Předvánoční Lvov

Za zážitky bez obav

Předvánoční Lvov

6 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

předvánoční čas v centru Haliče, ve městě katedrál, kávy a čokolády

Lvov je bezesporu křižovatkou kultur, říká se o něm, že je to nejvýchodnější město katolické Evropy a nejzápadnější město pravoslavného východu. Po staletí se tady setkávají tradice Byzance i Říma, po staletí místní bohatí kupci přiváželi do města zboží ze všech koutů světa i novinky, jakými byla káva nebo čokoláda. Vánoce tady slaví několik církví a každá trochu jinak. Pojeďte s námi ochutnat toto nevšední kouzlo Vánoc, onu zvláštní směs Orientu s Evropou kousek za našimi hranicemi. Budeme se toulat secesními uličkami a dvorečky, kochat se mítní architekturou chráněnou UNESCO se zasvěceným výkladem místního průvodce, navštívíme představení Lvovského národního divadla, projdeme si ty najzajímavější ze stovky kostelů a desítek muzeí, nemine nás ochutnávání kávy, čokolády a vynikajících jídel ukrajinské, gruzínské i uzbecké kuchyně. A na závěr si projdeme místní skanzen, kde s odborníky budeme ochutnávat lahodné sýry, klobásky a různé destilované nápoje.

Cena zahrnuje

  • jízdenku na linkový autobus Ostrava – Lvov a zpět
  • 3x ubytování v hostelu ve vícelůžkovém pokojích
  • průvodce
  • místního průvodce
  • pojištění léč. výloh a zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • stravování během zájezdu
  • jízdenky na místní MHD
  • vstupné do muzeí a do divadla

Videa

Program zájezdu

1. den

Ve večerních hodinách odjedeme autobusem z Ostravy směr Lvov.

2. den

Brzy ráno přijedeme do LVOVA, místní tramvají se přesuneme do hostelu v centru, kde se ubytujeme. Po snídani nás čeká prohlídka centra s průvodkyní v češtině, první kávička v jedné z mnoha kavárniček, večer si odpočineme v Banderovské hospůdce.

3. den

Čeká nás vyprávění o historii Ukrajiny a Lvova v jedné z kavárniček, návštěva historického muzea a oběd v gruzínské restauraci. Po obědě navštívíme arménskou čtvrť, unikátní hřbitov, jeden z největších v Evropě, a ochutnáme lvovskou ručně vyráběnou čokoládu. Večer pak absolvujeme ochutnávku piv v místním ikonickém pivovaru Pravda (Pivní divadlo).

4. den

Na programu je návštěva Národní obrazové galerie a návštěva baletu Lvovského divadla. Večer budeme ochutnávat uzbecké speciality.

5. den

Navštívíme rozsáhlý skanzen dokumentující tradice ukrajinských vesnic. Na závěr nakoupíme bylinkové čaje z Karpat, ponožky z karpatské vlny a jiné suvenýry a večer nastoupíme do autobusu směrem domů.

6. den

Brzy ráno přijedeme autobusem do Ostravy.

Ubytování

Ubytování je zajištěno 3 v hostelu s kuchyňkou ve vícelůžkovém pokoji, se společnou koupelnou a WC mimo pokoj. Postele mohou být palandového typu (pro zájemce je možno zajistit za příplatek dvoulůžkový pokoj).

Strava

Stravu si během zájezdu zajišťuje každý sám. Ceny potravin jsou o něco nižší, než u nás. Restaurace/hospody jsou vždy v blízkosti ubytování. Průvodce vám vždy rád poradí, kde se najíst a jaké speciality ukrajinské kuchyně ochutnat.

Doprava

Doprava je zajištěna linkovým autobusem Ostrava-Lvov-Ostrava. Jízdné je zahrnuto do ceny zájezdu.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročností č. 1. Popisy náročností našich zájezdů naleznete zde. Patříte-li mezi osoby s omezenou schopností pohybu, konzultujte s naší prodejnou zájezdů, zdali je pro vás zvolená akce vhodná.

Další info

Průvodce
Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu.

Cestovní doklady
Pro tuto cestu budete potřebovat platný cestovní pas s minimální dobou platnosti 3 měsíce. Vízová povinnost se na občany ČR nevztahuje. Pro případ ztráty pasu si pro jistotu vezměte 2 fotografie pasového formátu a xerokopii dvoustrany s fotografií a osobními údaji.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.