Hory a města severní Albánie

Za zážitky bez obav

Hory a města severní Albánie

10 dní / 15 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

19. 7. - 28. 7. 2024
č. zájezdu: 224375-01
cena 15 800 Kč
1 volné místo
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Poznejte s námi nejen hory a města severní Albánie, ale mnohem více. A to vše pohodlně s ubytováním pod střechou.

Oblíbená variace poznávacího zájezdu pro pohodlnější cestovatele, kteří si potrpí na komfort se spaním v peřinách, ale přesto chtějí poznat Albánii jako divokou balkánskou krásku – její panenskou přírodu, k lenošení vybízející pláže Jaderského more, historické památky i pulzující města s každodenními úsměvnými kontrasty, které dělají Balkán Balkánem. Přesně pro vás je tu úderný balíček intenzivních albánských zážitků s ubytováním v apartmánech v přímořském středisku Velipoja. Vynikající albánská kuchyně, kterou ochutnáme jak v přímořských barech a pizzeriích, tak v prostých horských hospůdkách, při výletech rozšíří zážitky o další rozměr. Cestou do Albánie se navíc zastavíme ve dvou nejhezčích městech Dalmácie – Dubrovniku a Kotoru. Tak se nalaďte na balkánskou vlnu a nechte se překvapit neotřelými způsoby svérázné albánské hostitelky.

Ubytování po celou dobu v příjemných apartmánech kousek od moře.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vstupy do muzeí a památek (cca 40 EUR)
  • projížďka lodí po přehradě Komanit (540 Kč/os. - v případě zájmu zaškrtněte v objednávce)

Průvodci

Anna Hašková

19. 7. - 28. 7. 2024 / č.zájezdu 224375-01

Když necestuje, sedí ve studiu Českého rozhlasu a hlásí zprávy. Nezdráhejte se jí tedy na cokoli ptát i vícekrát, opakování je její denní chleba. Studovala speciální pedagogiku, což považuje za skvělou kvalifikaci zvlášť pro jednání s imigračními úředníky, celníky, nebo strážci národních parků. ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Okolo poledne vyjedeme z Brna přes Slovensko, Maďarsko a Chorvatsko do dalmátského Dubrovníku (UNESCO)  - perly chorvatského pobřeží. Prohlédneme si staré město, vystoupáme na hradby a zadovádíme si v mořských vlnách na proslulé pláži Kopakabana. Večerní příjezd do severoalbánského přímořského střediska Velipoja, kde se ubytujeme na sedm nocí.

3. den

Naše první seznámení s Albánií proběhne v městě ŠKODRA centru severní části země. Vyšplháme se i na hrad ROZAFAT s úchvatným výhledem na soutok řek Drinu a Buny a uvidíme i největší turecký lomený most na evropském kontinentu u vesnice MESI.

4. den

Celodenní túra v podhůří Prokletých hor Bjeshkët e Nemuna nás zavede z horského střediska Razem přes nejmenší albánskou hospodu ve Fushë Zez až do vesnice Rrapshe Starë a k úchvatným výhledům do údolí řeky Cijevny na hranicích Černé hory. Pro zájemce o pohodověji strávený den bude možnost relexace na pláži. 

5. den

Vydáme se do centra Albánie, hlavního města TIRANY. Prohlédneme si ikonické Skanderbegovo náměstí, navštívíme nejstarší stavbu ve městě Edhem Beyovu mešitu i pravoslavnou katedrálu Zmrtvýchvstání Krista. Zájemci se mohou vypravit i do netradičního muzea v protiatomovém krytu z časů albánského diktátora Envera Hoxhi, nebo na nákupy na oblíbený Nový bazar.

6. den

Další horská túra nás zavede z vesničky Bogë až do Thetu, malebné osady v srdci Albánských Alp. Pokocháme se výhledy do národního parku Theth, prohlédneme si františkánský kostel, opevněnou věž, zájemci mohou vyrazit i do etnografického muzea. Vyrazit na výšlap můžeme i k vodopádům v kaňonu Grunas, nebo ke známému azurovému jezírku zvanému Modré oko.

7. den

Projedeme se loďkou po největší albánské přehradě Komanit na řece Drin. Tato plavba je pokládána za jednu z nejhezčích lodních tras na světě. A čeká nás také koupání na pláži Lekův kámen, na místě, kterému se přezdívá albánské Thajsko.

8. den

Na závěr nás čeká návštěva královského města Krujë s hradem albánského národního hrdiny Jiřího Kastriotiho Skanderbega i originálním tržištěm pod hradem. Se zájemci vyrazíme i k bektašijské svatyni v horách nad městem. Všechny výlety jsou v ceně zájezdu, jsou však nepovinné a kdo chce, může raději lenošit u moře, či se projít do blízké přírodní rezervace v deltě řeky Buny.

9. - 10. den

V sobotu se rozloučíme s Albánií. Cestou domů se ještě zastavíme v černohorském přístavu Kotor (UNESCO), kde se projdeme v horách nad městem, navštívíme rakouskou-uherskou pevnost Vrmac, prohlédneme si staré město a také se naposledy vykoupeme v moři. A pak již vyrazíme na cestu k domovu, kam přijedeme v odpoledních hodinách.

Ubytování

Bydlet budeme 7x ve dvouhvězdičkových apartmánech v přímořském středisku Velipoja asi 500 m od písečné pláže. Apartmány jsou 4 lůžkové, s jednou manželskou postelí (v oddělené ložnici) a dvěma postelemi (rozkládacími křesly) v průchozí místnosti s kuchyňkou. Standardně ubytováváme do průchozí místnosti, kdo ale chce, může si lůžko v oddělené místnosti doobjednat za příplatek 2.500 Kč/postel/zájezd (v případě páru 1.250 Kč/osoba/zájezd).
Současně je možné připlatit si za celý apartmán: při obsazení apartmánu 2 osobami - příplatek 5.500 Kč/zájezd; při obsazení apartmánu 3 osobami - příplatek 2.800 Kč/zájezd. 

Počet apartmánů či místností, které je možné rezervovat s příplatkem je omezen. Pokud Vám nepůjde některá z možností zaškrtnout v objednávce – ověřte prosím na dispečinku aktuální dostupnost apartmánů/oddělených ložnic.
Součástí každého apartmánu je jednoduchá kuchyňka s posezením, vlastní sociální zařízení a balkón. V komplexu je zajištěno wi-fi připojení zdarma a je možné využít venkovního posezení, zahrady a dětského hřiště. 

Strava

V ceně zájezdu není zahrnuto stravování, je tedy zcela ve vaší režii. Každý apartmán je vybaven kuchyňkou, kde si můžete vařit, ceny potravin v obchodech v Albánii jsou podobné, jako u nás. Vařit si však vůbec nemusíte, lepší je ochutnat dary výborné a levné albánské kuchyně. Přímo v hotelu lze doobjednat snídaně za cca 5 EUR/os. V blízkém okolí ubytování je řada restaurací a pizerií, kde se najíte levně a dobře, případně i několik obchodů, kde můžete potraviny bez problému nakoupit. Na některých výletech zastavíme na večeři v horských hospůdkách, kde budete mít možnost ochutnat pokrmy a nápoje rázovité kuchyně albánských hor.

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Bratislava / Brno - Zvonařka

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Jedná se o pobytový zájezd s jednodenními turisticko-poznávacími výlety, které jsou spíše lehčího charakteru. Zájezdu se běžně účastní i děti. V průběhu zájezdu můžete náročnost jednotlivých výletů konzultovat s průvodcem a popřípadě některý výlet vynechat. Všechny výlety jsou v ceně zájezdu, jsou však nepovinné a kdo chce, může raději lenošit u moře, či se projít do blízké přírodní rezervace v deltě řeky Buny. Vzhledem k plánovanému programu a někdy i delším přesunům autobusem se jedná o zájezd mírně cestovatelsky náročný. Jeden z výletů do hor je náročnější než ostatní výpravy, ale budete na něj průvodcem upozorněni, a tak bude na vás, zda se jej zúčastníte či zvolíte pohodou na pláži. 


Další info

Kapesné

Pro výpravu do Albánie jsou nejvhodnějším platidlem Eura. Výměnu eur na místní albánskou měnu Leky provedeme při návštěvě Škodry druhý den zájezdu. Doporučujeme mít u sebe minimálně 150 EUR na muzea a památky v Albánii,
pohledy, občerstvení, suvenýry, ale hlavně jako krizovou rezervu pro strýčka Příhodu.

Fakultativní příplatek
V objednávce si můžete zatrhnout příplatek za trajekt po největší albánské přehradě Komanit na řece Drin. Tato plavba je pokládána za jednu z nejhezčích lodních tras na světě a z naší zkušenosti ji vřele doporučujeme - je nutné ji předem objednat.

Cestovní doklady
Pro tuto cestu budete potřebovat cestovní pas platný nejméně 3 měsíce od data vstupu do navštívených zemí. Máme zkušenost, že se dá do všech zemí, které navštívíme, cestovat i na občanku. Ale ne všude je občanka zcela oficiální doklad, a tak je lepší používat pas. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

19. 7. - 28. 7. 2024
č. zájezdu: 224375-01
cena 15 800 Kč
1 volné místo
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Hory severní Makedonie

Hory severní Makedonie

26. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Transylvánie II

Transylvánie II

16. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět
Velký okruh Albánií

Velký okruh Albánií

28. 6. - 9. 7. 2024 Chci to vidět