Sicílie a Liparské ostrovy

Za zážitky bez obav

Sicílie a Liparské ostrovy

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

odpočinek na plážích okořeněný výlety po památkách, horách i sopkách

Vydejte se s námi na pohodové putování po největším, sluncem prozářeném italském ostrově – Sicílii a ohnivých ostrovech boha větrů - Vulcano, Lipari a Stromboli. Ne nadarmo se Liparské ostrovy nazývají perlami Středomoří. Jistě vás okouzlí jejich neopakovatelná atmosféra, průzračné moře, bílé domy kontrastující s černými sopečnými plážemi a životem tepajícím bez ohledu na přítomnost vulkánů. V úrodných oblastech Sicílie budeme při pobřeží obdivovat rostoucí vinnou révu, olivy i fíkovníky, ve vnitrozemí pak divokou hornatou přírodu a pokuřující sopku Etnu. V hlubokých údolích spatříme krásná města se spoustou antických a normanských staveb. Na cestě Itálií se projdeme Římem a Vatikánem, na zpáteční cestě pak navštívíme tajemné Pompeje. Protože jsou přírodní lokality i historické památky Sicílie natolik významné, že by bylo škoda některé vynechat, budeme nocovat ve dvou kempech (na východním a severním pobřeží Sicílie) a v dalším na ostrově Vulcano.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • trajekt při fakultativních výletech na ostrov Stromboli (45 EUR) a Lipari (15 EUR)

Videa

Program zájezdu

1.–4. den

Dopolední odjezd z Prahy přes Brno, noční přejezd Rakouskem do ŘÍMA s dvoudenní prohlídkou „věčného města“. Jednu noc budeme spát v kempu přímo v Římě. Cesta busem na jih, trajektem na Sicílii, kde se na dvě noci ubytujeme v kempu na pobřeží Tyrhénského moře nedaleko Cefalú. Koupání, vycházka do malebného městečka s opevněnou normanskou katedrálou Rogera II.

5. den

Celodenní výlet do PALERMA – hlavního města mafiánské Sicílie, kde se projdeme úzkými rázovitými uličkami, navštívíme Palatinskou kapli, katedrálu či kostel San Giovanni. Samozřejmě si nenecháme ujít skvost normanské architektury – katedrálu v MONREALE.

6.–8. den

Přejezd lodí (bez autobusu) na Liparské souostroví, v kempu na ostrově VULCANO strávíme dvě noci. Kromě koupání v průzračně čistém moři nás čeká výstup na sopku GRAN CRATERE s famózními výhledy. Se zájemci podnikneme fakultativní výlet lodí na ostrovy PANAREA a STROMBOLI s pozorováním ohnivého divadla (v případě dobrého počasí). Na sousedním ostrově LIPARI je možno navštívit archeologické muzeum a projít se malebnými uličkami. Přeplujeme zpět na Sicílii a ubytujeme se na tři noci v kempu u Jónského moře s výhledem na Etnu.

9.–10. den

Archimédovy SYRAKUSY, nejvýznamnější řecké město na Sicílii, starověké divadlo, jeskyně Dionýsovo ucho, ostrov Ortygia s katedrálou a Arethusiným pramenem. Výstup na nejvyšší horu ostrova – činnou sopku ETNU (3.323 m). Je možno také využít lanovky a pokochat se okolím tak trošku z ptačí perspektivy.

11. den

Navštívíme „perlu Sicílie“, Taorminu - město na útesech, pyšnící se řeckým divadlem. Večer již vyrazíme zpět na Italský poloostrov.

12.–13. den

V Neapolském zálivu si prohlédneme proslulé římské vykopávky v POMPEJÍCH s hrozícím kuželem VESUVU v pozadí a pak už přejedeme Itálií a Rakouskem do Brna.

Ubytování

Nocujeme 8x v kempech (první noc je v kempu v Římě, pak 2 noci strávíme v kempu Costa Ponente, 2 noci v kempu na ostrově Vulcano a následující 3 noci v kempu u Almoetia). Všechny kempy mají slušné sociální zázemí a leží nedaleko pláže (jen v římském kempu nás čeká místo pláže alespoň bazén). Spát budeme ve vlastních stanech a spacácích. Zásuvky odpovídají českým standardům, není tedy zapotřebí žádné speciální redukce. Možnost dobíjení baterií do fotoaparátů a kamer bude denně v našich kempech.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu večeřovým balíčkem v Římě a skončí 12. den zájezdu snídaní a studeným večeřovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 13 denní zájezd zaměřený na relaxaci u moře a poznání nejzajímavějších míst Sicílie a Liparských ostrovů. Všechny výlety autobusem máte zahrnuté v ceně zájezdu, stejně jako trajekt na ostrov Vulcano, kde strávíme dvě noci. Výlet lodí na Liparské ostrovy a ostrov Stromboli si hradí každý účastník sám, stejně jako vstupy do památkových objektů. Historicko-poznávací část zájezdu je zpestřena několika pěšími túrami nalehko v kopcovitém terénu. Program je postaven tak, aby jej v pohodě zvládl každý průměrně zdatný účastník.

Další info

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe 150 EUR na občerstvení a památky při trase. Pro výlety lodí na ostrov Stromboli a Lipary počítejte navíc cca 60 EUR. Orientační zpáteční ceny trajektů a rychlolodí mezi ostrovy Vulcano – Lipari činí cca 15 EUR, Vulcano – Stromboli cca 45 EUR. Pěší výstup na Stromboli s horským vůdcem cca 25 EUR. Pokud chcete utrácet za suvenýry a další důležitosti, vezměte si ještě nějaká eura navíc dle vlastního uvážení.

Cestovní doklady
Na tento zájezd nám stačí PLATNÝ OBČANSKÝ PRŮKAZ
  
Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Bretaň a Normandie

Bretaň a Normandie

7. 8. - 18. 8. 2024 Chci to vidět
Korsika

Korsika

18. 8. - 27. 8. 2024 Chci to vidět
Pláže i hory Elby

Pláže i hory Elby

23. 8. - 1. 9. 2024 Chci to vidět
Sardinie a její pláže

Sardinie a její pláže

28. 6. - 7. 7. 2024 Chci to vidět