Ve Víru sportů

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Prodloužený víkend v srdci Vysočiny s výukou MTB, ferrat, horolezení a orientačního běhu.

Proč ve Víru sportů? Protože během čtyř dnů absolvujete intenzivní kurzy MTB, ferratového lezení, skalního lezení a orientačního běhu. Ve zbytku dne budete mít navíc možnost využít celou řadu fakultativních aktivit, např. paintballu, airsoftu, vysokých lanových překážek, aquazorbingu, paddleboardu, lukostřelby. Celý program bude zasazen do malebného okolí Vírské přehrady - kraje borůvek, hub, hradů a zřícenin s možnostmi koupání a příjemného odpočinku. Budete-li chtít, naši průvodci vás vezmou na výlet do okolí nebo si budete moci utrhnout odpoledne jen sami pro sebe. Třeba se budete chtít zajít podívat na tajemnou Chudobínskou borovici, ladně plovoucí na hladině Vírské přehrady a pyšnící se titulem Evropský strom roku 2020. Po večeři pro vás budou připraveny  cestovatelské či praktické přednášky souvisejících s výukovou aktivitou. U táborového ohně se zakousnete kromě křupavých špekáčků také do rozhovorů s novými tvářemi a seznámíte se s řadou nadšenců, kteří vám rádi předají své zkušenosti, rady i inspiraci. A třeba pak všichni společně oprášíte nejednu píseň svého dětství. Zkrátka bude veselo.

Cena zahrnuje

 • 3x ubytování v kempu
 • kudrnovskou polopenzi (snídaně a teplá večeře)
 • výuku v jednotlivých kurzech: MTB, ferraty, horolezení, běh/orientační běh zajištěnou kvalifikovanými instruktory
 • zákonné pojištění CK
 • 1x pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

 • ubytování ve 4 lůžkových chatkách – je možné za včasného nahlášení doobjednat za příplatek (100 Kč/noc/osobu)
 • vstupy na fakultativní aktivity (např. paintball, airsoft, lanové centrum, aquazorbing, paddleboard, lukostřelba)
 • dopravu (možnost společné dopravy tam i zpět z Brna, včetně vašich kol za příplatek 500,- Kč/osobu)
 • parkování vlastního vozu v kempu (90 Kč/den)

Videa

Program zájezdu

 • Kurz MTB: Výuka jízdy přes drobné překážky, technika sjezdu, správné nastavení sedu, vyjížďky s procvičením. Součástí školy budou vyjížďky po cyklotrasách v okolí Víru a traily v Novém Městě na Moravě. Pokročilým jezdcům přizpůsobíme výcvik v těžším terénu.
 • Kurz lezení na ferratách: Instruktáž k vybavení, pohybu a dojišťování na zajištěných cestách - ferratách. Lezecká oblast bude zahrnovat krátké zajištěné cesty Ledová stěna (B/C) a Jezerní stěna (B/C) u Vírské přehrady.
 • Kurz skalního lezení: Navazuje na ferratový kurz, v němž se seznámíme se základy horolezectví. Osvojíme si techniku skalního lezení a vyrazíme na praxi na Vírské skály. Nakonec se naučíme základy uzlování, které se nám budou hodit i v běžném životě.
 • Kurz správného běhu a orientačního běhu: Trénink obsáhne kapitoly: jak správně běhat a neublížit si, základy orientačního běhu, výběh do terénu s mapou. Terénem nám bude okolí Víru a získáme tak jedinečnou možnost poznat kus krásné přírody.
 • Přednášky a workshopy: Každá z hlavních aktivit (MTB, orientační běh, ferraty a horolezení) bude spojena s tématickou přednáškou a workshopem (např. jak si opravit kolo, první pomoc, orientace v mapě a terénu, atd.). Součástí budou také cestovatelské přednášky s tipy na výlet.
 • Individuální plán: Odpoledne budou organizována na bázi fakultativně-volitelných aktivit. Zájemcům zajistíme možnost paintballu, airsoftu, vysokých lanových překážek, aquazorbingu, paddleboardu, lukostřelby atd. Podrobnou nabídku aktivit obdržíte v Rodokapsu cca 2 týdny před zahájením zájezdu. Bude rovněž možnost průvodcovaných výletů do okolí. Sami pak můžete navštívit např. zříceninu hradu Aušperk, Pyšolec a Zubštejn, hrad Pernštejn, aquapark, ekologické centrum a farmu Eden či muzeum veteránů značky Tatra.

Ubytování

Jak jinak se zocelit, než v objetí s matičkou zemí. Pračlověk se musel spokojit s jeskyní, my přijmeme zavděk komfortem vlastního stanu a založíme stanovou osadu. Naší přechodnou adresou bude originální holandský kemp Jitřenka ve Víru, který leží v blízkosti všech našich aktivit.
Kdo vyhodnotí stan jako příliš odvazové řešení, za příplatek 300 Kč/os/zájezd, bude mít při včasné rezervaci možnost ubytování na palandě ve skautské čtyřlůžkové chatičce. V areálu je možnost zajistit vám přespání také o den dříve, tj. v noci ze středy na čtvrtek (doplatek za stan je 140 a za chatku 240). V areálu bude k dispozici bazén, volejbalové hřiště, ohniště a společenská místnost se stolním tenisem.

Strava

Strava bude zajištěna v podobě výživné kudrnovské polopenze: snídaně a teplá večeře. Polopenze začíná 1. den večeří a končí 4. den snídaní.
Používáme převážně české suroviny od kvalitních a osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii. Nejhladovější krky budou moci rovněž využít pohostinnosti místního kempu a dovolí-li trenér a žaludek, ochutnat kořeněnou holandskou minutku. Možnost dobrých obědů bude rovněž v okolních restauracích, např. v rekreačním areálu Borovinka v obci Domanín.

Doprava

Vlastním vozem. Zájemci o kudrnovskou „limuzínu“ budou moci využít svozu Brna za příplatek 500 Kč, včetně kol. Společný odjezd bude v ranních hodinách z Brna (místo upřesníme). Ze zájezdu se budeme společně vracet v neděli ve večerních hodinách (čas bude upřesněn).

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni 2 z 5 bodové škály. Náročnost aktivit bude přizpůsobena zkušenostem účastníků, kteří budou případně rozděleni do skupin dle pokročilostí.

Další info

Vybavení na skály
K lezení po skalách je pro dospělého naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek, plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku) a na ferraty tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou).Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i bezprstové rukavice (např. cyklistické).

Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit od nás a budete ho mít připravené na místě u průvodců.

Vybavení na kola
Nutné vlastní kolo a přilba. K většině aktivit se dopravíme na vlastních kolech. Na vzdálenější místa přejedeme buď vlastní nebo společnou dopravou.

Skupina a průvodce
Každá aktivita bude probíhat ve skupině 5 - 10 účastníků, dle povahy kurzu. Nemusíte se tak obávat o zajištění komfortu a individuálního přístupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.