Solná komora cyklo

Solná komora cyklo

4 dny / 6 000 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

3. 6. - 6. 6. 2021
č. zájezdu: 221473A-01
cena 6 000 Kč
9. 9. - 12. 9. 2021
č. zájezdu: 221473A-02
cena 6 000 Kč

pohodové bajkování krajinou třpytivých jezer

Fantastická jezerní krajina v blízkosti alpského ledovce Dachsteinu je oblíbeným cílem cyklistů všech obtížnostních kategorií. Milovníkům jízdy na horském kole nabízí hustou síť cyklostezek a MTB tras různé náročnosti. Tentokrát jsme připravili pestrý program pro průměrně zdatné cyklisty, kteří netouží po drsných výjezdech a sjezdech, ale přesto si rádi dají trochu do těla. Jako základna nám poslouží příjemný mládežnický penzion v lázeňském městečku Bad Goisern nedaleko Hallstattského jezera, odkud budeme vyrážet na vyjížďky pestrou krajinou třpytivých jezer a z nich vystupujících horských siluet. Denně ujedeme v průměru 50–60 km a nastoupáme kolem 1.500 výškových metrů. Po návratu do penzionu určitě přijde vhod chutná rakouská večeře o třech chodech, kterou si můžete přiobjednat za příplatek (14 EUR za celý zájezd).

Krom společné dopravy autobusem je volitelně také možnost vlastní dopravy za zvýhodněnou cenu.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem včetně kol (vyjma varianty s vlastní dopravou)
  • 2x ubytování v hostelu se snídaní
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee

Průvodci

Jakub Hort

4. 6. - 7. 6. 2020 / č.zájezdu 220473A-01

Kuba je notorický flegmatik a pohodář, který má zřejmě patent najít s každým společnou řeč. Důkazem budiž klientské ocenění nejoblíbenější průvodce sezóny, jehož je čestným nositelem. V pohorkách se zřejmě už narodil, a když těm dětským odrostl, sdílení krás Světa se ukázalo i jako jasný profesní ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1.–2. den

Noční jízda z Brna, přes České Budějovice do SOLNÉ KOMORY. Místo rozcvičky nasedneme na kola a vydáme se na první průzkum krajiny. Z BAD GOISERN vyrazíme pozvolným stoupáním k ALTAUSSEER SEE, které přímo láká ke koupání. Odtud se vydáme údolím říčky Rettenbach do lázní BAD ISCHL, kde si můžeme dopřát odměnu v podobě posezení v některé z místních kavárniček. Poslední kilometry prvního dne nasbíráme podél řeky Traun, která nás dovede až do našeho penzionu v Bad Goisern / Bad Ischl ( ↔ 49,5 km, ↕ 967 m).

3. den

Od jezera Hallstätter See budeme údolím potoka Gosaubach nabírat výškové metry do vesnice Gosau a dále až k jezeru VORDERER GOSAUSEE. Od jezera se vydáme po úbočí hory Plassen do HALLSTATTU s proslulými solnými doly, které mohou zájemci navštívit. Po levém břehu Hallstattského jezera se vrátíme zpět do penzionu ( základní varianta ↔ 50 km, ↕ 1.250 m, rozšířená varianta ↔ 65 km, ↕ 1.700 m).

4. den

Závěrečná kratší etapa nás provede po kopcích obklopujících Bad Goisern. Za parádními výhledy do širé krajiny vyjedeme na vyhlídku pod vrcholem PREDIGSTUHL a projedeme i fotogenickým skalním převisem ( ↔ 15 km, ↕ 450 m). Odpoledne naložíme kola do vleku a přes České Budějovice se ve večerních hodinách vrátíme zpět do Brna.

Ubytování

Nocovat budeme v příjemném hostelu v městečku Bad Goisern v 3 – 6 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně formou švédských stolů. Ostatní stravování je z vlastních či dokoupených zásob. Za příplatek 14 EUR za celý pobyt si můžete přiobjednat také večeři o třech chodech.

Doprava

Krom společné dopravy autobusem z Brna je volitelně také možnost vlastní dopravy se slevou 600 Kč. Se skupinou se setkáte před hostelem v městečku Bad Goisern (ráno cca v 8:00 hod.). Případné ubytování před začátekem nebo po skončení zájezdu je potřeba předem individuálně ověřit, volnou kapacitu v našem penzionu bohužel nemůžeme zaručit.

Náročnost

Tato varianta zájezdu odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. Během etap jedeme nalehko, výchozím bodem a zázemím je mládežnický hostel v městečku Bad Goisern. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Možnosti bajkování v Solné komoře jsou skutečně bohaté. V případě, že i v průběhu zájezdu zjistíte, že byste si rádi dali víc do těla, můžete se přidat k náročnější variantě Salzkammergut Trophy MTB (náročnost 5). Stejně tak v případě, že se přihlásí partneři s rozdílnou výkonností. Jeden si dá nášup, druhý pohodičku.

Další info

Doporučený typ kola: horské
Povrch: 60% šotolina, 35% asfalt a 5% terén

organizace cyklovyjížděk
Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Ennská cyklostezka

Ennská cyklostezka

21. 7. - 25. 7. 2021 Chci to vidět
Salzkammergut Trophy

Salzkammergut Trophy

9. 9. - 12. 9. 2021 Chci to vidět
Slovinsko MTB - pro pohodáře

Slovinsko MTB - pro pohodáře

2. 7. - 6. 7. 2021 Chci to vidět