Skalní lezení ve Slovinsku

Za zážitky bez obav

Skalní lezení ve Slovinsku

4 dny / 7 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

11. 10. - 14. 10. 2024
č. zájezdu: 224812-02
cena 7 900 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Kurz skalního lezení v nádherném prostředí řeky Vipavy.

Chcete si alespoň na pár dní zkusit, jaké to je být jako Adam Ondra? Teď máte možnost vyzkoušet krásy skalního lezení s certifikovaným instruktorem. Skalní lezení patří v dnešní době k velmi populárnímu sportu, kterému propadlo již velké množství rekreačních sportovců. Budete mít příležitost si vyzkoušet nejen lezení po skále, ale také si užít absolutní svobodu, kterou hory nabízejí. Odpočnete si od každodenních starostí a užijete si hory v celé své kráse! Na prodloužený víkend zajedeme do Slovinské Vipavy, kde nás čekají vápencové skály otočené na jižní stranu, díky čemuž se na skalách parádně zahřejeme. Očekávané denní teploty se většinou pohybují okolo 15 – 25 ⁰C. Kurz je vhodný nejen pro začátečníky, kteří na skalách nikdy nebyli, ale také pro pokročilé, kteří se chtějí ve svých schopnostech zdokonalit a posunout se o něco výše.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem (za příplatek 1 400 Kč)

Průvodci

Tomáš Ryba

11. 10. - 14. 10. 2024 / č.zájezdu 224812-02

Treky Nepálskými Himáláji a mezi partyzány v Barmě, cyklovýlet kolem Taiwanu i roční trip napříč Evropou ve vlastnoručně přestavěné dodávce, dobrovolničení pro záchranu mořských želv v Indonésii nebo lezení na skály a hory jako Mont Blanc, Grossglockner a Matterhorn? Prostě všechno, co se dá ...

Dozvědět se více

Pavlína Loudová

11. 10. - 14. 10. 2024 / č.zájezdu 224812-02

Upovídaná, usměvavá, s energií na rozdávání. Holka z roubenky, kterou to už od mala táhne k přírodě. Je to dcera lezce, takže vám může být předem jasné, kde ji najdete nejčastěji. A ne, hospoda to není. Místo drinků dává přednost kamarádům sportu a cestování. Nejraději se probouzí a usíná ve ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Odjezd bude ve čtvrtek ráno (cca 8:00) z Brna. Po příjezdu do kempu se společně naobědváme a postavíme stany. V odpoledních hodinách začneme s lezením. Bude nás čekat první lekce, ve které si vysvětlíme, jak se správně navazovat a jistit a seznámíme se s Vipavskym vápencem při prvním lezení.

2. den

Čeká nás krátký přejezd k údolí Bílého potoka (Vipavska Bela), kde si zopakujeme, co jsme se naučili předešlý den a budeme lézt jednu cestu za druhou, co srdce ráčí a ruce zvládnou. Odpočinek pro unavené ruce nabídne procházka krásnou přírodou podél peřejí a vodopádků. Lezecká instruktáž bude pokračovat nácvikem bezpečného slaňování, ukázkou rozdílů mezi jednotlivými druhy jistících prostředků a nácvikem horního jištění používaného především při pískovcovém nebo vícedélkovém lezení.

3. den

Dopoledne je pro zájemce možnost vyzkoušet si ferratu na vrchol Gradiska tura nebo túry na okolní kopce, jejichž vrcholy se nachází ve výšce kolem 1000 m.n.m. Možností je samozřejmě pokračovat v tréninku skalního lezení, které si užijeme v úchvatném prostředí Vipavských vápencových skal, v méně navštěvovaném a tudíž lezecky nejpříjemnějším sektoru. V odpoledních hodinách je možné po domluvě s účastníky zajet k zámečku Miramare anebo do přístavního města Terstu, kde si užijeme procházku podél moře a zajdeme do restaurace na místní kuchyni.

4. den

Poslední den nás čeká další kousek lezení, který si zaručeně užijeme, tentokrát v sektoru umístěném blíže kempu i parkovišti. Kolem poledne se plni nových zážitků vydáme zpět ke svým domovům. Návrat do Brna bude kolem 8. hodiny večer.

Ubytování

Nocovat budeme v kempu Tura - sportovně rekreačním centru přímo pod Vipavskými skalami ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan můžete si jej půjčit v naší půjčovně. V kempu je možné využít tenisové hřiště, pétanque, basketbalové hřiště, fotbalové hřiště nebo si zahrát házenou. Kemp je také vybaven sítí wi-fi.

Strava

Stravování je plně ve vlastní režii. Vhodné je si přibalit vařič, ešus nebo plynovou bombu a pochutnávat si tak na všem, co sami dokážete vykouzlit. V blízkosti kempu se nacházejí restaurace, které je také možné využít. V ceně zájezdu je zahrnuta 1x energetická tyčinka.

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo využít společný mikrobus (za příplatek 1 400 Kč/os.). Mikrobus bude vyjíždět cca v 8:00 z Brna, společně se pak setkáme v 14:30 v místě ubytování, a to ve vesničce Gradišče pri Vipavi.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti 3 z 5 bodové stupnice. Vhodný je jak pro dospělé, tak pro děti od 14-ti let. Zájezdu se mohou zúčastnit jak začátečníci, tak pokročilí. Důležité však je, aby účastníci měli úplnou odolnost vůči závratím, přiměřenou fyzičku a lezecké vybavení.

Další info

Vybavení:
Společné vybavení jako lana a jistítka jsou zahrnuté v ceně zájezdu. Pokud byste měli vlastní, určitě si je vzít můžete. Na skalní lezení je dále nutné s sebou mít helmu a sedací úvazek a pokud to myslíte s lezením vážně určitě i lezečky. Při zájmu o lezení via ferraty je nutností navíc ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a prsní úvazek s plochou nesešitou smyčkou o délce cca 150cm (sloužící ke spojení sedacího a prsního úvazku) nebo celotělový úvazek. Můžou se hodit i rukavice. Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit (kromě rukavic a lezeček) v naší kudrnovské půjčovně. Zájem o zapůjčení ferratového setu si zaškrtáváte při objednávce zájezdu. Součástí ferratového vybavení jsou i komponenty, které využijete při skalním lezení. Vybavení zapůjčené v naší půjčovně budete mít připravené přímo u odjezdu v autě, případně vám jej předáme na místě.

Velikost skupiny:
Na jednoho instruktora připadne maximálně 5 klientů. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup. Maximální kapacita je 10 klientů + 2 průvodci.

Cestovní doklady:
Do Slovinska nám stačí občanský průkaz.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu, tak abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

11. 10. - 14. 10. 2024
č. zájezdu: 224812-02
cena 7 900 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Ferratový kurz - Raxalpe

Ferratový kurz - Raxalpe

23. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět