Barevné jarní Japonsko

Za zážitky bez obav

Barevné jarní Japonsko

17 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Jarní toulky Japonskem pro milovníky kultury. 

Japonsko je zemí mnohoznačnou, plnou kontrastů, kde vedle sebe stojí starobylé chrámy a skleněné mrakodrapy, pivo se pije stejně často jako zelený čaj a na ulici se míjí kravaťáci v oblecích s dívkami v kimonech. Pojďte s námi tuto krásnou zemi nejen poznat, ale především prožít. Projedeme Japonsko od severu Honšú až na jih Kjúšú a to v jednom z nejkrásnějších období roku, kdy na sebe Japonsko bere pestrý jarní háv. Vedle pulzujícího Tokia navštívíme oblast hor a velkolepých chrámů Nikkó, projdeme se po Tókaidó, nejfrekventovanější cestě středověkého Japonska a podíváme se na jeden z nejkrásnějších hradů Himedži. Projedeme Hirošimu a „bránu Japonska“ Nagasaki, kterou poznáme ze zcela jiného úhlu, než jakým se zapsala do paměti většiny lidstva. Na jihu Kjúšú zavítáme na tajemný ostrov Jakušimu, do světa tisíciletých cedrů a bizarních lesních útvarů, které jako by vypadly z říše pohádek, a v závěru naší výpravy vás vezmeme do Ósaky známé výborným jídlem, neony a srdečnými lidmi, buddhistické Nary, kde se po ulicích volně toulají krotcí jelínci, a starobylého Kjóta, města nespočtu chrámů, tradičních zahrad, paláců i uliček s červenými lucernami, kde je ještě dnes možné spatřit gejši.

Cena zahrnuje

  • veškerou společnou dopravu
  • 16x ubytování, včetně ubytování v tradičním japonském hostinci rjókan
  • vstupy do atrakcí, včetně lázní
  • lanovka

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od cca 25.000 Kč (včetně tax)
  • fakultativní vystoupení ve čtvrti Gion

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet do Tokia. První seznámení s japonskou kulturou.

2.- 3. den

TOKIO, návštěva tradiční čtvrti Asakusa a parku Ueno s galeriemi. Futuristická výstava digitálního umění, mrakodrapy i zastrčené uličky na Šindžuku a nejrušnější křižovatka světa na Šibuje.

4.den

Výlet k ikonické hoře Fudži, kterou budeme obdivovat v době květinového festivalu Šibazakura.

5. den

Přejezd do HIROŠIMY. Návštěva Letzlova atomového dómu v Parku míru a tematické muzeum. Ochutnávka místních specialit.

6. den

Odpočinek na posvátném ostrově Mijadžima. Výjezd lanovkou na horu Misen, na jejíž vrcholu stojí tajemný buddhistický chrám. Svatyně Icukušima na pobřeží s plovoucí bránou torii.

7. den

Zastávka ve městě HIMEDŽI s nejkrásnějším japonským hradem nazývaným Bílá volavka. Pokračování
do lázeňského městečka Kinosaki, kde vyzkoušíme místní horké prameny a pohostinnost japonského
tradičního ubytování.

8.- 10. den

Přejezd do KJÓTA. Návštěva svatyně Fušimi Inari s tisíci bránami torii. Čekají nás chrámy Východních
hor a ticho zenových zahrad i živá čtvrť gejš Gion. Pouť mezi chrámy Severních hor Kifune a Kurama.

11. den

NARA, nejstarší stálé hlavní město Japonska. Prohlídka rozlehlého parku s krotkými jelínky a starobylými chrámy. Největší dřevěná stavba na světě chrám Tódaidži s Velkým Buddhou a svatyně luceren Kasuga Taiša.

12. den

Procházka po Jamanobe no miči, nejstarší zmíněné cestě v japonských spisech. Kromě venkovské idylky
a chrámů nás čekají hrobky dávných vládců z období mohylové kultury.

13. den

ÓSAKA, svérázné velkoměsto, kde navštívíme fantastické akvárium, neonovou čtvrť zábavy Nambu a pokusíme se ochutnat všechna ikonická pouliční jídla!

14. den

Přejezd do horského městečka TAKAJAMY se zachovalým dřevěným historickým centrem. Ochutnávka místního sake, retro muzeum období Šówa i pojízdné svatyně jatai.

15. den

Výlet do Japonských Alp. Projdeme se soutěskou Kamikoči známou průzračnými jezery a výhledy na zasněžené štíty horských velikánů.

16. - 17. den

Přejezd do města KANAZAWY proslaveného výrobou zlatého papíru. Podíváme se na jednu ze tří nejkrásnějších scénických zahrad Japonska Kenrokuen, projdeme se hradním opevněním a ochutnáme lahůdky na rybím trhu. Čeká nás čtvrť gejš a v případě zájmu některé z mnoha muzeí. Poslední den přejezd do Tokia. Odlet domů v noci, či následující den.

Ubytování

Většinou v levnějších hotelech (dvou lůžkové pokoje se společným sociálním zařízením). V ceně je zahrnuté také ubytování v tradičním japonském hostinci rjókan

Strava

Během zájezdu je stravování individuální. Jídlo se dá sehnat za rozumné ceny v obchodech, na ulici či v restauracích. V případě zájmu budeme chodit na obědy i večeře společně, s výběrem snídaně vám bude k ruce průvodkyně, popřípadě se můžete vydat objevovat místní dobroty na vlastní pěst. Jídlo je v Japonsku nádherné dobrodružství a bude důležitou součástí zájezdu!

Doprava

Nástupní místo: Tokio
Výstupní místo: Tokio

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2–3 z 5 bodové škály.

Další info

Zavazadlo
Na tento zájezd je vhodný kufr i batoh. Záleží na osobních preferencích, myslete však na to, že budeme cestovat hromadnou dopravou a často se se zavazadly přemisťovat! Je proto vhodné nechat doma ždímačku a cestovat nalehko. Drtivá většina japonských hotelů poskytuje za drobný poplatek (á 40 Kč) pračku, sušičku, zdarma pak mýdlo, šampon a dal. Na výlety a do města se pak hodí menší batoh či taška na vodu/peníze/fotoaparát.

Skupina a průvodce
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 10 účastníků + 1 průvodce. Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu.

Kapesné
V Japonsku 45 USD na den - na stravu a drobné výdaje. Pokud plánujete nakupovat suvenýry (či třebas výhodnou elektroniku), tak si výši kapesného navyšte podle potřeby. Přestože v zavedených obchodech se suvenýry či obchodních domech se dá bez problémů platit kartou, přežívá v Japonsku stále ještě trend platit hotově. Peníze je vhodné vyměnit už u nás (lepší kurz), nebo vybírat z bankomatu v Japonsku; s výběrem není u většiny karet (Visa, MasterCard) problém, jen je vhodné konzultovat s bankou výši poplatků za výběr v zahraničí – často se dá dočasně snížit.

Cestovní doklady
V Japonsku se pro občany ČR vydává vízum zdarma po příletu na hranicích. Je však nutné mít pas platný ještě nejméně 3 měsíce od odletu zpět do ČR a 2 volné stránky v pasu.

Očkování
Do Japonska není žádné povinné očkování a úroveň hygieny je zde na srovnatelné (ne li vyšší) úrovni jak v Česku. Jediné očkování, které se může hodit i u nás, je žloutenka typu A.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.