Kanárské ostrovy - Tenerife

Za zážitky bez obav

Kanárské ostrovy - Tenerife

11 dní / 29 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

3. 11. - 13. 11. 2023
č. zájezdu: 223875-01
cena 29 800 Kč

Po horách, vulkánech, plážích, památkách i kaňonech největšího kanárského ostrova

Na největším kanárském ostrově se budeme toulat skalními městy i vřesovcovými lesy, projdeme fascinující barevnou vulkanickou pouští, užasneme nad výhledy z divokých rozeklaných útesů i soutěsek, vykoupeme se na plážích s černým i světlým sopečným pískem v čisťoučkých vodách oceánu a pokusíme se vyšplhat až na nejvyšší horu ostrovů, Španělska i celého Atlantiku – 3.718 m vysoké Pico del Teide. Seznámíme se také s tajuplnou kulturou původních obyvatel Guančů i s výtečnými kanárskými víny. Únor je na ostrovech dobou karnevalů a ten v Tenerife je jeden z nejhezčích na světě, tak si určitě nenecháme ujít průvody s alegorickými vozy a krásnými tanečnicemi.

Během zájezdu se ubytujeme v příjemných apartmánech na pobřeží, odkud budeme pouze v malé skupině vyrážet na jednodenní výlety do hor nebo za poznáním. Kdo se výletů nebude chtít zúčastnit, bude si moci užívat lenošení a koupání na krásných sopečných plážích.

Pro 1-2 zájemce sleva 2750 Kč za řízení minibusu pro maximálně 9 osob po dobu zájezdu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku v ceně od cca 11.000 Kč včetně tax z Prahy nebo Vídně (příp. individuálně si můžete letenky zakoupit v ceně od 5.000 Kč včetně tax s nízkonákladovou leteckou společností)
  • individuální vstupy do muzeí a památek
  • možnost fakultativní plavby lodí pod útesy Los Gigantes

Průvodci

Veronika Pecháčková

3. 11. - 13. 11. 2023 / č.zájezdu 223875-01

Nazývají mě poutníkem, nomádem nebo taky amazonkou. Od mala mě to táhne do přírody. Když jsem vysoko horách, hned se mi lépe dýchá. Poprvé jsem na těžko vyrazila do Rumunska v roce 2014 z Banátu až za Retezat. Zamilovala jsem se do opojné svobody, jež putování nabízí, a od té doby za sebou mám pár ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. - 3. den

Přelet na největší z Kanárských ostrovů - Tenerife. Ubytujeme se v apartmánech poblíž pobřeží a aklimatizujeme se u sklenky dobrého vína. Navštívíme nejdivočejší pohoří ostrova Teno a podnikneme výlet do národního parku Canadas del Teide, kde zažijeme aklimatizační výstup na monumentální horu Guajara s výhledy na Pico del Teide (2.718 m, ↔ 9 km, ↑ 670 m, ↓ 670 m). Pro zájemce bude možný fakultativní výlet lodičkou kolem útesů Los Gigantes

4. - 5. den

Podnikneme výlety mlžným subtropickým pralesem a mezi neuvěřitelně bizarními skalami a útesy v divokém a nejstarším pohoří na ostrově - Anaga na severovýchodě ostrova (↔ 13 km, ↑ 1.350 m, ↓ 1.350 m). Prohlédneme si pozoruhodné Guančské pyramidy a muzeum mořeplavce a dobrodruha Thora Heyerdahla v Guímaru. Nevynecháme ani návštěvu hlavního města Santa Cruz de Tenerife a jeho pozoruhodností (historické kostely, kanárský parlament, moderní budova opery, muzea, městské parky, ...).

6. - 7. den

„Zlatým hřebem“ programu na Tenerife bude výstup na Pico del Teide (3.718 m) a v případě příznivých okolností i s přenocováním na horské chatě. Tak jako tak se pokusíme vystoupit až na nejvyšší vrchol souostroví, Španělska i celého Atlantiku (↔ 16 km, ↑ 1.500 m, ↓ 1.500 m). Po cestě projdeme také kolem proslulých a tajemných Huevos del Teide (tzv. Teidská vejce).

8. - 11. den

Budeme se moci vykoupat v historickém městečku Garachico a u majáku Punta Teno, navštívíme malebné vinařské městečko Icod de los Vinos s pěknou botanickou zahradou, historickým kostelem, okoukneme též půvabné Mariposario a jedinečný tisíciletý „Dračí strom“. Podnikneme okružní túru mezi starými vodními kanály, borovými lesy a kolem krásných skal Los Organos. Také si prohlédneme skalní města Roques de García s majestnátnou Katedrálou a Piedras Amarillas. Poslední den sbalíme věci, přesuneme se na letiště a plni zážitků odletíme z Tenerife zpět domů.

Ubytování

Ubytování na 10 nocí je v městečku u pobřeží v příjemných apartmánech (dvě ložnice po dvou postelích) s vlastním sociálním zařízením, vybavenou kuchyňkou a jídelním koutem. Kdo by chtěl zůstat na pokoji sám, může si připlatit jednolůžkový pokoj v rámci apartmánu (za 4.400 Kč/zájezd) - počítejte tedy, že koupelnu, toaletu a kuchyňku budete sdílet s někým z druhého pokoje v rámci apartmánu. Během výstupu na nejvyšší horu Pico del Teide strávíme, pokud situace dovolí a bude otevřeno, jednu noc na horské chatě. Součástí horské chaty je též WC, jednoduchá umývárna (beze sprch) a společná malá kuchyňka vybavená sporákem, varnou konvicí a základním nádobím. Noclehárna na horské chatě je vybavena čistými lůžkovinami.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu ve vlastní režii. Příležitost povečeřet v místní hospůdce bude téměř denně , stejně tak možnost k dokoupení místních potravin.

Doprava

Nástupní/Výstupní místo: Tenerife

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Doprava na zájezdu
Společná doprava po ostrově bude realizována pronajatými mikrobusy, přičemž při naplnění 2 dodávek, řídí jednu z dodávek průvodce a druhou klient. Na jarním termínu požádáme, aby klienti řídili obě dodávky. Podmínkou je aktivní řízení a zkušenost s řízením dodávky pro 9 osob. Sleva za řízení činí 2750 Kč za zájezd/osoba. Zájemci, prosím hlaste se. Podrobnější informace k řízení na Tenerife na naší pobočce.

Nástupní místa

Náročnost

Denně ujdeme cca 15 – 20 km s rozdílným převýšením. Ve většině případů bude denní převýšení okolo 800 – 1.000 m, pouze asi 2x bude něco nastoupáme více než 1.000 m/den. Větší část pobytu budeme vyrážet na jednodenní túry nalehko a vracet se do našich apartmánů, zhruba v polovině zájezdu podnikneme dvoudenní trek na nejvyšší horu Pico del Teide. Pokud bude nocovat na horské chatě, ale přece jen půjdeme na "polotěžko" a vyplatí se proto balit s rozvahou. Věci, které během 2denního treku nebudete potřebovat, bude možné zanechat v apartmánu. Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály. 

Další info

Zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde, a který se dobře nosí. Kufr není pro tento zájezd vhodný.

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků.

Cestovní doklady
Pro cestu na Kanárské ostrovy nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Arménie turisticky

Arménie turisticky

27. 8. - 6. 9. 2023 Chci to vidět
Gruzie turisticky

Gruzie turisticky

13. 9. - 24. 9. 2023 Chci to vidět
Hory Kréty

Hory Kréty

27. 9. - 4. 10. 2023 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Lanzarote

Kanárské ostrovy - Lanzarote

17. 10. - 24. 10. 2023 Chci to vidět
Madeira - horský přechod

Madeira - horský přechod

23. 10. - 30. 10. 2023 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry

Madeira - jednodenní túry

6. 10. - 13. 10. 2023 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

16. 10. - 30. 10. 2023 Chci to vidět
Mallorca - jednodenní túry

Mallorca - jednodenní túry

15. 9. - 22. 9. 2023 Chci to vidět