Za kamenem štěstí do Lužických hor

Za zážitky bez obav

Za kamenem štěstí do Lužických hor

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Zábavné putování pro rodiče s dětmi

Proč "kámen štěstí"? Kde se asi nachází? A najdeme ho vůbec?
Vše se dozvíte, pokud se s námi vydáte na putování po sice nevelkém, ale o to malebnějším pohoří v severních Čechách. Zkrátka tomu kameni i tomu štěstí musíme vyrazit naproti! :-)
České Švýcarsko se svými unikátními pískovcovými útvary, skalními hrádky a malebnými zákoutími láká k pohádkové dovolené. Každý den se projdeme, prozkoumáme některý z koutů této nádherné oblasti -  skalní města, čedičové varhany, rozhledny, vyhlídky, hrádky i údolí říčky. A každý den bude mít také své téma, hry a aktivity z oblasti tábornictví, poznávání přírody, cestování, zábavy a sportu.
A dostaneme se i do pohádky! Vždyť kde jinde bychom mohli prožít pohádkový týden než kousek od Dolského mlýna, stavby, která si podmanila i filmaře, a vznikla tak nezapomenutelná a děti i dospělé stále oslovující Pyšná princezna?
Ubytujeme vás pohodlně pod střechou a nasytíme vydatnou polopenzí. 

Cena zahrnuje

  • společnou dopravu autobusem z Brna/Prahy
  • zkušené průvodce a animátory v jednom
  • 8x ubytování v pokojích rekreačního areálu
  • místní polopenzi
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

  • vstupy do památek

Videa

Program zájezdu

Máme pro vás nachystaný zábavný rodinný program spojený s vycházkami na nejkrásnější místa v okolí. K některým pokladům dojdeme pěšky, k některým využijeme naší autobusové dopravy. Pěší túry budou v rozmezí 10 - 15 km. Výlety budeme upravovat dle počasí a naladění účastníků. Děti se již nyní mohou těšit na tyto tématické dny, z nichž vám zatím prozradíme tolik:

Za kamenem štěstí - přes Jedlovou horu, nejvyšší vrchol Ústeckého kraje, k malebné rozhledně Jedlová. Odtud dojdeme do hornického městečka Jiřetín pod Jedlovou a navštívíme zdejší štolu, kde se v minulosti těžil stříbronosný galenit a měděná ruda chalkopyrit.
V patách Pyšné princezně - cestou necestou k času odolávajícímu Dolskému mlýnu, k němuž prchala v pohádce i princezna Krasomila a princ Miroslav. A stejně jako oni, i my najdeme na chvíli útočiště u skály připomínající varhany, která je dnes obdivovanou národní památkou.
S mapou i kompasem na/za hranici - toulky malebným Českosaským Švýcarskem buď na české nebo na německé straně v okolí Bad Schandau, kde se budeme obdivovat vyhlídkám národního parku, jeho skalním pískovcovým masivům, jezerům a soutěskám.
Po stopách rysa ostrovida - přes Mezní louku v Českém Švýcarsku do lesního zážitkového areálu Rysí stezka a odtud do Jetřichovic za kouzlem tamních chaloupek a tajemnem Jetřichovských skal.
Za tajemstvím dalekých rozhledů a tajemných hradů - s dalekohledem či bez na rozhlednu Vlčí hora, odkud dohlédneme až do Krkonoš a za tajemstvím zříceniny Kyjovský hrad.
Jako horolezci - bloudění skalním městem Českosaského Švýcarska
Volní jako ptáci - volný den vyhrazený koupání, lenošení a hrám

Ubytování

V rekreačním a sportovním středisku v Chřibské ve 3-4 lůžkových pokojích. Sociální zařízení je až na pár výjimek umístěno mimo pokoje a je společné pro všechny ubytované. Lůžkoviny jsou zajištěny. Za příplatek 200 Kč/osobu je možná rezervace dvoulůžka. Pokud vám v objednávkovém formuláři již nepůjde tato možnost zvolit, informujte se prosím na CK@kudrna.cz, zda jsou dvoulůžka stále k dispozici. Je možné také hlásit požadavky na přistýlku.
Areál nabízí posezení u ohniště, louku na minifotbálek, dvě asfaltová hřiště (basketbal, volejbal, nohejbal) a možnost koupání v blízkém rybníku (300 m).

Strava

Během zájezdu je zajištěna polopenze přímo v areálu. První den zájezdu bude podána večeře a poslední den snídaně. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo je dokoupit v místních potravinách, např. v Penny marketu (cca 3 km). Během dne bude vždy možnost poobědvat v restauracích a podobných podnicích.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby s nástupními místy Brno a Praha. 

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 9 denní relaxační a hravě poznávací zájezd pro dospělé s dětmi zaměřený na prozkoumání některých z nejzajímavějších míst oblastí Lužických hor a Českého Švýcarska. Vzhledem k plánovanému programu a kombinaci přesunů autobusem a pěších túr do 15 km se jedná o zájezd jen mírně cestovatelsky náročný. Pokud bychom jej chtěli označit na stupnici od 1 - 5, pak bychom zvolili stupeň č. 2.

Další info

Speciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně

Skupina: Pojedeme společně s cyklisty, je tedy možné, vzít si sebou i kolo a některý den nahradit cyklistikou.

Cestovní doklady: Budeme-li mít možnost vstoupit v době zájezdu do Německa, bude tato možnost do programu zahrnuta. Je dobré tedy počítat s platnými cestovními doklady (pas nebo OP). Děti musí mít vlastní cestovní doklad!

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.