Rozmarné léto v Banátu se psy

Za zážitky bez obav

Rozmarné léto v Banátu se psy

7 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

LETNÍ POBYT V BANÁTU S MOŽNÝM PŘIBALENÍM VAŠICH CHLUPATÝCH KAMARÁDŮ

Léto je v Banátu časem žní, koupání a romantických výletů. A právě to zažijete při letním pobytu v tamních českých vesnicích. Zároveň jsme tímto zájezdem vyhověli mnohaletým prosbám o možnost přibrat s sebou (v přijatelném množství) i vaše domácí uštěkané kamarády. Chcete-li tedy tento bohem zapomenutý kraj ukázat svému nekonfliktnímu očipovanému pejskovi, je tento zkušební zájezd právě pro vás. Šest chlupáčů náš zájezdový autobus rozhodně snese! Osvědčí-li se tento přelomový nápad, budeme ho i v budoucnu opakovat. Jako průvodce a znalec cestování s psíkem výpravu povede český mistr autostopu Slávek Král, samozřejmě se svou borderkou Corey. Zájezd je velmi vhodný i pro ostatní zájemce, kteří sice psa nemají či jej budou muset nechat doma, ale touží po toulání krajinou se psím dováděním v jednom. Pojeďte se s námi za veselého štěkotu toulat mezi českými krajany, setřást ze sebe na chvíli všední starosti a užít si života v krásách rumunských hor. Poznáte vesnice Rovensko, Gernik i Svatou Helenu a všechny jejich laskavé a pohostinné obyvatele.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • příplatek za psa 1.000 Kč

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd z Brna ve 22:00 a noční přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska. Zastávka v Temešváru s prohlídkou pravoslavné katedrály, barokního centra a v případě zájmu i typického balkánského tržiště. Druhou zastávkou bude muzeum lokomotiv v Rešici a krasová vyvěračka s vodopádem Bigar. Odpoledne dojedeme do Rovenska, kde seznámíme se s okolím i spolu navzájem. Večeři si dáme v místní hospůdce "U Karly". 

3. den

Po úvodní snídani vyrazíme na vycházku směrem k rumunské Rachitě a vyhlídce na kaňon řeky Něry. Cestou navštívíme místního sběratele a zpracovatele lanýžů. Odpoledne zajdeme k romantickým salaším na dunajské straně vesnice. Večer  si bude moci každý vybrat podle svého. Zdali si raději posedí na návsi u hospůdky pod starou lípou nebo se ještě vydá zpět do kopců trochu svého psího miláčka vyvenčit. Večer Slávek Král povykládá o svých cestách kolem světa.

4. den

Po ránu vyrazíme na 15 km dlouhý přesun po nejhezčím světovém treku "Via panoramatika" do krajanského Gerniku. Cestou nás budou uchvacovat dechberoucí výhledy na Dunaj hluboko pod námi, zastavíme se v salaši U Ivana, kde se budeme moci občerstvit, a projdeme i přes travertinové údolí U Petra s důmyslnou kaskádou 5 vodních mlýnků, tzv. vodenic. Půjdeme nalehko. Batohy, i případné unavené jedince, poveze autobus. V Gerniku se ubytujeme na kudrnovské základně v centru dědiny, přesně mezi pekárnou a hospodou. K dispozici je zde 45 postelí a menší plocha pro stany. Po večeři si zajdeme na jedno točené pivo jako zaslouženou odměnu za celodenní pochodování. Večerní venčení doporučujeme v oblasti kolem jeskyně Filipovo díra.

5. den

Po snídani navštívíme místní pamětihodnosti - etnografické muzeum Český dům, jeskyni Filipovo díra, uměleckou galerii U Zuzany a případně i místní školu. Zbytek dne bude věnovaný přesunu do Svaté Heleny. Tato 15 km dlouhá trasa nabízí spoustu přírodních zajímavostí. Gigantická jeskyně Turecká díra, kde se za válek s Turky schovávaly celé okolní vesnice, rozsáhlá polonina Garina s hlubokou roklí U kulhavé skály a "živá" jeskyně Vranovec. Půjdeme nalehko. Ve Svaté Heleně se utáboříme na zahradě kudrnovské základny na jejím okraji. Po večeři si půjdeme poslechnout zkoušku sboru v místním baptistickém kostele, a poté bude možnost venčení v blízkém okolí s výhledy na Dunaj. Kdo bude chtít, zajde si večer do místní putyky U Pepsiho!

6. den

Poslední den bude patřit průzkumu okolí Svaté Heleny. Zajdeme se podívat do míst, kde stávala původní a první česká místní vesnice Svatá Elizabeta. Vystoupáme na skalní ostroh tři sta metrů nad hřmícím Dunajem, který místní nazývají Vildova skála. Cestou navštívíme renovovaný Koroninský hrad. Fakultativně je pro zájemce možné s místními rumunskými rybáři podniknout plavbu na ostrov při Moldava Veche, i s rybím občerstvením. Po poslední společné večeři se sbalíme, vyvenčíme své psíky, rozloučíme se s Banátem a vyrazíme na cestu k domovům.

7. den

Vydáme se po dálnicích přes Maďarsko a Slovensko do Brna, kam dorazíme v dopoledních hodinách.

Ubytování

Spát budeme ve vlastních stanech při kudrnovských banátských základnách. Dvě noci v Rovensku s výhledem na celý Banát a po jedné noci v centru Gerniku při pekárně i hospodě + s možností spát na postelích... a záverečnou noc na samotě u lesa při severním konci Svaté Heleny.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". První jídlo, které od nás dostanete, bude teplá večeře a poslední jídlo od nás bude rovněž teplá večeře! Jídlo budeme servírovat venku u stolů na dvorku naší základny, pokud bude nevlídné počasí, přesuneme se pod střechu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Možnost dokupovat potraviny bude denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o sedmidenní turistický zájezd se zaměřením na poznání života našich předků. Samozřejmě kvalifikované jako toulání se krajem s našimi čtyřnohými miláčky.

Další info

Kapesné
V českých vesnicích Svatá Helena a Gernik lze platit též českými korunami, proto by vám mělo 800,- Kč na fakultativní výlety a 15 EUR jako rezerva stačit. Ceny potravin, lihovin a piva jsou o trošku nižší než u nás.

Cestovní doklady
Jelikož je Rumunsko od 1. 1. 2007 v EU, stačí vám pro tuto cestu PLATNÝ OBČANSKÝ PRŮKAZ. Pro případ ztráty cestovního dokladu si zvlášť zabalte 1 fotografii pasového formátu a xerokopii s vašimi identifikačními údaji.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv.  RODOKAPS) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Výprava do Banátu

Výprava do Banátu

9. 8. - 18. 8. 2024 Chci to vidět