Individuální příjezd do Železné Rudy. Sraz budeme mít na vlakovém nádraží v Železné Rudě – Alžbětíně v 10:00 hodin ráno.
Za příplatek 1.200 Kč za osobu je možné zajistit hromadnou dopravu z Brna tam i zpět. Další nástupní místa jsou: Jihlava, Praha, Plzeň. Minimální počet osob pro organizaci hromadné dopravy je 4.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o čtyřdenní putování západní Šumavou. Každý den nás čeká cca 20-30 km pochodu šumavskou krajinou. Naplánované trasy mohou být změněny s ohledem na počasí a nálady účastníků.

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu v maximálním počtu 15 osob.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Jeseníky a Králický Sněžník

Jeseníky a Králický Sněžník

7. 10. - 10. 10. 2021 Chci to vidět