Za tajemstvím templářských rytířů

Za zážitky bez obav

Za tajemstvím templářských rytířů

10 dní / 18 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

9. 8. - 18. 8. 2024
č. zájezdu: 224356-01
cena 18 800 Kč
10 volných míst
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

s dětmi do plně zařízených mobilhomů na chorvatském ostrově Murter

Vydejte se s námi do doby zkřížených mečů, chrabrých rytířů a hrdinských skutků. Objevme společně skrytá tajemství templářských rytířů na ostrově „Murter“. Projdeme stopy křížových výprav, které skýtají nejedno dobrodružství, a staneme se pravými rytíři. Na výlety vás bude provázet znalý průvodce a o zábavný dětský program bude opět postaráno. Dobrodružná výprava, která zabaví děti i dospěláky je na světě.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • kauce 2.000,- Kč/mobilhome (kauce je vratná po předání nepoškozeného mobilhomu)

Průvodci

Petr Ovísek

9. 8. - 18. 8. 2024 / č.zájezdu 224356-01

Pirát je přezdívka dobrosrdečného Petra, který se vyprofiloval v nadšeného průvodce zájezdů pro rodiče s dětmi. Jeho nejmilejší destinací je Elba ve Středozemním moři, která je na pirátské kratochvíle jako dělaná. Petr si libuje v přípravě lanových překážek, potápění pro mořské poklady a dalších ...

Dozvědět se více

Jan Sluštík

9. 8. - 18. 8. 2024 / č.zájezdu 224356-01

Skaut, dobrodruh, milovník všech zvířat i hmyzu, stejně jako lidí se kterými bude rád sdílet zážitky na všech jeho cestách. Byl odchován valašskými kopci a je připraven vyrazit do světa poznávat jeho zákoutí a krásy se vším všudy (pot, krev i slzy). Popere se se všemi nástrahami počasí. Vždy podá ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd z Brna v podvečerních hodinách. Po cestě přes Rakousko a Slovinsko dorazíme na dalmátský ostrov Murter, kde se ubytujeme v plně vybavených mobilhomech v kempu Loviště, první koupání, odpočinek po cestě. Náš program zahájíme křižáckou bitvou v obci Vrana, kde měli templáři jeden za svých hradů.

3.–4. den

Po návštěvě sladkovodního Vranského jezera s ptačí rezervací, dorazíme do města PAKOŠTANE na noční námořní bitvu. Další den se autobusem a lodí přemístíme k vodopádům národního parku Krka.

5.–6. den

Koupání, hry a výlety v okolí kempu, lodí zajedeme prozkoumat blízké drobné ostrovy, ostrůvky a útesy v NP KORNATI.

7.–8. den

Večerní návštěva města ŠIBENIK se slavnou katedrálou, koupání a výlety na ostrově.

9.–10. den

Ráno vyklizení a opuštění mobilhomů, při cestě zpět navštívíme ještě národní park PAKLENICA, naposledy se vykoupeme a večer odjedeme přes Slovinsko a Rakousko zpět do ČR. Návrat v neděli dopoledne.

Ubytování

Všechny noci budeme spát na ostrově Murter v kempu LOVIŠČA*** ležícího v blízkosti městeček Tisno a Jezera na východní straně ostrova. Je prostorný, moderní, dobře vybavený a mimořádně pečlivě udržovaný. Je zde recepce, prodejna potravin, restaurace, minigolfové hřiště, dětský koutek, škola potápění a surfingu, osvětlené tenisové kurty, ping-pongové stoly. Hlavní pláž tvořená písečnou drtí a má pozvolný vstup do vody. Mořské dno je kamenité – doporučujeme obuv do vody. Okolí kempu vybízí k výletům na kole a vyjížďkám na in-line bruslích. Přírodní pláže s pohledem na volné moře a NP Kornati asi 20 min chůze. Pronájem motorových člunů je možný v Tisnu.Mobilhomy LUX (24 m² + krytá terasa) mají kapacitu 4–6 osob a skládají se ze 2 oddělených ložniček (1 ložnice s manželským dvoulůžkem, 1 ložnice se dvěma samostatnými lůžky) a obytnou místností s rozkládacím dvoulůžkem. V mobilhomu najdete:


  • Deky a polštáře (povlečení za příplatek)

  • Sprcha, toaleta, umyvadlo (v různých modifikacích)

  • Klimatizace

  • Kompletně vybavená kuchyňská linka

  • Lednice 212 l, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba

  • Krytá terasa cca 9–14 m²

  • Zahradní nábytek (stůl, židle, případně sluneční lehátko)
Mějte po ruce české korunky - platí se vratná záloha za každý mobilhome 2.000 Kč.


Ubytovací zařízení jsou vhodné pro rodiny a skupinky přátel. V zájmu udržení příznivé ceny zájezdu je naplňujeme do plné kapacity 4–6 osob. Pokud jste čtyř až vícečlenná rodina, budete mít chatku sami pro sebe. Pokud cestujete ve dvou či ve třech, může se stát, že budete sdílet mobilhome ještě s dalšími osobami, což může být někomu příjemné někomu méně. Pokud se toho chcete vyvarovat, můžete za příplatek blokovat další místa v chatce (5.000 Kč za samostatné lůžko, 10.000 Kč za neobsazené druhé dvoulůžko). Na dotaz na ck@kudrna.cz.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu večeří a skončí 9. den zájezdu snídaní a studeným večeřovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem. Dospělá osoba nebo dítě nad 3 roky věku musí být při přepravě připevněna/o bez­pečnostním pásem na sedadle autobusu, pokud jim jsou sedadla autobusu vybavena. Bezpečnostními pásy (převážně dvoubodovými – bederními) musí být vybaveny všechny dálkové autobusy, které byly vyrobeny po roce 2004. Nestanovuje se tak povinnost používat dětský zádržný systém, tzv. autosedačku. Na sedadla autobusů nejsou standardně instalovány tříbodové bezpečnostní pásy (z technických a finančních důvodů) a proto v nich nelze používat dětské zádržné systémy. Dětské zádržné systémy připevňované bezpečnostními pásy dvoubodovými se nevyrábí. Za přepravu dětí do tří let věku odpovídá především doprovodná osoba.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Jedná se o 10 denní pohodový relaxačně - hravě - poznávací zájezd pro dospělé s dětmi zaměřený na poznání některých z nejzajímavějších míst střední Dalmácie a chorvatského ostrova Murter. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům autobusem se jedná o zájezd jen mírně cestovatelsky náročný.
Přímo v kempu Lovišča se budeme o vaše děti starat minimálně 2 hodiny denně v podvečer tak, abyste si jako rodičové, prarodičové či dospěláci obecně, mohli užít volna podle svého. Budeme se účastnit celotýdenního programu s názvem „Za tajemstvím templářských rytířů“, jež se dětem určitě bude líbit. Více v tuto chvíli prozrazovat nemůžeme.

Další info

Speciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 100,- EUR/os. v případě, že chcete absolvovat všechny v programu zmíněné požitky (NP Krka, NP Kornati a NP Paklenica), ale hlavně jako krizovou rezervu pro Strýčka Příhodu. Potraviny jsou v Chorvatsku zhruba 2x dražší než u nás.
Mějte po ruce též české koruny - v kempu budete platit vratnou zálohu za mobilní dům - 2.000 Kč/mobilhome.

Cestovní doklady
Do navštívených (i projížděných) zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

9. 8. - 18. 8. 2024
č. zájezdu: 224356-01
cena 18 800 Kč
10 volných míst
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Jak dostat tatínka do polepšovny

Jak dostat tatínka do polepšovny

5. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Pirátské stezky na ostrově Elba

Pirátské stezky na ostrově Elba

12. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Robinsonáda na ostrovech pokladů

Robinsonáda na ostrovech pokladů

2. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět
Rodinná dovolená v Ománu

Rodinná dovolená v Ománu

2. 3. - 9. 3. 2025 Chci to vidět
Výprava do Banátu

Výprava do Banátu

9. 8. - 18. 8. 2024 Chci to vidět