Za poznáním severní Albánie

Za zážitky bez obav

Za poznáním severní Albánie

10 dní / 13 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

Pláže, hory a města severní Albánie, s ubytováním pod střechou

Oblíbená variace poznávacího zájezdu pro pohodlnější cestovatele, kteří si potrpí na komfort se spaním v peřinách, ale přesto chtějí poznat Albánii jako divokou balkánskou krásku – její panenskou přírodu, k lenošení vybízející pláže Jaderského more, historické památky i pulzující města s každodenními úsměvnými kontrasty, které dělají Balkán Balkánem. Přesně pro vás je tu úderný balíček intenzivních albánských zážitků s ubytováním v apartmánech v přímořském středisku Velipoja. Vynikající albánská kuchyně, kterou ochutnáme jak v přímořských barech a pizzeriích, tak v prostých horských hospůdkách, při výletech rozšíří zážitky o další rozměr. Cestou do Albánie se navíc zastavíme ve dvou nejhezčích městech Dalmácie – Dubrovniku a Kotoru. Tak se nalaďte na balkánskou vlnu a nechte se překvapit neotřelými způsoby svérázné albánské hostitelky.

Ubytování po celou dobu v příjemných apartmánech kousek od moře.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Okolo poledne vyjedeme z Brna přes Slovensko, Maďarsko a Chorvatsko do dalmátského Dubrovníku (UNESCO)  - perly chorvatského pobřeží. Prohlédneme si staré město, vystoupáme na hradby a zadovádíme si v mořských vlnách na proslulé pláži Kopakabana. Večerní příjezd do severoalbánského přímořského střediska Velipoja, kde se ubytujeme na sedm nocí.

3. den

Naše první seznámení s Albánií proběhne v městě ŠKODRA centru severní části země. Vyšplháme se i na hrad ROZAFAT s úchvatným výhledem na soutok řek Drinu a Buny a uvidíme i největší turecký lomený most na evropském kontinentu u vesnice MESI.

4. den

Celodenní túra v podhůří Prokletých hor Bjeshkët e Nemuna nás zavede z horského střediska Razem přes nejmenší albánskou hospodu ve Fushë Zez až do vesnice Rrapshe Starë a k úchvatným výhledům do údolí řeky Cijevny na hranicích Černé hory. Pro zájemce o pohodověji strávený den bude možnost relexace na pláži. 

5. den

Vydáme se do centra Albánie, hlavního města TIRANY. Dáme si dobrou kávu na Skanderbegově náměstí, navštívíme nejstarší stavbu ve městě Edhem Beyovu mešitu i pravoslavnou katedrálu Zmrtvýchvstání Krista. Zájemci se mohou vypravit i do netradičního muzea v protiatomovém krytu z časů albánského diktátora Envera Hoxhi, nebo na výlet kabinkovou lanovkou do pohoří Dajt.

6. den

Další horská túra nás zavede nad vesničku Bogë, kde se pokocháme výhledy do národního parku Theth.

7. den

Projedeme se loďkou po největší albánské přehradě Komanit na řece Drin. Tato plavba je pokládána za jednu z nejhezčích lodních tras na světě.

8. den

Na závěr nás čeká návštěva královského města Krujë s hradem albánského národního hrdiny Jiřího Kastriotiho Skanderbega i originálním tržištěm pod hradem. Se zájemci vyrazíme i k bektašijské svatyni v horách nad městem. Všechny výlety jsou v ceně zájezdu, jsou však nepovinné a kdo chce, může raději lenošit u moře, či se projít do blízké přírodní rezervace v deltě řeky Buny.

9. - 10. den

V sobotu se rozloučíme s Albánií. Cestou domů se ještě zastavíme v černohorském přístavu Kotor (UNESCO), kde se projdeme v horách nad městem, navštívíme rakouskou-uherskou pevnost Vrmac, prohlédneme si staré město a také se naposledy vykoupeme v moři. A pak již vyrazíme na cestu k domovu, kam přijedeme v odpoledních hodinách.

Ubytování

Bydlet budeme 7x ve dvouhvězdičkových apartmánech v přímořském středisku Velipoja asi 500 m od písečné pláže. Apartmány jsou 4 lůžkové, s jednou manželskou postelí (v oddělené ložnici) a dvěma postelemi (rozkládacími křesly) v průchozí místnosti s kuchyňkou. Standardně ubytováváme do průchozí místnosti, kdo ale chce, může si lůžko v oddělené místnosti doobjednat za příplatek 2300 Kč/osoba/postel/zájezd (v případě páru 1150 Kč/osoba/zájezd). Současně je možné připlatit si za celý apartmán za částku 4550Kč/2osoby/zájezd nebo 2300 Kč/3osoby/zájezd). 
Počet apartmánů či místností, které je možné rezervovat s příplatkem je omezen. Pokud Vám nepůjde některá z možností zaškrtnout v objednávce – ověřte prosím na dispečinku aktuální dostupnost apartmánů/oddělených ložnic.
Součástí každého apartmánu je jednoduchá kuchyňka s posezením, vlastní sociální zařízení a balkón. V komplexu je zajištěno wi-fi připojení zdarma a je možné využít venkovního posezení, zahrady a dětského hřiště. 

Strava

V ceně zájezdu není zahrnuto stravování, je tedy zcela ve vaší režii. Každý apartmán je vybaven kuchyňkou, kde si můžete vařit, ceny potravin v obchodech v Albánii jsou podobné, jako u nás. Vařit si však vůbec nemusíte, lepší je ochutnat dary výborné a levné albánské kuchyně. V blízkém okolí ubytování je řada restaurací a pizerií, kde se najíte levně a dobře, případně i několik obchodů, kde můžete potraviny bez problému nakoupit. Na některých výletech zastavíme na večeři v horských hospůdkách, kde budete mít možnost ochutnat pokrmy a nápoje rázovité kuchyně albánských hor.

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Jedná se o pobytový zájezd s jednodenními turisticko-poznávacími výlety, které jsou spíše lehčího charakteru. Zájezdu se běžně účastní i děti. V průběhu zájezdu můžete náročnost jednotlivých výletů konzultovat s průvodcem a popřípadě některý výlet vynechat. Všechny výlety jsou v ceně zájezdu, jsou však nepovinné a kdo chce, může raději lenošit u moře, či se projít do blízké přírodní rezervace v deltě řeky Buny. Vzhledem k plánovanému programu a někdy i delším přesunům autobusem se jedná o zájezd mírně cestovatelsky náročný. Jeden z výletů do hor je náročnější než ostatní výpravy, ale budete na něj průvodcem upozorněni, a tak bude na vás, zda se jej zúčastníte či zvolíte pohodou na pláži. 


Další info

Cestovní doklady
Pro tuto cestu budete potřebovat cestovní pas platný nejméně 3 měsíce od data vstupu do navštívených zemí. Máme zkušenost, že se dá do všech zemí, které navštívíme, cestovat i na občanku. Ale ne všude je občanka zcela oficiální doklad, a tak je lepší používat pas. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.


Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Články