Apeniny turisticky

Apeniny turisticky

9 dní / 13 700 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

4. 9. - 12. 9. 2021
č. zájezdu: 221824-01
cena 13 700 Kč

národní parky Itálie a nejjižnější ledovec Evropy

Apeniny – horská páteř centrální Itálie, kraj velice přitažlivý, leč turisty dosud velmi málo navštěvovaný. Národní parky Monti Sibillini, Gran Sasso a Monti della Laga přímo volají po objevných výpravách, odhalí nám své horské poklady i tradiční život ve starých vesničkách. Smočíme se v blankytné modři Lago di Fiastra, navštívíme zemní pyramidy a vylezeme na vrcholky tyčící se nad vesničkou Castelluccio, tím se nám naskytne i rozhled na neuvěřitelná políčka Piana Grande. Závěrečnou tečkou bude nejvyšší vrchol celých Apenin – Gran Sasso a odpočinek ve vodách Jaderského moře. Objevíme tak méně známý, ale o to ryzejší a klidnější panenský kout Itálie. Nocovat budeme ve třech kempech, ze kterých budeme vždy hvězdicově vyjíždět na jednotlivé výlety.

Jedeme společně se zájezdem Apeniny MTB, můžete tedy přibalit partnera/ku či kamarády odlišných zájmů a po programu se s novými zážitky setkávat ve společném kempu.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 6x ubytování (4x v kempu, 2x u farmy)
  • kudrnovskou polopenzi i pravou italskou hostinu
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee

Program zájezdu

1. – 2. den

V sobotu odpoledne odjedeme z Brna, ráno procitneme u blankytného Lago di Fiastra, kde se nachází náš kemp. Vydáme se procházkou okolo jeskyně Grotta dei Frati, kde přebývali poustevníci a uvidíme unikátní zemní pyramidy Lame rosse, nacházející se kousek od přehrady.

3. den

Z BOLOGNOLY se vydáme táhlým kaňonem na hřeben a vrchol Tre Vescovi (2.092 m, ↑ 980 m, ↓ 1300 m ). Poté přejdeme do lesnatého divokého údolí toku Ambro a dojdeme až ke svatyni Santuario Madonna dell'Ambro, kde se opět setkáme s busem. Pokud budeme mít štěstí, potkáme zde endemitní kamzíky apeninské.

4. den

Čeká nás výstup z malebné vesničky FOCE na Palazzo Borgheze (2.476 m, ↕ 940 m), odkud uvidíme rozlehlé Piano Grande, na kterém se pěstuje čočka s barevnými květy a uprostřed trčí na pahorku vesnička CASTELLUCCIO. Večer přejedeme na louku u Italské farmy v Accumoli, kde na další dvě noci rozložíme své stany a užijeme si i místní večeři.

5. den

Odpočinkový den - Vyjedeme se podívat do Ascoli Picene - hlavního města provincie Marché. Budeme se toulat jeho starobylými uličkami, pochutnávat si na plněných smažených olivách a pravé italské zmrzlině. Odpoledne vyrazí zájemci na procházku do kopců nad kempem.

6. den

Po přejezdu do horského celku Gran Sasso vystoupáme na horu Monte Camicia (2.564 m, ↕ 960 m) se strmými stěnami na její severní straně a s malebnými svahy na straně druhé. Výhled na všechny navštívené horské celky i sousední Majellu, roztodivně modelovaný hřeben a vrcholová skalní stěna jsou vyloženou chuťovkou.

7. den

Na nejvyšší majestátní horu Corno Grande (2.912 m, ↕760 m v národním parku GRAN SASSO vyšplháme po skalnatých chodníčcích vedoucích mezi vápencovými závrty. Odměnou za námahu bude nádherný rozhled na táhlé Apeniny a na Jaderské moře. Startovat budeme od hotelu Campo Imperatore, kde byl vězněn Mussolini.

8. – 9. den

S Gran Sassem se rozloučíme kratším výletem na hrad Rocca Calascio a zájezd odpoledne zakončíme čmácháním a relaxováním v Jaderském moři. Večer se odpočinutí rozjedeme zpět směr Brno.

Ubytování

Ubytujeme se 4x kempu a 2x v blízkosti italské farmy. Vždy budeme nocovat ve vlastních stanech a spacácích. Pokud vlastní vybavení na kempování nemáte, můžete si jej zapůjčit z naší půjčovny. Na farmě je fakultativně možné zajistit i ubytování v nových mobilhomech (za příplatek 10 EUR / os. / noce ve 4 - 5 lůžkovém mobilhomu).

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani.

První společná večeře bude snídaně 2. den zájezdu a poslední bude balíček na cestu 8. den zájezdu. Na italské farmě si dopřejeme také večeři z místních zdrojů, s ochutnávkou typických místních produktů. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality italské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem, který budeme společně sdílet se zájezdem Apeniny MTB.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Čtyřikrát vyrazíme na celodenní horskou túru s celkovým převýšením cca 1.000 m nahoru i dolů. K dispozici jsou ale i jednodušší výlety v okolí kempů. Zbývající túry (první, poslední a odpočinkový den) jsou méně náročné. Všechny jednodenní výlety půjdeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem.

Další info

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Dolomity - turisticky po stopách Velké války

Dolomity - turisticky po stopách Velké války

13. 7. - 18. 7. 2021 Chci to vidět
Dolomity turisticky

Dolomity turisticky

8. 9. - 12. 9. 2021 Chci to vidět
Francouzské Alpy - trek s ubytováním na chatách

Francouzské Alpy - trek s ubytováním na chatách

26. 6. - 5. 7. 2021 Chci to vidět
Francouzské Alpy - trek se stanem

Francouzské Alpy - trek se stanem

26. 6. - 5. 7. 2021 Chci to vidět
Hory Bosny a Hercegoviny

Hory Bosny a Hercegoviny

14. 7. - 25. 7. 2021 Chci to vidět
Korsika - jednodenní túry

Korsika - jednodenní túry

14. 8. - 26. 8. 2021 Chci to vidět
Pyreneje - jednodenní túry

Pyreneje - jednodenní túry

17. 7. - 1. 8. 2021 Chci to vidět