Slovinsko MTB - pro pohodáře

Slovinsko MTB - pro pohodáře

5 dní / 7 000 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

parádní trailové bajkování na pomezí Slovinska a Rakouska

Koroška – slovinský bajkový ráj, zatím čeká na svůj velký boom mezi českými jezdci. V evropském měřítku se přitom zdejší traily těší velké oblibě a už několik let přitahuje zahraniční bajkery. Především Single Trail Park Jamnica nabízí vybroušenou síť singletrailů a lesních cest v nadmořské výšce kolem 1.000 metrů nad mořem. Exkluzivní zážitek slibuje rovněž 6 km dlouhý Underground Trail vedoucí 500 m pod zemí. Připravili jsme zde pro vás dvojí vybroušený program různorodé náročnosti – na své si tedy přijdou jak rekreačnější jezdci (náročnost 3), tak pokročilí fajnšmekři, kteří si libují v jízdě po technicky náročnějších chodnících a sjezdech (náročnost 4–5). I když se dají místní tratě projet i na pevném kole, doporučujeme pro lepší zážitek celoodpruženou verzi. Jako základna nám poslouží příjemný rodinný penzion v malebné vesničce Šentanel, odkud budeme vyrážet do terénu. V ceně zájezdu je skutečně poctivá polopenze, z kola se tedy budeme vracet k prohýbajícím se stolům.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 2x nocleh v penzionu
  • 3x místní polopenzi
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • jonťák na všechny etapy
  • pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

  • individuální využití lanovky v areálu Peca / Petzen (4 hodinová permanentka za 24,50 EUR)
  • vstupné na Underground trail Mežica (30 EUR)

Program zájezdu

1.–2. den

Nakládka kol a večerní odjezd z Brna. Noční přejezd Rakouskem do Slovinska, kde nás ráno přivítají snídaní a naše první cesta v sedle povede do nedalekého lyžařského střediska PECA/PETZEN, kde se seznámíme s vlnkami a klopenými zatáčkami 8,5 km dlouhého FLOW COUNTRY TRAILU. Optimálně se zde zdržíme 4 hodinky, abychom mohli dosyta vychutnat zdejší trať (4hodinová permanentka vyjde na 24,50 EUR). (Základní etapa ↔ cca 40 km, ↕ cca 500 m).

3. den

Třetí den zájezdu nás zavede jižně od Šentanelu do městečka Mežica (495 m). Bývalé hornické město využívá pozůstatků těžařského průmyslu a láká na ve světě ojedinělý UNDERGROUND TRAIL – 6 km dlouhá jízda 500 m pod zemským povrchem (vstupné 30 EUR). Po podzemní jízdě dáme pauzu v jedné z mežických gostilnic, abychom nabrali síly k pokračování naší jízdy k SINGLE TRAIL PARKU JAMNICA u vesničky Koroš, kde budeme moci vyzkoušet pár krásných technických trailů. V rukávu máme i jednodušší variantu s kratší okružní jízdou zpět k naší základně u Šentanelu (základní varianta: ↔ cca 50km, ↕ cca 1.000m).

4. - 5. den

Vydáme se na průzkumnou jízdu zdejšími kopci a údolími. Ze základny v Šentanelu (680 m) vyrazíme přes pohoří Strojna (1.015 m) na Tolsti vrh, odkud se spustíme do hlavní základny oblasti Ravne na Koroškem (380 m). V místních restauracích si dopřejeme zaslouženého odpočinku a poté se vydáme přes Prevalje a Breznicu zpět na základnu (↔ cca 65 km, ↕ 1.360 m). Večer si dopřejeme ještě večeři, naložíme kola do vleku a vydáme se přes Rakousko zpět do Brna, kam bychom měli dorazit v ranních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme v příjemném venkovském penzionu ve 2 – 4 lůžkových pokojích.

Strava

V ceně zájezdu je zahrnutá místní polopenze, tedy snídaně a večeře. Naši slovinští hostitelé jsou skutečně proslulí svou pohostinností a skvělou kuchyní, z vyjížděk se tedy budeme vracet k bohaté večeři. Stravování během dne je z vlastních či dokoupených zásob. V ceně zájezdu je jonťák na každou etapu a 1x energetická tyčinka Chimpanzee.

Doprava

Krom společné dopravy autobusem z Brna je volitelně také možnost vlastní dopravy se slevou 700 Kč. Se skupinou se setkáte přímo u penzionu ve vesničce Šentanel (ráno cca v 8:00 hod.). V případě zájmu lze prodloužit ubytování o jednu noc před začátkem i po skončení programu (za příplatek 25 EUR / 680 Kč os. / noc bez polopenze nebo 30 EUR / 820 Kč / os. / noc včetně polopenze před příjezdem či za jednotný příplatek 25 EUR / 680 Kč os. / noc po skončení programu - zde je již večeře zahrnuta v ceně zájezdu).

Nástupní místa

Náročnost

Tato varianta odpovídá stupni č. 3 z 5 bodové škály. Délka denních etap a převýšení je uvedena v závorce u programu zájezdu. Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Volitelně se můžete kdykoliv přidat na program souběžného zájezdu Slovinsko MTB - pro bajkery a projet si s nimi i náročnější okruhy.

Další info

Doporučený typ kola: celoodpružené horské
Povrch: 50% šotolina a lesní cesty, 35% single traily, 15% asfalt

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.