Covid-19

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Covid-19

Vážení cestovatelé,

cestovní kancelář Kudrna je tady pro vás již dlouhých 28 let. Za dobu své existence jsme byli nuceni překonat nejedno úskalí, nejednu překážku. Všechny dosavadní zásahy vyšší moci, ať už to byly ekonomická krize, vybuchující sopky, povodně nebo nečekané politické změny, jsou však jen slabým odvarem ve srovnání s krizí způsobenou pandemií Covid-19, s níž se lidstvo snaží vypořádat nyní. Nastala doba změn, které se nás bezprostředně týkají. Na situaci, která nemá v moderní historii obdoby musíme chtě nechtě reagovat.

V této mimořádné situaci se snažíme u zájezdů, které nelze nyní realizovat, s vámi primárně domluvit na změně termínu či destinace. Jestli tato varianta z jakýchkoliv důvodů není možná, tak naším další krokem, na doporučení Ministerstva pro místní rozvoj a asociací cestovních kanceláří, bude vyplacení plateb za stornované a zrušené zájezdy formou voucherů s roční platností. Hodnota všech voucherů při jejich uplatnění bude navýšena o bonus ve výši 7% (max. 1.500,-) . Voucher je přenosný a lze jej uplatnit na stejný zájezd v jiném termínu a nebo na jakýkoliv jiný zájezd (zájezdy) z nabídky 2020 a 2021.

Tohle řešení shledáváme jako férové neboť cestovní kanceláři již v tuto chvíli vznikly nemalé náklady za služby, které nebudou využity z důvodů, které CK není schopna nikterak ovlivnit. Zahraniční dodavatelé služeb zase zpravidla přistupují pouze na jedinou možnost, kterou je přesun termínu.

Nutno dodat, že CK Kudrna je společností silnou, dlouhodobě stabilní, finančně zcela zdravou a s náležitým pojištěním proti úpadku, které v případě nouze 100% kryje cenu všech zájezdů. Nemusíte se tedy obávat, že o vaše peníze přijdete.

Děkujeme Vám za pochopení.

 

Aktuální informace v čase

21.10.2020 - Zavření naších poboček 

Na základě usnesení Vlády České republiky byla od 22.10. jsou naše pobočky uzavřeny. Naše dispečerky jsou vám plně k dispozici na e-mailu ck@kudrna.cz či na tel. 777 583 762 (na tel. 542 216 764 je nyní možné pouze zanechat vzkaz). Děkujeme za pochopení.

1.6.2020 - Otevření brněnské pobočky

K dnešnímu dni otevíráme pro veřejnost  brněnskou pobočku. Ostatní pobočky zůstávají z důvodu současné situace uzavřeny. Při nutnosti osobního řešení je možné si předem domluvit individuální čas pro návštěvu pražské i ostravské pobočky (viz Kontakty). Ostravskou pobočku otevřeme 15.6.

19.5.2020 - Konec nouzového stavu - postupný návrat do normálu

Tak jako se život u nás pomalu začíná vracet do normálu i my se snažíme vrátit k tomu na co jste byli zvyklí dříve.

Rezervace zájezdů
V březnu jsme prodloužili rezervace na 35 dnů, abychom Vám umožnili více prostoru pro rozhodování o vaší dovolené. V tuto chvíli se opět vracíme ke standardním 3 dnům zejména s ohledem na plnící se zájezdy po České republice. Rezervace uskutečněné do této chvíle platí, tak jak jsme slíbili.

Storno podmínky
Od 1.6.2020 se také vrátíme ke standardním storno podmínkám dle VOP. Samozřejmě, že dobu od vyhlášení nouzového stavu až po 1.6.2020 do rozhodného času pro výpočet storna počítat nebude.

27.4.2020 - Otevření poboček
S ohledem na interní bezpečnostní opatření v provozovnách Husky, ve kterých jsou umístěny i naše pobočky, zatím nejsme schopni plnohodnotně otevřít. Při nutnosti osobního řešení je možné si předem domluvit individuální čas pro návštěvu pobočky. Mimo to jsme vám stále k dispozici na telefonních číslech a prostřednictvím mailové adresy (viz Kontakty).  

27.3.2020SPOLEČNÁ TISKOVÁ ZPRÁVA ASOCIACÍ CESTOVNÍCH KANCELÁŘÍ ČESKÉ REPUBLIKY ZÁKAZNÍKŮM
Současná situace na trhu cestovního ruchu v České republice je v důsledku krizové situace COVID-19 také krizová... Jsme všichni, cestovní kanceláře i jejich zákazníci, v mimořádné situaci, kterou bohužel nikdo neočekával a která nemá v české ani evropské legislativě žádnou oporu. Totožná situace je, jak
víme, ve všech ostatních státech EU. 

Přečtěte celou společnou tiskovou zprávu zde.  

18.3.2020 - Prodloužení nezávazné rezervace na 35 dnů

Nikdo zatím nedokáže přesně říct, kdy se přes nás korona virové šílenství přežene. Už teď ale máme představy o tom, jaké to bude zase vyjít ven, zhluboka a bez obav dýchat. A co teprve si zajít na jedno s přáteli. Protože v dobách nepohody je třeba radovat se z maličkostí, máme pro vás překvapení. Rušíme naši standardní dobu rezervace v délce 3 dnů a vyhlašujeme novou prodlouženou NEZÁVAZNOU rezervaci v délce 35 dnů! Sněte dál svůj sen o letní dovolené společně s námi. A budeme pevně doufat, že nakonec se sen stane skutečností. 

14.3.2020 - Uzavření poboček (aktualizace 23.3.2020)

Na základě usnesení Vlády České republiky, ze dne 14.3.2020 rozhodnutí o přijetí krizového opatření.
Vláda zakazuje s účinností od 14.3.2020 od 6:00 do dne 1.4.2020 do 6:00 maloobchodní prodej a prodej služeb v provozovnách. Nařízení rozhodnutí Vlády České republiky podléhají veškeré provozovny CK Kudrna.
Veškeré další informace můžete získat na mailu ck@kudrna.cz. Současně vás prosíme o trpělivost s ohledem na omezený počet pracovníků. Primárně se snažíme vyřizovat dotazy k zájedzům s nejbližšími odjezdy. 

13.3.2020 - Stanovisko AČCKA

Usnesením vlády ČR ze dne 12.3. o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic byl vyhlášen stav nouze.
Doplněním tohoto usnesení ze dne 13.3. a plošným uzavřením hranic dochází ke znemožnění realizace zájezdů a pobytů do zahraničí po dobu jeho platnosti, zcela mimo vůli cestovních kanceláří a agentur. 
Tato opatření zcela zabraňují zákazníkům cestovních kanceláří a agentur v čerpání sjednaných služeb. 
AČCKA respektuje prioritu vlády, kterou je ochrana zdraví a bezpečnost občanů ČR. 
Vyhlášením stavu nouze se činnost cestovních kanceláří a agentur dostává mimo platný právní rámec, kdy na smluvní vztahy nelze nahlížet běžným způsobem. Příslušná legislativa řešící tuto situaci musí být dopracována.
Dotčené zájezdy a pobyty doporučujeme realizovat v pozdějších termínech, na které budou uhrazené finanční prostředky zákazníků přesunuty, je-li to vzhledem k charakteru zájezdu po dohodě s dodavateli služeb možné.

AČCKA vyzývá zákazníky k vyčkání dalšího vývoje. Není důvod stornovat zájezdy na termíny letních prázdnin. Vývoj událostí je velmi dynamický a stávající omezení mohou brzy odeznít. Případné storno poplatky jsou nyní minimální a zůstávají neměnné zpravidla do 30 až 60 dnů před odjezdem/odletem dle podmínek pořádající cestovní kanceláře.  

Kompletní znění najdete zde