Albánie pohodově

Albánie pohodově

10 dní / 12 100 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

za poznáním divoké balkánské krásy s ubytováním pod střechou

Oblíbená variace poznávacího zájezdu pro pohodlnější cestovatele, kteří si potrpí na komfort se spaním v peřinách, ale přesto chtějí poznat Albánii jako divokou balkánskou krásku – její panenskou přírodu, k lenošení vybízející pláže Jaderského more, historické památky i pulzující města s každodenními úsměvnými kontrasty, které dělají Balkán Balkánem. Přesně pro vás je tu úderný balíček intenzivních albánských zážitků s ubytováním v apartmánech v přímořském středisku Velipoja. Vynikající albánská kuchyně, kterou ochutnáme jak v přímořských barech a pizeriích, tak v prostých horských hospůdkách, při výletech rozšíří zážitky o další rozměr. Cestou do Albánie se navíc zastavíme ve dvou nejhezčích městech Dalmácie – Dubrovniku a Kotoru. Tak se nalaďte na balkánskou vlnu a nechte se překvapit neotřelými způsoby svérázné albánské hostitelky.

Ubytování po celou dobu v příjemných apartmánech kousek od moře.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Program zájezdu

1. - 2. den

Okolo poledne vyjedeme z Brna přes Slovensko, Maďarsko a Chorvatsko do dalmátského Dubrovníku (UNESCO)  - perly chorvatského pobřeží. Prohlédneme si staré město, vystoupáme na hradby a zadovádíme si v mořských vlnách na proslulé pláži Kopakabana. Večerní příjezd do severoalbánského přímořského střediska Velipoja, kde se ubytujeme na sedm nocí.

3. - 8. den

U moře nebudeme zahálet, na každý den jsme pro vás připravili bohatý program, výlety do přírody i do albánských měst. Podíváme se do Prokletých hor Bjeshskët e Nemuna, kde se projdeme nad vesničkou Bogë a pokocháme se výhledy do národního parku Theth a na cestě z horského střediska Razem do vesnice Rrapshe Starë navštívíme nejmenší albánskou hospodu ve Fushë Zez. Vypravíme se i na celodenní výlet do rušného hlavního města země Tirany, výlet zakončíme i krátkým odskočením do pivovaru v Lezhe, který pomáhal zakládat český sládek. Podíváme se i do centra severní Albánie Škodry a na památný hrad Rozafat, tyčící se nad soutokem největších albánských řek Drin a Buna. Na závěr nás čeká návštěva královského města Krujë s hradem albánského národního hrdiny Jiřího Kastriotiho Skanderbega, bektašistickou svatyní v horách nad městem a tržištěm s nebezpečně levným koňakem. Všechny výlety jsou v ceně zájezdu, jsou však nepovinné a kdo chce, může raději lenošit u moře, či se projít do blízké přírodní rezervace v deltě řeky Buny.

9. - 10. den

V sobotu se rozloučíme s Albánií. Cestou domů se ještě zastavíme v bývalém rakouském přístavu Kotor (UNESCO), kde se projdeme v horách nad městem, navštívíme rakouskou pevnost Vrmac a také se naposledy vykoupeme v moři. A pak již vyrazíme na cestu k domovu, kam dorazíme v odpoledních hodinách.

Ubytování

Bydlet budeme 7x ve dvouhvězdičkových apartmánech v přímořském středisku Velipoja asi 500 m od písečné pláže. Apartmány jsou 4 lůžkové, většinou s jednou manželskou postelí (v oddělené ložnici) a dvěma postelemi (někdy jsou to palandy) v průchozí místnosti s kuchyňkou. Součástí každého apartmánu je jednoduchá kuchyňka s posezením, vlastní sociální zařízení a balkón. V komplexu je zajištěno wi-fi připojení zdarma a je možné využít venkovního posezení, zahrady a dětského hřiště. 

Strava

V ceně zájezdu není zahrnuto stravování, je tedy zcela ve vaší režii. Každý apartmán je vybaven kuchyňkou, kde si můžete vařit, ceny potravin v obchodech v Albánii jsou podobné, jako u nás. Vařit si však vůbec nemusíte, lepší je ochutnat dary výborné a levné albánské kuchyně. V blízkém okolí ubytování je řada restaurací a pizerií, kde se najíte levně a dobře, případně i několik obchodů, kde můžete potraviny bez problému nakoupit. Na některých výletech zastavíme na večeři v horských hospůdkách, kde budete mít možnost ochutnat pokrmy a nápoje rázovité kuchyně albánských hor.

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o pobytový zájezd s jednodenními turisticko-poznávacími výlety, které jsou spíše lehčího charakteru. Zájezdu se běžně účastní i děti. V průběhu zájezdu můžete náročnost jednotlivých výletů konzultovat s průvodcem a popřípadě některý výlet vynechat. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům autobusem se jedná o zájezd mírně cestovatelsky náročný. Jeden z výletů do hor je náročnější než ostatní výpravy, ale budete na něj průvodcem upozorněni a tak bude ne vás, zda se jej zúčastníte či zvolíte pohodou na pláži. Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály.

Další info

Cestovní doklady
Pro tuto cestu budete potřebovat cestovní pas platný nejméně 3 měsíce od data vstupu do navštívených zemí. Máme zkušenost, že se dá do všech zemí, které navštívíme, cestovat i na občanku. Ale ne všude je občanka zcela oficiální doklad, a tak je lepší používat pas. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.


Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Články