Švýcarsko - turistika v Bernských Alpách

Za zážitky bez obav

Švýcarsko - turistika v Bernských Alpách

7 dní / 13 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

5. 8. - 11. 8. 2024
č. zájezdu: 224904B-01
cena 13 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

atraktivní túry v horském srdci Švýcarska

Švýcarská dokonalost platí bezmezně i pro oblast Bernských Alp. Zelené horské louky zvedající se nad pásmem lesů, přísné štíty zasněžených čtyřtisícových velikánů a ledovce, z nichž (zatím) stále stékají potůčky horských bystřin. Soutěsky, hřebenové stezky i průsmyky a k tomu všemu všudypřítomné cinkání kravských zvonců. Domácí sýrárny s nabídkou pro kolemjdoucí i nejlepší čokoláda na světě sbalená v batůžku. To jsou Bernské Alpy – ráj vysokohorských turistů. Během zájezdu nás čeká vše výše popsané a mnohem více. Vyladěné túry nás zavedou k úpatí ledovců, pod severní stěnu Eigeru i do vesniček, kam autem nedojedete. Nebudou to žádné procházky, ale pořádné túry z kopce do kopce, zato s odměnou neskutečných a dechberoucích panoramat. Nocovat budeme v příjemném kempu v Interlakenu v blízkosti blankytně modrých jezer Brienzersee a Thunersee.

  • za příplatek zajistíme ubytování pod střechou

Cena nezahrnuje

  • jízdenku na lanovku Grindelwald – Männlichen (cca 32 CHF)
  • jízdenku na zubačku Alpiglen – Grindelwald (cca 12 CHF)
  • jízdenku na lanovku Stechelberg – Gimmelwald (cca 6 CHF)
  • fakultativní využití ostatních vlaků a lanovek

Průvodci

Erika Kopálová

5. 8. - 11. 8. 2024 / č.zájezdu 224904B-01

Na horolezeckou přednášku vpluje do sálu zrychleným, přesto ladným krokem vysoká blondýna. A ejhle, v podpatkách a obtáhlých šatech si to míří přímo na pódium, kde 300 diváků v sále odzbrojuje podruhé – exkurzí do světa vysokých hor, ale i hloubi své horolezecké duše. Její éterický projev ostře ...

Dozvědět se více

Michaela Šrámková

5. 8. - 11. 8. 2024 / č.zájezdu 224904B-01

Míšu už přes patnáct let neuvěřitelně baví (během orienťáku, ale i mimo něj) ztrácet se všude po světě, a to jak ve slovenských závrtech, dánských dunách, švédských bažinatých lesích, švýcarských ledovcových pláních, taiwanské džungli, tak třeba v bývalých těžebních oblastech v Jižní Africe. Afrika ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Brna do Prahy, Plzně a dále přes Německo do Švýcarska.

2. den

Vydáme se do vesnic, kam nelze vyjet autem. Je tu proto úžasně klidné, čisté prostředí a samozřejmě nádherná příroda všude kolem. Lanovkou vyjedeme ze STECHELBERGU do stanice Gimmelwald. Odtud po travnatých loukách a pastvinách vystoupáme přes vesnici Mürren na Allmihubel (1.932 m) a vyhlídkovou trasou s pohledy na Eiger, Mönch a Jungfrau z druhé strany sestoupíme do LAUTERBRUNNENU. Městečko proslavil vodopád Staubbach, který je se svou výškou 297 metrů nejvyšším vodopádem s volně padající vodou ve Švýcarsku. Ne nadarmo o něm složil báseň J. W. Goethe (↔ cca 6 hod., ↔ 11 km, ↕ 600 m nahoru a 1200 m dolů). Fakultativně možnost výjezdu lanovkou na horu Schilthorn (2.973 m) s krásným kruhovým výhledem a mnoha připomínkami jednoho z filmů o Jamesi Bondovi, který se tu natáčel.

3. den

Čeká nás změna prostředí – vydáme se do přírodního parku Gantrisch v severozápadní části Bernských Alp. Zasněžené vrcholky budeme mít sice v dohledu, zde nás však čekají stezky po strmých zatravněných svazích obklopujících horu Gantrisch (2.175 m). Přes sedlo Leiterepass vystoupáme až na vrchol nejvyšší hory přírodního parku a poté přes další sedlo Morgettepass sestoupíme k romantickému jezírku Gantrischseeli. Po cestě zajásají i nadšenci do vojenské techniky, neboť budeme moci okouknout i pozůstatky bunkrů z období druhé světové války (↔ cca 7 hod., ↔ 11 km, ↕ 850 m).

4. den

Rozhodně si nemůžeme nechat ujít pohled zblízka na tři nejimpozantnější velikány Bernských Alp – Eiger, Mönch a Jungfrau. Vyjedeme lanovkou z GRINDELWALDU na Männlichen (2.225 m). Už tam budou okolní výhledy dechberoucí, a co teprve, až se začneme podél hřebene přibližovat k sedlu KLEINE SCHEIDEGG (2.062 m). Odtud je to již nadosah k trojici Eiger, Mönch a Jungfrau a aby byly zážitky ještě větší, sejdeme podél obávané severní stěny Eigeru do stanice Alpiglen. Do Grindelwaldu se poté svezeme zubačkou (↔ cca 8 hod., ↔ 13 km, ↕ 800 m). 

5. den

Ze známého turistického a skautského centra v KANDERSTEGU vyrazíme panoramatickou stezkou k chatě Oberbergli (1.978 m) pod masivem Blüemlisalp (3.660 m) a poté k dokonalému piknikovému místu, k jezeru Oeschinensee (1.522 m). Načerpáme síly a sejdeme zpět do Kanderstegu (↔ cca 7 hod., ↔ 13 km, ↕ 1200 m).

6. - 7. den

Kousek za průsmykem SUSTENPASS (2.224 m) si vyšlápneme k chatě Tierberglihütte (2.795 m). Odměnou za překonané metry budou nádherná panoramata a výhledy na okolní ledovce ( ↔ cca 5 hod., ↕ 740 m). Kdo chce začít zvolna, zvolí pohodovou túru do vesnice Gadmen ( ↔ cca 5 hod., ↔ 7 km, ↕ 740 m).Večerní odjezd zpět do ČR a příjezd na území ČR v ranních hodinách. Večerní odjezd zpět do ČR a příjezd na území ČR v ranních hodinách.

Ubytování

Možnost ubytování pod střechou: Za příplatek a na vyžádání lze zajistit ubytování v jednoduchých pokojích v místní tur. ubytovně. Ubytovna se nachází v areálu kempu, v němž bude stanovat zbytek skupiny. Pokoje jsou vybaveny palandami. Toalety a sprchy jsou společné pro všechny ubytované. Povlečení je možné získat za příplatek nebo je možné využít vlastní spacák. Kapacita ubytovny je omezená.

Výše příplatku po odečtení ceny za ubytování ve vlastním stanu:

1 os. na pokoji: příplatek 5.450 Kč/os.
2 os. na pokoji: příplatek 5.160 Kč/2 os. (2.580/os.)
3 os. na pokoji: příplatek 5.850 Kč/3 os. (1.950/os.)
4 os. na pokoji: příplatek 7.713 Kč/4 os. (1.928/os.)

Fotografie pokojů naleznete ve fotogalerii.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 2. den večeří a končí 6. den večeří. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality švýcarské kuchyně. Během dne zpravidla potkáme místní restaurace (nejčastěji u lanovek, které budeme využívat), kde se lze zastavit na jídlo. Počítejte však s tím, že ne každý den bude restaurace či bufet k dispozici a ne vždy kolem něj půjdeme v obědový čas. Svačinka se proto bude určitě hodit. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Náročnost

Zájezd je určen turistům se zkušenostmi s vysokohorskou turistikou. Budeme se pohybovat v poměrně vysoké nadmořské výšce, v často kamenitém, suťovitém terénu a stoupání se nevyhneme. Dobrá kondice a zkušenosti s turistikou v horách jsou tedy základním předpokladem pro pohodové zvládnutí všech túr. Stanovenou obtížnost může do jisté míry zvýšit také nepředvídatelné alpské počasí. Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály.

Další info

Cestovní doklady
Do Švýcarska nám stačí platný občanský průkaz.

Zájezd jede společně se se skupinou ferratistů.  Můžete také přibalit partnera/ku či kamarády odlišných zájmů a po programu se s novými zážitky setkávat ve společném kempu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

5. 8. - 11. 8. 2024
č. zájezdu: 224904B-01
cena 13 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Alpské vandry

Alpské vandry

16. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Dolomity turisticky

Dolomity turisticky

11. 9. - 15. 9. 2024 Chci to vidět
Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - turisticky

Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - turisticky

21. 6. - 23. 6. 2024 Chci to vidět
Korsika - jednodenní túry

Korsika - jednodenní túry

29. 6. - 11. 7. 2024 Chci to vidět
Přechod Vysokých Taur s noclehy na chatách

Přechod Vysokých Taur s noclehy na chatách

24. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět
Solná komora turisticky

Solná komora turisticky

8. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Engadin na kole i pěšky

Švýcarsko - Engadin na kole i pěšky

28. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Walliské Alpy

Švýcarsko - Walliské Alpy

21. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět