Za tajemstvím templářských rytířů

Za zážitky bez obav

Za tajemstvím templářských rytířů

10 dní / 12 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

s dětmi do plně zařízených stanů na chorvatském ostrově Murter

Vydejte se s námi do doby zkřížených mečů, chrabrých rytířů a hrdinských skutků. Objevme společně skrytá tajemství templářských rytířů na ostrově „Murter“. Projdeme stopy křížových výprav, které skýtají nejedno dobrodružství, a staneme se pravými rytíři. Na výlety vás bude provázet znalý průvodce a o zábavný dětský program bude opět postaráno. Dobrodružná výprava, která zabaví děti i dospěláky je na světě.

Cena zahrnuje

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd z Brna v podvečerních hodinách. Po cestě přes Rakousko a Slovinsko dorazíme na dalmátský ostrov Murter, kde se ubytujeme v plně vybavených stanech v kempu Loviště, první koupání, odpočinek po cestě. Náš program zahájíme křižáckou bitvou v obci Vrana, kde měli templáři jeden za svých hradů.

3.–4. den

Po návštěvě sladkovodního Vranského jezera s ptačí rezervací, dorazíme do města PAKOŠTANE na noční námořní bitvu. Další den se autobusem a lodí přemístíme k vodopádům národního parku Krka.

5.–6. den

Koupání, hry a výlety v okolí kempu, lodí zajedeme prozkoumat blízké drobné ostrovy, ostrůvky a útesy v NP KORNATI.

7.–8. den

Večerní návštěva města ŠIBENIK se slavnou katedrálou , koupání a výlety na ostrově.

9.–10. den

Ráno vyklizení a opuštění stanů, při cestě zpět navštívíme ještě národní park PAKLENICA, naposledy se vykoupeme a večer odjedeme přes Slovinsko a Rakousko zpět do ČR. Návrat v neděli dopoledne.

Ubytování

Všechny noci budeme spát na ostrově Murter v kempu LOVIŠČA*** ležícího v blízkosti městeček Tisno a Jezera na východní straně ostrova. Je prostorný, moderní, dobře vybavený a mimořádně pečlivě udržovaný. Je zde recepce, prodejna potravin, restaurace, minigolfové hřiště, dětský koutek, škola potápění a surfingu, osvětlené tenisové kurty, ping-pongové stoly. Hlavní pláž tvořená písečnou drtí a má pozvolný vstup do vody. Mořské dno je kamenité – doporučujeme obuv do vody. Okolí kempu vybízí k výletům na kole a vyjížďkám na in-line bruslích. Přírodní pláže s pohledem na volné moře a NP Kornati asi 20 min chůze. Pronájem motorových člunů je možný v Tisnu.

Zařízené stany mají kapacitu 4–6 osob a skládají se ze 2 oddělených ložniček vybavených matracemi a nepovlečenými polštářky i dekami. Celý stan je postavený na dřevěných podlážkách. Součástí stanu je i lednice, kuchyňské nádobí, talíře, elektrický dvouplotýnkový vařič, rychlovarná konvice, vnitřní světlo, stůl, židle, závěsné police a skříně.

Nabalte si z domova: povlečení na polštář a deku, prostěradlo, ručník, čistící prostředky, zápalky, sáčky na odpadky, ostrý nůž, otvírák na konzervy, kolíčky na prádlo a šňůra, toaletní papír, utěrku na nádobí, houbičku a saponát. Blízké sociální zařízení v kempu je na dobré úrovni a má i bezbariérový vstup.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu večeří a skončí 9. den zájezdu snídaní a studeným večeřovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem. Dospělá osoba nebo dítě nad 3 roky věku musí být při přepravě připevněna/o bez­pečnostním pásem na sedadle autobusu, pokud jim jsou sedadla autobusu vybavena. Bezpečnostními pásy (převážně dvoubodovými – bederními) musí být vybaveny všechny dálkové autobusy, které byly vyrobeny po roce 2004. Nestanovuje se tak povinnost používat dětský zádržný systém, tzv. autosedačku. Na sedadla autobusů nejsou standardně instalovány tříbodové bezpečnostní pásy (z technických a finančních důvodů) a proto v nich nelze používat dětské zádržné systémy. Dětské zádržné systémy připevňované bezpečnostními pásy dvoubodovými se nevyrábí. Za přepravu dětí do tří let věku odpovídá především doprovodná osoba.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 10 denní pohodový relaxačně - hravě - poznávací zájezd pro dospělé s dětmi zaměřený na poznání některých z nejzajímavějších míst střední Dalmácie a chorvatského ostrova Murter. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům autobusem se jedná o zájezd jen mírně cestovatelsky náročný.

Přímo v kempu Lovišča se budeme o vaše děti starat minimálně 2 hodiny denně v podvečer tak, abyste si jako rodičové, prarodičové či dospěláci obecně, mohli užít volna podle svého. Budeme se účastnit celotýdenního programu s názvem „Za tajemstvím templářských rytířů“, jež se dětem určitě bude líbit. Více v tuto chvíli prozrazovat nemůžeme.

Další info

Speciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně

Cestovní doklady
Do Chorvatska už nám stačí OBČANSKÝ PRŮKAZ. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Jak dostat tatínka do polepšovny

Jak dostat tatínka do polepšovny

8. 7. - 17. 7. 2022 Chci to vidět
Pirátské stezky na ostrově Elba

Pirátské stezky na ostrově Elba

22. 7. - 31. 7. 2022 Chci to vidět
Robinsonáda na ostrovech pokladů

Robinsonáda na ostrovech pokladů

5. 8. - 14. 8. 2022 Chci to vidět
Výprava do Banátu

Výprava do Banátu

15. 7. - 24. 7. 2022 Chci to vidět
Cesta do francouzské říše zvířat

Cesta do francouzské říše zvířat

2. 7. - 11. 7. 2021 Chci to vidět