14 "osmitisícovek" Vysočiny na kole

Za zážitky bez obav

14 "osmitisícovek" Vysočiny na kole

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

aneb víkendové bajkování pro pokročilejší

Že jste ještě neslyšeli pojem „14 osmitisícovek“ Vysočiny? Na vlastní oči i nohy, ze sedla bajka, navštívíme 14 vrcholků Vysočiny měřících přes 8.000 (dm). Místa jako Devět skal, Drátník, ale i skryté kopce situované v malebném prostředí okolí naší základny, kempu na Třech Studních, vybízí k netradičnímu bajkovému dobrodružství. Občas nás až překvapí technická náročnost místních pěšinek a prošlápneme si tretry. Nebude chybět ani den strávený v Bike Aréně Vysočina, kde se svezeme na příjemných flow trailech a osvěžíme technické dovednosti. Nabízí se i možnost zastávky na Zelené Hoře, památce UNESCO, která nám přinese trochu té kultury.

Cena zahrnuje

  • dopravu z Brna či Velké Bíteše včetně kol
  • 2x kemp
  • kudrnovskou polopenzi
  • průvodce pro toulky Vysočinou
  • cyklomechanika-profíka
  • zákonné pojištění CK
  • joňták na každou etapu
  • Chimpanzee pišingr

Cena nezahrnuje

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách, cestou nabereme další kamarády ve Velké Bíteši, tak abychom co nejdříve dorazili (cca 10:00) do Nového Města na Moravě na místo srazu, vybalili kola a šlápli poprvé do pedálů. První etapa končí přímo v kempu, kde už na nás bude čekat rozbalené zázemí a náš šéfkuchař s večeří, kterou si pohodlně vychutnáme v altánu na lavičkách.

2.–3. den

Po snídani se vydáme opět pokořit nějakou tu vysočinskou "osmitisícovku" a oba dny si užijeme jak jinak než v sedle svého dvokolového miláčka. Program zakončíme v neděli odpoledne, tak abychom už navečer mohli doma vstřebávat zážitky z pohodlí svého gauče. 

Ubytování

Přenocujeme 2x v kempu nedaleko rybníka Sykovec, vždy ve vlastním stanu a spacáku. Nemáte-li vlastní stan, můžete si je zapůjčit v naší půjčovně (bude-li vámi požadované vybavení ještě volné). Zázemí kempu nabízí dvoje sociálky, sprchy a za mírný poplatek i pračku se sušičkou. Naše kola pak na noc necháme odpočívat v nabízené úschovně.

Na dotaz je možné zařídit ubytování v chatičkách, které jsou součástí kempu.

Strava

O doplnění energie se formou polopenze před a po bajkovačce postará náš šéfkuchař, který bude po celou dobu zájezdu s vámi. Těšit se můžete na oblíbenou kudrnovskou baštu (snídaně a teplá večeře) připravovanou ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 1. den (pátek) večeří a končí 3. den (neděle) snídaní. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality moravské kuchyně.

Doprava

Doprava na zájezd bude po trase Brno - Velká Bíteš - Nové Město na Moravě zajištěna mikrobusy pro max. 15 klientů včetně kol. Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

V případě, že se na akci budete chtít dopravit po vlastní ose, můžete využít slevu za vlastní dopravu 500 Kč/osoba.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 3 plnohodnotné MTB etapy, na kterých ujedeme v průměru 60–70 km a nasbíráme 1.000 – 1.500 výškových metrů. Budeme jezdit téměř výhradně po terenních lesních cestách (45% povrchu), šotolině (cca 35%), které budou zpestřené občasnými flow-traily. Zbývající podíl tvoří asfalt na cyklostezkách či místních komunikacích. Na cestách se silničním provozem je nutné dbát na zvýšenou opatrnost a dodržovat základní pravidla silničního provozu a lidské slušnosti.

Další info

Doporučený typ kola: horské, nejlépe celoodpružené (full)
Povrch: 20% asfalt, 35 % šotolina, 45% terén

Cyklomechanik - profík
Součástí kudrnovského týmu bude i cyklomechanik. Bude k dispozici navečer v kempu a v případě potřeby pomůže s běžnými závadami. K dispozici bude základní nářadí pro servis kola. Není to však cyklodílna, takže specifické náhradní díly lišící se většinou kolo od kola si každý musí vzít s sebou (např. patka přehazovačky).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Podobné zájezdy

Novohradské hory na kole

Novohradské hory na kole

4. 5. - 8. 5. 2023 Chci to vidět