Prodloužené léto v Chorvatsku

Prodloužené léto v Chorvatsku

10 dní / 11 600 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

pobřeží, hory i ostrovy Chorvatska a Dalmácie na kole

Chorvatsko, blankytně modré vody Jadranu a nad nimi nebetyčné bělostné štíty hor Velebitských. Travertinové vodopády a kaskády řek Krka a Zrmanja, kde se procházel Old Shatterhand s N'šoči, Sam Hawkins s Myším Oáskem a náčelník Apačů Vinnetou se svými ideály. A také tisíce ostrovů, ostrůvků a skalisek, kde pod staletými olivovníky a cypřiši v klidu stojí františkánské kláštery. A v neposlední řadě výborně upravené mořské ryby a lahodná červená vína. To vše ozkoušíme na našich cyklovýletech na pomezí historického Chorvatska a Dalmácie. Bydlet budeme po celou dobu v příjemném kempu (penzionu) u moře. Libovolnou cyklistickou etapu lze vynechat a strávit den u příjemně vyhřátého Jadranu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vstup do NP Severní Velebit (45 HRK/os.)
  • vstup do NP Krka (110 HRK/os.)
  • vstup do NP Paklenica (50 HRK/os.)
  • vstup do zátoky Zavratnica (20 HRK/os.)
  • případné další fakultativní vstupy a atrakce

Program zájezdu

1.–2. den

Večerní odjezd z Brna. Z vesnice Krasno Polje národním parkem Severní Velebit k jadranskému moři s výhledy na ostrovy RAB a GOLI. Koupání v malebné zátoce Zavratnica. Večerní příjezd do kempu ve Starigradu. (↔ 45 km ↑ 650 m ↓ 1400 m, 6 km šotoliny )

3. den

Cyklistika na ostrovech PAŠMAN a UGLJAN. Klášter svatého Jeronýma, pevnost svatého Mihovila, městečko Kali a samozřejmě pláže a koupání (↔ 30–50 km ↕ 150–500 m). Zvolit můžeme pobřežní silničku nebo hřebenovou šotolinu s panoramatickými výhledy na souostroví Kornati, Dugi Otok a ostrov Žut (v originále Der Schut). (↔ 30-60 km ↕ 200-800, 0-20 km šotoliny)

4. den

Na kole národním parkem KRKA. Antická lokalita Burnum, travertinové vodopády Roški Slap a Skradinski Buk. Pravoslavný monastýr Krka. (↔ 30-38 km ↕ 600 m, fakultativně 8 km šotoliny)

5. den

Pěší túra do vápencového království národního parku PAKLENICA. Divoké údolí Malé Paklenice nebo výstup na vrchol Aniča Kuk. Případně volný den u moře.

6. den

Královská etapa v jižní části Velebitu. Famózní skalní útvary Tulove Grede, kamenné mohyly N'šoči a Inčučuny. Dramatická vyhlídka na řeku Zrmanju neboli mayovské Pueblo na Rio Pecos. (↔ 35-55 km ↑ 600 m ↓ 1100 m, 20 km šotoliny)

7. den

Výjezd ze Stariho Gradu na Veliko Rujno. Starý kostelík uprostřed hor, salaše, polodivocí koně a zasloužený sjezd zpátky k Jadranu. (↔ 23 km ↕ 900, cca 10 km šotoliny)

8. den

Projížďka přes opuštěné vnitrozemní vesničky do údolími řek Krupa a Zrmanja. Koupačka ve vodopádu Berberov Buk (↔ 25-45 km ↑ 400-600 m ↓ 400-1000 m, 0-8 km šotoliny .

9.–10. den

Závěrečné poježdění na oblíbeném ostrově Rab. Koupání na písečných plážích či prohlídka starého města Rab (↔ 25-50 km ↕ cca 200-300 m). Příjezd domů v dopoledních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme v perfektně vybaveném kempu u moře ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně (bude-li vámi požadované ještě volné). Členitý Starigradský záliv s oblázkovými plážemi nabízí mnoho možností pěkného koupání. Každý si vybere.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu večeří a skončí 9. den rovněž večeří. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava je zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Při tomto cykloputování ujedeme celkem přibližně 350 km po silničkách s všelijakou kvalitou povrchu. Neobouvejte proto na silniční kola extra úzké pláště. Ideální je trekové kolo. Pojedete-li na horském kole, doporučujeme přezout na hladší pláště. Čistě bajkových tras najdete minimum. Počet ujetých kilometrů samozřejmě záleží pouze na vás. Během etap jedeme nalehko, někdy se budeme moci občerstvit u autobusu, který nás bude při některých etapách čekat v určených hodinách na kontaktních místech. Kteroukoliv část etapy či zájezdu je pak možno absolvovat busem, popř. si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj).

Další info

Doporučený typ kola: trekové, horské
Povrch: 15 % šotolina/makadam, 85 % asfalt

Organizované cyklovyjížďky
Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokola
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí OBČANSKÝ PRŮKAZ. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.