Prázdniny ve Skotsku

Za zážitky bez obav

Prázdniny ve Skotsku

12 dní / 35 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

25. 7. - 5. 8. 2024
č. zájezdu: 224359-01
cena 35 800 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

hvězdicové výlety do přírody i za historií s ubytováním ve vybavených karavanech

Skotské prázdniny zahájíme v Edinburghu. Prohlédneme si město a místní hrad – pevnost skotských králů, vydáme se do nedalekého Stirling na hrad neméně mysteriózní a navštívíme Rosslynskou kapli proslavenou knihou a filmem Šifra mistra Leonarda. Poté se přesuneme na Skotskou vysočinu. Ideální místo jako stvořené pro pohodové poznávání okolí je u městečka Fort William. Šest nocí budeme ubytováni v prázdninovém parku na břehu jezera Loch Linnhe v karavanech se vším nezbytným komfortem – postelemi s povlečením, teplou sprchou, WC, mikrovlnou troubou, ledničkou, vařičem, ba dokonce i barevnou televizí. Karavany jsou vybaveny dvěma od sebe oddělenými ložnicemi – jedna je s manželskou postelí a jedna se dvěma samostatnými lůžky. Formou hvězdicových výletů odtud pak budeme přejíždět za tím nejzajímavějším, co zdejší oblast nabízí. Místo výletů si samozřejmě můžete udělat program vlastní – kochat se výhledy na travnaté kopce, podniknout horskou túru, toulat se okolo jezera či na sebe nechat dopadnout zádumčivou náladu mlhou zahalených vřesovišť a věnovat se degustaci tradiční whisky. Poslední noc již strávíme v anglickém univerzitním Cambridge a následující den věnujeme prohlídce Londýna.

Cena zahrnuje


Cena nezahrnuje

  • elektronické cestovní povolení ETA (10 GBP)
  • explorer pass (44 GBP)
  • další vstupy do památek dle vlastního výběru

Průvodci

Ondřej Syrovátka

25. 7. - 5. 8. 2024 / č.zájezdu 224359-01

Ondrovou srdeční destinací se stalo Rumunsko, kde dokonce působil jako učitel v Eibentálu, české vesnici v rumunském Banátu. Zde se také protnuly jeho cesty s Kudrnou a znenadání začala průvodcovská etapa jeho života. Krom Banátu rozšířil pole své působnosti i do dalších oblastí karpatského oblouku ...

Dozvědět se více

Jiří Kalát

25. 7. - 5. 8. 2024 / č.zájezdu 224359-01

Cestující pisálek přednášející pro lidi, kteří rádi naslouchají. Miluje Blízký východ a severní Afriku, ale rád se toulá kdekoliv, kde je možné zažít nějaké to dobrodružství či poznat něco nového. Je autorem knihy Všichni tady lžou, spolupracuje s několika časopisy i cestovatelskými portály a ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Přes Prahu, Ústí nad Labem, následně pak Německo, Belgii a Francii přejedeme do francouzského přístavu Calais. Odtud ranním trajektem přeplujeme do Anglie. Čeká nás krátká zastávka v historickém a náboženském centru jihovýchodní Anglie CANTERBURY a přejezd do Skotska, kam dorazím v pozdních večerních hodinách. Dvě noci strávíme v hostelu v Edinburghu.

3. - 4. den

EDINBURGH – sídlo skotských králů a současně hlavní město Skotska rozhodně nevynecháme. Navštívíme unikátní Rosslynskou kapli známou z filmu Šifra mistra Leonarda. Prohlédneme si hrad Stirling – bývalé srdce Skotska, jezerní oblast a národní park THE TROSSACHS, kde zbojničil známý Rob Roy. Přesuneme se do srdce skotských Highlands a nedaleko městečka Fort William se ubytujeme na 6 nocí v karavanech.

5. - 6. den

Perlou prázdnin bude jistě návštěva SKYE, jednoho z nejkrásnějších ostrovů Skotska. Cestou se zastavíme u nejfotogeničtějšího hradu Skotska Eilean Donan, kde nám snad fotku oživí i hrající dudák. Fakultativně lze také podniknout výlet do zahrad hradu Dunvegan a odtud plout lodičkou do zálivu tuleňů (cca 16 GBP). Své tajemství nám možná odhalí světoznámé jezero LOCH NESS, obhlédneme také zříceninu hradu Urquhart.

7. - 9. den

Navštívíme klasické skotské Highland Games, kromě toho si prohlédneme i památník Glenfinnan, viadukt známý z filmů o Harry Potterovi, a soustavu zdymadel Neptunovy schody. Nemůžeme opomenout pohlednicové údolí GLEN COE. Znalci jistě nevynechají návštěvu a degustaci v místní palírně whisky. Pokusíme se také zdolat nejvyšší horu Velké Británie – BEN NEVIS (1.343 m).

10. - 12. den

Prohlídka YORKU se slavnou obří katedrálou, úzkými středověkými uličkami, hradbami a pouličními umělci. Přejezd do univerzitního Cambridge a ubytování v hotelu. Ráno nás čeká odjezd do hlavního města a prohlídka LONDÝNA, a poté již budeme směřovat zpět do ČR, kam dorazíme ve večerních hodinách.

Ubytování

První 2 noci strávíme ve skotském hostelu v Edinburghu. Nocuje se v pokojích 2, 3 a 4 lůžkových. WC i sprcha jsou umístěny na pokojích.

Další ubytování je zajištěno v prázdninovém parku u města Fort William, kde strávíme celkem 6 nocí ve vybavených karavanech. Jedná se o standardní rodinné karavany se dvěma od se sebe oddělenými ložnicemi (viz. fotogalerie k zájezdu). Karavan obsazujeme čtyřmi osobami. Karavany jsou vybaveny postelemi, lůžkovinami a povlečením, teplou sprchou, WC, mikrovlnou troubou, ledničkou, vařičem i elektrickým topením. Ručníky a utěrky je třeba mít vlastní. Karavany jsou nekuřácké.

Na cestě zpět využijeme ubytování v anglickém hotelu v Cambridge, ve dvoulůžkových pokojích (typ twin - dvě od sebe oddělená lůžka).

Budete-li chtít dobíjet baterie do telefonů, foťáků či kamer, doporučujeme sehnat si redukci na místní zásuvky typu G.

Strava

2. den - prvním jídlem, které dostanete, bude studený večeřový balíček na dlouhý přejezd do Edinburghu.

3. den - započne hostelovu kontinentální snídaní, následovat bude hostelová večeře o dvou chodech a s Edinburghem se rozloučíme opět snídaní a to 4. den zájezdu. Následovat bude kudrnovská polopenze

Kudrnovská polopenze započne 4. den zájezdu večeří a skončí 10. den zájezdu snídaní (jedna z večeří bude nahrazena klasickým britským pokrmem - Fish and Chips. Tu dostanete během výletu na ostrově Skye). Kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) je připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani.

10. den - dostanete studený večeřový balíček na dlouhý přejezd do Cambridge.

11. den - započne anglickou snídani v Cambridge.

Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Náročnost

Jedná se o 12 denní zájezd zaměřený na poznání nejzajímavějších míst Skotské vysočiny. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům autobusem se jedná o zájezd mírně cestovatelsky náročný. Nejméně příjemné zážitky nám asi přinese dlouhý přejezd na začátku a konci vlastního programu. Součástí programu je také turistický výstup na Ben Nevis - nejedná se o technicky náročnou túru, je však zapotřebí počítat se značným převýšením a je nutné odpovídající turistické vybavení. Výstup na Ben Nevis je však možné vynechat a nahradit jiným programem. Zájezd odpovídá náročnosti č. 1-2 z 5 bodové škály. 

Další info

Kapesné
Britské libry (£) si každý sežeňte podle navyklé potřeby ve své oblíbené směnárně. Británie nepatří zrovna mezi nejlevnější země, proto doporučujeme každému, aby měl k dispozici min. 200 £ kapesného na vstupy do památek, fakultativní plavbu lodí za tuleni, pohledy, dárky apod. Zajímavou možností, jak ušetřit peníze za vstupy do skotských památek jsou Explorer Pasy. O tom jak je pořídit, vás budeme informovat prostřednictvím podrobných pokynů k zájezdu, které obdržíte před odjezdem.

Orientační ceny dalších vstupů: katedrála v Canterbury £17.00, katedrála v Yorku £16.00, Tower of London £ 34.00 Tower Bridge £13.00. 

Cestovní doklady
Na tento zájezd je zapotřebí platný cestovní pas

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

25. 7. - 5. 8. 2024
č. zájezdu: 224359-01
cena 35 800 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Bretaň a Normandie

Bretaň a Normandie

7. 8. - 18. 8. 2024 Chci to vidět
Hory a národní parky Skotska

Hory a národní parky Skotska

12. 7. - 26. 7. 2024 Chci to vidět
Island

Island

4. 8. - 19. 8. 2024 Chci to vidět
Norsko a Švédsko

Norsko a Švédsko

5. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Prázdniny u Vikingů

Prázdniny u Vikingů

4. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět