Alpské vandry

Za zážitky bez obav

Alpské vandry

6 dní / 7 300 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

11. 7. - 16. 7. 2023
č. zájezdu: 223905B-01
cena 7 300 Kč

jednodenní túry v okolí Zell am See

Když stojíte pod stromy na promenádě v Zell am See a kocháte se horami zrcadlícími se na hladině jezera, určitě vás napadne, jaké by to bylo se z některého vrcholku rozhlédnout a mít na dosah ledovce Vysokých Taur na jedné straně a skalnatý Hochkönig na straně druhé. Takový nápad jsme měli také a díky tomu vám nabízíme tento zájezd po kopcích a hřebenech v okolí Zellerského jezera. Pokud by náhodou nevyšlo počasí, zajedeme do termálů v Bad Hofgasteinu, nebo do krásných soutěsek v blízkém okolí. Ubytovaní budeme v kempu Bad Neunbrunnen nedaleko Zell am See.

  • Nocujeme v kempu s koupacím jezírkem.
  • Pro zájemce zajistíme ubytování se snídaní v blízkém penzionu.

Cena nezahrnuje

Průvodci

Martin Brožka

11. 7. - 16. 7. 2023 / č.zájezdu 223905B-01

Hory ho lákaly již od mladistvých let, láska k nim běžela současně se závoděním v orientačním běhu, Ironmany a ultramaratony. Jako akreditovaný mezinárodní horský průvodce UIMLA provází hlavně horské a ferratové zájezdy. Potkat ho můžete na ferratách Rakouska, Dolomit nebo Julských Alp. Vysoké ...

Dozvědět se více

Veronika Pecháčková

11. 7. - 16. 7. 2023 / č.zájezdu 223905B-01

Nazývají mě poutníkem, nomádem nebo taky amazonkou. Od mala mě to táhne do přírody. Když jsem vysoko horách, hned se mi lépe dýchá. Poprvé jsem na těžko vyrazila do Rumunska v roce 2014 z Banátu až za Retezat. Zamilovala jsem se do opojné svobody, jež putování nabízí, a od té doby za sebou mám pár ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd v úterý ve 21:00 hod. z Brna do Rakouska. Ráno se probudíme u městečka Krimml. Zde se říčka Krimmler Ache mění v hřmící živel a vytváří nejvyšší vodopády ve střední Evropě - Krimmelské vodopády. Náročnější varianta túry povede vzhůru okolo vodopádu až k jezeru Seekar (2.230 m), příp. až na vrcholek Arbes Kopf (2.400 m) ( ↔ 15 km, ↑ 1.388 m ↓ 1.318  m).

3. den

V MARIA ALM se podíváme ke kostelíku pyšnícímu se jednou z nejvyšších kostelních věží v Rakousku. Přímo z městečka stoupání na Hoffer Plattl (1.412 m) a dále na vyhlídkový hřeben spojující SCHWALBENDWAND (2.011 m) event. i HUNDSTEIN (2.117 m) ( ↔ 18 km, ↑ 1.278 ↓ 1.192 m).

4. den

Z Viehhofenu projdeme nejvýchodnější část Kitzbühelských Alp. Jako na dlani budeme mít ledovce Kitzsteinhornu a další třítísícovky NP Hohe Tauern. Kruhový výhled se nám otevře ze SCHMITTENHÖHE (1.965 m), který s oblibou navštěvovala už císařovna Sisi. K sestupu do Zell am See je možné využít lanovku ( ↔ 16 km, ↑ 1.344 ↓ 1.106 m).

5.–6. den

Ze Saalbachu vyrazíme na vrchol WILDENKARKOGEL (1.910 m), krásnou hřebenovkou přejdeme GEIERKOGEL (1.853 m), hustými lesy s malebnými paloučky a po dřevěných lávkách mezi vrchovištními rašeliništi dojdeme na vyhlídkový HAIDERBERGKOGEL (1.875 m) odkud sestoupíme k našemu kempu. K výstupu je možné využít lanovku ( ↔ 23 km, ↑ 1.333 ↓ 1.520 m). Večer se rozjedeme domů, abychom brzy ráno dorazili do Č. Budějovic a následně pak do Brna.

Ubytování

Nocovat budeme 3 noci v kempu Bad Neunbrunnen a to ve vlastních stanech a spacácích. Hosté kempu mají k dispozici kvalitní hygienické zázemí, sprchy jsou již v ceně kempovného. Jezero je možné využít ke koupání.

Pokud máte zájem o noclehy pod střechou, jsem schopni vám na vyžádání zajistit ubytování v penzionu. Ten je od našeho kempu vzdálený necelé 2 km (dvoulůžkový pokoj za cca 42 EUR/os./noc). V ceně ubytování je snídaně. Kudrnovské večeře budeme servírovat v našem kempu. Můžete na ně docházet, nebo dojíždět.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 2. den zájezdu večeří a končí 5. den zájezdu studeným večeřovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality rakouské kuchyně. Možnost dokupování místních potravin bude denně. Součástí kempu je restaurace.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Náročnost

Program odpovídá stupni náročnosti 3 z 5 bodové škály, což znamená že by jste jej měli zvládnout po kratším rozchození před zájezdem.

Další info

Zájezd jede společně s cyklistickou skupinou Zell am See a "silničářskou" skupinou Zell am See na silničních kolech. Můžete také přibalit partnera/ku či kamarády odlišných zájmů a po programu se s novými zážitky setkávat ve společném kempu.
 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Podobné zájezdy

Dachstein turisticky

Dachstein turisticky

3. 8. - 6. 8. 2023 Chci to vidět
Dolomity - turisticky po stopách 1. světové války

Dolomity - turisticky po stopách 1. světové války

11. 7. - 16. 7. 2023 Chci to vidět
Dolomity turisticky

Dolomity turisticky

6. 9. - 10. 9. 2023 Chci to vidět
Julské Alpy

Julské Alpy

19. 7. - 23. 7. 2023 Chci to vidět
Karavanky

Karavanky

5. 9. - 10. 9. 2023 Chci to vidět
Národní park Hohe Tauern

Národní park Hohe Tauern

23. 8. - 27. 8. 2023 Chci to vidět
Solná komora turisticky

Solná komora turisticky

1. 6. - 4. 6. 2023 Chci to vidět
Švýcarsko - turistika v Bernských Alpách

Švýcarsko - turistika v Bernských Alpách

7. 8. - 13. 8. 2023 Chci to vidět