Dana Růžičková

Témata přednášek:

Tádžikistán - v zemi pustých hor, která není pro gurmány

Malá, ne zrovna nejčastěji navštěvovaná země. Ale ten, kdo je odvážný a miluje dobrodružství a hory, ať neváhá. Trekování, dobývání vrcholů ve Fanských horách, zákeřné brody. Nelze vynechat ani panenskou přírodu v Pamíru a místní venkovské obyvatelstvo.

Křížem krážem Novým Zélandem

Aneb devět měsíců poznávání krás "Země dlouhého bílého oblaku". Nádherné ostrovy, které neomrzí. Země snů pro všechny horaly, outdoorové nadšence, milovníky přírody i cestovatele. Tisíce nachozených kilometrů na trecích, 55 noclehů na horských chatách, tuny natrhaných jablek a více než 15 000 ujetých kilometrů. Spalující prosincový žár na skalách i třeskuté červnové mrazy na hřebenech Jižních Alp.

Východní Nepál:  Trek pod Kanchenjungu, 3. nejvyšší horu světa

Čtyřtýdenní náročný trek do méně známé oblasti Nepálu. Jaké to je, dostat se až do základního tábora pod 3. nejvyšší horu světa a nepotkat zde žádné zástupy turistů? Výhledy na zasněžené velehory, pětitisícová sedla, nepálské někdy až gurmánské speciality a také seznámení s místní kulturou včetně několikadenního festivalu.

Argentina

Rozlehlá a nesmírně rozmanitá země Jižní Ameriky. Dostaneme se do opuštěných a málo navštěvovaných hor na hranicích s Chile. Významnou avšak nepříliš známou lokalitou je Ojos del Salado s nejvyšší sopkou světa. Podíváme se do kamenitých pouští i k malebným jezerům v národním parku Lago Nahuel Huapi a samozřejmě nemineme ani Mendozu, město horalů a vína.

Indonesie

Asijská země mnoha tváří se skládá z více než 10 000 ostrovů. Vždy je zde něco nového k objevování, něco, co Vás překvapí a zaujme. Indonésii lze procestovat taxíky, prolétat letadly, ale i trošku dobrodružněji - stopem, místními autobusy a hlavně pěšky džunglí, po horách i rýžovými poli. Přijměte pozvání na letní putování po známých i neznámých místech nejen Sulawesi, ale také Jávy.