Sicílie a Liparské ostrovy

Sicílie a Liparské ostrovy

13 dní / 17 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

24. 8. - 5. 9. 2021
č. zájezdu: 221317-01
cena 17 500 Kč

odpočinek na plážích okořeněný výlety po památkách, horách i sopkách

Vydejte se s námi na pohodové putování po největším, sluncem prozářeném italském ostrově – Sicílii a ohnivých ostrovech boha větrů - Vulcano, Lipari a Stromboli. Ne nadarmo se Liparské ostrovy nazývají perlami Středomoří. Jistě vás okouzlí jejich neopakovatelná atmosféra, průzračné moře, bílé domy kontrastující s černými sopečnými plážemi a životem tepajícím bez ohledu na přítomnost vulkánů. V úrodných oblastech Sicílie budeme při pobřeží obdivovat rostoucí vinnou révu, olivy i fíkovníky, ve vnitrozemí pak divokou hornatou přírodu a pokuřující sopku Etnu. V hlubokých údolích spatříme krásná města se spoustou antických a normanských staveb. Na cestě Itálií se projdeme Římem a Vatikánem, na zpáteční cestě pak navštívíme tajemné Pompeje. Protože jsou přírodní lokality i historické památky Sicílie natolik významné, že by bylo škoda některé vynechat, budeme nocovat ve dvou kempech (na východním a severním pobřeží Sicílie) a v dalším na ostrově Vulcano.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • trajekt při fakultativních výletech na ostrov Stromboli (45 EUR) a Lipari (15 EUR)

Průvodci

Taťána Zavřelová

18. 8. - 30. 8. 2020 / č.zájezdu 220317-01

Táňa je jednou z těch průvodkyní, které si českého léta moc neužijí. Místo toho nasává vůně macchií na Korsice, divoké přírody ve Finsku nebo horských luk ve Francii. Pravidelně okupuje přední příčky mezi nejvytíženějšími průvodci a sbírá body za všestrannost. Cyklozájezdy a turistické horodolky ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1.–4. den

Dopolední odjezd z Prahy přes Brno, noční přejezd Rakouskem do ŘÍMA s dvoudenní prohlídkou „věčného města“. Jednu noc budeme spát v kempu přímo v Římě. Cesta busem na jih, trajektem na Sicílii, kde se na dvě noci ubytujeme v kempu na pobřeží Tyrhénského moře nedaleko Cefalú. Koupání, vycházka do malebného městečka s opevněnou normanskou katedrálou Rogera II.

5. den

Celodenní výlet do PALERMA – hlavního města mafiánské Sicílie, kde se projdeme úzkými rázovitými uličkami, navštívíme Palatinskou kapli, katedrálu či kostel San Giovanni. Samozřejmě si nenecháme ujít skvost normanské architektury – katedrálu v MONREALE.

6.–8. den

Přejezd lodí (bez autobusu) na Liparské souostroví, v kempu na ostrově VULCANO strávíme dvě noci. Kromě koupání v průzračně čistém moři nás čeká výstup na sopku GRAN CRATERE s famózními výhledy. Se zájemci podnikneme fakultativní výlet lodí na ostrovy PANAREA a STROMBOLI s pozorováním ohnivého divadla (v případě dobrého počasí). Na sousedním ostrově LIPARI je možno navštívit archeologické muzeum a projít se malebnými uličkami. Přeplujeme zpět na Sicílii a ubytujeme se na tři noci v kempu u Jónského moře s výhledem na Etnu.

9.–10. den

Archimédovy SYRAKUSY, nejvýznamnější řecké město na Sicílii, starověké divadlo, jeskyně Dionýsovo ucho, ostrov Ortygia s katedrálou a Arethusiným pramenem. Výstup na nejvyšší horu ostrova – činnou sopku ETNU (3.323 m). Je možno také využít lanovky a pokochat se okolím tak trošku z ptačí perspektivy.

11. den

Navštívíme „perlu Sicílie“, Taorminu - město na útesech, pyšnící se řeckým divadlem. Večer již vyrazíme zpět na Italský poloostrov.

12.–13. den

V Neapolském zálivu si prohlédneme proslulé římské vykopávky v POMPEJÍCH s hrozícím kuželem VESUVU v pozadí a pak už přejedeme Itálií a Rakouskem do Brna.

Ubytování

Nocujeme 8x v kempech (první noc je v kempu v Římě, pak 2 noci strávíme v kempu Costa Ponente, 2 noci v kempu na ostrově Vulcano a následující 3 noci v kempu u Almoetia). Všechny kempy mají slušné sociální zázemí a leží nedaleko pláže (jen v římském kempu nás čeká místo pláže alespoň bazén). Spát budeme ve vlastních stanech a spacácích. Zásuvky odpovídají českým standardům, není tedy zapotřebí žádné speciální redukce. Možnost dobíjení baterií do fotoaparátů a kamer bude denně v našich kempech.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu večeřovým balíčkem v Římě a skončí 12. den zájezdu snídaní a studeným večeřovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Jedná se o 13 denní zájezd zaměřený na relaxaci u moře a poznání nejzajímavějších míst Sicílie a Liparských ostrovů. Všechny výlety autobusem máte zahrnuté v ceně zájezdu, stejně jako trajekt na ostrov Vulcano, kde strávíme dvě noci. Výlet lodí na Liparské ostrovy a ostrov Stromboli si hradí každý účastník sám, stejně jako vstupy do památkových objektů. Historicko-poznávací část zájezdu je zpestřena několika pěšími túrami nalehko v kopcovitém terénu. Program je postaven tak, aby jej v pohodě zvládl každý průměrně zdatný účastník.

Další info

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe 150 EUR na občerstvení a památky při trase. Pro výlety lodí na ostrov Stromboli a Lipary počítejte navíc cca 60 EUR. Orientační zpáteční ceny trajektů a rychlolodí mezi ostrovy Vulcano – Lipari činí cca 15 EUR, Vulcano – Stromboli cca 45 EUR. Pěší výstup na Stromboli s horským vůdcem cca 25 EUR. Pokud chcete utrácet za suvenýry a další důležitosti, vezměte si ještě nějaká eura navíc dle vlastního uvážení.

Cestovní doklady
Na tento zájezd nám stačí OBČANSKÝ PRŮKAZ. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).
  
Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Bretaň a Normandie

Bretaň a Normandie

4. 8. - 15. 8. 2021 Chci to vidět
Korsika

Korsika

27. 6. - 6. 7. 2021 Chci to vidět
Pláže i hory Elby

Pláže i hory Elby

16. 7. - 25. 7. 2021 Chci to vidět
Provence

Provence

11. 6. - 20. 6. 2021 Chci to vidět
Sardinie a její pláže

Sardinie a její pláže

4. 7. - 13. 7. 2021 Chci to vidět
Španělsko - poklady Andalusie

Španělsko - poklady Andalusie

30. 4. - 9. 5. 2021 Chci to vidět