Prodloužené léto v Chorvatsku

Za zážitky bez obav

Prodloužené léto v Chorvatsku

10 dní / 14 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

30. 8. - 8. 9. 2024
č. zájezdu: 224402-01
cena 14 800 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

pobřeží, hory i ostrovy Chorvatska a Dalmácie na kole

Chorvatsko, blankytně modré vody Jadranu a nad nimi nebetyčné bělostné štíty hor Velebitských. Travertinové vodopády a kaskády řek Krka a Zrmanja, kde se procházel Old Shatterhand s N'šoči, Sam Hawkins s Myším Oáskem a náčelník Apačů Vinnetou se svými ideály. A také tisíce ostrovů, ostrůvků a skalisek, kde pod staletými olivovníky a cypřiši v klidu stojí františkánské kláštery. A v neposlední řadě výborně upravené mořské ryby a lahodná červená vína. To vše ozkoušíme na našich cyklovýletech na pomezí historického Chorvatska a Dalmácie. Bydlet budeme po celou dobu v příjemném kempu (penzionu) u moře. Libovolnou cyklistickou etapu lze vynechat a strávit den u příjemně vyhřátého Jadranu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • příplatkové ubytování pod střechou
  • vstup do NP Severní Velebit (7 EUR/os.)
  • vstup do NP Krka (30 EUR/os.)
  • vstup do NP Paklenica (10 EUR/os.)
  • vstup do zátoky Zavratnica (4 EUR/os.)
  • případné další fakultativní vstupy a atrakce

Průvodci

Lucie Šímová

30. 8. - 8. 9. 2024 / č.zájezdu 224402-01

Do kudrnovské sítě se nechala chytit coby mladičká horská průvodkyně se zaměřením na rozmanité túry po evropských horách. Od té doby již nasbírala spoustu zkušeností a její doménou se staly především horské zájezdy s jednodenními výšlapy nalehko, především do Alp, ale i do vzdálenějších koutů ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Večerní odjezd z Brna. Z vesnice Krasno Polje národním parkem Severní Velebit k jadranskému moři s výhledy na ostrovy RAB a GOLI. Koupání v malebné zátoce Zavratnica. Večerní příjezd do kempu ve Starigradu. (↔ 45 km ↑ 650 m ↓ 1400 m, 6 km šotoliny )

3. den

Na kole národním parkem KRKA. Antická lokalita Burnum, travertinové vodopády Roški Slap a Skradinski Buk. Pravoslavný monastýr Krka. (↔ 30-38 km ↕ 600 m, fakultativně 8 km šotoliny)

4. den

Cyklistika na ostrovech PAŠMAN a UGLJAN. Klášter svatého Jeronýma, pevnost svatého Mihovila, městečko Kali a samozřejmě pláže a koupání (↔ 30–50 km ↕ 150–500 m). Zvolit můžeme pobřežní silničku nebo hřebenovou šotolinu s panoramatickými výhledy na souostroví Kornati, Dugi Otok a ostrov Žut (v originále Der Schut). (↔ 30-60 km ↕ 200-800, 0-20 km šotoliny)

5. den

Královská etapa v jižní části Velebitu. Famózní skalní útvary Tulove Grede, kamenné mohyly N'šoči a Inčučuny. Dramatická vyhlídka na řeku Zrmanju neboli mayovské Pueblo na Rio Pecos. (↔ 35-55 km ↑ 600 m ↓ 1100 m, 20 km šotoliny)

6. den

Pěší túra do vápencového království národního parku PAKLENICA. Divoké údolí Malé Paklenice nebo výstup na vrchol Aniča Kuk. Případně volný den u moře.

7. den

Výjezd ze Stariho Gradu na Veliko Rujno. Starý kostelík uprostřed hor, salaše, polodivocí koně a zasloužený sjezd zpátky k Jadranu. (↔ 23 km ↕ 900, cca 10 km šotoliny)

8. den

Projížďka přes opuštěné vnitrozemní vesničky do údolími řek Krupa a Zrmanja. Koupačka ve vodopádu Berberov Buk (↔ 25-45 km ↑ 400-600 m ↓ 400-1000 m, 0-8 km šotoliny .

9.–10. den

Závěrečné poježdění na oblíbeném ostrově Rab. Koupání na písečných plážích či prohlídka starého města Rab (↔ 25-50 km ↕ cca 200-300 m). Příjezd domů v dopoledních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme v perfektně vybaveném kempu u moře ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně (bude-li vámi požadované ještě volné). Členitý Starigradský záliv s oblázkovými plážemi nabízí mnoho možností pěkného koupání. Každý si vybere.

Nabízíme i ubytování pod střechou v apartmánech s vlastním sociálním zařízením a vybavenou kuchyňkou. Postele jsou vybaveny lůžkovinami a v ceně jsou i ručníky.

Příplatek za osobu ubytovanou v 4 lůžkovém apartmánu 1.550 Kč/osoba/zájezd
Příplatek za osobu ubytovanou v 3 lůžkovém apartmánu 1.950 Kč/osoba/zájezd
Příplatek za osobu ubytovanou v 2 lůžkovém apartmánu 2.650 Kč/osoba/zájezd

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu večeří a skončí 9. den snídaní. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například intolerance laktózy, ale také vegetariány (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem).
Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava je zajištěna zájezdovým autobusem.

Náročnost

Při tomto cykloputování ujedeme celkem přibližně 350 km po silničkách s všelijakou kvalitou povrchu. Neobouvejte proto na silniční kola extra úzké pláště. Ideální je horské kolo či MTB, které doporučujeme přezout na hladší pláště. Počet ujetých kilometrů samozřejmě záleží pouze na vás. Během etap jedeme nalehko, někdy se budeme moci občerstvit u autobusu, který nás bude při některých etapách čekat v určených hodinách na kontaktních místech. Kteroukoliv část etapy či zájezdu je pak možno absolvovat busem, popř. si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj).

Další info

Doporučený typ kola: horské, MTB
Povrch: 15 % šotolina/makadam, 85 % asfalt

Organizované cyklovyjížďky
Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Přeprava kol
Kola převážně přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Ve výjimečných případech (kapacitně méně obsazené zájezdy apod.) přepravujeme kola v k tomu určených cyklobrašnách či v nosiči na kola umístěném na tažném zařízení nebo na střeše. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokola
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný OBČANSKÝ PRŮKAZ

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

30. 8. - 8. 9. 2024
č. zájezdu: 224402-01
cena 14 800 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Bosna a Hercegovina na kole

Bosna a Hercegovina na kole

10. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Cyklotoulky krajem Burgundska a Champagne

Cyklotoulky krajem Burgundska a Champagne

21. 9. - 29. 9. 2024 Chci to vidět
Sicílií na kole

Sicílií na kole

6. 9. - 18. 9. 2024 Chci to vidět
Balkán cyklo

Balkán cyklo

17. 6. - 28. 6. 2022 Chci to vidět
Kaňony jižní Francie

Kaňony jižní Francie

8. 7. - 18. 7. 2021 Chci to vidět