Apeniny turisticky

Za zážitky bez obav

Apeniny turisticky

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

národní parky Itálie a nejjižnější ledovec Evropy

Apeniny – horská páteř centrální Itálie, kraj velice přitažlivý, leč turisty dosud velmi málo navštěvovaný. Národní parky Monti Sibillini, Gran Sasso a Monti della Laga přímo volají po objevných výpravách, odhalí nám své horské poklady i tradiční život ve starých vesničkách. Smočíme se v blankytné modři Lago di Fiastra, navštívíme zemní pyramidy a vylezeme na vrcholky tyčící se nad vesničkou Castelluccio, tím se nám naskytne i rozhled na neuvěřitelná políčka Piana Grande. Závěrečnou tečkou bude nejvyšší vrchol celých Apenin – Gran Sasso a odpočinek ve vodách Jaderského moře. Objevíme tak méně známý, ale o to ryzejší a klidnější panenský kout Itálie. Nocovat budeme ve třech kempech, ze kterých budeme vždy hvězdicově vyrážet na jednotlivé výlety.

Jedeme společně se zájezdem Apeniny MTB, můžete tedy přibalit partnera/ku či kamarády odlišných zájmů a po programu se s novými zážitky setkávat ve společném kempu.

V ceně zájezdu je zahrnuta bohatá ochutnávka místních specialit na bio farmě - nezapomenutelný zážitek. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. – 2. den

V sobotu odpoledne odjedeme z Brna, ráno procitneme u blankytného Lago di Fiastra, kde se nachází náš kemp. Vydáme se procházkou okolo jeskyně Grotta dei Frati, kde přebývali poustevníci a uvidíme unikátní zemní pyramidy Lame rosse, nacházející se kousek od přehrady.

3. den

Z BOLOGNOLY se vydáme táhlým kaňonem na hřeben a vrchol Tre Vescovi (2.092 m, ↑ 980 m, ↓ 1300 m ). Poté přejdeme do lesnatého divokého údolí toku Ambro a dojdeme až ke svatyni Santuario Madonna dell'Ambro, kde se opět setkáme s busem. Pokud budeme mít štěstí, potkáme zde endemitní kamzíky apeninské.

4. den

Čeká nás výstup z malebné vesničky FOCE na Palazzo Borgheze (2.476 m, ↕ 940 m), odkud uvidíme rozlehlé Piano Grande, na kterém se pěstuje čočka s barevnými květy a uprostřed trčí na pahorku vesnička CASTELLUCCIO. Večer přejedeme na louku u Italské farmy v Accumoli, kde na další dvě noci rozložíme své stany a užijeme si i místní večeři.

5. den

Odpočinkový den - Vyjedeme se podívat do Ascoli Picene - hlavního města provincie Marché. Budeme se toulat jeho starobylými uličkami, pochutnávat si na plněných smažených olivách a pravé italské zmrzlině. Odpoledne vyrazí zájemci na procházku do kopců nad kempem.

6. den

Po přejezdu do horského celku Gran Sasso vystoupáme na horu Monte Camicia (2.564 m, ↕ 960 m) se strmými stěnami na její severní straně a s malebnými svahy na straně druhé. Výhled na všechny navštívené horské celky i sousední Majellu, roztodivně modelovaný hřeben a vrcholová skalní stěna jsou vyloženou chuťovkou.

7. den

Na nejvyšší majestátní horu Corno Grande (2.912 m, ↕760 m v národním parku GRAN SASSO vyšplháme po skalnatých chodníčcích vedoucích mezi vápencovými závrty. Odměnou za námahu bude nádherný rozhled na táhlé Apeniny a na Jaderské moře. Startovat budeme od hotelu Campo Imperatore, kde byl vězněn Mussolini.

8. – 9. den

S Gran Sassem se rozloučíme kratším výletem na hrad Rocca Calascio a zájezd odpoledne zakončíme čmácháním a relaxováním v Jaderském moři. Večer se odpočinutí rozjedeme zpět směr Brno.

Ubytování

Ubytujeme se 4x kempu a 2x v blízkosti italské farmy. Vždy budeme nocovat ve vlastních stanech a spacácích. Pokud vlastní vybavení na kempování nemáte, můžete si jej zapůjčit z naší kudrnovské půjčovny.

Na farmě je fakultativně možné zajistit i ubytování v nových mobilhomech (za příplatek 15 - 20 EUR / os. / noc ve 2, 3 nebo 4 lůžkovém mobilhomu) - volné kapacity ubytování pod střechou prosím komunikujte s naší pobočkou. 

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). 

První společná večeře bude snídaně 2. den zájezdu a poslední bude balíček na cestu 8. den zájezdu. Na italské farmě si dopřejeme také večeři z místních zdrojů, s ochutnávkou typických místních produktů (15 druhů jídel včetně dezertů a vína).

Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality italské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně. 

V ceně zájezdu je také jonťák na každou etapu a 1x energetická tyčinka Chimpanzee

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem, který budeme společně sdílet se zájezdem Apeniny MTB.

Nástupní místa

Náročnost

Čtyřikrát vyrazíme na celodenní horskou túru s celkovým převýšením cca 1.000 m nahoru i dolů. K dispozici jsou ale i jednodušší výlety v okolí kempů. Zbývající túry (první, poslední a odpočinkový den) jsou méně náročné. Všechny jednodenní výlety půjdeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem.

Další info

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Články

Podobné zájezdy

Dolomity - turisticky po stopách 1. světové války

Dolomity - turisticky po stopách 1. světové války

9. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Dolomity turisticky

Dolomity turisticky

11. 9. - 15. 9. 2024 Chci to vidět
Francouzské Alpy - trek s ubytováním na chatách

Francouzské Alpy - trek s ubytováním na chatách

27. 6. - 4. 7. 2024 Chci to vidět
Francouzské Alpy - trek se stanem

Francouzské Alpy - trek se stanem

27. 6. - 4. 7. 2024 Chci to vidět
Hory Bosny a Hercegoviny

Hory Bosny a Hercegoviny

10. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Korsika - jednodenní túry

Korsika - jednodenní túry

29. 6. - 11. 7. 2024 Chci to vidět