Slovinsko MTB - pro pohodáře

Za zážitky bez obav

Slovinsko MTB - pro pohodáře

5 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

parádní trailové bajkování na pomezí Slovinska a Rakouska

Koroška – slovinský bajkový ráj, zatím čeká na svůj velký boom mezi českými jezdci. V evropském měřítku se přitom zdejší traily těší velké oblibě a už několik let přitahují zahraniční bajkery. Především Single Trail Park Jamnica nabízí vybroušenou síť singletrailů a lesních cest v nadmořské výšce kolem 1.000 metrů nad mořem. Exkluzivní zážitek slibuje rovněž 6 km dlouhý Underground Trail vedoucí 500 m pod zemí. Připravili jsme zde pro vás dvojí vybroušený program různorodé náročnosti – na své si tedy přijdou jak rekreačnější jezdci (náročnost 3), tak pokročilí fajnšmekři, kteří si libují v jízdě po technicky náročnějších chodnících a sjezdech (náročnost 4–5). I když se dají místní tratě projet i na pevném kole, doporučujeme pro lepší zážitek celoodpruženou verzi. Jako základna nám poslouží příjemný rodinný penzion v malebné vesničce Šentanel, odkud budeme vyrážet do terénu. Navíc vám můžeme zajistit prodloužení víkendu díky zamluvení ubytování na noc před začátkem zájezdu i po jeho skončení. Pokud se cítíte na vyšší náročnost tohoto zájezdu, můžete si s námi zadovádět i na variantě Slovinsko MTB - pro bajkery.

V ceně zájezdu je skutečně poctivá polopenze, z kola se tedy budeme vracet k prohýbajícím se stolům.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • individuální využití lanovky v areálu Peca / Petzen (4 hodinová permanentka za 37,50 EUR)
  • vstupné na Underground trail Mežica (35 EUR)

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Nakládka kol a večerní odjezd z Brna. Noční přejezd Rakouskem do Slovinska, kde nás ráno přivítají snídaní a naše první cesta v sedle povede do nedalekého lyžařského střediska PECA/PETZEN, kde se seznámíme s vlnkami a klopenými zatáčkami 11,5 km dlouhého FLOW COUNTRY TRAILU. Optimálně se zde zdržíme 4 hodinky, abychom mohli dosyta vychutnat zdejší trať (4hodinová permanentka vyjde na 37,50 EUR). (Základní etapa ↔ cca 40 km, ↕ cca 500 m).

3. den

Třetí den zájezdu nás zavede jižně od Šentanelu do městečka Mežica (495 m). Bývalé hornické město využívá pozůstatků těžařského průmyslu a láká na ve světě ojedinělý UNDERGROUND TRAIL – 6 km dlouhá jízda 500 m pod zemským povrchem (vstupné 35 EUR). Po podzemní jízdě dáme pauzu v jedné z mežických gostilnic, abychom nabrali síly k pokračování naší jízdy k SINGLE TRAIL PARKU JAMNICA u vesničky Koroš, kde budeme moci vyzkoušet pár krásných technických trailů. V rukávu máme i jednodušší variantu s kratší okružní jízdou zpět k naší základně u Šentanelu (základní varianta: ↔ cca 50km, ↕ cca 1.000m).

4. - 5. den

Vydáme se na průzkumnou jízdu zdejšími kopci a údolími. Ze základny v Šentanelu (680 m) vyrazíme přes pohoří Strojna (1.015 m) na Tolsti vrh, odkud se spustíme do hlavní základny oblasti Ravne na Koroškem (380 m). V místních restauracích si dopřejeme zaslouženého odpočinku a poté se vydáme přes Prevalje a Breznicu zpět na základnu (↔ cca 65 km, ↕ 1.360 m). Večer si dopřejeme ještě večeři, naložíme kola do vleku a vydáme se přes Rakousko zpět do Brna, kam bychom měli dorazit v ranních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme v příjemném venkovském penzionu ve 2 – 4 lůžkových pokojích. V případě zájmu lze prodloužit ubytování o jednu noc před začátkem i po skončení programu (za příplatek 25 EUR / 680 Kč / os. / noc bez polopenze nebo 40 EUR / 1100 Kč / os. / noc včetně polopenze před příjezdem či za jednotný příplatek 25 EUR / 680 Kč os. / noc po skončení programu - zde je již večeře zahrnuta v ceně zájezdu). Volbu přiobjednání dodatečného ubytování, prosím, zaškrtněte v objednávkovém formuláři. 

Strava

V ceně zájezdu je zahrnutá místní polopenze, tedy snídaně a večeře. Naši slovinští hostitelé jsou skutečně proslulí svou pohostinností a skvělou kuchyní, z vyjížděk se tedy budeme vracet k bohaté večeři. Stravování během dne je z vlastních či dokoupených zásob.
V ceně zájezdu je 1x energetická tyčinka.

Doprava

Krom společné dopravy autobusem z Brna je volitelně také možnost vlastní dopravy se slevou 700 Kč. Se skupinou se setkáte přímo u penzionu ve vesničce Šentanel (ráno cca v 8:00 hod.). 

Nástupní místa

Náročnost

Tato varianta odpovídá stupni č. 3 z 5 bodové škály. Délka denních etap a převýšení je uvedena v závorce u programu zájezdu. Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Volitelně se můžete kdykoliv přidat na program souběžného zájezdu Slovinsko MTB - pro bajkery a projet si s nimi i náročnější okruhy.

Další info

Doporučený typ kola: celoodpružené horské
Povrch: 50% šotolina a lesní cesty, 35% single traily, 15% asfalt

Přeprava kol
Kola převážně přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Ve výjimečných případech (kapacitně méně obsazené zájezdy apod.) přepravujeme kola v k tomu určených cyklobrašnách či v nosiči na kola umístěném na tažném zařízení nebo na střeše. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokola
Pokud uvažujete vzít si na tento zájezd elektrokolo, tak možnost, zda to jde, je potřeba konzultovat s naší prodejnou zájezdů. Prosím, počítejte také s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Kitzbühelské Alpy

Kitzbühelské Alpy

27. 8. - 31. 8. 2024 Chci to vidět
Solná komora cyklo

Solná komora cyklo

12. 9. - 15. 9. 2024 Chci to vidět