Prodloužené léto v Chorvatsku

Za zážitky bez obav

Prodloužené léto v Chorvatsku

10 dní / 13 400 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

15. 9. - 24. 9. 2023
č. zájezdu: 223402-01
cena 13 400 Kč

pobřeží, hory i ostrovy Chorvatska a Dalmácie na kole

Chorvatsko, blankytně modré vody Jadranu a nad nimi nebetyčné bělostné štíty hor Velebitských. Travertinové vodopády a kaskády řek Krka a Zrmanja, kde se procházel Old Shatterhand s N'šoči, Sam Hawkins s Myším Oáskem a náčelník Apačů Vinnetou se svými ideály. A také tisíce ostrovů, ostrůvků a skalisek, kde pod staletými olivovníky a cypřiši v klidu stojí františkánské kláštery. A v neposlední řadě výborně upravené mořské ryby a lahodná červená vína. To vše ozkoušíme na našich cyklovýletech na pomezí historického Chorvatska a Dalmácie. Bydlet budeme po celou dobu v příjemném kempu (penzionu) u moře. Libovolnou cyklistickou etapu lze vynechat a strávit den u příjemně vyhřátého Jadranu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vstup do NP Severní Velebit (45 HRK/os.)
  • vstup do NP Krka (110 HRK/os.)
  • vstup do NP Paklenica (50 HRK/os.)
  • vstup do zátoky Zavratnica (20 HRK/os.)
  • případné další fakultativní vstupy a atrakce

Průvodci

Václav "culis" Culka

15. 9. - 24. 9. 2023 / č.zájezdu 223402-01

Krátký průvodcovský medailonek
Culis je jedním z klíčových členů Al-Bandy, čili ortodoxní kudrnovské partičky, která se specializuje na Balkán. Pod jeho taktovkou poznáte krásy Albánie, Makedonie, Moldávie, Bulharska, Banátu (rumunského i srbského) nejčastěji na kole, ale neštítí se ani ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Večerní odjezd z Brna. Z vesnice Krasno Polje národním parkem Severní Velebit k jadranskému moři s výhledy na ostrovy RAB a GOLI. Koupání v malebné zátoce Zavratnica. Večerní příjezd do kempu ve Starigradu. (↔ 45 km ↑ 650 m ↓ 1400 m, 6 km šotoliny )

3. den

Cyklistika na ostrovech PAŠMAN a UGLJAN. Klášter svatého Jeronýma, pevnost svatého Mihovila, městečko Kali a samozřejmě pláže a koupání (↔ 30–50 km ↕ 150–500 m). Zvolit můžeme pobřežní silničku nebo hřebenovou šotolinu s panoramatickými výhledy na souostroví Kornati, Dugi Otok a ostrov Žut (v originále Der Schut). (↔ 30-60 km ↕ 200-800, 0-20 km šotoliny)

4. den

Na kole národním parkem KRKA. Antická lokalita Burnum, travertinové vodopády Roški Slap a Skradinski Buk. Pravoslavný monastýr Krka. (↔ 30-38 km ↕ 600 m, fakultativně 8 km šotoliny)

5. den

Pěší túra do vápencového království národního parku PAKLENICA. Divoké údolí Malé Paklenice nebo výstup na vrchol Aniča Kuk. Případně volný den u moře.

6. den

Královská etapa v jižní části Velebitu. Famózní skalní útvary Tulove Grede, kamenné mohyly N'šoči a Inčučuny. Dramatická vyhlídka na řeku Zrmanju neboli mayovské Pueblo na Rio Pecos. (↔ 35-55 km ↑ 600 m ↓ 1100 m, 20 km šotoliny)

7. den

Výjezd ze Stariho Gradu na Veliko Rujno. Starý kostelík uprostřed hor, salaše, polodivocí koně a zasloužený sjezd zpátky k Jadranu. (↔ 23 km ↕ 900, cca 10 km šotoliny)

8. den

Projížďka přes opuštěné vnitrozemní vesničky do údolími řek Krupa a Zrmanja. Koupačka ve vodopádu Berberov Buk (↔ 25-45 km ↑ 400-600 m ↓ 400-1000 m, 0-8 km šotoliny .

9.–10. den

Závěrečné poježdění na oblíbeném ostrově Rab. Koupání na písečných plážích či prohlídka starého města Rab (↔ 25-50 km ↕ cca 200-300 m). Příjezd domů v dopoledních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme v perfektně vybaveném kempu u moře ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně (bude-li vámi požadované ještě volné). Členitý Starigradský záliv s oblázkovými plážemi nabízí mnoho možností pěkného koupání. Každý si vybere.

Nabízíme i ubytování pod střechou v apartmánech s vlastním sociálním zařízením a vybavenou kuchyňkou. Postele jsou vybaveny lůžkovinami a v ceně jsou i ručníky.

Příplatek za osobu ubytovanou v 4 lůžkovém apartmánu 900 Kč/osoba/zájezd
Příplatek za osobu ubytovanou v 3 lůžkovém apartmánu 1.400 Kč/osoba/zájezd
Příplatek za osobu ubytovanou v 2 lůžkovém apartmánu 1.900 Kč/osoba/zájezd

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu večeří a skončí 9. den rovněž večeří. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava je zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Při tomto cykloputování ujedeme celkem přibližně 350 km po silničkách s všelijakou kvalitou povrchu. Neobouvejte proto na silniční kola extra úzké pláště. Ideální je trekové kolo. Pojedete-li na horském kole, doporučujeme přezout na hladší pláště. Čistě bajkových tras najdete minimum. Počet ujetých kilometrů samozřejmě záleží pouze na vás. Během etap jedeme nalehko, někdy se budeme moci občerstvit u autobusu, který nás bude při některých etapách čekat v určených hodinách na kontaktních místech. Kteroukoliv část etapy či zájezdu je pak možno absolvovat busem, popř. si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj).

Další info

Doporučený typ kola: trekové, horské
Povrch: 15 % šotolina/makadam, 85 % asfalt

Organizované cyklovyjížďky
Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokola
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí OBČANSKÝ PRŮKAZ. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Balkán cyklo

Balkán cyklo

2. 6. - 13. 6. 2023 Chci to vidět
Bosna a Hercegovina na kole

Bosna a Hercegovina na kole

2. 8. - 13. 8. 2023 Chci to vidět
Burgundsko a Champagne

Burgundsko a Champagne

21. 9. - 29. 9. 2023 Chci to vidět
Kaňony jižní Francie

Kaňony jižní Francie

29. 6. - 9. 7. 2023 Chci to vidět
Sicílií na kole

Sicílií na kole

4. 9. - 16. 9. 2023 Chci to vidět