Vodácký ráj ve francouzských kaňonech

Za zážitky bez obav

Vodácký ráj ve francouzských kaňonech

9 dní / 17 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Pohodové sjíždění kaňonů řek Tarn, Ardéche a Loue

Francouzská Provence je krajem výborného vína, sýrů, oliv, levandule, slunečnic… a přenádherných řek v těch nejúžasnějších přírodních scenériích. Není nic lepšího, než si krásu hluboko zaříznutých kaňonů vychutnávat plavbou po průzračné hladině zdejších řek. Program začneme dvoudenním sjezdem řeky Ardèche, která protéká kaňonem místy až 300 metrů hlubokým. Podplujeme i monumentální skalní oblouk Pont-d’Arc, u něhož se určitě zastavíme na koupačce. Protože Francie je bohatá také na historii, po Ardèche nás čeká kulturně-historická nadílka – navštívíme historická města Orange (s památkami z dob Římanů) a Avignon (s proslulým papežským palácem). Další řekou, která na nás čeká, bude Tarn, který je právem považován za vodáckou perlu – úžasná zeleně průzračná voda se prodírá mezi skalami, obklopena středověkými kamennými vesničkami a městečky. O vodácké taškařice v podobě větších či menších peřejí zde také není nouze. Vodácké dobrodružství zakončíme na řece Loue, proslulé skalní vyvěračkou a spoustou hravých propustí a šlajsen.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vodácké oblečení
     * je možné si je objednat přes naši CK, neopren za 630 Kč/os./zájezd, neoprenovou obuv za 350 Kč/os./zájezd, vodáckou bundu za 350 Kč/os./zájezd
  • přespání v bivaku v lokálním stanu

Průvodci

Martin Mitáš

6. 7. - 14. 7. 2024 / č.zájezdu 224216-01

Průvodcovský matador, kterému není takřka žádná lokalita a ani aktivita cizí. Svou oblíbenopu Podkarpatskou Rus detailně poznával již na vysoké škole, kdy také začal pořádat pro studenty i první výpravy. Od té doby se průvodcovského pádla prakticky nepustil. Své portfolium postupně rozšiřil o ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Odpolední odjezd z Brna a ranní příjezd do úchvatného Vallon-Pont-d'Arc, malého městečka s proslulými turistickými a kulturními cíli.

2. - 3. den

Ráno nakoupíme potraviny ve Vallon-Pont-d'Arc a poté se vypravíme na splutí horní části řeky Ardèche směrem k bivaku, přičemž pojedeme "na těžko" se spacáky a všemi potřebnými věcmi. Následující den pokračujeme po řece Ardèche až do kempu ve Saint-Martin-d'Ardeche. Obdivuhodný kaňon řeky Ardèche nabízí impozantní vápencové útesy, některé dosahující výšky až 300 metrů. Prozkoumání tohoto malebného úseku řeky je nezapomenutelným zážitkem pro vodáky. Pokud budeme mít dostatek času, vydáme se obdivovat kouzlo středověkého městečka Aiguèze, které se rozprostírá nad řekou, a ponoříme se do jeho historických uliček.

4. den

Ráno vyrazíme z kempu a naším cílem bude Tarn. Během cesty nám v historickém městě Orange otevře své náruče nejlépe dochované římské divadlo na světě spolu s dalšími starořímskými památkami. Následujícím zastavením může být slavný Chateauneuf-du-Pape, a poté se ponoříme do atmosféry proslulého Avignonu. Cesta bude pokračovat směrem k Millau, kde si prohlédneme slavný viadukt, než večer zakotvíme v kempu Les Vignes u řeky Tarn.

5. - 6. den

První den na řece Tarn začneme sjezdem od Saint-Enimie až k zátarasu a následně se přesuneme do kempu. Druhý den na řeke Tarn nás zavede až do malebného Roziers.

7. den

Nočním přejezdem se přesuneme ke krasové řece Loue, kde se ubytujeme v kempu v Lods. Během dne se vydáme na pěší výlet k k úchvatné vyvěračce řeky Loue, abychom lépe poznali okolí a získali dojmy z této pozoruhodné destinace.

8. den

Tento den se vydáme na sjezd řeky Loue, která nás nadchne svými jezy a průjezdnými šlajsnami. Těšit se můžete na nezapomenutelný zážitek plný vodních radovánek a krásných výhledů. Naše plavba bude zakončena nedlouho po průjezdu romantickým městem Ornans, připomínajícím Benátky.

9. den

Návrat do Brna s bohatou sbírkou dojmů a nezapomenutelných zážitků!

Ubytování

Nocovat budeme 5x v kempu. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit z naší půjčovny. V průběhu našeho zájezdu vystřídáme čtyři různé kempy v závislosti na našem vodáckém programu. Všechny kempy odpovídají evropskému standardu. Můžete tedy očekávat sociální zařízení (WC, sprchu s teplou vodou), zdroj pitné vody, venkovní a případně i kryté posezení. Během zájezdu jednu noc strávíme při přejezdu v buse, ale i tak bude možnost se rano dospat v kempu.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu z vlastních či dokoupených zásob. Potraviny je možno téměř denně průběžně dokoupit ve větších městech a vesnicích, kde budeme po cestě z vody na nákup zastavovat. Vřele doporučujeme ochutnat některé místní speciality.

Doprava

Dle velikosti skupiny bude doprava na zájezdu realizována zájezdovým mikrobusem s kapacitou do 20 osob nebo autobusem.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Plzeň / Praha

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5bodové škály. Tento zájezd patří mezi lehčí až středně těžké. Řeka Ardèche a řeka Loue jsou spíše jednodušší, ale zpestřené peřejkami a Loue i jezy a šlajsnami. Asi nejnáročnější řekou je Tarn, kde je i peřej o obtížnosti WWIII - ale velmi zde záleží na stavu vody. při nižším stavu se jedná spíše o techničtější průjezd mezi kameny a skalkami. Pro lepší představu o vodácké obtížnosti najdete informace zde.

Před první řekou proběhne ještě na souši podrobné vodácké školení. Také, i když to není úplně náplní tohoto zájezdu, si mohou zájemci různé vodácké dovednosti procvičovat v průběhu. Na řekách s vámi budou vždy minimálně dva vodáčtí průvodci. Jejich počet se úměrně zvyšuje s počtem účastníků vždy tak, aby byla maximálně zajištěna vaše bezpečnost.
Na jednotlivých řekách strávíme 2 - 5 hodin. Vodácký program je doplněn výlety na zajímavá místa.

Další info

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kutlíci (RIO) a Gumotex (Baraka). Pokud nemáte parťáka do deblovky, nebojte se, určitě to nějak vymyslíme. Buď vám parťáka najdeme mezi klienty či průvodci, a nebo je i další možnost: Objednejte si loď sám pro sebe! V naší flotile se nacházejí i přátelské packrafty (ROBfin). Loď vyžaduje základní zkušenost s jízdou v lodi s kajakářským pádlem. Lodě si můžete zaškrtnout v objednávce, a to v sekci “půjčovna” či poptat se v poznámce.

Vlastní vodácké vybavení a kajak
Na tento zájezd si můžete vzít vlastní vodácké vybavení, ale musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 550 Kč pro jednu osobu. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů). S kajakem je to trochu obtížnější, nicméně většinou se také někam vmáčkne. Informaci, zda to bude možné či ne, je nutno si dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů.

Cestovní doklady
Do navštívených (i projížděných) zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.