Zell am See na silničních kolech

Zell am See na silničních kolech

6 dní / 6 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

21. 7. - 26. 7. 2020
č. zájezdu: 220905C-01
cena 6 500 Kč
11. 8. - 16. 8. 2020
č. zájezdu: 220905C-02
cena 6 500 Kč

Ironmanovi a Glocknerkönigovi v patách

Sněhově bílé ledovce na dohled, čisťounká alpská jezera, rozlehlé zelené pastviny, svěží horský vzduch vanoucí do vlasů … A dokonale hladké silnice zbavené všech typických českých nedokonalostí proplétající se mezi vší tou nádherou. Konec snění, otevřete oči. Jste v rakouském Zel am See! Jedno z nejznámějších rakouských středisek se kromě lyžařů a turistů právem uchází i o srdce cyklistů všemožných vyznání. My se sem v našem případě vydáme na silničkách a bude to stát za to. Bude to výlet krátký, ale intenzivní. Tréninkový, chcete-li. Naplánované trasy můžeme podnikat v pelotonu anebo vyjedeme za svými cíli každý zvlášť. Nocujeme na jednom místě v rodinném kempu Bad Neunbrunnen na břehu jezera Waldsee. Pokud dáváte po náročném sportovním dni přednost spaní v peřinách, je možné zajistit ubytování v přilehlém penzionu.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 3x kemp
  • polopenzí
  • průvodce
  • pojištění léč. výloh
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • jonťák
  • pišingr Chimpanzee

Program zájezdu

1. - 2. den

V úterý ve 21:00 hod. odjezd z Brna do Českých Budějovic (01:00 hod.) a dále k nejvyšším vodopádům ve střední Evropě (380 m) - Krimmelským vodopádům, které si můžeme prohlédnout pěkně zblízka (cca 2,50 EUR). Již v sedlech kol sjedeme podél Salzachu až do Zell am See ( ↔ 78 - 100 km ).

3. - 4. den

Výjezd po slavné Grossglockner Hochalpenstrasse. Od rozkvetlých alpských luk vystoupáme přes pásmo lesů a skal až do oblasti věčného ledu, odkud budeme mít téměř celý národní park Vysoké Taury jako na dlani a to včetně nejvyšší hory Rakouska – Grossglockneru. S titulem Glocknerkönig nás čeká grandiózní sešup dolů. (↔ 90 km, 1700 m ↑). Následuje cyklistická část populárního triatlonu Ironman, na kterou se napojíme kousek od našeho kempu. Okruh je cca 100 km dlouhý, převýšení cca 1000 m.

5. - 6. den

Pillerseerunde - závěrečná etapa, povede přes Saalfleden, jezero Pillersee a Leogang zpět do našeho kempu (↔ 100 km, 900 m ↑). Nabízí se i další/delší varianty. Co třeba návštěva známého střediska Kitzbühel? Opět se jedná o krajinářsky i fyzicky hodnotné etapy, po jejichž absolvování spolehlivě prospíme celý noční přejezd do ČR. Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 3 noci v kempu u jezera Bad Neunbrunnen a to ve vlastních stanech a spacácích. V jezeře je možné koupání. Hosté kempu mají k dispozici kvalitní hygienické zázemí, sprchy jsou již v ceně kempovného.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 2. den zájezdu večeří a končí 5. den zájezdu studeným večeřovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality rakouské kuchyně. Možnost dokupování místních potravin bude denně. Součástí kempu je restaurace.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Okolí Zell am See nabízí celou škálu cykloetap, od těch jednodušších okruhů až po ty fyzicky náročné. 
Uvedený program zájezd odpovídá náročností 3-4 z 5 bodové škály 

Další info

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Cestovní doklady
Do navštívené země nám stačí platný občanský průkaz.

Doporučený typ kola
Silniční

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Francouzské Alpy na silničních kolech

Francouzské Alpy na silničních kolech

20. 8. - 30. 8. 2020 Chci to vidět
Pyreneje cyklo - pro drtiče

Pyreneje cyklo - pro drtiče

26. 8. - 6. 9. 2020 Chci to vidět
Pyreneje cyklo - pro pohodáře

Pyreneje cyklo - pro pohodáře

26. 8. - 6. 9. 2020 Chci to vidět
Švýcarsko - Bernské Alpy na silničních kolech

Švýcarsko - Bernské Alpy na silničních kolech

10. 8. - 16. 8. 2020 Chci to vidět
Tour de Omán

Tour de Omán

14. 1. - 24. 1. 2021 Chci to vidět