Austrálie

Za zážitky bez obav

Austrálie

11 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

z oranžové pouště k tyrkysovému oceánu i do temně zelené džungle

Země, jejíž jméno je od nepaměti spojeno s představou velkého dobrodružství, cestovatelský sen mnohých, synonymum daleké cesty, životní cesty. Austrálie je ohromná. Vybrali jsme proto několik přírodních Nej, bez kterých by návštěva u protinožců nebyla úplná. Největší korálový útes světa - Velký bariérový útes, nejstarší dešťový tropický prales na světě - Daintree, největší monolit světa – Uluru, vykoupeme se ve vodopádech ukrytých v hloubi pralesa, navštívíme komplex skalních útvarů Olgas, ale také Sydney s věhlasnou budovou opery a legendárním Harbour Bridge, nádhernými botanickými zahradami a dalšími lákadly.

Cena zahrnuje

 • 2x lokální přeletové letenky
 • 8x ubytování v motelech/hotelech** a v 2x v chatkách 
 • dopravu dle programu
 • letištní transfery
 • průvodce
 • celodenní výlet na Green Island s aktivitami včetně oběda
 • vyřízení australských víz
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK

 

Cena nezahrnuje

 • zpáteční letenku v ceně od cca 26.000 Kč (včetně tax)
 • fakultativní výlety a vstupy
 • vstup do Uluru (cca 25 AUD)

Videa

Program zájezdu

1. den

Po příletu setkání s průvodcem a transfer do hotelu v blízkosti centra města. Odpoledne krátká prohlídka největší metropole Austrálie, odpočinek a aklimatizace po dlouhé cestě.

2. den

Celodenní prohlídka města, prohlídka asi nejhezčího přístavu světa se světoznámou Operou a ikonickým mostem Harbour Bridge. Návšteva královských botanických zahrad a po zbytek dne je možné zavítat do starobylé čtvrti Rocks a okolí. Za příplatek exkurze do Opera House nebo vstup na Sydney Tower.

3. den

Prohlídka Botanické zahrady, Čínské čtvrti, Darling Harbour apod. Alternativně lze vyrazit na Bondi beach a užít si koupání a krásnou procházku po útesech. Možnost fakultativního výletu do Blue Mountains NP (Modré hory) s anglickým průvodcem - krásná příroda a výhledy.

4. den

Ráno nás čeká transfer na letiště a lokální přelet na Uluru. Po obědě se ocitneme na místě obklopeném oranžovou pouští. Budeme převezeni na ubytování do místních chatek. Volný zbytek dne, k dispozici bazén. Pokusíme se zajistit i nějakou místní aboridžinskou aktivitu, bez záruky. Večer je možnost si společně ugrilovat maso, pro Australany typické bbq.

5. den

Hned ráno vyrazíme do národního parku, Kata Tjuta a skalním útvarům Olgas, kde nás čeká první prohlídka a trek, zvolit si můžete kratší asi hodinový nebo delší asi na 3 hodiny. Na oběd se vracíme opět na ubytování. V odpoledních hodinách se přesuneme k mystickému monolitu Uluru, kde budeme pozorovat magický západ slunce. Následuje nocleh v chatkách.

6. den

Volné dopoledne, bazén, procházky, aktivity. Transfer na letiště a let do tropického Cairns. Zajištěn transfer do jednoduššího hotelu/motelu v centru města. 

7. den

Celodenní výlet na ostrov Velkého bariérového útesu - Green Island (nebo alternativně dle Vašeho výběru na ostrov Fitzroy Island, který je klidnější). V ceně máte vyzvednutí u hotelu, plavbu lodí, šnorchlování na ostrově nebo projížďku lodí se skleněným dnem a také oběd na ostrově. 

8. den

Volný den pro Vaše vlastní aktivity a relaxaci, případně prohlídku města Cairns. Doporučíme fakultativní výlet lodí na Fitzroy Island s krásnými plážemi. Fakultativně nabídneme další výlet, jako je třeba oblíbený výlet scénickým vlakem do Kurandy.

9. den

Celodenní výlet, který snoubí kulturní a přírodní krásy. Pojedeme do kulturní vesničky Kuranda, kde se můžeme zúčastnit kulturního vystoupení původních obyvatel Aborigines nebo navštívit místní wildlife park s typickými australskými zvířaty, jako je koala, klokani a další. Koupání v krásné řece v deštném pralese. Pokračujeme do deštného pralesa Daintree s možností pozorování krokodýlů. Na závěr Vám ukážeme místo, kde uvidíte desítky klokanů.

10. den

Krásný a nabitý celodenní výlet autem do vnitrozemí Cairns. Čeká Vás přírodní okruh po vodopádech (s možností koupání), banánových a čajových plantážích a uvidíte také jeden z největších fíkovníků v pralese – Cathedral fig tree.

11. den

Transfer na letiště v Cairns. Odlet do Evropy.

Ubytování

Nocovat budeme v hotelech či v motelech, převážně ve dvoulůžkových ložnicích s koupelnou a wc. Bude se jednat spíše o jednoduchá a účelová zařízení a nelze očekávat komfort čtyřhvězdičkových hotelů. Mnohé hotely a motely mají k dispozici bazén. Čistota a kvalita služeb je však samozřejmostí. Během výletu na Uluru budeme nocovat v chatkách. Sociální zařízení bude v tomto případě mimo chatky.

Strava

Stravování není zahrnuto do ceny a každý účastník si ho zajišťuje individuálně. V Austrálii seženeme prakticky všechny myslitelné potraviny a je proto zbytečné vozit si jakékoliv jídlo z domova. Ceny jídel v restauracích se pohybuje kolem 25 - 30 AUD. Restaurace typu fastfood nebo četné asijské restaurace však nabízejí jídlo v daleko příznivější cenové relaci.

Doprava

Nástupní místo: Sydney
Výstupní místo: Cairns

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Doprava v Austrálii bude zajištěna pronajatým vozem řízeným průvodcem zájezdu nebo minibusem (dle velikosti skupiny).

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Zájezd je složen z výletů i jednodenních túr. Ty nejsou technicky náročné, nicméně se předpokládá, že těmto aktivitám holdujete a disponujete přiměřenou fyzickou kondicí. Nezbytné bude rovněž základní turistické vybavení, především kvalitní boty. Výlety mohou být pro někoho náročnější především s ohledem na okolní teplotu.

Další info

Víza a cestovní doklady
do Austrálie jsou zapotřebí turistická víza, která vám vyřídíme. K cestě do Austrálie je nutný platný cestovní pas.

Covid a cestování do Austrálie

Aktuálně mohou držitelé platných víz do Austrálie přicestovat bez ohledu na očkovací status, t.j. jak osoby očkované tak neočkované. Nevyžaduje se ani vyplnění příjezdového formuláře, ani předložení negativního výsledku PCR či antigenního testu před odletem. Podmínky se dle zkušeností mohou měnit a upravovat. Více informací na MZV ČR


Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.
Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Kanada - turistika v Rockies

Kanada - turistika v Rockies

8. 7. - 24. 7. 2024 Chci to vidět