Přírodní šperky Bulharska

/
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

hory, doly, kláštery, moře, kulturní památky i dobrá vína

Bulharsko zůstává v mnoha směrech stále neznámým balkánským státem. Přesto je to země, která má zvídavému turistovi co nabídnout. Díky hornatému reliéfu je jedním z nejvhodnějších evropských míst pro turistiku a z pohledu geomorfologa světovou velmocí na skalní mosty a brány. Naše poznávání přírodních šperků doplní též hrstka kulturních pozoruhodností (včetně noclehu v klášteře), koupání v moři a v rámci polopenze ochutnávání výborné bulharské kuchyně.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, polopenzi včetně místních jídel, ubytování v kempech (2x), pod střechou v horské chatě (2x), v klášteře (1x), v rodinném penzionu (1x) a na tábořišti (2x), průvodce, lanovku na Musalu, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 2x Chimpanzee pišingr

Program zájezdu

1. den

Odpolední odjezd z Brna, přes Bratislavu, Maďarsko a Srbsko do Bulharska.

2. den

Návštěva jeskyně MAGURA s bohatou krápníkovou výzdobou, procházka pohádkovým BELOGRADČICKÝM skalním městem.

3. den

Velkolepý skalní most BOŽIA MOST, učebnice krasových jevů – skalní tunel PROCHODNA, meandrový kaňon řeky ISKAR a k večeru výstup k orlímu hnízdu Gloženskému monastýru.

4. den

Túra EMENSKÝM kaňonem s možností koupání pod vodopádkem Momin skok, navštívíme bývalé hlavní město Bulharska VELIKE TĂRNOVO v impozantních kulisách zaklesnutého meandru. Přesun k Varně.

5. den

Procházka bizarním zkamenělým lesem POBITE KAMENI, příjemná VARNA s lázeňskou atmosférou, přesun po pobřeží a odpolední prohlídka staré části NESEBARU spojená s koupáním. Kemp u moře.

6. den

Koupání na písečných plážích jižního pobřeží a večerní romantická návštěva SOZOPOLU.

7. den

Přesun do pohoří Rodopy s tureckou menšinou a štíhlými minarety. Zkamenělá svatba u KARDŽALI, návštěva význačného BAČKOVSKÉHO MONASTÝRU. Túra v oblasti Smoljanských jezer přes Orfeovu skálu až na vrcholek SNJEŽANKA (1.926 m).

8. den

Živoucí skanzen – vesnice Široká Laka. Vyhlídková jízda Trigradskou soutěskou a horská túra od jeskyně Ďáblův chřtán - místo kudy Orfeus sestoupil do podsvětí za svojí Euridikou - ke krasové jeskyni JAGODINA a do Buinovské soutěsky. Přesun do pohoří NP PIRIN.

9. den

Výstup na nejvyšší mramorový štít VICHREN (2.914 m), přejezd do Melniku a ubytování ve stylovém hotýlku.

10. den

Skvělé MELNICKÉ PYRAMIDY, vinařské město Melnik a malebný Roženský monastýr z 12. století. Koupel v bývalém sopečném kráteru v termálech Baby Vangy se silným výronem matafyzické energie. Barevné zemní pyramidy ve STOBU. Přesun do pohoří RILA s ukázkami ledovcové modelace terénu.

11. den

Naši expedici po Pilousových stopách zakončíme výstupem na nejvyšší horu Balkánu MUSALU (2.925 m) se značnou výškovou podporou lanovky. Večerní odjezd domů.

12. den

Návrat přes Srbsko, Maďarsko a Bratislavu do Brna (příjezd v odpoledních hodinách)

Články

Podobné zájezdy

Přírodní šperky Rumunska

Přírodní šperky Rumunska

14.7. - 26.7. Chci to vidět
Šperky Srbska

Šperky Srbska

26.8. - 6.9. Chci to vidět
Tajné šperky střední Itálie

Tajné šperky střední Itálie

12.6. - 21.6. Chci to vidět