Yukon a Aljaška

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

za múzami Jacka Londona

Nejdříve se vydáme v kanadské provincii Yukon po stopách zlaté horečky na Klondiku, po návštěvě města Whitehorse navštívíme proslavené Dawson City a ochutnáme jeho atmosféru všemi smysly. Zajedeme i na sever za polární kruh po legendární Dempster Highway. Poté překročíme hranice na Aljašku ležící na štěrkové cestě uprostřed hor - Top of The World. Na Aljašce budou zlatým hřebem návštěvy národních parků. Nejdříve navštívíme Denali, kde kromě nejvyšší hory Ameriky uvidíme i losy, soby a medvědy. V NP Kenai Fjords kromě úžasných fjordů a ledovců spatříme třeba velryby, tuleně a lachtany. A pokusíme se na řekách s tahnoucími lososy najít i lovící medvědy. Takže Into the Wild!

  • Tomuto zájezdu předchází zájezd po západní Kanadě. Zájezdy je možné zkombinovat.
  • Komorní záležitost. Garance malé skupiny.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od 29.000 Kč včetně tax
  • fakultativní výlet lodí na Kenai Fjords (cca 160 USD)
  • letecký výlet za medvědy (cca 900 USD)
  • poplatky ETA (7 CAD)
  • poplatek za vstup do USA pozemní cestou (cca 6 USD)

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet do Whitehorse, prohlídka města (kolesový parník Klondike, vzpomínka na mamuty v muzeu Beringia), zapůjčení auta a přivykání časovému posunu.

2. - 4. den

Z Whitehorse pojedeme YUKONEM a dojedeme až za polární kruh po legendární Dempster Highway.

5. den

Prohlédneme si Dawson City, kde navštívíme i např. hrob českého polárníka Eskymo Welzla. V oblasti Klondike se pokusíme nalézt kus zlata - anebo alespoň popřemýšlíme o dobách zlaté horečky.

6. - 8. den

Po slavné Top of the World Highway přejedeme na ALJAŠKU. Zastavíme se v místě aljašské zlaté horečky v Chicken, navštívíme Santa Clause v North Pole a krátce se zastavíme ve Fairbanks. Ráj divoké přírody v DENALI - národní park prozkoumáme pěšky i parkovým autobusem. Pokusíme se uvidět nejen nejvyšší horu obou Amerik - Denali (dříve Mt. Mc Kinley, 6.190 m), ale také medvědy grizzly, losy, soby a další zvířecí obyvatele parku.

9. - 11. den

Pojedeme přes Anchorage na poloostrov KENAI, kde zkusíme najít táhnoucí lososy a třeba i medvědy. Možnost fakultativního výletu do NP Katmai na slavné vyhlídkové terasy, kde medvědi v peřejích loví táhnoucí lososy. Fakultativní plavba lodí do NP Kenai Fjords, kde můžeme zahlédnout velryby, lachtany, ale také nádherné fjordy a ledovce.

12. - 15. den

Přesun k Wrangelovým horám (NP Wrangell - St. Ellias) a návrat do kanadského Yukonu do oblasti NP Kluane. V obou parcích podnikneme kratší túry. Návrat do Whitehorse a let do ČR.

Ubytování

Abychom toho spatřili co nejvíce, nocovat budeme pestře a dá se říci, že i dobrodružně. Koneckonců, jedeme do divočiny a tak se to dá předpokládat. Ubytování bude zajištěno v hotelích různé úrovně (evropská „hvězdičková“ klasifikace v Kanadě ani v USA neexistuje), dřevěných srubech, chatách, motelech nebo hostelech. Ubytování vybíráme především s ohledem na polohu, ale také na základě zkušeností z minulých let. Je třeba si však uvědomit, že jedeme do končin, kde často není možnost volby. Neočekávejte tedy luxus evropských hotelů, ale často spíše jednoduchá a účelová zařízení, která jsou odrazem yukonské a aljašské reality. V některých případech může být sociální zařízení umístěno mimo pokoje. Někdy budeme na pokoji ubytování po čtyřech – 2 dvoulůžka na pokoji (2x dbl bed nebo 2x queen bed) a to např. v Dawson City. Čistota a kvalita služeb je však samozřejmostí, stejně jako lůžkoviny.

Strava

Stravování není zahrnuto do ceny zájezdu. Přesto v některých případech bývá v ceně ubytování i snídaně (nelze však garantovat). Stravu si proto zajišťuje každý účastník zájezdu individuálně. Lze se domluvit na společných nákupech, společném vaření nebo grilování. V Kanadě i na Aljašce seženeme prakticky všechny myslitelné potraviny a je proto zbytečné vozit si jídlo z domova. Ceny potravin v supermarketech jako je např. americký Walmarkt jsou pak až na výjimky srovnatelné.

Doprava

Nástupní místo: Whitehorse (Kanada)

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Doprava v Kanadě a USA bude zajištěna pronajatým vozem typu SUV.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Zájezd je složen z výletů a jednodenních túr. Ty nejsou technicky náročné, ale předpokládá se, že těmto aktivitám holdujete a disponujete přiměřenou fyzickou kondicí. Nezbytné bude rovněž základní turistické vybavení, především kvalitní pohorky. 

Další info

Peníze a výdaje na místě
Kromě výdajů na stravování počítejte s útratou za návštěvy muzeí a památek a také za případné fakultativní výlety. V našem případě se jedná především o fakultativní výlet lodí na Kenai Fjords ve výši cca 160 USD a o letecký výlet za medvědy ve výši cca 900 USD. V Kanadě i v USA je samozřejmě možné platit debetní nebo kreditní kartou. Ověřte si však pro jistotu u své banky, zda je karta uzpůsobená k platbám v Kanadě a v USA.

Cestovní doklady do Kanady a vstup do země
Každý návštěvník musí imigračnímu úředníkovi předložit cestovní doklad (čeští občané musí předložit biometrický cestovní pas se strojově čitelnou zónou). Doba platnosti českého pasu musí být nejméně šest měsíců ode dne vstupu do Kanady. Na vyzvání se dále musí prokázat dostatek finančních prostředků, dobrý zdravotní stav a úmysl Kanadu včas opustit. Českým občanům se doporučuje cestovat na biometrický pas obsahující alespoň jednu prázdnou (nepopsanou) stránku. Cestujete-li s dokladem jiným nežli českým, ve vlastním zájmu si na ambasádách navštívených zemí ověřte, zda nepotřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu. Není bohužel v našich silách na tyto předpisy myslet za vás. V zájmu zvýšení bezpečnosti zavedla Kanada systém elektronického povolování cest „eTA Electronic Travel Authorization – eTA“. Žádost o povolení cesty je podávána prostřednictvím webových stránek Citizen and Immigration Canada. Vzhledem k tomu, že vyřízení elektronické žádosti o povolení eTA může trvat až 72 hodin, je vhodné žádost podat s dostatečným předstihem. Čekejte na vyzvání CK a ETA si vyřiďte za poplatek cca 7 CAD. Při vyřizování eTA je třeba použít pouze oficiální webovou stránku kanadské vlády a vyhnout se tak "zprostředkovatelům", kteří za vyřízení eTA vybírají až několikanásobky administrativního poplatku.

Cestovní doklady do USA a vstup do země
Je opět potřeba mít cestovní pas ČR se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat s biometrickými údaji. Jelikož budeme hranice mezi Kanadou a USA překonávat pozemní cestou, není zapotřebí vyřizovat si elektronickou registraci ESTA, která se týká letecké nebo lodní dopravy. Povolení ke vstupu na území USA bude vyřízeno na hranici za poplatek cca 6 USD (není v ceně). To se týká pouze občanů zemí, pro které platí tzv. visa waiver program. Celý proces dle našich zkušeností probíhá hladce a plynule. Pokud jste však po roce 2011 navštívili státy jako je Irák, Sýrie, Írán nebo Súdán, bude zapotřebí vyřídit si americké vízum.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Nový Zéland

Nový Zéland

14. 2. - 1. 3. 2025 Chci to vidět