Benefiční himálajská výzva letní

Za zážitky bez obav

Benefiční himálajská výzva letní

16 dní / 58 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

17. 8. - 1. 9. 2024
č. zájezdu: 224396D-01
cena 58 500 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Trojnásobná výzva s benefičním podtextem

Máte rádi výzvy? Tak to vám určitě sedne sportovní cesta do Malého Tibetu za rovnou třemi výzvami! Na motorkách pojedete k ledovcovému jezeru, na raftu sjedete řeku Indus a vystoupíte na šestitisícovku. Kamarádi si na vás budou moci vsadit a pokud výzvu zdoláte, stanou se ze sázek dary na vzdělávání. 
Absolvováním výzvy významně podpoříte tamní školy v Ghami a Spiti, které finančně podporuje nezisková organizace Himáljský patron dříve Brontosauři v Himálajích.

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenku Praha – Delhi a vnitrostátní zpáteční letenku Delhi - Leh (cena zpáteční letenky včetně vnitrostátního přeletu je do ceny 22.000 Kč
 • transfer, pronájem aut na místě
 • 9x ubytování v hlavním městě Leh, 1x v Mulbekhu, 1x ubytování v "raftové" a 1x ubytování v "moto" části programu
 • náklady na veškeré sportovní aktivity včetně půjčování vybavení
 • stravování – 9x snídaně v Lehu, 2x snídaně a večeře při přespání "raft" a "moto" část
 • dar na podporu vzdělávání v Himaláji 15 000 Kč
 • doprovod česky/slovensky mluvícího průvodce a místních koordinátorů (lodě, moto, výšlap)

Cena nezahrnuje

 • vízum cca 700 Kč (25 USD)
 • pojištění (cca 1 690 Kč)
 • individuální stravování po dobu pobytu v Lehu (oběd a večeře), obědy v průběhu sportovních disciplín (např. na motorkách), odhadovaná částka je 2 500 Kč celkem
 • program, ubytování a případný program ve Šrinagaru nebo v Delhi

Videa

Program zájezdu

1.-4. den

Odlétáte z Prahy do Lehu, hlavního města Malého Tibetu. Po příletu vás čeká odpočinek a aklimatizace. Součástí bude prohlídka hlavního města. Postupně se budete připravovat na program a vyzkoušíte si motorky. První dny je důležité se dobře aklimatizovat. Program je proto sestavený z půldenního odpočinku, půldenního objevování tamních památek a proložený přípravou na akci.

5.-7. den

Podniknete dvoudenní cestu na motorce k jezeru Pangong. Ujede cca 180 km (8 hodin jízdy každý den). Nocovat budete u ledovcového jezera Pangong.
Na motorce Himalaya od Royal Enfield se jede od krásné asfaltové cesty až po rozmlácenou šotolinu. Po zdolání této výzvy si užijete jeden den zaslouženého odpočinku v hlavním městě Leh.

8.-10. den

Dva dny po pěti hodinách na vodě s obtížností 4. To je další výzva této akce. Na řece Indus pokoříte každý den čtyři obtížné peřeje. Indus je obrovská himalájská řeka, která je dlouho rovná a klidná, ale každá peřej stojí za to! Pojedete úsek, který je považovaný za jeden z nejlepších raftových dobrodružství na světě. Následný den si opět odpočinete v hlavním městě.

11.-13. den

To nejlepší na konec. Dva dny výstupu na šestitisícovku UT Kangri. K dosažení vrcholu je potřeba dojít do základního tábora (4 hodiny) a následně v rámci nočního výstupu zdolat za 8 hodin 1 200 m převýšení. Po návratu budete mít opět možnost si jeden den odpočinout.

14.-16. den

Poslední dny už budete jen relaxovat. Navštívíte školu v Mulbekhu, kde si dáte přátelský sportovní zápas s místními dětmi. Poté bude následovat cesta do Šrinagaru. Zde si prohlédnete město a  dostanete možnost se ubytovat. Odsud se následující den letecky přepravíte do Delhi k případnému poslednímu ubytování. Z Delhi už odlétáte zpět domů, letem do Prahy.

Ubytování

V Lehu, Šrinagaru, Delhi a při výzvách "raft" a "moto" budete ubytovaní v turistických hotýlcích. Ubytování v Šrinagaru a v Delhi je individuální, záleží tedy na vás, zda možnost ubytování zvolíte. V Mulbekhu se spí v moderním internátu. Dobití fotoaparátu bude možné v hotýlcích a internátu. Redukce na zásuvky není zapotřebí.

Strava

Během pobytu v hlavním městě Leh je zajištěna snídaně. Snídaně a večeře v odlehlých místech v průběhu výzev "raft" a "moto". Ostatní jídlo je ve vlastní režii. Ceny jídla v Indii jsou však velice příznivé.

Doprava

V ceně zájezdu je zahrnuta letenka v maximálním nákladu do 22 000 Kč Praha - Delhi a vnitrostátní letenka Delhi - Leh.

Nástupní místo: Leh, Indie
Vnitrostátní přelet: Šrinagar - Delhi, Indie
Výstupní místo: Delhi, Indie

Nástupní místa

Náročnost

Není nutná znalost žádných speciálních dovedností. Samozřejmě jsou výhodou zkušenosti s jednotlivými sportovními disciplínami. Akce je pro zájemce, kteří sportují, mají zdravé sebevědomí, pozitivní přístup a smysl pro fair play. Není potřeba, aby byl účastník vrcholový sportovec, aby měl dosavadní rozsáhlé zkušenosti s realizovanými sportovními disciplínami. Účastníkovi s pozitivním přístupem k životu, slibuje organizace nezapomenutelný a unikátní zážitek s hlubším smyslem. ​
Posouzení, zda jsou účastníci vhodní kandidáti je čistě na účastnících. Nezisková organizace nedělá výběrové řízení na základě, kterého by účastníky vybírala nebo hodnotila, zda jsou vhodnými kandidáty. Účastník si může udělat názor na základě informací na webu a dotazníku, který mu bude zaslán po přihlášení (dotazník je pro naladění vzájemných očekávání). Pokud zájemce třikrát týdně sportuje nebo tráví většinu víkendu na horách, měl by akci v pohodě zvládnout. Výhodu má zájemce, který dělá outdoorové sporty. Pokud chodíte jednou týdně na volejbal, může se vám akce zdát náročnější. Je to prostě výzva! Pokud budete potřebovat ujistit, zda akci zvládnete, organizace vám velmi ráda pomůžeme s rozhodnutím. Zavolejte jim a vyměňte maximum možných informací.

Dosavadní nejmladší účastník měl 6 let (všechny výzvy splnil v dětské verzi). Nejstarší 60 let (všechny výzvy splnil).

Další info

Na tuto benefiční výzvu nelze uplatnit žádná sleva. Není možné ji hradit (ani částečně) dárkovými šeky, vouchery či jinými benefičními kartami.

Skupina

Akce je kompletně organizována neziskovou organizací Himálajský patron dříve Brontosauři v Himálajích.
Akce je určena pro komornější kolektiv. Optimální skupina je 15 účastníků.

Program akce
Před každou sportovní disciplínou je školení, jak výzvu úspěšně absolvovat. Kdy použít přední nebo zadní brzdu na motorce, jak zpátky nastoupit na převrhnutý raft nebo co dělat, když ujede noha členovi skupiny navázané na laně při výstupu na šestitisícovku.
Motorky:
 • Můžete řídit vlastní motorku nebo být spolujezdcem. Pro splnění výzvy je potřeba jet na motorce od začátku až do konce bez ohledu na to, jestli motorku řídím nebo jsem spolujezdec. Pokud se účastníci mezi sebou nedomluví na spolujízdě, budou domluveni místní kluci, kteří mohou řídit.
• Nemusíte umět řídit motorku, můžete se to naučit před akcí samotnou, běžně je každý rok ve skupině pár účastníků, kteří se to učí, až na místě. Poté, co si účastníci vyzkouší motorku řídit mohou se rozhodnout, zda sami budou řídit nebo zda budou spolujezdci. S rozhodnutím jim pomůže zkušený organizátor.
• Nemusíte mít řidičák na motorku – tamní autority to nekontrolují. Samozřejmě pokud si řidičák na motorku před akci uděláte, počítá se, že zkušenosti budete nabírat až na místě. Pokud nebudete mít řidičské oprávnění na motorku a stane se úraz (vážný), může pojišťovna odmítnou proplatit náklady na léčení.


Rafting
- zde není potřeba žádná průprava, stačí umět pořádně pádlovat.

Výstup na šestitisícovku
- jedná se o tzv.”choďák”. Výstup je možné absolvovat pouze v mačkách. Pokud bude málo sněhu, tak se mačky nevyužijí. Není nutná lezecká průprava, ani zkušenosti s výstupem na podobně vysoké hory.

Kombinace s ostatními benefičními cestami do Indie
Účast můžete kombinovat s ostatními benefičními cestami. Cena bude nižší než uvedená cena na webu – ceny na webu obsahují letenky. O kolik bude cena nižší organizace stanoví až bude znát jaké cesty chcete kombinovat.

Počasí
Letní počasí ve vysokohorské oblasti indického Ladakhu je charakteristické suchem a horkem. Naštěstí je vzdušná vlhkost minimální a tudíž se tyto teploty dají snést podstatně snadněji, než by se mohlo na první pohled zdát. Teploty jsou v srpnu velmi příznivé - v oblasti Lehu průměrně min. 10°C / max. 24°C. Vzhledem k nadmořské výšce je však třeba počítat s velkou proměnlivostí počasí během dne.

Cestovní doklady a vízum
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění Indie s platným turistickým vízem. Pro cestu do Indie potřebují občané ČR vízum, které se vyřizuje elektronicky za poplatek cca 700 Kč (25 USD).

Očkování
Ladakh spadá do pásma výskytu zdravotního rizika, doporučují se běžné očkování proti hepatitidě A/B, meningitidě a břišnímu tyfu (v Indii). Základní sadu očkování je nutné zahájit minimálně jeden měsíc před odletem do oblasti. Podrobnější informace získáte ve specializovaných centrech zaměřených na cestovní medicínu, např. www.ockovani-zahranici.cz

Průvodce
Skupina bude doprovázena česky / případně slovensky mluvícím průvodcem, který může překládat účastníkům, kteří by neuměli anglicky. Při zdolávání výzev (rafty, moto, výšlap) budou k dispozici zkušení místní koordinátoři.

Termíny

17. 8. - 1. 9. 2024
č. zájezdu: 224396D-01
cena 58 500 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.