14 "osmitisícovek" Vysočiny na kole

Za zážitky bez obav

14 "osmitisícovek" Vysočiny na kole

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

aneb víkendové bajkování pro pokročilejší

Že jste ještě neslyšeli pojem „14 osmitisícovek“ Vysočiny? Na vlastní oči i nohy, ze sedla bajka, navštívíme 14 vrcholků Vysočiny měřících přes 8.000 (dm). Místa jako Devět skal, Drátník, ale i skryté kopce situované v malebném prostředí okolí naší základny, kempu na Třech Studních, vybízí k netradičnímu bajkovému dobrodružství. Občas nás až překvapí technická náročnost místních pěšinek a prošlápneme si tretry. Nebude chybět ani den strávený v Bike Aréně Vysočina, kde se svezeme na příjemných flow trailech a osvěžíme technické dovednosti. Nabízí se i možnost zastávky na Zelené Hoře, památce UNESCO, která nám přinese trochu té kultury.

Cena zahrnuje

  • dopravu z Brna či Velké Bíteše včetně kol
  • 2x kemp
  • kudrnovskou polopenzi
  • průvodce pro toulky Vysočinou
  • cyklomechanika-profíka
  • zákonné pojištění CK
  • joňták na každou etapu
  • Chimpanzee pišingr

Cena nezahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách, cestou nabereme další kamarády ve Velké Bíteši, tak abychom co nejdříve dorazili (cca 10:00) do Nového Města na Moravě na místo srazu, vybalili kola a šlápli poprvé do pedálů. První etapa končí přímo v kempu, kde už na nás bude čekat rozbalené zázemí a náš šéfkuchař s večeří, kterou si pohodlně vychutnáme v altánu na lavičkách.

2.–3. den

Po snídani se vydáme opět pokořit nějakou tu vysočinskou "osmitisícovku" a oba dny si užijeme jak jinak než v sedle svého dvokolového miláčka. Program zakončíme v neděli odpoledne, tak abychom už navečer mohli doma vstřebávat zážitky z pohodlí svého gauče. 

Ubytování

Přenocujeme 2x v kempu nedaleko rybníka Sykovec, vždy ve vlastním stanu a spacáku. Nemáte-li vlastní stan, můžete si je zapůjčit v naší půjčovně (bude-li vámi požadované vybavení ještě volné). Zázemí kempu nabízí dvoje sociálky, sprchy a za mírný poplatek i pračku se sušičkou. Naše kola pak na noc necháme odpočívat v nabízené úschovně.

Na dotaz je možné zařídit ubytování v chatičkách, které jsou součástí kempu.

Strava

O doplnění energie se formou polopenze před a po bajkovačce postará náš šéfkuchař, který bude po celou dobu zájezdu s vámi. Těšit se můžete na oblíbenou kudrnovskou baštu (snídaně a teplá večeře) připravovanou ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 1. den (pátek) večeří a končí 3. den (neděle) snídaní. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality moravské kuchyně.

Doprava

Doprava na zájezd bude po trase Brno - Velká Bíteš - Nové Město na Moravě zajištěna mikrobusy pro max. 15 klientů včetně kol. Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

V případě, že se na akci budete chtít dopravit po vlastní ose, můžete využít slevu za vlastní dopravu 500 Kč/osoba.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 3 plnohodnotné MTB etapy, na kterých ujedeme v průměru 60–70 km a nasbíráme 1.000 – 1.500 výškových metrů. Budeme jezdit téměř výhradně po terenních lesních cestách (45% povrchu), šotolině (cca 35%), které budou zpestřené občasnými flow-traily. Zbývající podíl tvoří asfalt na cyklostezkách či místních komunikacích. Na cestách se silničním provozem je nutné dbát na zvýšenou opatrnost a dodržovat základní pravidla silničního provozu a lidské slušnosti.

Další info

Doporučený typ kola: horské, nejlépe celoodpružené (full)
Povrch: 20% asfalt, 35 % šotolina, 45% terén

Cyklomechanik - profík
Součástí kudrnovského týmu bude i cyklomechanik. Bude k dispozici navečer v kempu a v případě potřeby pomůže s běžnými závadami. K dispozici bude základní nářadí pro servis kola. Není to však cyklodílna, takže specifické náhradní díly lišící se většinou kolo od kola si každý musí vzít s sebou (např. patka přehazovačky).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Podobné zájezdy

Novohradské hory na kole

Novohradské hory na kole

1. 5. - 5. 5. 2024 Chci to vidět