Tajné šperky střední Itálie

Za zážitky bez obav

Tajné šperky střední Itálie

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

pěší toulky krajem mramorových hor, blankytného moře, středověkých měst, umění, vína a gurmánů

Rádi poznáváte krásy světa všemi smysly? Při pěších toulkách po horských hřebenech, po útesech podél moře přes malebná rybářská městečka či kolem písečných pláží, toskánskou krajinou mezi vinicemi a alejemi cypřišů, etruskými cestami hluboko zaříznutými do sopečných skal nebo strmými uličkami kamenných měst budete mít mnoho příležitostí. Je to hotová pastva nejen pro oči. Chuťovým pohárkům zalahodí pravé prosciutto či parmezán přímo z rukou farmářů či světoznámá toskánská vína. Nos příjemně polechtají svěží středomořské vůně, unavené údy pohladí koupel v horkých kaskádách, sopečném jezeře či azurovém moři ...

Střední Itálie skrývá mnohé skvosty, které jsou davům turistů, mířícím do Říma, Florencie či Pisy, takřka neznámé. Přesto tato “tajná” místa mnohdy předčí ta turisty přelidněná svou atmosférou, krásou a jedinečností. Mimochodem hned pět z nich se již dostalo na seznam UNESCO. Pojeďte si užít ten pestrobarevný kaleidoskop středověku i renesance, horských štítů i malebné krajiny, barev a vůní ...

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 7x kemp
  • polopenzi
  • celodenní jízdné na vlak v Cinque Terre
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Noční přejezd přes Rakousko do Itálie skončíme pod stolovou horou Pietra Bismantova. Čekají nás tu nejen strmé skalní stěny a báječné výhledy, ale také výrobna pravého parmezánu u jejího úpatí. Večer dorazíme do horského kempu pod vrcholy Toskánsko-Emilianských Apenin.

3.–4. den

Následující dva dny budou ve znamení krásných hor. Túrou po hřebenech přes Monte La Nuda (1.895 m) se dostaneme na jižní stranu Apenin s vyhlídkami na protější Apuánské Alpy. Další den si při okružním výšlapu užijeme pohledy zblízka na jejich strmé mramorové štíty tyčící se nad mořem a nad městem mramoru – Carrarou. Navečer se přesuneme do starobylého městečka Voltera založeného Etrusky na vrcholu kopce a proslaveného svým alabastrem.

5.–6. den

Poznáme srdce Toskánska při výletech po zvlněné krajině s cypřiši a vinicemi a při prohlídkách měst obvykle vystavěných na vrcholu kopce či skaliska. Mezi nimi navštívíme takové klenoty jako San Gimignano (díky svým rodovým věžím nazývané “toskánský Manhattan”; ), Monteriggioni (jeho hradební věže připomínaly básníkovi Dante Alighieri kruh obrů, kteří obklopují pekelnou jámu) či renesanční Pienzu (kdysi papežská residence s palácem a katedrálou; ). Vyzkoušíme světoznámá vína v údolí Val d’Orcia či termální lázně Bagno Vignoni, které sloužily již starým Římanům.

7. den

Kolem dávno vyhaslé sopky Monte Amiata se dostaneme až k jezeru Bolsena, které vzniklo zhroucením kaldery vulkánu Vulsini. Kromě koupání na plážích s černočerným sopečným pískem nás čeká průzkum umírajícího města Civita di Bagnoregio či tajuplných Vie Cave - úzkých etruských cest, spojujících osady a nekropole, vyhloubených v sopečných tufech kolem kamenných městeček Pitigliano (zvané také “Malý Jeruzalém”), Sovana či Sorano.

8.–10. den

Tyto dny budou ve znamení moře. Po ranním vykoupání v termálních kaskádových jezírkách Terme di Saturnia ještě ve vnitrozemí dojedeme k pobřeží Tyrhénského moře. V oblasti Maremma si užijeme poslední panenské pláže Itálie bez hotelů a řad slunečníků, včetně snad nejkrásnější přírodní pláže Cala Violina. Poslední den strávíme v jednom z nejmalebnějších koutů Itálie - Cinque Terre s pěti pastelově zbarvenými vesničkami na skalách nad azurovým mořem. Každý může strávit den podle svého - touláním pěšinou nad útesy mezi vesničkami, koupáním, projížďkou vlakem podél pobřeží či italskou gastronomií... Ještě si užijeme krásného západu slunce nad mořem a v noci vyrazíme zpět do Brna.

Ubytování

Nocovat budeme 7x v kempech ve vlastních stanech a spacácích s možností teplé sprchy a WC.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. První jídlo, které od nás dostanete bude snídaně 2. den a poslední jídlo od nás bude dostanete předposlední den a to balíček na zpáteční cestu.

Doprava

Doprava bude realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 10 denní turisticko-poznávací zájezd po přírodních zajímavostech střední Itálie. Zájezd je zaměřen nejen na geomorfologické a geologické skvosty těchto míst, ale také na krásy zdejší kulturní krajiny a toskánských měst. Každý den nás čekají vycházky cca 6–12 km, včetně dvou horských túr, putování po pěšinách kolem moře či toskánskou krajinou. Vycházky lze většinou zkrátit a využít autobusu - ochudíte se tak ale o zajímavé zážitky. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům autobusem se jedná o zájezd středně cestovatelsky náročný.

Další info

Cestovní doklady
Do této země nám postačí platný občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Tajné šperky střední Itálie

Petr "Kosák" Srp

Zástupy turistů se podle doporučení průvodců tlačí v toskánské Florencii či u šikmé věže v Pise. Jasně - jsou to krásná místa, ale...

více

Podobné zájezdy

Přírodní šperky Bulharska

Přírodní šperky Bulharska

21. 8. - 1. 9. 2024 Chci to vidět