Za probouzející se přírodou Balkánu

Za zážitky bez obav

Za probouzející se přírodou Balkánu

10 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

NP SEVERNÍ VELEBIT, NÁRODNÍ PARK PAKLENICA, KAŇON ŘEKY KRUPA A DINARA

Vydáme se do dalšího desetiletí a 21. ročník kytičkářsky orientovaných zájezdů, které nás každoročně zavedly v čase barev a vůní do mytických rumunských Karpat nebo jiných hor Balkánu. Tentokrát zajedeme do naprosto nové destinace v naší historii - do Chorvatska. Zájezd v pohodovém duchu s podporou autobusu je určen nejen pro obdivovatele horské flóry, nýbrž i pro hledače romantických míst, hlubokých soutěsek, nekonečných rozhledů, nových přátel, životních partnerů…a tentokrát i moře. Pod vedením osvědčeného týmu a účasti odborníka-botanika si opět užijeme pohorového toulání s kytarou a již legendární partou pohodářů/klientů. Již předem tradičně avizujeme možné drobné změny programu, ke kterým může vzhledem k aktuálním zjištěním do začátku zájezdu dojít a se kterými budete seznámeni až při odjezdu v busu!

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. den

Večerní odjezd z Brna přes Rakousko a Slovinsko.

2.–5. den

VELEBIT – nejdelší pohoří dinárského systému, které se táhne podél Jaderského moře, na které shlíží z výšin, přesahujících 1.000 metrů nad mořem a nejvyšší Vaganski vrh dosahuje 1.758 m.
My si z vápencového pohoří vychutnáme severní a střední část pohoří. Z pohorské vsi Krasno (800 m) se po ranním příjezdu v pohodovém rytmu vyšvihneme k horské chatě Dom Zavižan (1.594 m), kde se ubytujeme a odpolední program bude už ve volnějším duchu – projdeme se v okolí po Velebitské botanické zahradě. Flóra Velebitu je zajímavá a pestrá i proto, že se zde stýká vegetační oblast středoevropská se středozemní. V následujících třech dnech budeme pokračovat Národním parkem Severní Velebit po kamenité stezce – Premuziceva staza - skrze divukrásný skalní labyrint Rožanski kukovi, pohádkové bukové lesy a nečekané horské louky plné květin a motýlů, s výhledy na ostrovy hluboko pod námi dorazíme do Baške Oštarije (900 m).

6.–8. den

NÁRODNÍ PARK PAKLENICA – přejedeme z hor k moři a na tři noci zakempujeme přímo u Jadranu ve městě Starigrad. Tady už postavíme svoje stany, do dnešního dne složené v busu. Během následujících dvou dnů si volně projdeme oba zdejší kaňony. Velika Paklenica – 7 km dlouhý kaňon s vývěry několika pramenů, mnoha lezeckými stěnami a několika občerstveními i Mala Paklenica – divoká, skalnatá a obtížněji průchodná. Vyjedeme si i k jedné z nejkrásnějších soutěsek – řeka Krupa nedaleko sídla Golubic zde, spolu s vodopády a nejstarším chorvatským mostem vytvořila doslova pohádkové kulisy.

9.–10. den

Poslední den v Chorvatsku se vyšvihneme na hranicích s Bosnou a Hercegovinou v nejvyšším pohoří Dinara na nejvyšší stejnojmenný vrchol DINARA (1.831 m). A než v ranních hodinách dorazíme zpět do Brna třeba nás ještě potká v Chorvatsku nějaké milé „iznenađenje“...:)

Ubytování

O tom, že se na zájezdu nebudeme nudit, svědčí i rozmanitost našeho ubytování. Nocovat budeme 2x v horské chatě, 1x nouzovém bivaku, 3x kempu, 1x na tábořišti.

Nouzový bivak (viz foto ve fotogalerii) = chata se zázemím bez obsluhy...nazývá se to normálně útulna, refugium apod. Název "Nouzový bivak" jsme zvolili proto, že ideálně je tam 14 lůžek - nás bude 40, takže to znamená, že se dovnitř porůznu nasouká třeba max. 20 a 20 bude spát okolo venku. A protože nikdo nemá nic jistého - navíc, když nás někdo předběhne, tak to bude doslova "nouzovka".

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii. Na chatách si budete moct dát vydatnou polévku, v kempech pak možnost využít místní restauraci. Pro vaření z vlastních zásob je u chaty určena některá venkovní terasa, manipulace s otevřeným ohněm uvnitř je zakázána.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 10 denní zájezd zaměřený převážně na horskou turistiku. Pokračujeme v „nekonečném“ seriálu kytičkářsky orientovaných zájezdů – tedy prolnut nejen krásnými horami, kaňony ve společnosti skvělých lidí, ale i množstvím informací o místní fauně a flóře.
Oproti předešlým ročníkům vybočuje ze zaběhnutých kulis a zvyklostí...navíc s koupačkou v moři. Vzhledem k organizaci zájezdu je pro ty, kdo si netroufají na čistokrevný přechod hor, vyhovuje jim zázemí autobusu a menší náročnost (trojková). Všechny túry, které podnikneme, patří mezi středně náročné. Hned v sobotu nás klasicky, jak už to na horách bývá, čeká stoupání rovnou od busu až na chatu. S proviantem na 3 dny, spacákem a karimatkou. Stany zůstávají v busu a využijeme je až v kempu (pod stromy u vily) ve Starigrad-Paklenica.

Následující dny v pohoří NP SEVERNÍ VELEBIT jsou bez vážnějšího převýšení po vcelku pohodlné cestě – Premužićeva staza. Denní trasy zaberou cca 6-8 hod. Bohužel nelze nikde, krom bivaku, dobírat vodu a je nutné s tím počítat a vždy ji dokupovat na chatách. Jak to bude s jídlem na chatách budeme řešit až aktuálně před odjezdem a vše se dozvíte v předstihu v pokynech - v "Rodokapsu".
Po absolvování přechodu Velebitu se potkáme s naším busem a od této doby už s ním budeme v kontaktu každý den. Budeme mít možnost doplňovat proviant či zásoby oblečení. Navíc lze i případné nákupy uložit rovnou do busu.
Z kempu ve Starigrad-Paklenica budeme vyrážet do obou soutěsek nalehko a stany zůstanou postavené až do pátečního odjezdu do kaňonu řeky Krupa a na tábořiště v nejvyšším chorvatském pohoří Dinara. Poslední výlet bude celodenní výstup na nejvyšší horu Chorvatska a sestup zpátky k busu – částečně stejnou cestou.

Další info

Speciální vybavení
Na tento typ zájezdu si vystačíte s běžným turistickým vybavením - tedy kvalitní trekové boty na túry, nepromokavá a neprofukavá bunda (nejlépe s membránou), funkční prádlo jako spodní vrstva, pohodlné outdoorové kalhoty a další běžné turistické vybavení (podrobnější rozpis doporučeného vybavení vám zašleme v rodokapsu).

Skupina účastníků
Minimální kapacita skupiny je 25 a maximální je 40 účastníků + 2 průvodci + 1 botanik. Jeden z průvodců vede skupinu vpředu a druhý doprovází pomalejší část skupiny.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí OBČANSKÝ PRŮKAZ

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.