Slovinsko na kole

Za zážitky bez obav

Slovinsko na kole

10 dní / 12 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

28. 6. - 7. 7. 2024
č. zájezdu: 224410-01
cena 12 900 Kč
11 volných míst
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

přes Julské Alpy na jadranské pláže

O Slovinsku lze jednoznačně prohlásit, že je to "malá země pro velkou dovolenou". Většinu rozlohy země pokrývají hory, kopce a kopečky, takže nás rozhodně nečeká fádní bicyklování po rovinách. Vychutnáme si všechny krásy Slovinska - Alpy na severu země, krasové útvary s tajuplnými jeskyněmi na jihu i poježdění či plážovou pohodu na slovinském pobřeží. Komu se zachce trochu adrenalinu, může vyzkoušet i rafting v průzračných vodách řeky Soči či canyoning na Sušci. Jako vždy pojedeme nalehko, bus většinou v poledne potkáme, takže dál se můžete svézt. K pohodlí přispívá i méně časté střídání kempů.

Cena nezahrnuje

  • fakultativní canyoning na Sušci (48,60 EUR) nebo rafting na Soči (53,10 EUR)

Průvodci

Viktor Čech

28. 6. - 7. 7. 2024 / č.zájezdu 224410-01

Než začal Viktor na kole s Kudrnou, toulával se s batohem po horách a na motorce objevoval krásy na východ od pupku Evropy. Přes oblibu kola a později motorky se dostal k profesi strojního inženýra, který svět korporátu rozpouští v lese při orientačním běhu. Sviště horského doplnil třema svišti ...

Dozvědět se více

Martin Šrom

28. 6. - 7. 7. 2024 / č.zájezdu 224410-01

Martin rád jezdí na místa, kde už byl. Dýchá tak na něj atmosféra uplynulých prožitků a místo tím získává úplně jiné kouzlo. Rád vozí klienty na místa, kde už byl mnohokrát a má radost z toho, že tak má v kapse množství zajímavostí a doporučení. Je svědomitým průvodcem a rád má zájezd absolutně pod ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–3. den

Večerní odjezd z Brna přes Rakousko do Slovinska. Na rozježdění si nedáme nic menšího než stoupání přes Sorišku planinu do Bohinjského sedla (1.307 m). Hlubokými lesy dojedeme k překrásnému BOHINJSKÉMU JEZERU sevřenému v klínu vápencových štítů (75 km). Další den zůstaneme u jezera, a tak lze vyjet lanovkou na okolní horský hřeben, pěšky si udělat výlet k vodopádu SAVICA, projít se kaňonem říčky Mostnice, vyjet na kole vysoko do hor ke skanzenu ZAJAMNIKY (max. 50 km) nebo si udělat výlet lanovkou na VOGEL, odkud je krásný rozhled na celé údolí Bohinjského jezera a někdy až na samotný Triglav. Zrovna tak ale můžete jen tak relaxovat, koupat se, či na loďce křižovat hladinu jezera.

4.–7. den

Malebnou romantickou krajinu budeme šněrovat k BLEDSKÉMU JEZERU s hradem vysoko na skále a fotogenickým kostelíkem na ostrůvku uprostřed jezera. Projedeme soutěsky VINTGAR a POKLJUKA, největší borci si vyšlápnou až pod nejvyšší vrchol Julek – TRIGLAV (2.864 m) (70 km). Cyklostezka zbudovaná na náspu bývalé úzkokolejky nás provede podél Sávy Dolinky až pod Fusinská jezera v Itálii (50 - 90 km). Další metou bude nejvyšší slovinské silniční sedlo VRŠIČ (1.611 m). Desítky serpentin jsou postrachem pro řidiče autobusu, ale cyklisté tuto trasu milují. Je totiž na co koukat. Na mnohakilometrový sjezd k pramenům řeky SOČI také nezapomenete (60 km). Tam si dopřejeme odpočinkový den, kdy bude čas i na fakultativní rafting na nádherné Soči či canyoning na Sušci.

8. den

SLOVINSKÝ KRAS je proslulý kraj hlubokých lesů a kopců provrtaných jeskyněmi. Jedny z nejhezčích jsou propasťovité ŠKOCJANSKE JAME a světoznámá POSTOJNA JAMA. Nejednu fotku vás bude stát majestátný Predjamský Grad postavený v obřím skalním převisu. V pátek večer se již přesuneme k moři.

9.–10. den

Celodenní relax u moře nebo cyklovyjížďka do půvabného přístavního městečka PIRAN, nazývaného pro svoji typickou architekturu slovinskými Benátkami, či k solným polím v Sečovlje s muzeem o získávání soli z mořské vody. A pak už jen cesta přes Rakousko domů. Příjezd zpět do Brna v ranních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme po 7 nocí v kempech evropského standardu se sprchou a WC v ceně ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně. Za celý zájezd vystřídáme 4 kempy (3x 2 noci v jednom, poslední noc v jednom).

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu večeří a skončí 9. den zájezdu snídaní a studeným večeřovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Během etap jedeme nalehko, někdy se budeme moci občerstvi u autobusu, který nás bude při některých etapách čekat v určených hodinách na kontaktních místech. Kteroukoliv část etapy či zájezdu je pak možno absolvovat busem, popř. si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj).

Další info

Doporučený typ kola: trekové, horské s hladšími plášti
Povrch: 75% asfalt, 25% šotolina

Organizované cyklovyjížďky
Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Přeprava kol
Kola převážně přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Ve výjimečných případech (kapacitně méně obsazené zájezdy apod.) přepravujeme kola v k tomu určených cyklobrašnách či v nosiči na kola umístěném na tažném zařízení nebo na střeše. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokola
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný OBČANSKÝ PRŮKAZ

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

28. 6. - 7. 7. 2024
č. zájezdu: 224410-01
cena 12 900 Kč
11 volných míst
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Kitzbühelské Alpy

Kitzbühelské Alpy

27. 8. - 31. 8. 2024 Chci to vidět