Alpské vandry

Za zážitky bez obav

Alpské vandry

6 dní / 7 300 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

jednodenní túry v okolí Zell am See

Když stojíte pod stromy na promenádě v Zell am See a kocháte se horami zrcadlícími se na hladině jezera, určitě vás napadne, jaké by to bylo se z některého vrcholku rozhlédnout a mít na dosah ledovce Vysokých Taur na jedné straně a skalnatý Hochkönig na straně druhé. Takový nápad jsme měli také a díky tomu vám nabízíme tento zájezd po kopcích a hřebenech v okolí Zellerského jezera. Pokud by náhodou nevyšlo počasí, zajedeme do termálů v Bad Hofgasteinu, nebo do krásných soutěsek v blízkém okolí. Ubytovaní budeme v kempu Bad Neunbrunnen nedaleko Zell am See.

  • Nocujeme v kempu s koupacím jezírkem.
  • Pro zájemce zajistíme ubytování se snídaní v blízkém penzionu.

Cena nezahrnuje

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd v úterý ve 21:00 hod. z Brna do Rakouska. Ráno se probudíme u městečka Krimml. Zde se říčka Krimmler Ache mění v hřmící živel a vytváří nejvyšší vodopády ve střední Evropě - Krimmelské vodopády. Náročnější varianta túry povede vzhůru okolo vodopádu až k jezeru Seekar (2.230 m), příp. až na vrcholek Arbes Kopf (2.400 m) ( ↔ 15 km, ↑ 1.388 m ↓ 1.318  m).

3. den

V MARIA ALM se podíváme ke kostelíku pyšnícímu se jednou z nejvyšších kostelních věží v Rakousku. Přímo z městečka stoupání na Hoffer Plattl (1.412 m) a dále na vyhlídkový hřeben spojující SCHWALBENDWAND (2.011 m) event. i HUNDSTEIN (2.117 m) ( ↔ 18 km, ↑ 1.278 ↓ 1.192 m).

4. den

Z Viehhofenu projdeme nejvýchodnější část Kitzbühelských Alp. Jako na dlani budeme mít ledovce Kitzsteinhornu a další třítísícovky NP Hohe Tauern. Kruhový výhled se nám otevře ze SCHMITTENHÖHE (1.965 m), který s oblibou navštěvovala už císařovna Sisi. K sestupu do Zell am See je možné využít lanovku ( ↔ 16 km, ↑ 1.344 ↓ 1.106 m).

5.–6. den

Ze Saalbachu vyrazíme na vrchol WILDENKARKOGEL (1.910 m), krásnou hřebenovkou přejdeme GEIERKOGEL (1.853 m), hustými lesy s malebnými paloučky a po dřevěných lávkách mezi vrchovištními rašeliništi dojdeme na vyhlídkový HAIDERBERGKOGEL (1.875 m) odkud sestoupíme k našemu kempu. K výstupu je možné využít lanovku ( ↔ 23 km, ↑ 1.333 ↓ 1.520 m). Večer se rozjedeme domů, abychom brzy ráno dorazili do Č. Budějovic a následně pak do Brna.

Ubytování

Nocovat budeme 3 noci v kempu Bad Neunbrunnen a to ve vlastních stanech a spacácích. Hosté kempu mají k dispozici kvalitní hygienické zázemí, sprchy jsou již v ceně kempovného. Jezero je možné využít ke koupání.

Pokud máte zájem o noclehy pod střechou, jsem schopni vám na vyžádání zajistit ubytování v penzionu. Ten je od našeho kempu vzdálený necelé 2 km (dvoulůžkový pokoj za cca 42 EUR/os./noc). V ceně ubytování je snídaně. Kudrnovské večeře budeme servírovat v našem kempu. Můžete na ně docházet, nebo dojíždět.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 2. den zájezdu večeří a končí 5. den zájezdu studeným večeřovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality rakouské kuchyně. Možnost dokupování místních potravin bude denně. Součástí kempu je restaurace.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Náročnost

Program odpovídá stupni náročnosti 3 z 5 bodové škály, což znamená že by jste jej měli zvládnout po kratším rozchození před zájezdem.

Další info

Zájezd jede společně s cyklistickou skupinou Zell am See a "silničářskou" skupinou Zell am See na silničních kolech. Můžete také přibalit partnera/ku či kamarády odlišných zájmů a po programu se s novými zážitky setkávat ve společném kempu.
 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Podobné zájezdy

Dolomity turisticky

Dolomity turisticky

11. 9. - 15. 9. 2024 Chci to vidět