Bretaň a Normandie

Za zážitky bez obav

Bretaň a Normandie

12 dní / 19 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

7. 8. - 18. 8. 2024
č. zájezdu: 224312-01
cena 19 500 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

velký okruh mystickou krajinou na konci Evropy 

Až na konec světa a zase zpět. To není planý slib, ale plán naší cesty. Projedeme Normandií, krajem rozlehlých pastvin, křídových útesů, krémového camembertu a calvadosu. Navštívíme vyloďovací pláž Omaha i hřbitov padlých amerických vojáků. Z vrcholu majestátního opatství Le Mont Saint Michel budeme vyhlížet moře. Po hradbách korzárských měst se procházet až k divokému pobřeží. Navštívíme místa, mnohá opředená nesčetnými mýty, některá starší jak egyptské pyramidy. Narazíme na dlouhé megalitické řady, jen zdánlivě poskytující více odpovědí, než otázek. Zažijeme atmosféru bretonského kulturně-hudebního festivalu. Projdeme se nesčetnými přístavy a necháme si větrem ošlehat tváře na divokém západním pobřeží Bretaně, země přívětivých lidí, za kterými nestojí jen dlouhá historie, ale i velká současnost. V jedné ruce galette, v druhé cidre, nad hlavou deštník a po boku slunce. I taková je Normandie a Bretaň.

Kudrnovská klasika. "Babča" mezi našimi poznávačkami, která vás vezme za historií, přírodou i na multižánrový fesťák

Cena nezahrnuje

  • vstupy do památek a muzeí, ochutnávku ústřic

Průvodci

Karolína Jánošíková

7. 8. - 18. 8. 2024 / č.zájezdu 224312-01

Kája je navenek akční extrovert, uvnitř empatický introvert. Ráda chodí do kopce a vždy vás ochotně vytáhne na bonusové vrcholky. Klidně i ve vedru a slunci, s heslem "nikdy není příliš velké horko, jenom špatně hydratovaný turista“. Voda je jí blízká - objede s vámi pobřeží na paddleboardu, jezero ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Z Brna vyrazíme v odpoledních hodinách přes Prahu a Plzeň. Rychle projedeme Německem a cestou neodsoudíme město, které sice nemělo slitování s Johankou z Arku, ale naopak se tam na pár hodin zastavíme a necháme se inspirovat nádhernou katedrálou Notre-Dame, ostatně tak jako kdysi i Claude Monet - město ROUEN.

3. den

Projdeme se po Alabastrovém pobřeží a budeme obdivovat majestátní křídové útesy v okolí městeček Étretat a Fécamp. Možnost nákupu sýrů z kozí farmy. Navštívíme malebný přístav Honfleur, tolik obdivovaný mezi impresionisty. Den završíme fakultativní degustací tradičního calvados v jedné z mnoha místních destilérek (cca 5 EUR).

4. den

V Bayeux se pročteme skoro 70 m dlouhou tapisérií a poté si připomeneme jednu z největších vojenských operací 20. století - Den D. Vstoupíme do míst, kde se přímo odehrávaly zlomové okamžiky druhé světové války. Navštívíme americký vojenský hřbitov, projdeme se po bělostném písku vyloďovací pláže Omaha, rozhlédneme se z mysu Hoc.

5. den

Další den odlehčíme prohlídkou majestátního opatství LE MONT SAINT MICHEL a bretaňskou část našeho putování začneme v korzárském městě SAINT MALO, kde se poprvé necháme zasvětit do bretaňské kuchyně. Po Smaragdovém pobřeží budeme pokračovat až ke Cap Fréhel.

6. den

Během procházky po Pobřeží růžové žuly, budeme moct žasnout nad neobvykle zabarvenými skalisky, všudypřítomně lemujícími hranici moře a posléze, se přesuneme obdivovat proslulé bretaňské enclos paroissiaux - farní dvorce. Uděláme si zastávku na poloostrově Crozon a prozkoumáme slavnou Vaubanovu věž a Lagatjarské řady.

7. - 8. den

Odtud budeme pokračovat až na pomyslný konec světa, Pointe du Raz. V nejstarším bretaňském městě Quimper zabloudíme do středověké čtvrti a u LORIENTU někteří z nás využijí písečných pláží k odpočinku, jiní se vypraví na blízký ostrov Ile de Groix (zpáteční lodní lístek cca 30 EUR) a večer všichni vyrazíme na mimořádný hudební interkeltský festival - Interceltique.

9. - 10. den

Dlouhá megalitická pole menhirů u Carnacu nás budou znovu překvapovat a nutit uvažovat nad jejich tvůrci. Dlouhé úvahy zkrátíme návštěvou ústřicové farmy s možností ochutnávky (10 EUR) a opět využijeme blízkých pláží ke koupání. V Locmariaquer prozkoumáme dolmen Table des Marchands a v závěru našeho bretaňského putování navštívíme město květinových zahrad VANNES a mýty opředený les Brocéliande, známý z legend o králi Artušovi a kouzelníku Merlinovi.

11. - 12. den

Závěrečnou návštěvou PAŘÍŽE si ještě na chvíli prodloužíme svádivou příchuť francouzské atmosféry a v nesčetných kavárničkách se nachystáme na noční přesun přes Německo zpět do ČR. Návrat v odpoledních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 9x v osvědčených kempech ** -*** ve vlastních stanech a spacácích. Stany je možné zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně (bude-li požadované volné). Všechny kempy jsou na dobré úrovni, teplé sprchy jsou již v ceně kempovného (není zapotřebí žetonů). Abychom toho co nejvíce viděli a zažili, kempy budeme střídat každý den. Pouze u Lorientu budeme nocovat 3 noci na jednom místě.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 2. den zájezdu večeří a končí 11. den studeným večerovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Možnost dokupovat místních potravin bude denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Plzeň / Praha - Stodůlky

Náročnost

Jedná se o 12 denní zájezd zaměřený na poznání nejzajímavějších míst Normandie a Bretaně. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům autobusem se jedná o zájezd mírně cestovatelsky náročný. Nejméně příjemné zážitky nám asi přinese dlouhý přejezd na začátku i konci vlastního programu. Zájezd odpovídá náročností č. 1-2. z 5 bodové škály. Zájezd bez problémů zvládnou a skvěle si užijí i odolnější děti.

Další info

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

7. 8. - 18. 8. 2024
č. zájezdu: 224312-01
cena 19 500 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Bretaň - země svatých pardonů

Dana Kyndrová a Zdeněk "Hobbo" Tocháček, Sylva Janhubová

Bretaň, tajuplná země na pobřeží Atlantiku, opředená starodávnými keltskými legendami, patří sice pomalu již pět set let k Francii...

více

Podobné zájezdy

Do finských národních parků

Do finských národních parků

19. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Island

Island

4. 8. - 19. 8. 2024 Chci to vidět
Korsika

Korsika

30. 6. - 9. 7. 2024 Chci to vidět
Norsko a Švédsko

Norsko a Švédsko

5. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Prázdniny u Vikingů

Prázdniny u Vikingů

4. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Prázdniny ve Skotsku

Prázdniny ve Skotsku

25. 7. - 5. 8. 2024 Chci to vidět
Turistika v levandulové Provence

Turistika v levandulové Provence

20. 9. - 29. 9. 2024 Chci to vidět