Za poznáním severního Portugalska

Za zážitky bez obav

Za poznáním severního Portugalska

8 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Za vínem, divokou přírodou a malebnými městečky

Sever Portugalska je zatím málo objevený kout Evropy. Díky tomu můžeme procházet kouzelnou divokou přírodou NP Peneda-Gerês i městy bez turistických davů. Nějaký čas strávíme v autě, ale protáhneme se i v několika pěších trecích. Uvidíme kontrasty starobylých měst i drsné, téměř pusté hory. V údolí řeky Douro ochutnáme proslulé portské, v Citânia de Briteiros se přeneseme do doby dávných Keltů, v Braze pocítíme dotek duchovních sil na katolických poutních místech, v Soajo uvidíme stopu minulosti v působivých, pro Portugalsko typických sýpkách „espigueiros a nakonec Porto, město které musíte zažít – přátelští lidé, starobylé domy, úzké uličky, kostely, barevné kachličky „azulejos“… Jakmile sem jednou zavítáte, je z toho láska na celý život.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku do Porta (orientační cena zpáteční letenky 10.000 včetně tax, ale pokud se rozhodnete letět s nízkonákladovou společností Rynair, za včasné koupě je možné dostat se i na poloviční cenu)
  • ostatní stravování (obědy, večeře)
  • vstupné do památek, ochutnávky vína

Videa

Program zájezdu

1. den

Z letiště zamíříme do malebného AVEIRA, někdy nazývaného portugalské Benátky. Projdeme se kolem kanálů, jimiž je protkané a podíváme se na velmi fotogenické barevné domky. Další zastávkou budou vykopávky významného římského města CONÍMBRIGA, známé překvapivě zachovalými barevnými mozaikami. Poté už přesun do COIMBRY. Dominantou města je univerzita – zvonice na jejím nádvoří je vidět z kteréhokoliv místa ve městě. Za návštěvu stojí také univerzitní botanická zahrada i obě katedrály. Program prvního dne závisí na čase příletu a může být upraven.

2. den

Další den začneme panoramaty na nejvyšší hoře pevninského Portugalska TORRE. Přesun autem proložíme malým výletem s lehce adrenalinovým zážitkem na druhém nejdelším visutém mostě světa 516 Arouca (po Malé Morávce), ze kterého nás čekají krásné výhledy do údolí řeky Rio Paiva (pěší trasa 5 km ↑ 300 m ↓ 120 m).
Přesun do města LAMEGO, kde si ve večerní atmosféře projdeme staré město, hrad a svatyni Panny Marie z Remédios.

3. den

Vyhlídka São Leonardo s leteckými pohledy do údolí řeky Douro uvede náš vstup do vyhlášené vinné oblasti, proslavené nejen v Portugalsku. Z malého městečka PINHÃO vyrazíme na vyhlídkový výšlap přímo mezi vinohrady se zastávkou na ochutnávku místních vín (8 km ↑ 400 m ↓ 400 m).
Rozloučíme se s pohledy na zvlněnou krajinu a přesuneme na sever do hor národního parku Peneda-Gerês.

4. den

Dva dny budeme objevovat národní park Peneda-Gerês, jeden z posledních opravdových přírodních rájů Evropy. Začneme v Pitoes de Junias pěší trasou k vodopádům a magickému opuštěnému klášteru Mosteiro de Santa Maria das Júnias. (5 km, 2h ↑ 220 m ↓ 270 m).
Po přejezdu se protáhneme kratší túrou k ikonickému mostu Ponte de Mizarela (2 km, ↑ 80 m ↓ 180 m) a dalším přejezdem se dostaneme téměř až k vodopádům Arado, ke kterým nám bude zbývat dojít ne příliš náročnou procházkou. Na noc se ubytujeme v srdci NP v Gerês.

5. den

Dnes se podíváme do PENEDY, kde se projdeme impozantním schodištěm u Santuário de Nossa Senhora da Peneda, mariánském poutním místě umístěném pod skálou s vodopádem v odlehlém údolí na severu národního parku. Poté se zastavíme v SOAJO a necháme se okouzlit svérázným typem staveb, typickým pro severní část Pyrenejského poloostrova, jež představují kamenné sýpky espigueiros, které jsou tu soustředěné ve skupinách na skále za vesnicí.

6. den

Monumentálním barokním schodištěm, které se stalo vzorem pro mnohé svatyně v Portugalsku i Brazílii, vystoupáme ke kostelu Dobrého Ježíše na hoře (Bom Jesus do Monte) UNESCO, jedné z nejznámějších církevních staveb. Pěší stezkou (2,4 km, ↑ 158 m ↓ 0 m) přejdeme k dalšímu významnému kostelu Santuário do Sameiro, s úchvatným výhledem na město. Poté se přesuneme do Citânia de Briteiros, kde nalezneme nejzajímavější a možná nejstarší vykopávky keltského oppida z doby bronzové v Portugalsku. Místo s úžasným geniem loci. A na závěr dne se vydáme do nádherného Guimarães, jež je považováno za kolébku Portugalska, narodil se zde první portugalský král Afonso Henriques a zahájil odtud reconquistu – znovudobývání ztracených území na Maurech. Byl sídlem panovníka, než se hlavním městem stala Coimbra. Podíváme se na hrad, jehož věžičky jsou zobrazeny na vlajce Portugalska. 

7. - 8. den

Na závěr našeho pobytu navštívíme PORTO, město v deltě řeky Douro, které dalo světu portské víno. Oba břehy spojuje ikonický dvoupatrový ocelový most Ponte Dim Luís I., za kterého jsou nádherné výhledy. Projdeme křivolakými uličkami, nemineme katedrálu Sé do Porto, ochutnáme Francesinhu, projdeme historickou čtvrtí Ribeira po promenádě podél řeky. Následující den(dle času odletu) ponakupujeme poslední suvenýry a vydáme na letiště k odletu domů.

Ubytování

Na 7 nocí se ubytujeme v penzionech, hostelech a hotýlcích v blízkosti našich denních cílů. Spát budeme na pokojích po 2-3 lůžcích. Sociální zařízení na pokoji. Většina ubytování bude jen na 1 noc a poté se přesuneme jinam. V Portu strávíme 2 noci po sobě.

Strava

V ceně ubytování jsou snídaně, většinou formou bufetu (pečivo, šunka, sýr, ovoce, jogurt, cereálie, káva, čaj, džus, apod.)
Na večeře doporučujeme zajít si do místních restaurací/barů, a využít tak výtečného portugalského pohostinství. Mezi portugalské speciality patří např. francesinha, bacalhau (sušená treska na několik způsobů), cozido á portuguesa (dušený pokrm s několika druhy masa), caldeirada (dušený pokrm z nejrůznějších druhů ryb), bife a syté polévky (např. caldo verde). 

Doprava

Po Portugalsku se budeme pohybovat komfortně v 9-místné dodávce, doprava v ceně zájezdu. Budete-li si chtít vyzkoušet jiné dopravní prostředky - zejména v Portu (lanovka, loď), je toto jízdné na vlastní náklady.

Letenky
Přílet: Porto (buď Ryanair nebo Austrian Airlines přímou linkou - doporučujeme, nebo jiné letecké společnosti  - přímé či s 1 přestupem).
Odlet: Porto 

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni č. 1 - 2 z 5 bodové škály. Jedná se nenáročný program, vždy formou jednodenních výletů na lehko po památkách i do přírody.

Další info

Zavazadlo
Pro účely tohoto zájezdu postačí malý kufr či baťoh do 10 kg (malé zavazadlo oceníte především rozhodnete-li se cestovat nízkonákladovou leteckou společností. Sbalit se skromně doporučujeme také vzhledem k tomu, že zavazadlový prostor dodávky, kterou se budeme pohybovat není velký. 

Cestovní doklad
Pro cestu do Portugalska nám stačí platný občanský průkaz. 

Skupina a průvodce
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 8 účastníků + 1 průvodce (cestování v 1 autě). V případě většího zájmu je možnost rozšířit zájezd na skupinu o 16 účastnících + 2 průvodci (cestování ve 2 autech). 

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.