Jarní Maďarsko

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

tradiční i neotřelé krásy a blahodění všemi smysly

Bašta pro požitkáře se ukrývá za humny. Voní po paprice, chutná čabajkou, prohřívá se v horkých lázních a požitkářům nachystá ten pravý maďarský čardáš prožitků. Speciální jarní okruh je nabitý tradičními lákadly i ryze neotřelými zajímavostmi, které se nejlépe vstřebají v horké lázni. Maďarské moře „Balaton“, slavný termální komplex Zalakaros či lotosy pokryté celoročně teplé jezero Hévíz jsou povinná klasika, překvapí nás ale i rochnící se vodní buvoli, ornitologický ráj Malý Balaton či velkolepý hrad Sümeg, ... a zlatou třešinkou je buddhistická svatyně a obrovská sněhobílá stupa s pravými východními mnichy, kde navíc strávíme romantickou noc. To vše s ubytováním ve stanu, ať si na vlastní kůži užijeme všechny vůně jarní přírody, a v doprovodu sehraných muzikantů (tentokrát Olda Krikl s Martinem Jílkem), kteří svým večerním muzicírováním doplní onu typickou kudrnovskou pospolitost.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vstupné do termálů

Videa

Program zájezdu

1. den

Podvečerní jízda z Brna do Maďarska. První tábořiště rozbalíme v kraji bývalé termální říčky MELEG-VIZ, typické maďarské pusztě

2. den

Navštívíme velkolepý maďarský hrad SÜMEG se spoustou historických zajímavostí i nádherným výhledem do kraje a poté od kostelíku sv. Michala stojícího na pobřežní vyvýšenině spatříme i BALATON„maďarské moře“. Na závěr už se odměníme koupačkou v nádherně horkém termálu ZALAKAROS s tobogány v ceně i se zábavným umělým vlnobitím. Zabydlíme se v kempu s vlastním termálem, který nabídne večerní zábavu v podobě nočního ráchání pro termálové vytrvalce či večírek pod taktovkou našich muzikantů Oldy Krikla a Martina Jílka (Duo Trosky).

3. den

Prozkoumáme ornitologický ráj Malý Balaton na ostrově s romantickým dřevěným mostem a také působivou buvolí rezervaci. Poté navštívíme pestrý sobotní trh a zámek s francouzskou zahradou i anglickým arboretovým parkem ve městě KESZTHELY na březích Balatonu. Světově unikátním termálním jezero HÉVÍZ má krom hladiny poseté kvetoucími lotosy také plovárnu, jako vystřiženou z Vančurova „Rozmarného léta“. Ta bývá i svědkem naší rozmarné exhibice na téma nejoriginálnější kóópací vohoz, dobrovolné kudrnovské výzvy pro všechny veselé povahy. Večer strávíme ještě ve vinicích nad městem se spoustou sklepů, vináren a dalekých výhledů. Noc potom u blízké buddhistické svatyně a stupy s pravými východními mnichy (pocity jak v Himálaji) i našimi muzikanty.

4. den

Nasajeme ještě nedělní pohodu v horkých bazénech malého rodinného termálku BORGHÁTA, kde ochutnáme i ty nejlepší ryby v celém Maďarsku nebo poslední langoše, zahrajeme závěrečné vodní pólíčko a po poledni vyrazíme domů.

Ubytování

Přenocujeme 1x v kempu a 2x na romantických tábořištích v lůně maďarské přírody, vždy ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně (bude-li vámi požadované vybavení ještě volné).

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani.

Doprava

Doprava je realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 1 z 5 bodové stupnice, takže jej zvládne každý. Jedná se o poznávací zájezdy pouze s krátkými jednodenními výlety po památkách, do měst i do přírody a příjemným každodenním odpočinkem v termálních vodách.

Další info

vstupné do termálů
Vstupy do termálu v Maďarsku v loňském roce činily: Zalakaros 1.900 HUF, Hevíz 2.400 HUF, Borgata 1000 HUF. Hrad Sümeg 500 HUF. Půjčovné za pneumatiku na Hevízu stojí 600 HUF + vratná záloha 1.000 HUF

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Požitkářské a termální Malé Karpaty

Požitkářské a termální Malé Karpaty

31. 10. - 3. 11. 2024 Chci to vidět
Požitkářské Maďarsko

Požitkářské Maďarsko

4. 10. - 6. 10. 2024 Chci to vidět