Prázdniny ve Skotsku

Za zážitky bez obav

Prázdniny ve Skotsku

12 dní / 34 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

hvězdicové výlety do přírody i za historií s ubytováním ve vybavených karavanech

Ideální místo jako stvořené pro pohodové poznávání Skotska je u městečka Fort William. Šest nocí budeme ubytováni v kempu na břehu jezera Loch Linnhe v karavanech se vším nezbytným komfortem – postelemi s povlečením, teplou sprchou, WC, mikrovlnou troubou, ledničkou, vařičem, ba dokonce i barevnou televizí. Karavany jsou vybaveny dvěma od sebe oddělenými ložnicemi – jedna je s manželskou postelí a jedna se dvěma samostatnými lůžky. Formou hvězdicových výletů odtud pak budeme přejíždět za tím nejzajímavějším, co zdejší oblast nabízí. Místo výletů si samozřejmě můžete udělat program vlastní – kochat se výhledy na travnaté kopce, podniknout horskou túru, toulat se okolo jezera či na sebe nechat dopadnout zádumčivou náladu mlhou zahalených vřesovišť a věnovat se degustaci tradiční whisky. Jednoduše prázdniny! Během pobytu ve Fort William bude zajištěna tradiční kudrnovská polopenze. První dvě noci strávíme v hostelu v Edinburghu, poslední noc pak v hostelu v Cambridge.

Cena zahrnuje


Cena nezahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Přes Prahu, Ústí nad Labem, následně pak Německo, Belgii a Francii přejedeme do francouzského přístavu Calais. Odtud ranním trajektem přeplujeme do Anglie. Čeká nás krátká zastávka v historickém a náboženském centru jihovýchodní Anglie CANTERBURY a přejezd do Skotska, kam dorazím v pozdních večerních hodinách. Dvě noci strávíme v hostelu v Edinburghu.

3. - 4. den

EDINBURGH – sídlo skotských králů a současně hlavní město Skotska rozhodně nevynecháme. Navštívíme unikátní Rosslynskou kapli známou z filmu Šifra mistra Leonarda. Prohlédneme si hrad Stirling – bývalé srdce Skotska, jezerní oblast a národní park THE TROSSACHS, kde zbojničil známý Rob Roy. Přesuneme se do srdce skotských Highlands a nedaleko městečka Fort William se ubytujeme na 6 nocí v karavanech.

5. - 6. den

Perlou prázdnin bude jistě návštěva SKYE, jednoho z nejkrásnějších ostrovů Skotska. Cestou se zastavíme u nejfotogeničtějšího hradu Skotska Eilean Donan, kde nám snad fotku oživí i hrající dudák. Fakultativně lze také podniknout výlet do zahrad hradu Dunvegan a odtud plout lodičkou do zálivu tuleňů (cca 16 GBP). Své tajemství nám možná odhalí světoznámé jezero LOCH NESS, obhlédneme také zříceninu hradu Urquhart.

7. - 9. den

Navštívíme klasické skotské Highland Games, kromě toho si prohlédneme i památník Glenfinnan, viadukt známý z filmů o Harry Potterovi, a soustavu zdymadel Neptunovy schody. Nemůžeme opomenout pohlednicové údolí GLEN COE. Znalci jistě nevynechají návštěvu a degustaci v místní palírně whisky. Pokusíme se také zdolat nejvyšší horu Velké Británie – BEN NEVIS (1.343 m).

10. - 12. den

Prohlídka YORKU se slavnou obří katedrálou, úzkými středověkými uličkami, hradbami a pouličními umělci. Přejezd do univerzitního Cambridge a ubytování v hotelu. Ráno nás čeká odjezd do hlavního města a prohlídka LONDÝNA, a poté již budeme směřovat zpět do ČR, kam dorazíme ve večerních hodinách.

Ubytování

První 2 noci strávíme ve skotském hostelu v Edinburghu. Nocuje se v pokojích 3 až 6 lůžkových.  Je velice pravděpodobné, že nám budou přiděleny pokoje s palandami.

Další ubytování je zajištěno v kempu Lochy Holidays u města Fort William, kde strávíme celkem 6 nocí ve vybavených karavanech. Jedná se o standardní rodinné karavany se dvěma od se sebe oddělenými ložnicemi (viz. fotogalerie k zájezdu). Karavan obsazujeme čtyřmi osobami. Karavany jsou vybaveny postelemi, lůžkovinami a povlečením, teplou sprchou, WC, mikrovlnou troubou, ledničkou, vařičem i elektrickým topením. Ručníky a utěrky je třeba mít vlastní. Karavany jsou nekuřácké.

Na cestě zpět využijeme ubytování v anglickém hotelu v Cambridge, ve dvoulůžkových pokojích (typ twin - dvě od sebe oddělená lůžka).

Budete-li chtít dobíjet baterie do telefonů, foťáků či kamer, doporučujeme sehnat si redukci na místní zásuvky typu G.

Strava

2. den zájezdu - prvním jídlem, které dostanete, bude studený večeřový balíček. 3. den zájezdu započne snídaní hostelová polopenze v Edinburghu. Hostelová polopenze bude ukončena 4. den zájezdu a to rovněž snídaní.

Během pobytu v karavanech je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Kudrnovská polopenze započne 4. den zájezdu večeří a skončí 10. den zájezdu snídaní (jedna z večeří bude nahrazena klasickým britským pokrmem - Fish and Chips. Tu dostanete během výletu na ostrově Skye).

10. den zájezdu dostanete studený večeřový balíček. 11. den započnete anglickou snídani v Cambridge + dostanete studený večeřový balíček na cestu domů. 

Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 12 denní zájezd zaměřený na poznání nejzajímavějších míst Skotské vysočiny. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům autobusem se jedná o zájezd mírně cestovatelsky náročný. Nejméně příjemné zážitky nám asi přinese dlouhý přejezd na začátku a konci vlastního programu. Zájezd odpovídá náročnosti č. 1-2 z 5 bodové škály. 

Další info

Kapesné
Britské libry (£) si každý sežeňte podle navyklé potřeby ve své oblíbené směnárně. Británie nepatří zrovna mezi nejlevnější země, proto doporučujeme každému, aby měl k dispozici min. 150 £ kapesného na vstupy do památek, fakultativní plavbu lodí za tuleni, pohledy, dárky apod. Zajímavou možností, jak ušetřit peníze za vstupy do památek jsou Explorer Pasy. O tom jak je pořídit, vás budeme informovat prostřednictvím podrobných pokynů k zájezdu, které obdržíte před odjezdem. Orientační ceny vstupů: katedrála v Canterbury £12,50, katedrála v Yorku £11,50, Tower of London £ 24,70, Tower Bridge £9,80. 

Cestovní doklady
Na tento zájezd je zapotřebí platný cestovní pas. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Bretaň a Normandie

Bretaň a Normandie

7. 8. - 18. 8. 2024 Chci to vidět