Alpské vandry

Alpské vandry

6 dní / 6 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

20. 7. - 25. 7. 2021
č. zájezdu: 221905B-01
cena 6 500 Kč
10. 8. - 15. 8. 2021
č. zájezdu: 221905B-02
cena 6 500 Kč

jednodenní túry v okolí Zell am See

Když stojíte pod stromy na promenádě v Zell am See a kocháte se horami zrcadlícími se na hladině jezera, určitě vás napadne, jaké by to bylo se z některého vrcholku rozhlédnout a mít na dosah ledovce Vysokých Taur na jedné straně a skalnatý Hochkönig na straně druhé. Takový nápad jsme měli také a díky tomu vám nabízíme tento zájezd po kopcích a hřebenech v okolí Zellerského jezera. Pokud by náhodou nevyšlo počasí, zajedeme do termálů v Bad Hofgasteinu, nebo do krásných soutěsek v blízkém okolí. Ubytovaní budeme v kempu Bad Neunbrunnen nedaleko Zell am See s příjemným jezírkem, v němž je možné se vykoupat. 

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 3x kemp
  • polopenzí
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

  • fakultativní využití lanovek (cca 40 EUR)
  • vstup ke Krimmelským vodopádům (3 EUR)

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd v úterý ve 21:00 hod. z Brna. Ráno se probudíme u městečka Krimml. Zde se říčka Krimmler Ache mění v hřmící živel a vytváří nejvyšší vodopády ve střední Evropě - Krimmelské vodopády. Náročnější varianta túry povede vzhůru okolo vodopádu až k jezeru Seekar (2.230 m), příp. až na vrcholek Arbes Kopf (2.400 m).

3. den

V MARIA ALM se podíváme ke kostelíku pyšnícímu se jednou z nejvyšších kostelních věží v Rakousku. Přímo z městečka stoupání na Hoffer Plattl (1.412 m) a dále na vyhlídkový hřeben spojující SCHWALBENDWAND (2.011 m) event. i HUNDSTEIN (2.117 m).

4. den

Z Viehhofenu projdeme nejvýchodnější část Kitzbühelských Alp. Jako na dlani budeme mít ledovce Kitzsteinhornu a další třítísícovky NP Hohe Tauern. Kruhový výhled se nám otevře ze SCHMITTENHÖHE (1.965 m), který s oblibou navštěvovala už císařovna Sisi. K sestupu do Zell am See je možné využít lanovku.

5.–6. den

Ze Saalbachu vyrazíme na vrchol WILDENKARKOGEL (1.910 m), krásnou hřebenovkou přejdeme GEIERKOGEL (1.853 m), hustými lesy s malebnými paloučky a po dřevěných lávkách mezi vrchovištními rašeliništi dojdeme na vyhlídkový HAIDERBERGKOGEL (1.875 m) odkud sestoupíme k našemu kempu. K výstupu je možné využít lanovku. Večer se rozjedeme domů, abychom brzy ráno dorazili do Č. Budějovic a následně pak do Brna.

Ubytování

Nocovat budeme 4 noci v kempu Bad Neunbrunnen a to ve vlastních stanech a spacácích. Hosté kempu mají k dispozici kvalitní hygienické zázemí, sprchy jsou již v ceně kempovného. Jezero je možné využít ke koupání.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 2. den zájezdu večeří a končí 5. den zájezdu studeným večeřovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality rakouské kuchyně. Možnost dokupování místních potravin bude denně. Součástí kempu je restaurace.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Náročnost

Program odpovídá stupni náročnosti 3 z 5 bodové škály, což znamená že by jste jej měli zvládnout po kratším rozchození před zájezdem.

Další info

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz.
 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, aby jste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Dachstein turisticky

Dachstein turisticky

22. 7. - 25. 7. 2021 Chci to vidět
Julské Alpy

Julské Alpy

28. 7. - 1. 8. 2021 Chci to vidět
Karavanky

Karavanky

7. 9. - 12. 9. 2021 Chci to vidět
Národní park Hohe Tauern

Národní park Hohe Tauern

18. 8. - 22. 8. 2021 Chci to vidět
Solná komora turisticky

Solná komora turisticky

12. 8. - 15. 8. 2021 Chci to vidět