Přírodní šperky Bulharska

Za zážitky bez obav

Přírodní šperky Bulharska

12 dní / 18 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

21. 8. - 1. 9. 2024
č. zájezdu: 224344-01
cena 18 900 Kč
Už jen třetina volné kapacity.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

hory, doly, kláštery, moře, kulturní památky i dobrá vína

Bulharsko zůstává v mnoha směrech stále neznámým balkánským státem. Přesto je to země, která má zvídavému turistovi co nabídnout. Díky hornatému reliéfu je jedním z nejvhodnějších evropských míst pro turistiku a z pohledu geomorfologa světovou velmocí na skalní mosty a brány. Naše poznávání přírodních šperků doplní též hrstka kulturních pozoruhodností (včetně noclehu v klášteře), koupání v moři a v rámci polopenze ochutnávání výborné bulharské kuchyně.

Cena zahrnuje

Průvodci

Taťána Zavřelová

21. 8. - 1. 9. 2024 / č.zájezdu 224344-01

Táňa je jednou z těch průvodkyní, které si českého léta moc neužijí. Místo toho nasává vůně macchií na Korsice, divoké přírody ve Finsku nebo horských luk ve Francii. Pravidelně okupuje přední příčky mezi nejvytíženějšími průvodci a sbírá body za všestrannost. Cyklozájezdy a turistické horodolky ...

Dozvědět se více

Karolína Jánošíková

21. 8. - 1. 9. 2024 / č.zájezdu 224344-01

Kája je navenek akční extrovert, uvnitř empatický introvert. Ráda chodí do kopce a vždy vás ochotně vytáhne na bonusové vrcholky. Klidně i ve vedru a slunci, s heslem "nikdy není příliš velké horko, jenom špatně hydratovaný turista“. Voda je jí blízká - objede s vámi pobřeží na paddleboardu, jezero ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Odpolední odjezd z Brna, přes Bratislavu, Maďarsko a Srbsko do Bulharska.

2. den

Návštěva jeskyně MAGURA s bohatou krápníkovou výzdobou, procházka pohádkovým BELOGRADČICKÝM skalním městem.

3. den

Velkolepý skalní most BOŽIA MOST, učebnice krasových jevů – skalní tunel PROCHODNA, meandrový kaňon řeky ISKAR a k večeru výstup k orlímu hnízdu Gloženskému monastýru.

4. den

Túra EMENSKÝM kaňonem s možností koupání pod vodopádkem Momin skok, navštívíme bývalé hlavní město Bulharska VELIKE TĂRNOVO v impozantních kulisách zaklesnutého meandru. Přesun k Varně.

5. den

Procházka bizarním zkamenělým lesem POBITE KAMENI, příjemná VARNA s lázeňskou atmosférou, přesun po pobřeží a odpolední prohlídka staré části NESEBARU spojená s koupáním. Kemp u moře.

6. den

Koupání na písečných plážích jižního pobřeží a večerní romantická návštěva SOZOPOLU.

7. den

Přesun do pohoří Rodopy s tureckou menšinou a štíhlými minarety. Návštěva význačného BAČKOVSKÉHO MONASTÝRU. Túra v oblasti Smoljanských jezer přes Orfeovu skálu až na vrcholek SNJEŽANKA (1.926 m).

8. den

Živoucí skanzen – vesnice Široká Laka. Vyhlídková jízda Trigradskou soutěskou a horská túra od jeskyně Ďáblův chřtán - místo kudy Orfeus sestoupil do podsvětí za svojí Euridikou - ke krasové jeskyni JAGODINA a do Buinovské soutěsky. Přesun do pohoří NP PIRIN.

9. den

Výstup na nejvyšší mramorový štít VICHREN (2.914 m), přejezd do Melniku a ubytování.

10. den

Skvělé MELNICKÉ PYRAMIDY, vinařské město Melnik a malebný Roženský monastýr z 12. století. Koupel v bývalém sopečném kráteru v termálech Baby Vangy se silným výronem matafyzické energie. Přesun do pohoří RILA s ukázkami ledovcové modelace terénu.

11. den

Naši expedici po Pilousových stopách zakončíme výstupem na nejvyšší horu Balkánu MUSALU (2.925 m) se značnou výškovou podporou lanovky. Večerní odjezd domů.

12. den

Návrat přes Srbsko, Maďarsko a Bratislavu do Brna (příjezd v odpoledních hodinách)

Ubytování

Nocovat budeme 4x v kempu ve vlastních stanech a spacácích, 1x pod střechou horské chaty, 1x v pohostinném klášteře a 1x v hotelu a 1x ve čtyřlůžkových apartmánech s oddělenou ložnicí (manželská postel). Tábořiště je zařazeno jedenkrát. Bulharské kempy mají většinou snesitelnou úroveň a slušné sociální zařízení.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Bratislava / Brno - Zvonařka

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály. Popisy náročností našich zájezdů naleznete zde. Patříte-li mezi osoby s omezenou schopností pohybu, konzultujte s naší prodejnou zájezdů, zda-li je pro vás zvolená akce vhodná.

Další info

Skupina
Minimální kapacita skupiny je 30 a maximální je 40 účastníků + 2 průvodci. Jeden z průvodců vede skupinu vpředu a druhý doprovází pomalejší část skupiny.

Průvodce
Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe EURa na směnu minimálně 200 Leva (cca 100 EUR) na vstupy. Orientační ceny vstupů: jeskyně Magura 10 Leva + příplatek za foťák 2,5 Leva, hrad v Belogradčiku 6 Leva, pevnost Carevec 10 Leva, lodičkový výlet na Ropotámu 12 Leva, návštěva jeskyně Jagodina 12 Leva.

Cestovní doklady
Pro cestu do Bulharska postačí PLATNÝ OBČANSKÝ PRŮKAZ.. Jedeme i přes Srbsko, kde nám rovněž postačí občanka. Pro případ ztráty cestovního dokladu si zvlášť zabalte 1 fotografii pasového formátu a xerokopii s vašimi identifikačními údaji.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

21. 8. - 1. 9. 2024
č. zájezdu: 224344-01
cena 18 900 Kč
Už jen třetina volné kapacity.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články