Barevné jarní Japonsko

Za zážitky bez obav

Barevné jarní Japonsko

17 dní / 52 200 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

10. 5. - 26. 5. 2024
č. zájezdu: 224352B-01
cena 52 200 Kč
VYPRODÁNO

Jarní toulky Japonskem pro milovníky kultury. 

Japonsko je zemí mnohoznačnou, plnou kontrastů, kde vedle sebe stojí starobylé chrámy a skleněné mrakodrapy, pivo se pije stejně často jako zelený čaj a na ulici se míjí kravaťáci v oblecích s dívkami v kimonech. Pojďte s námi tuto krásnou zemi nejen poznat, ale především prožít. Projedeme Japonsko od severu Honšú až na jih Kjúšú a to v jednom z nejkrásnějších období roku, kdy na sebe Japonsko bere pestrý jarní háv. Vedle pulzujícího Tokia navštívíme oblast hor a velkolepých chrámů Nikkó, projdeme se po Tókaidó, nejfrekventovanější cestě středověkého Japonska a podíváme se na jeden z nejkrásnějších hradů Himedži. Projedeme Hirošimu a „bránu Japonska“ Nagasaki, kterou poznáme ze zcela jiného úhlu, než jakým se zapsala do paměti většiny lidstva. Na jihu Kjúšú zavítáme na tajemný ostrov Jakušimu, do světa tisíciletých cedrů a bizarních lesních útvarů, které jako by vypadly z říše pohádek, a v závěru naší výpravy vás vezmeme do Ósaky známé výborným jídlem, neony a srdečnými lidmi, buddhistické Nary, kde se po ulicích volně toulají krotcí jelínci, a starobylého Kjóta, města nespočtu chrámů, tradičních zahrad, paláců i uliček s červenými lucernami, kde je ještě dnes možné spatřit gejši.

Cena zahrnuje

  • veškerou společnou dopravu
  • 16x ubytování, včetně ubytování v tradičním japonském hostinci rjókan
  • vstupy do atrakcí, včetně lázní
  • lanovka

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od cca 25.000 Kč (včetně tax)
  • fakultativní vystoupení ve čtvrti Gion

Průvodci

Kateřina Špirochová

10. 5. - 26. 5. 2024 / č.zájezdu 224352B-01

Nejpravděpodobněji ji zastihnete na půdě Ústavu Dálného východu nebo v Japonsku, ale ráda se toulá i po Evropě a ostatních koutech Asie. Má ráda přechody hor, chrámy a historická města, stejně jako neonové poutače, nudle na stojáka a klábosení s místními.

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet do Tokia. První seznámení s japonskou kulturou.

2.- 3. den

TOKIO, návštěva tradiční čtvrti Asakusa a parku Ueno s galeriemi. Futuristická výstava digitálního umění, mrakodrapy i zastrčené uličky na Šindžuku a nejrušnější křižovatka světa na Šibuje.

4.den

Výlet k ikonické hoře Fudži, kterou budeme obdivovat v době květinového festivalu Šibazakura.

5. den

Přejezd do HIROŠIMY. Návštěva Letzlova atomového dómu v Parku míru a tematické muzeum. Ochutnávka místních specialit.

6. den

Odpočinek na posvátném ostrově Mijadžima. Výjezd lanovkou na horu Misen, na jejíž vrcholu stojí tajemný buddhistický chrám. Svatyně Icukušima na pobřeží s plovoucí bránou torii.

7. den

Zastávka ve městě HIMEDŽI s nejkrásnějším japonským hradem nazývaným Bílá volavka. Pokračování
do lázeňského městečka Kinosaki, kde vyzkoušíme místní horké prameny a pohostinnost japonského
tradičního ubytování.

8.- 10. den

Přejezd do KJÓTA. Návštěva svatyně Fušimi Inari s tisíci bránami torii. Čekají nás chrámy Východních
hor a ticho zenových zahrad i živá čtvrť gejš Gion. Pouť mezi chrámy Severních hor Kifune a Kurama.

11. den

NARA, nejstarší stálé hlavní město Japonska. Prohlídka rozlehlého parku s krotkými jelínky a starobylými chrámy. Největší dřevěná stavba na světě chrám Tódaidži s Velkým Buddhou a svatyně luceren Kasuga Taiša.

12. den

Procházka po Jamanobe no miči, nejstarší zmíněné cestě v japonských spisech. Kromě venkovské idylky
a chrámů nás čekají hrobky dávných vládců z období mohylové kultury.

13. den

ÓSAKA, svérázné velkoměsto, kde navštívíme fantastické akvárium, neonovou čtvrť zábavy Nambu a pokusíme se ochutnat všechna ikonická pouliční jídla!

14. den

Přejezd do horského městečka TAKAJAMY se zachovalým dřevěným historickým centrem. Ochutnávka místního sake, retro muzeum období Šówa i pojízdné svatyně jatai.

15. den

Výlet do Japonských Alp. Projdeme se soutěskou Kamikoči známou průzračnými jezery a výhledy na zasněžené štíty horských velikánů.

16. - 17. den

Přejezd do města KANAZAWY proslaveného výrobou zlatého papíru. Podíváme se na jednu ze tří nejkrásnějších scénických zahrad Japonska Kenrokuen, projdeme se hradním opevněním a ochutnáme lahůdky na rybím trhu. Čeká nás čtvrť gejš a v případě zájmu některé z mnoha muzeí. Poslední den přejezd do Tokia. Odlet domů v noci, či následující den.

Ubytování

Většinou v levnějších hotelech (dvou lůžkové pokoje se společným sociálním zařízením). V ceně je zahrnuté také ubytování v tradičním japonském hostinci rjókan

Strava

Během zájezdu je stravování individuální. Jídlo se dá sehnat za rozumné ceny v obchodech, na ulici či v restauracích. V případě zájmu budeme chodit na obědy i večeře společně, s výběrem snídaně vám bude k ruce průvodkyně, popřípadě se můžete vydat objevovat místní dobroty na vlastní pěst. Jídlo je v Japonsku nádherné dobrodružství a bude důležitou součástí zájezdu!

Doprava

Nástupní místo: Tokio
Výstupní místo: Tokio

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2–3 z 5 bodové škály.

Další info

Zavazadlo
Na tento zájezd je vhodný kufr i batoh. Záleží na osobních preferencích, myslete však na to, že budeme cestovat hromadnou dopravou a často se se zavazadly přemisťovat! Je proto vhodné nechat doma ždímačku a cestovat nalehko. Drtivá většina japonských hotelů poskytuje za drobný poplatek (á 40 Kč) pračku, sušičku, zdarma pak mýdlo, šampon a dal. Na výlety a do města se pak hodí menší batoh či taška na vodu/peníze/fotoaparát.

Skupina a průvodce
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 10 účastníků + 1 průvodce. Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu.

Kapesné
V Japonsku 45 USD na den - na stravu a drobné výdaje. Pokud plánujete nakupovat suvenýry (či třebas výhodnou elektroniku), tak si výši kapesného navyšte podle potřeby. Přestože v zavedených obchodech se suvenýry či obchodních domech se dá bez problémů platit kartou, přežívá v Japonsku stále ještě trend platit hotově. Peníze je vhodné vyměnit už u nás (lepší kurz), nebo vybírat z bankomatu v Japonsku; s výběrem není u většiny karet (Visa, MasterCard) problém, jen je vhodné konzultovat s bankou výši poplatků za výběr v zahraničí – často se dá dočasně snížit.

Cestovní doklady
V Japonsku se pro občany ČR vydává vízum zdarma po příletu na hranicích. Je však nutné mít pas platný ještě nejméně 3 měsíce od odletu zpět do ČR a 2 volné stránky v pasu.

Očkování
Do Japonska není žádné povinné očkování a úroveň hygieny je zde na srovnatelné (ne li vyšší) úrovni jak v Česku. Jediné očkování, které se může hodit i u nás, je žloutenka typu A.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.