Švýcarsko - turistika v Bernských Alpách

Za zážitky bez obav

Švýcarsko - turistika v Bernských Alpách

7 dní / 12 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

7. 8. - 13. 8. 2023
č. zájezdu: 223904B-01
cena 12 800 Kč

atraktivní túry v horském srdci Švýcarska

Švýcarská dokonalost platí bezmezně i pro oblast Bernských Alp. Zelené horské louky zvedající se nad pásmem lesů, přísné štíty zasněžených čtyřtisícových velikánů a ledovce, z nichž (zatím) stále stékají potůčky horských bystřin. Soutěsky, hřebenové stezky i průsmyky a k tomu všemu všudypřítomné cinkání kravských zvonců. Domácí sýrárny s nabídkou pro kolemjdoucí i nejlepší čokoláda na světě sbalená v batůžku. To jsou Bernské Alpy – ráj vysokohorských turistů. Během zájezdu nás čeká vše výše popsané a mnohem více. Vyladěné túry nás zavedou k úpatí ledovců, pod severní stěnu Eigeru i do vesniček, kam autem nedojedete. Nebudou to žádné procházky, ale pořádné túry z kopce do kopce, zato s odměnou neskutečných a dechberoucích panoramat. Nocovat budeme v příjemném kempu v Interlakenu v blízkosti blankytně modrých jezer Brienzersee a Thunersee.

  • za příplatek zajistíme ubytování pod střechou

Cena nezahrnuje

  • jízdenku na lanovku Grindelwald – Männlichen (cca 32 CHF)
  • jízdenku na zubačku Alpiglen – Grindelwald (cca 12 CHF)
  • jízdenku na lanovku Stechelberg – Gimmelwald (cca 6 CHF)
  • fakultativní využití ostatních vlaků a lanovek

Průvodci

Lucie Šímová

7. 8. - 13. 8. 2023 / č.zájezdu 223904B-01

Do kudrnovské sítě se nechala chytit coby mladičká horská průvodkyně se zaměřením na rozmanité túry po evropských horách. Od té doby již nasbírala spoustu zkušeností a její doménou se staly především horské zájezdy s jednodenními výšlapy nalehko, především do Alp, ale i do vzdálenějších koutů ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Brna do Prahy, Plzně a dále přes Německo do Švýcarska.

2. den

Kousek za průsmykem SUSTENPASS (2.224 m) si vyšlápneme k chatě Tierberglihütte (2.795 m). Odměnou za překonané metry budou nádherná panoramata a výhledy na okolní ledovce ( ↔ cca 5 hod., ↕ 740 m). Kdo chce začít zvolna, zvolí pohodovou túru do vesnice Gadmen ( ↔ cca 5 hod., ↔ 7 km, ↕ 740 m).

3. den

Rozhodně si nemůžeme nechat ujít pohled zblízka na tři nejimpozantnější velikány Bernských Alp – Eiger, Mönch a Jungfrau. Vyjedeme lanovkou z GRINDELWALDU na Männlichen (2.225 m). Už tam budou okolní výhledy dechberoucí, a co teprve, až se začneme podél hřebene přibližovat k sedlu KLEINE SCHEIDEGG (2.062 m). Odtud je to již nadosah k trojici Eiger, Mönch a Jungfrau a, aby byly zážitky ještě větší, sejdeme podél obávané severní stěny Eigeru do stanice Alpiglen. Do Grindelwaldu se poté svezeme zubačkou (↔ cca 8 hod., ↔ 13 km, ↕ 800 m). Fakultativně možnost samostatného výjezdu z Kleine

4. den

Vydáme se do vesnic, kam nelze vyjet autem. Je tu proto úžasně klidné, čisté prostředí a samozřejmě nádherná příroda všude kolem. Lanovkou vyjedeme ze STECHELBERGU do stanice Gimmelwald. Odtud po travnatých loukách a pastvinách vystoupáme přes vesnici Mürren na Allmihubel (1.932 m) a vyhlídkovou trasou s pohledy na Eiger, Mönch a Jungfrau z druhé strany sestoupíme do LAUTERBRUNNENU. Městečko proslavil vodopád Staubbach, který je se svou výškou 297 metrů nejvyšším vodopádem s volně padající vodou ve Švýcarsku. Ne nadarmo o něm složil báseň J. W. Goethe (↔ cca 6 hod., ↔ 11 km, ↕ 600 m nahoru a 1200 m dolů). Fakultativně možnost výjezdu lanovkou na horu Schilthorn (2.973 m) s krásným kruhovým výhledem a mnoha připomínkami jednoho z filmů o Jamesi Bondovi, který se tu natáčel.

5. den

       Ze známého turistického a skautského centra v KANDERSTEGU vyrazíme panoramatickou stezkou k chatě Oberbergli (1.978 m) pod masivem Blüemlisalp (3.660 m) a poté k dokonalému piknikovému místu, k jezeru Oeschinensee (1.522 m). Načerpáme síly a sejdeme zpět do Kanderstegu (↔ cca 7 hod., ↔ 13 km, ↕ 1200 m).

6. - 7. den

       Čeká  nás změna prostředí – vydáme se do přírodního parku Gantrisch v severozápadní části Bernských Alp. Zasněžené vrcholky budeme mít sice v dohledu, zde nás však čekají stezky po strmých zatravněných svazích obklopujících horu Gantrisch (2.175 m). Přes sedlo Leiterepass vystoupáme až na vrchol nejvyšší hory přírodního parku a poté přes další sedlo Morgettepass sestoupíme k romantickému jezírku Gantrischseeli. Po cestě zajásají i nadšenci do vojenské techniky, neboť budeme moci okouknout i pozůstatky bunkrů z období druhé světové války (↔ cca 7 hod., ↔ 11 km, ↕ 850 m). Večerní odjezd zpět do ČR a příjezd na území ČR v ranních hodinách.

Ubytování

Středobodem našeho pobytu je kemp*** v Interlakenu v blízkosti jezera Brienzersee. Nocovat budeme 4 noci ve vlastních stanech a spacácích. Stany je možné zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně. Nemusíte se proto obávat extrémně chladných nocí, rána však bývají studená, neboť do údolí stéká chladnější vzduch z okolních hor. Možnost ubytování pod střechou: Za příplatek a na vyžádání lze zajistit ubytování v jednoduchých 2-4 lůžkových pokojích. Ubytovna se nachází v areálu kempu, v němž bude stanovat zbytek skupiny. Pokoje jsou vybaveny palandami. Toalety a sprchy jsou společné pro všechny ubytované. Povlečení je možné získat za příplatek nebo je možné využít vlastní spacák. Orientační cena za pokoj na 4 noci je 288 CHF (jedna osoba na pokoji) či 400 CHF (dvě osoby na pokoji). Z ceny zájezdu vám poskytneme slevu za nevyužité noclehy ve stanu. Fotografie pokojů naleznete ve fotogalerii.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 2. den večeří a končí 6. den večeří. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality švýcarské kuchyně. Během dne zpravidla potkáme místní restaurace (nejčastěji u lanovek, které budeme využívat), kde se lze zastavit na jídlo. Počítejte však s tím, že ne každý den bude restaurace či bufet k dispozici a ne vždy kolem něj půjdeme v obědový čas. Svačinka se proto bude určitě hodit. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Plzeň / Praha

Náročnost

Samotný program zájezdu je naplánován tak, aby byl dostatek času si během túr odpočinout, kochat se přírodními scenériemi a věnovat se focení. Program odpovídá stupni náročnosti 3/5, což znamená, že byste jej měli v pohodě zvládnout po kratším rozchození ještě před zájezdem. Nicméně stále půjde o vysokohorskou turistiku s větším převýšením či delšími sestupy v horském terénu – dobrá kondice a zkušenosti s turistikou v horách jsou tedy základním předpokladem pro pohodové zvládnutí všech túr.

Další info

Cestovní doklady

Do Švýcarska nám stačí platný občanský průkaz.

Zájezd jede společně se se skupinou ferratistů.  Můžete také přibalit partnera/ku či kamarády odlišných zájmů a po programu se s novými zážitky setkávat ve společném kempu.


Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Alpské vandry

Alpské vandry

11. 7. - 16. 7. 2023 Chci to vidět
Dolomity turisticky

Dolomity turisticky

21. 6. - 25. 6. 2023 Chci to vidět
Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - turisticky

Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - turisticky

1. 9. - 3. 9. 2023 Chci to vidět
Solná komora turisticky

Solná komora turisticky

11. 8. - 14. 8. 2023 Chci to vidět
Švýcarsko - Engadin na kole i pěšky

Švýcarsko - Engadin na kole i pěšky

30. 7. - 6. 8. 2023 Chci to vidět
Švýcarsko - Walliské Alpy

Švýcarsko - Walliské Alpy

23. 7. - 30. 7. 2023 Chci to vidět