Sardinie cyklistická

Za zážitky bez obav

Sardinie cyklistická

12 dní / 20 300 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

6. 9. - 17. 9. 2024
č. zájezdu: 224425-01
cena 20 300 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Po asfaltových silničkách až k pozůstatkům dávných civilizací – tajemným kamenným kruhovým stavbám (nuraghům) i památkám Římanů a Féničanů

Jeden z největších ostrovů ve Středozemním moři je zemí zaslíbenou pro milovníky cyklistiky, historie a koupání na překrásných plážích. Asfaltové silničky s výborným povrchem nás zavedou k pozůstatkům dávných civilizací – tajemným kamenným kruhovým stavbám (nuraghům) i památkám Římanů, Féničanů a dalších obyvatel, kteří kdy osídlili tento mimořádně příjemný kousek souše. Období nejpříjemnější pro návštěvu ostrova je svěží červen a září, kdy lze ochutnat všelijaké středomořské sladké plody a moře je tak akorát na koupání – toho si užijete vrchovatě. Téměř každá noc je v kempu u moře. Na tomto putování objedeme kolem dokola sever tohoto kopcovitého ostrova a urazíme přibližně 550 km. Etapy nejsou vyčerpávající, máte možnost výběru mezi lehčí a náročnější variantou.

Příjemný termín na začátku podzimu zajišťuje krásné počasí bez letních veder.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • fakultativní výlet na ostrovy NP La Maddalena (cca 50 EUR/dospělý, 35 EUR/dítě do 15ti let)
  • ubytování pod střechou za příplatek 2 800 Kč
  • vstupy do muzeí a památek (cca 20-25 EUR)

Průvodci

Taťána Zavřelová

6. 9. - 17. 9. 2024 / č.zájezdu 224425-01

Táňa je jednou z těch průvodkyní, které si českého léta moc neužijí. Místo toho nasává vůně macchií na Korsice, divoké přírody ve Finsku nebo horských luk ve Francii. Pravidelně okupuje přední příčky mezi nejvytíženějšími průvodci a sbírá body za všestrannost. Cyklozájezdy a turistické horodolky ...

Dozvědět se více

Rudolf "rudyson" Růžička

6. 9. - 17. 9. 2024 / č.zájezdu 224425-01

Světoběžník s „base campem“ v Brně, který vás provede exkluzivními MTB revíry naší planety. Jako aktivní horolezec je i na kole přitahován převážně hornatými destinacemi, kde aktivně vyhledává neviditelné hranice mezi romantikou a extrémem. Přitom je zodpovědný plánovač a neohrožený pohodář se ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. - 3. den

Po poledni vyrazíme přes Rakousko do Itálie a přeplujeme trajektem do přístavu Olbia. Přejezd do kempu na severovýchodním pobřeží Sardinie. Na úvod si vychutnáme horskou etapu s úžasnými výhledy v divokém pohoří Monte Albo (90 - 100 km) či pohodové poježdění podél zálivu OROSEI s koupáním (65 km).

4. den

Ranní přejezd busem na východní pobřeží. Cylkovyjížďka rovinatou krajinou poloostrova Sinis, kde navštívíme vykopávky fénického města Thárros, "rýžové" pláže a ptačí rezervaci s plameňáky (58 km). Sportovci se mohou vydat k vrcholkům vysočiny Monte Ferru (75 km).

5. - 6. den

Ze středověkého městečka BOSA budeme po panoramatické silnici kopírovat pobřeží do opevněného ALGHERA (55 km). "Vrchaři" se mohou projet klidnějším vnitrozemím (75 km). Další den si přes nurackou vesnici Palmavera vyjedeme k Neptunově jeskyni ukryté v útesech těsně nad mořem (55 - 95 km). Odpočineme si na plážích u Torre di Porticciolo.

7. - 8. den

Přes pohádkové město nad mořem Castelsardo (lehčí etapa 55, těžší 65 km) a růžové skály nádherného pobřeží COSTA PARADISO budeme dále směřovat na sever (lehčí etapa 53 km). Nezdolní dobyvatelé vrcholů si dojedou pro skalp Monte Limbara (1.359 m)a prozkoumají kamenné městečko Témpio (120 km).

9. - 10. den

Projedeme se oblastí Gallura s výrazně erodovanými žulovými skalisky a ze Santa Teresy se pokocháme výhledy až na korsické Bonifacio (55 km). Další den vyrazíme klidným vnitrozemím za historií nuraghů u Arzacheny. Zpět podél vyhlášeného pobřeží COSTA SMERALDA přes luxusní letovisko s nablýskanými jachtami Porto Cervo (70 - 92 km).

11. - 12. den

Pro zájemce je možná plavba na ostrovy LA MADDALENA a CAPRERA (i s kolem), kde si užijeme pohodové poježdění kolem smaragdových zátok a koupání v průzračném moři (20 - 55 km). Nebo si rozbalíme ručník na pláži, zadovádíme ve vlnách a naposledy nasajeme sardinské paprsky před odjezdem domů. Trajektem opět do Itálie stejnou cestou zpět do ČR, kam dorazíme v odpoledních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 10x v kempech ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně. Téměř každá noc je v kempu u moře, koupání si tedy užijeme dosyta. Při našem putování vystřídáme celkem 6 kempů, několikrát tedy zůstaneme na jednom místě déle a užijeme si větší pohodu bez častého stěhování a balení stanů. Kempy jsou plně vybavené a odpovídají evropskému standardu - WC, umývárny, většinou mají bazén, bar či restauraci.

Za příplatek je možné zajistit komfortnější ubytování pod střechou. V pěti kempech je možné ubytování ve vybavených karavanech. V jednom z kempů bohužel karavany nenabízí, je zde však možnost ubytování v dražším mobilhomu.
Příplatek za ubytování pod střechou činí 2 800 Kč/osobu.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Stravování začíná druhý den zájezdu a to balíčkem místo večeře (vhodněji odpovídajícímu programu než teplá večeře), končí předposlední den zájezdu snídaní a večerním balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality severské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude denně.

Doprava

Doprava na zájezdu bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. Etapy nejsou vyčerpávající, většinou máte možnost výběru mezi lehčí a náročnější variantou. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Během etap jedeme nalehko, někdy se budeme moci občerstvit u autobusu, který nás bude při některých etapách čekat v určených hodinách na kontaktních místech. Kteroukoliv část etapy či zájezdu je pak možno absolvovat busem, popř. si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj).

Další info

Doporučený typ kola: trekové, silniční, horské s hladšími plášti
Povrch: 70% asfalt, 20% šotolina, 10% terén

Organizované cyklovyjížďky

Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Přeprava kol
Kola převážně přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Ve výjimečných případech (kapacitně méně obsazené zájezdy apod.) přepravujeme kola v k tomu určených cyklobrašnách či v nosiči na kola umístěném na tažném zařízení nebo na střeše. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokolo
Na tento zájezd je možné vzít jen velmi omezený počet elektrokol. Může se stát, že nebude možné z kapacitních důvodů nabíjet naráz více než jednu baterii. Tedy možnost si vzít s sebou elektrokolo, určitě konzultujte s naší prodejnou zájezdů (při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce). Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Cestovní doklady
Do navštívených (i projížděných) zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

6. 9. - 17. 9. 2024
č. zájezdu: 224425-01
cena 20 300 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Když na dovolenou, tak na Sardinii

Táňa Zavřelová, Dalibor Mahel

Sedím v kadeřnictví u své kamarádky Moniky a během procesu zkrášlování plkáme o všem možném. Znáte to, dámy...
A pak zazní on...

více

Podobné zájezdy

Cyklotoulky krajem Burgundska a Champagne

Cyklotoulky krajem Burgundska a Champagne

21. 9. - 29. 9. 2024 Chci to vidět
Kolmo kolem Bretaně

Kolmo kolem Bretaně

17. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět
Sicílií na kole

Sicílií na kole

6. 9. - 18. 9. 2024 Chci to vidět