Rakousko Adventure

Za zážitky bez obav

Rakousko Adventure

5 dní / 10 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

17. 7. - 21. 7. 2024
č. zájezdu: 224931A-01
cena 10 900 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

prodloužený víkend nabitý adrenalinem

Aktivitami v přírodě nabitý prodloužený víkend, to je osvědčený model, který se těší velké oblibě. Tentokrát zamíříme do jižního Rakouska - užijeme si dobrodružný rafting na řece Isel, adrenalinový a zábavný canyoning, a protáhneme se taky na via ferratě v soutěsce Galitzenklamm. To vše v doprovodu zkušených instruktorů. Příjemný outdoorový kemp nabídne i fůru doprovodných aktivit jako inline stezku, paddleboardy, lukostřelbu či rozverné zpestření v podobě horské bobové dráhy v Lienzi. Vyvážený zážitkový program ve společnosti podobně naladěných lidí je prostě kombinace, která nezklame.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vybavení na via ferraty (lze zapůjčit v kudrnovské půjčovně)
  • bobová dráha či další doprovodné aktivity nad rámec uvedeného programu

Průvodci

Monika Sedlická

17. 7. - 21. 7. 2024 / č.zájezdu 224931A-01

Srdcem skaut, duší dobrodruh a hlavou analytik. Mám ráda vykračování z komfortní zóny, snažím se jít naproti každé příležitosti a prožívat život co nejvíc opravdově a naplno to jde.

Dozvědět se více

Barbora Pánková

17. 7. - 21. 7. 2024 / č.zájezdu 224931A-01

Vystudovala Matematické inženýrství na Jaderce, pracuje jako pojistný matematik, ale cestování je její druhý život. Evropu prolétla téměř celou, i když to nebyly nijak dlouhé výlety. Krásné zážitky má z Islandu nebo Mallorcy. Běhá, leze, chodí po horách, a to jak v České republice tak v zahraničí. ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Z Brna vyrazíme v pozdních večerních hodinách, abychom ráno procitli na úpatí Lienzkých Dolomit. Nebudeme dlouho chodit kolem horké kaše, a jen co se ubytujeme v kempu, vyrazíme na rafty. Sjedeme si 10 km úsek střední obtížnosti na řece Isel, která uspokojí každého vodáka. Rychlý proud, velké vlny a hravé válce, to je ideální způsob jak dostat posádku do varu. Odpoledne ještě stihneme i procházku nad dunící soutěskou Daberklamm a malebným alpským údolím Dorfertal, při které ideálně vstřebáme dojmy (↔ 12 km, ↑ 482 m, ↓ 482 m).

3. den

Via ferrata v soutěsce Galitzenklamm - se začátečníky si dáme ferratu Endorphine Klettersteig (C/D, ↑ 140 m, ↔ 2 hod.). Ideální odměna pro všechny bude zmrzlina v Lienzi nebo zábavná bobová dráha (fakultativně pro zájemce, 2,7 km za cca 9,5 EUR / os.).

4. - 5. den

Canyoning - zlatý hřeb adrenalinového programu. Užijeme si dokonalý přírodní aquapark - vodou vymleté tobogány, skoky do vodních tůní, průstup proudem horského potoka a slaňování ve vodopádech. Na programu je kaňon střední obtížnosti (konkrétní zvolíme dle aktuálního stavu vody, možností je více), díky doprovodu zkušených instruktorů ho však zvládnou i obratní začátečníci. Večer pak už nasedneme do busu a vrátíme se na klidnější domácí vlny. Příjezd do Brna v neděli v časných ranních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme v kempu přímo u řeky, ve vlastních stanech a spacácích. Pokud nemáte vlastní stan k dispozici, můžete využít kudrnovské půjčovny nebo slevy na zákaznickou kartičku u našich partnerů. Za příplatek (orientačně 2400 - 2700 Kč / os. / pobyt) je možné zajistit i ubytování v penzionu ve 2 - 5 lůžkových pokojích, s ohledem na omezenou kapacitu nás v případě zájmu kontaktujte co možná nejdříve.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani.

První společné jídlo od našeho kuchaře bude snídaně 2. den zájezdu a poslední bude večeře 4. den zájezdu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality rakouské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude denně. Součástí kempu je i hospůdka s venkovním posezením.

Doprava

Doprava bude realizována zájezdovým autobusem, který budeme sdílet s druhou skupinou - Rakousko Adventure s dětmi.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Mikulov

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 stupňové škály. Veškeré základní aktivity v programu jsou naplánované tak, aby je zvládl i začátečník, který je zvyklý se alespoň rekreačně hýbat. Podmínkou účasti všech vodních aktivit (canyoning, rafting) je schopnost plavat.

Další info

V ceně
Cena jednotlivých aktivit zahrnuje kompletní zajištění, tedy veškeré potřebné vybavení (krom vybavení na ferraty - viz níže), dopravu, certifikovaného instruktora i českého průvodce.

Vybavení na rafty
Veškeré vybavení (neopren včetně neoprenových ponožek, plovací vesta, přilba, vodácká vesta, vodácká bunda, pádlo, raft) včetně zkušených instruktorů a dopravy je zajištěno a zahrnuto v ceně zájezdu.

Vybavení na canyoning
Veškeré potřebné vybavení (neoprenové kalhoty a bunda, neoprenové ponožky a přilba) je zahrnuto v ceně zájezdu a bude pro vás zajištěno, aktivitu povedou certifikovaní a zkušení instruktoři. Podmínkou účasti je schopnost plavat.

Vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i bezprstové rukavice (např. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit od nás a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse.

Skupina
Tento zájezd je určen pro skupinu maximálně 20 účastníků + 3 průvodci. Vybrané aktivity (canyoning, rafting) budou vedené místními certifikovanými průvodci.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

17. 7. - 21. 7. 2024
č. zájezdu: 224931A-01
cena 10 900 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Mallorca Adventure

Mallorca Adventure

18. 10. - 25. 10. 2024 Chci to vidět
Omán Adventure

Omán Adventure

12. 11. - 21. 11. 2024 Chci to vidět
Rakousko Adventure - s dětmi

Rakousko Adventure - s dětmi

17. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Slovinsko Adventure

Slovinsko Adventure

4. 9. - 8. 9. 2024 Chci to vidět