Alpské blahodění

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

hravě pohodový výlet v Alpách a odpočinek v maďarských termálech

Turistika ve východních Alpách má jednu velkou výhodu - maďarské termály za humny. Ty slibují po alpských výšlapech báječný relax a pro děti zábavné blbnutí. Cestou zastavíme ve Vídni, v legendárním Prátru si užijeme pohodové toulání s fantastickými výhledy po svazích Schneebergu (volitelně lze vyjet stylovou zubačkou ve skvrnitých barvách salamandra), v sobotu procházku v pohoříčku Wechsel, kterou lze zpestřit sjezdem na horských koloběžkách či buginách. A pak zasloužený relax v maďarských termálech Sárvár a Bükk, se spoustou atrakcí i pro děti. Zájezd se spaním ve stanu může být ideální první dobrodružství pro malé horaly s rodiči, ale i třeba pro aktivní prarodiče, ať už s vnoučky nebo i bez.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • polopenzi
  • 3x kemp
  • průvodce a animátora pro děti
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

  • vstupné do termálů
  • volitelné aktivity (horské koloběžky či buginy, zubačky a lanovky)

Průvodci

Martin Šrom

3. 9. - 6. 9. 2020 / č.zájezdu 220502-01

Martin rád jezdí na místa, kde už byl. Dýchá tak na něj atmosféra uplynulých prožitků a místo tím získává úplně jiné kouzlo. Rád vozí klienty na místa, kde už byl mnohokrát a má radost z toho, že tak má v kapse množství zajímavostí a doporučení. Je svědomitým průvodcem a rád má zájezd absolutně pod ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Brna v odpoledních hodinách, cestou se zastavíme v legendárním vídeňském zábavním parku Prátr a k večeru dorazíme do příjemného horského kempu, kde rozbalíme tábor.

2. den

Užijeme si alpský výlet a fantastické výhledy ze svahů a vrcholu Schneebergu (2.076 m). Výjezd si můžete usnadnit stylovou zubačkou na samý vrchol či lanovkou k příjemné horské chatě Edelweiss. Večer se vrátíme do stejného kempu.

3. den

Procházku malebným pohoříčkem Wechsel lze zakončit dlouhým romantickým sjezdem na bantamových brzděných koloběžkách či buginách (5 - 10 Eur). V Mönichkirchenu navštívíme i zajímavé vodní relaxační centrum a poté zamíříme do vodoléčebném parku a maďarském termálu Sárvár, kde může relaxovat či dovádět až do pozdních večerních hodin. Přespíme opět v kempu nedaleko termálu.

4. den

Navštívíme jeden z nejlepších termálů v Maďarsku – velký areál Bük i s “vajíčkovým” vývěrem, spoustou vnitřních i venkovních bazénů, atrakcí i restaurací i tradiční soutěží o nejnápaditější koupací vohoz. Dostatečně vylouhovaní a příjemně odpočatí se poté vrátíme přes Slovensko domů.

Ubytování

Přenocujeme 3x v kempu, vždy ve vlastním stanu a spacáku. Nemáte-li vlastní stan, můžete si je zapůjčit v naší půjčovně (bude-li vámi požadované vybavení ještě volné).

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani.

První společné jídlo od kudrnovského kuchaře bude snídaně 2. den zájezdu a poslední bude opět snídaně 4. den zájezdu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality rakouské či maďarské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude denně.

Doprava

Doprava je realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 1 - 2 z 5 bodové stupnice, takže jej v pohodě zvládne i ten, kdo třeba po horách ještě ani neběhal. Tento zájezd s grácií snese nálepku nejjednodušší zájezd z kudrnovské nabídky. Vyrazíme sice na túru k dvoutisícovému alpskému vrcholku, ale túra je maximálně přizpůsobená malým či pohodlnějším turistům, takže výkonnostní rekordy lámat nebudeme a užijeme si spíše pohodové zkoumání a objevování krásy hor. Kdo by si chtěl výstup ještě více usnadnit, může se svézt stylovou zubačkou. Po túrách určitě přijdou vhod maďarské termály, kde děti vyskotačí zbývající energii a jejich doprovod určitě uvítá odpočinek v teplé termální lázni.

Další info

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Požitkářské a termální Malé Karpaty

Požitkářské a termální Malé Karpaty

14. 11. - 17. 11. 2020 Chci to vidět