Bajkový workshop po stopách světového poháru NMNM

Za zážitky bez obav

Bajkový workshop po stopách světového poháru NMNM

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

Ladies & Men tréninkový kemp techniky jízdy na horském kole pod vedením profesionálního cyklisty

Technické dovednosti jízdy na kole jsou nezbytné pro samotný prožitek jízdy v terénu. Skloubení nácviku techniky zábavnou formou, společným svištěním po trailech Vysočina Arény a bajkovačky po nejhezčích spotech Vysočiny, to vše pod vedením profesionálního cyklisty a účastníka Světového poháru v olympijském cross country. Varianta náročnějšího programu pro pány a snadnější varianty pro dámy je samozřejmostí. Zázemím nám bude malebná vesnička Tři Studně jen pár kilometrů vzdálená od našeho dějiště v Novém Městě na Moravě.

Cena zahrnuje

  • dopravu z Brna či Velké Bíteše včetně kol
  • 2x kemp
  • kudrnovskou polopenzi
  • průvodce-instruktora-cyklomechanika-profíka
  • zákonné pojištění CK
  • joňták na každou etapu
  • Chimpanzee pišingr

Cena nezahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách, cestou nabereme další kamarády ve Velké Bíteši, tak abychom co nejdříve dorazili (cca 10:00) do NMNM na místo srazu. Seznámíme se na vlastní kůži, co všechno naše cyklostroje dokážou, když se jim dá ten správný povel. Základ požitku z jízdy v terénu je znalost správného ovládání bajka. Podíváme se hravou formou na zub technickým dovednostem jízdy, naučíme se poctivě zatáčet, stát na místě, skákat na místě, smykovat, otrlejší třeba i couvat :). Projedeme si pumptrack, jednodušší traily a budeme pilovat techniku ve Vysočina Aréně. Poté vyrazíme na vyjížďku do terénu a omrkneme krásy Vysočiny. Večer bude pro nadšené a dychtivé připraven workshop mechanicko/technických dovedností. Ukážeme si, jak opravit defekt různými způsoby a další vychytávky, které se nám v terénu můžou víc než hodit.

2. den

Zopákneme si naučené, doladíme detaily a vrhneme se na traily a následně na těžší pasáže. Naučíme se vyjíždět i sjíždět kamenité a kořenité cestičky, následně projedeme několik úseků přímo v dějišti každoročního konání světového poháru. Poté vytočíme nohy po okolní krajině a zabrousíme do okolích terénů. Na večer je připraven další workshop pro ty, co se budou chtít zase něco přiučit.

3. den

Poslední den otestujeme naučené v praxi a vše zakončíme technickou bajkovačkou po okolních krásách. Kemp techniky zakončíme ve čtvrtek odpoledne a poté už nasedneme do připraveného kudrbusu a vydáme se vstříc svým domovům.

Ubytování

Přenocujeme 2x v kempu nedaleko rybníka Sykovec, vždy ve vlastním stanu a spacáku. Nemáte-li vlastní stan, můžete si je zapůjčit v naší půjčovně (bude-li vámi požadované vybavení ještě volné). Zázemí kempu nabízí dvoje sociálky, sprchy a za mírný poplatek i pračku se sušičkou. Naše kola pak na noc necháme odpočívat v nabízené úschovně.

Na dotaz je možné zařídit ubytování v chatičkách, které jsou součástí kempu.

Strava

O doplnění energie se formou polopenze před a po ježdění postará náš šéfkuchař, který bude po celou dobu zájezdu s vámi. Těšit se můžete na oblíbenou kudrnovskou baštu (snídaně a teplá večeře) připravovanou ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 1. den (úterý) večeří a končí 3. den (čtvrtek) snídaní. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality moravské kuchyně.

Doprava

Doprava na zájezd bude po trase Brno - Velká Bíteš - Nové Město na Moravě zajištěna mikrobusy pro max. 15 klientů včetně kol. Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

V případě, že se na akci budete chtít dopravit po vlastní ose, můžete využít slevu za vlastní dopravu 500 Kč/osoba.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o praktický workshop pod vedením profesionálního cyklisty a účastníka Světového poháru v olympijském cross country Marka Rauchfusse, ve kterém si zábavnou formou zdokonalíme technické dovednosti jízdy na horském kole. Max. počet účastníků pro náročnější (4) MEN verzi je 7 a povede ji Marek. Dámskou LADIES lehčí (3) verzi s max. 7 účastníky povede jeho přítelkyně Zuzka Skalická.

Další info

Doporučený typ kola: horské, nejlépe celoodpružené (full)
Povrch: 10% asfalt, 20% šotolina, 70% terén + singletraily

Cyklomechanik - profík
Součástí kudrnovského týmu bude i cyklomechanik. Bude k dispozici navečer v kempu a v případě potřeby pomůže s běžnými závadami. K dispozici bude základní nářadí pro servis kola. Není to však cyklodílna, takže specifické náhradní díly lišící se většinou kolo od kola si každý musí vzít s sebou (např. patka přehazovačky).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.