Solná komora cyklo

Za zážitky bez obav

Solná komora cyklo

4 dny / 7 000 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

6. 7. - 9. 7. 2023
č. zájezdu: 223907E-01
cena 7 000 Kč
7. 9. - 10. 9. 2023
č. zájezdu: 223907E-02
cena 7 000 Kč

pohodové bajkování krajinou třpytivých jezer

Fantastická jezerní krajina v blízkosti alpského ledovce Dachsteinu je oblíbeným cílem cyklistů všech obtížnostních kategorií. Milovníkům jízdy na horském kole nabízí hustou síť cyklostezek a MTB tras různé náročnosti. Tentokrát jsme připravili pestrý program pro průměrně zdatné cyklisty, kteří netouží po drsných výjezdech a sjezdech, ale přesto si rádi dají trochu do těla. Jako základna nám poslouží příjemný mládežnický penzion v lázeňském městečku Bad Goisern nedaleko Hallstattského jezera, odkud budeme vyrážet na vyjížďky pestrou krajinou třpytivých jezer a z nich vystupujících horských siluet. Denně ujedeme v průměru 50–60 km a nastoupáme kolem 1.500 výškových metrů. Po návratu do penzionu určitě přijde vhod chutná rakouská večeře o třech chodech, kterou si můžete přiobjednat za příplatek (14 EUR za celý zájezd).

Krom společné dopravy autobusem je volitelně také možnost vlastní dopravy za zvýhodněnou cenu.

Cena zahrnuje

Průvodci

Viktor Čech

7. 9. - 10. 9. 2023 / č.zájezdu 223907E-02

Než začal Viktor na kole s Kudrnou, toulával se s batohem po horách a na motorce objevoval krásy na východ od pupku Evropy. Přes oblibu kola a později motorky se dostal k profesi strojního inženýra, který svět korporátu rozpouští v lese při orientačním běhu. Sviště horského doplnil třema svišti ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Noční jízda z Brna, přes České Budějovice do oblasti Solné komory. Místo rozcvičky nasedneme na kola a vydáme se na první průzkum krajiny. Z Bad Goisernvyrazíme pozvolným stoupáním k Altausseer See, které přímo láká ke koupání. Odtud se vydáme údolím říčky Rettenbach do lázní Bad Ischl, kde si můžeme dopřát odměnu v podobě posezení v některé z místních kavárniček. Poslední kilometry prvního dne nasbíráme podél řeky Traun, která nás dovede až do našeho penzionu v Bad Goisern / Bad Ischl ( ↔ 49,5 km, ↕ 967 m).

3. den

Od jezera Hallstätter See budeme údolím potoka Gosaubach nabírat výškové metry do vesnice Gosau a dále až k jezeru Vorderer Gosausee. Od jezera se vydáme po úbočí hory Plassen do Hallstattu s proslulými solnými doly, které mohou zájemci navštívit. Po levém břehu Hallstattského jezera se vrátíme zpět do penzionu (základní varianta ↔ 50 km, ↕ 1.250 m, rozšířená varianta ↔ 65 km, ↕ 1.700 m).

4. den

Závěrečná kratší etapa nás provede po kopcích obklopujících Bad Goisern. Za parádními výhledy do širé krajiny vyjedeme na vyhlídku pod vrcholem Predigstuhl a projedeme i fotogenickým skalním převisem (↔ 15 km, ↕ 450 m). Odpoledne naložíme kola do vleku a přes České Budějovice se ve večerních hodinách vrátíme zpět do Brna.

Ubytování

Nocovat budeme v příjemném hostelu v městečku Bad Goisern v 4 – 6 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně formou švédských stolů. Ostatní stravování je z vlastních či dokoupených zásob. Za příplatek 14 EUR za celý pobyt si můžete přiobjednat také večeři.

Doprava

Krom společné dopravy autobusem z Brna je volitelně také možnost vlastní dopravy se slevou 600 Kč. Se skupinou se setkáte před hostelem v městečku Bad Goisern (ráno cca v 8:00 hod.). Případné ubytování před začátekem nebo po skončení zájezdu je potřeba předem individuálně ověřit, volnou kapacitu v našem penzionu bohužel nemůžeme zaručit.

Náročnost

Tato varianta zájezdu odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. Během etap jedeme nalehko, výchozím bodem a zázemím je mládežnický hostel v městečku Bad Goisern. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Možnosti bajkování v Solné komoře jsou skutečně bohaté. V případě, že i v průběhu zájezdu zjistíte, že byste si rádi dali víc do těla, můžete se přidat k náročnější variantě Salzkammergut Trophy MTB (náročnost 5). Stejně tak v případě, že se přihlásí partneři s rozdílnou výkonností. Jeden si dá nášup, druhý pohodičku.

Další info

Doporučený typ kola: horské
Povrch: 60% šotolina, 35% asfalt a 5% terén

Organizace cyklovyjížděk
Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Elektrokolo
Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Kitzbühelské Alpy

Kitzbühelské Alpy

4. 7. - 8. 7. 2023 Chci to vidět
Salzkammergut Trophy

Salzkammergut Trophy

7. 9. - 10. 9. 2023 Chci to vidět
Slovinsko MTB - pro pohodáře

Slovinsko MTB - pro pohodáře

9. 8. - 13. 8. 2023 Chci to vidět