Kanárské ostrovy - Tenerife

Za zážitky bez obav

Kanárské ostrovy - Tenerife

8 dní / 19 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

5. 4. - 12. 4. 2024
č. zájezdu: 224875-01
cena 19 800 Kč
1. 11. - 8. 11. 2024
č. zájezdu: 224875-02
cena 19 800 Kč

Po horách, vulkánech, plážích, památkách i kaňonech největšího kanárského ostrova

Na největším kanárském ostrově se budeme toulat skalními městy i vřesovcovými lesy, projdeme fascinující barevnou vulkanickou pouští, užasneme nad výhledy z divokých rozeklaných útesů i soutěsek, vykoupeme se na plážích s černým i světlým sopečným pískem v čisťoučkých vodách oceánu a pokusíme se vyšplhat až na nejvyšší horu ostrovů, Španělska i celého Atlantiku – 3.718 m vysoké Pico del Teide. Seznámíme se také s tajuplnou kulturou původních obyvatel Guančů i s výtečnými kanárskými víny.

Během zájezdu se ubytujeme v příjemných apartmánech na pobřeží, odkud budeme vyrážet na jednodenní výlety do hor nebo za poznáním. Kdo se výletů nebude chtít zúčastnit, bude si moci užívat lenošení a koupání na krásných sopečných plážích.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku v ceně od cca 11.000 Kč (příp. individuálně si můžete letenky zakoupit v ceně od 5.000 Kč včetně tax s nízkonákladovou leteckou společností)
  • individuální vstupy do muzeí a památek
  • možnost fakultativní plavby lodí pod útesy Los Gigantes

Průvodci

Marek Jedlička

5. 4. - 12. 4. 2024 / č.zájezdu 224875-01

Raději hory než město, sever než jih, zimu než horko a vždy radši kávu než vodu. A když už vodu, tak v pevném skupenství. Vždycky jde radši nahoru než dolů. Dětské výlety do přírody vystřídal za výpravy do kopců, kopce vyměnil za hory a strmé skalní stěny. Když to jen trochu jde, tak do batohu ...

Dozvědět se více

Veronika Pecháčková

5. 4. - 12. 4. 2024 / č.zájezdu 224875-01
1. 11. - 8. 11. 2024 / č.zájezdu 224875-02

Nazývají mě poutníkem, nomádem nebo taky amazonkou. Od mala mě to táhne do přírody. Když jsem vysoko horách, hned se mi lépe dýchá. Poprvé jsem na těžko vyrazila do Rumunska v roce 2014 z Banátu až za Retezat. Zamilovala jsem se do opojné svobody, jež putování nabízí, a od té doby za sebou mám pár ...

Dozvědět se více

Radomír Prchal

1. 11. - 8. 11. 2024 / č.zájezdu 224875-02

Námořník brázdící světové oceány, aby čas od času zakotvil v kudrnovském přístavu, vyměnil kormidlo za mikrofon, lodní pohon za bicykl, a vyrazil kormidlovat kudrnovský zájezd po zákoutích krásné Evropy. V mezičase obléká i zdravotnický bílý plášť, kudrnovské zájezdy jsou tím pádem rozhodně tím ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. - 3. den

Přelet na největší z Kanárských ostrovů - Tenerife. Ubytujeme se v apartmánech poblíž pobřeží a aklimatizujeme se u sklenky dobrého vína. Podnikneme výlet do národního parku Cañadas del Teide, kde zažijeme aklimatizační výstup na monumentální horu Guajara s výhledy na Pico del Teide (2.718 m, ↔ 10 km, ↑ 670 m, ↓ 670 m). Pravým opakem aridního klimatu národního parku bude výlet „mlžným“ subtropickým pralesem mezi horskými hřebeny a pobřežím oceánu, v divokém a prastarém pohoří Anaga na severovýchodě ostrova (↔ 11 km, ↑ 780 m, ↓ 780 m). Hned během prvních dní tak na vlastní kůži zažijeme ostrov jako mikrokontinent, jak bývá Tenerife často označováno pro svoji pestrost.

4. - 5. den

Podnikneme “roadtrip“ po severním pobřeží ostrova s koupačkou v Atlantiku pod majákem na samém konci ostrova v Punta Teno. Pod náměstím v Icod de los Vinos se dozvíme více o kanárském zlatu – o banánech – a v historickém přístavu Garachico, jehož zkázu zapříčinila sopečná erupce, se dobře najíme. Zkrátka pořádně si odpočneme před náročným výstupem na stratovulkán Pico del Teide (↔ 19 km,↑ 1.500 m, ↓ 1.500 m). S výškou 3.715 m n. m. je Pico del Teide nejen nejvyšším bodem souostroví, ale také Španělska a celého Atlantiku. Bude jen na nás, jakou trasu zvolíme, abychom mohli z vrcholu pozorovat východ slunce nad obří kalderou. Mrazivé ráno na horách vyměníme za pohodové odpoledne třeba v historickém městě La Orotava nebo někde na slunečném jihu.

6. - 8. den

Podnikneme okružní túru mezi starými vodními kanály, borovými lesy a kolem skal Los Órganos ve středních polohách ostrova. Vydáme se ještě jednou na Seznam světového dědictví UNESCO – do zeleného a svěžího pohoří Anaga. Přes zapadlé vesničky, tradiční políčka a hluboké kaňony dojdeme až k moři a třeba na čerstvou rybu (↔ 14 km, ↑ 900 m, ↓ 900 m). Poslední den sbalíme věci, nasajeme poslední slunce (a trochu vína), přesuneme se na letiště a plni zážitků odletíme z Tenerife zpět domů.

Ubytování

Ubytování na 7 nocí je v městečku u pobřeží v příjemných apartmánech (dvě ložnice po dvou postelích) s vlastním sociálním zařízením, vybavenou kuchyňkou a jídelním koutem. Kdo by chtěl zůstat na pokoji sám, může si připlatit jednolůžkový pokoj v rámci apartmánu (za 3.100 Kč/zájezd) - počítejte tedy, že koupelnu, toaletu a kuchyňku budete sdílet s někým z druhého pokoje v rámci apartmánu. Komplex leží cca 200 metrů od pláže a má vlastní bazén.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu ve vlastní režii. Příležitost povečeřet v místní hospůdce bude téměř denně, stejně tak možnost k dokoupení místních potravin.

Doprava

Nástupní/Výstupní místo: Tenerife

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Odlet volíme z Prahy či z Vídně dle aktuální dostupnosti letenek.

Doprava na zájezdu
Společná doprava po ostrově bude realizována pronajatými mikrobusy, přičemž jeden z nich řídí průvodce.

Nástupní místa

Náročnost

Denně ujdeme cca 15 – 20 km s rozdílným převýšením. Ve většině případů bude denní převýšení okolo 800 – 1.000 m, pouze asi 2x bude něco nastoupáme více než 1.000 m/den. Vždy budeme vyrážet na jednodenní túry nalehko a vracet se do našich apartmánů. Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály. 

Další info

Zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde, a který se dobře nosí. Kufr není pro tento zájezd vhodný.

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků.

Cestovní doklady
Pro cestu na Kanárské ostrovy nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Gruzie turisticky

Gruzie turisticky

11. 9. - 22. 9. 2024 Chci to vidět
Hory Kréty

Hory Kréty

29. 9. - 6. 10. 2024 Chci to vidět
Jednodenní túry a květinový festival na Madeiře

Jednodenní túry a květinový festival na Madeiře

3. 5. - 10. 5. 2024 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Lanzarote

Kanárské ostrovy - Lanzarote

15. 11. - 22. 11. 2024 Chci to vidět
Madeira - horský přechod

Madeira - horský přechod

10. 5. - 17. 5. 2024 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry

Madeira - jednodenní túry

18. 11. - 25. 11. 2024 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

10. 5. - 24. 5. 2024 Chci to vidět
Mallorca - jednodenní túry

Mallorca - jednodenní túry

23. 9. - 30. 9. 2024 Chci to vidět