Arménie turisticky

Za zážitky bez obav

Arménie turisticky

11 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

jednodenní treky nalehko se závěrečným výstupem na Aragac

Hornatá země pod Kavkazem, kolébka křesťanství a domov dobrosrdečných obyvatel. Ohromí nás atmosféra pohanských kamenných kostelů, středověkých klášterů a dalších zajímavých památek, z nichž celá řada je zapsána na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Zájezd nabídne pečlivý koktejl těch nejatraktivnějších pěších túr, díky nimž pronikneme co nejhlouběji do lůna úchvatné arménské krajiny. Závěrečnou tečkou bude výstup na nejvyšší vrchol země Aragac (4.095 m). Nevynecháme ani fantastický Jerevan, kde společně odtajníme chutě a vůně místních pokrmů a okoštujeme národní destilát.

Komorní skupinka max. 8 osob.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku do Jerevanu od cca 12.000 Kč (včetně tax)
  • příplatek za 1 lůžkový pokoj 5.000 Kč/osoba

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet do Jerevanu. Krátká prohlídka města a ubytování v hotelu.

2. den

Po snídani se vydáme do centra JEREVANU. Prohlídku začneme od centrálního Jerevanského náměstí - náměstí Svobody. Sbíhají se zde hlavní ulice města uspořádané podle šachovnicového plánu. V okolí jsou seskupeny nejvýznamnější budovy hlavního města. Matenadaran - muzeum a výzkumný ústav rukopisů. Je jednou z nejdůležitějších sbírek rukopisů na světě a zároveň objektem národní hrdosti Arménů. Odpoledne návštěva komplexu připomínajícího arménskou genocidu z roku 1915. Pomník a výstava dokumentující turecký zločin se nachází na kopci Tsitsernakaberd.

3. den

KHOR VIRAP – klášterní komplex ležící na skalnatém výběžku a nabízí nádherný výhled na tureckou horu Ararat. NORAVANK neboli „Nový klášter“ zasazený uprostřed vysokých červených skal. Známý je spíše kostel Surb Astvatsatsin (Svatá Matky Boží), který umožňuje přístup do druhého patra po úzkém kamenném schodišti vyčnívajícím z fasády. Poté přejedeme do města Goris, kde se ubytujeme. Chůze: cca. 1,5 hodiny, ↔ 3 km

4. den

Trekování v okolí hory KHUSTUP. Přejezd do vesnice Baghaburj (1.100 m), která je obklopena lesy a údolími. Odtud zahájíme túru do horské vesnice Navchay (2.030 m). Ubytování a večeři v připraveném kempu. Chůze cca. 4-5 hod., ↔ 10 km, ↑ 930 m

5. den

Po snídani nás čeká výstup lesními cestičkami na vrchol hory Khustup (3.201 m). Z vrcholu je výhled na největší město jižní Arménie Kapan a přilehlá pohoří. Po obědě pojedeme do kempu, kde si dáme čaj a kávu. Večeře. Ubytování v připraveném kempu. Chůze cca. 5-6 hod., ↔ 11 km, ↑ 1171 m, ↓ 1171 m

6. den

Navchay – Baghaburj – Goris
Sejdeme zpět do vesnice Baghaburj. Minibusem se vrátíme do města Goris, prohlídka města. Chůze cca. 3-4 hod., ↔ 10 km, ↓ 930 m

7. den

Ráno vyrazíme na náhorní planinu za městem Sisian, kde stojí ZORATS KARER – četná skupina menhirů. Některé z kamenů měří na délku až tři metry a váží zhruba deset tun. Část balvanů, asi čtyři desítky, je soustředěna v kruhu, ostatní tvoří více než stometrové řady směřující od severu k jihu. Dále navštívíme Seliim Caravanserai, který sloužil k ubytování unavených cestovatelů a jejich zvířat putujících po mezinárodní Hedvábné stezce. Noratus – středověký hřbitov s mnoha ranými chačkary. Odtud zamíříme k jezeru SEVAN ležícímu ve výšce 1900 m nad mořem, jehož barva a odstíny se mění dle denní doby a dopadajícího světla od zářivě azurové po temně modrou. Na poloostrově Sevanavank si užijeme koupačku, pivko v baru na pláži nebo návštěvu kláštera na kopci.

8. den

Po snídani přejedeme do města Gavar, odkud nás vozy 4x4 odvezou na místo (3.200 m), odkud zahájíme trek na horu SPITAKASAR (v překladu Bílá hora – 3.560 metrů nad mořem). Chůze: cca. 5 hodin, ↔ 10 kilometrů, ↑ 360 m, ↓ 360 m

9. den

Necháme se auty vyvézt k nástupnímu bodu u jezera Kari (3.190 m), odtud zahájíme výstup na jižní vrchol hory ARAGAC (3.888 m). Sestoupáme z jižního vrcholu do západního sedla (3.770 m) a ještě si to vyšlápneme na západní vrchol do 4.005 m. Oběd na vrcholu. Návrat k jezeru Kari a odjezd zpět do hlavního města. Chůze cca. 4–5 hod., ↔ 10 km, ↑ 688 m, ↓ 118 m, ↑ 235 m, ↓ 805 m

10. den

Odjezd do městečka Goght, odkud se vydáme po svých k pohanskému chrámu v GARNI údajně z 1. nebo 2. století př. n. l. Má strukturu typu Partheonu s 24 sloupy, což znázorňuje den, tedy dvacet čtyři hodin. Trasa vede kaňonem Azat podél stejnojmenné řeky, kterou ze všech stran lemuje skalní hradba z čedičových tyčí s šestiúhelníkovým profilem, jež silně připomíná píšťaly varhan. Pokud nám to čas dovolí, navštívíme i klášter GEGHARD (UNESCO). Skládá se z řady kostelů a hrobek, mnohé z nich jsou vysekány přímo do skalní stěny přilehlé hory.
Chůze: cca. 6-7 hodin, ↔ 9 kilometrů, ↓ 200 m, ↑ 500 m, ↓ 200 m)

11. den

V brzkých ranních hodinách vyrazíme na letiště, na zpáteční cestu k domovu.

Ubytování

Základní cena zájezdu standardně zahrnuje ubytování ve 2 lůžkových pokojích tříhvězdičkového hotelu turistické třídy. V každém je vlastní koupelna s fénem a bezplatnými toaletními potřebami. Za příplatek 5.000 Kč/osoba je možné zajistit 1 lůžkový pokoj. 4. a 5. noc budeme v rámci trekování spát v připraveném kempu v horské vesničce. Veškeré potřebné věci jsou v rámci ceny zájezdu zahrnuty v ceně a není nutné brát si něco vlastního z domova.     

Strava

Po noclehu v hotelech si vždy ráno vychutnáme snídaně formou bohatých švédských stolů. V rámci programu vám ještě zajistíme 6x oběd a 3 večeři. Navíc vás na každý den vybavíme 1l lahví vody. Ostatní stravování je pak ve vlastní režii, bude tak příležitost ochutnat tradiční arménské speciality dle vlastní nálady a chuti.

Doprava

Nástupní místo: Jerevan

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 11denní zájezd zaměřený na turistiku nalehko v arménských horách. Postupně se budeme přesouvat mezi několika základnami, vždy jen s příručním baťůžkem, tak, abychom prošli a viděli ty nejkrásnější treky nebo jejich části, které vybraná oblast nabízí. Připraveny máme 3 – 6 hodinové túry, výjimečně 7 hodinovou, většinou s možností i kratší varianty nebo vynechání úseku. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům mikrobusy se jedná o zájezd středně cestovatelsky náročný. Zájezd odpovídá náročnosti č. 3–4 z 5 bodové škály.

Další info

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu. Minimální kapacita skupiny je 5 účastníků, maximální kapacita je pak 8 účastníků + 1 průvodce. Po celou dobu zájezdu budete mít k dispozici česky mluvícího průvodce naší CK.

Očkování

Do žádné ze zemí, které navštívíme, se nevyžaduje zvláštní očkování, ale není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu.

Cestovní doklady
Pro tuto cestu budete potřebovat CESTOVNÍ PAS platný nejméně 6 měsíců od ukončení cesty po Arménii. Cestujete-li s dokladem jiným nežli českým, ve vlastním zájmu si na arménské ambasádě ověřte, zda nepotřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu. Není bohužel v našich silách na tyto předpisy myslet za vás. Pro vstup do Arménie není po občanech ČR vyžadováno vízum.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 200 EUR (či 220 USD) na jídlo, občerstvení, suvenýry a památky mimo program. Směnu na arménské dramy (AMD) provedeme na místě.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. RODOKAPS) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Gruzie turisticky

Gruzie turisticky

11. 9. - 22. 9. 2024 Chci to vidět
Hory Kréty

Hory Kréty

29. 9. - 6. 10. 2024 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Tenerife

Kanárské ostrovy - Tenerife

11. 4. - 18. 4. 2025 Chci to vidět
Mallorca - jednodenní túry

Mallorca - jednodenní túry

23. 9. - 30. 9. 2024 Chci to vidět