Českým Švýcarskem a Lužickými horami na kole

Za zážitky bez obav

Českým Švýcarskem a Lužickými horami na kole

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Zavřete oči a nechte se přenést do nejzachovalejších přírodních hor naší vlasti. Hezky po kudrnovsku. Ať už na kole či pěšky okusíme rozmanitost zdejších poměrů. Sbalte kolo a vydejte se s námi do panenské přírody i za historií. Objevíte krajinu plnou malebných přírodních scenérií, původních staveb, hradů, zřícenin, rozhleden i respekt budících vojenských bunkrů a pevností. Zaměstnejte svou představivost během toulek národním parkem České Švýcarsko, které je plné fantastických skalních útvarů, pohádkových zákoutí a kulis. A možná potkáme i kamzíka! Ubytováni budeme po celou dobu v turistické ubytovně v Chřibové s polopenzí. Některé cykloetapy jsou naplánovany s podporou autobusu. Pojedeme společně s pěšáky, je tedy možné některé dny nahradit turistikou.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem včetně kol
  • 8x ubytování pod střechou na postelích
  • místní polopenzi
  • cykloprůvodce pro toulky krajinou
  • zákonné pojištění CK
  • Chimpanzee pišingr

Cena nezahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. den

Příjezd a zabydlení naší týdenní ubytovny U jasanu v Chřibské. Seznámíme se s obcí a také se sebou navzájem. V Chřibské můžete zdejší muzeum, zapózovat můžete před fotogenickým rodným domem cestovatele a přírodovědce Tadeáše Haenkeho. Je zde i pár hospůdek.

2. den

Po snídani nasedneme do busu a kousek popojedem. Než vyrazíme na kolo, tak si obejdeme skalní město Sloup v Čechách, u Kamenického Šenova nesmíme minout Panskou skálu a takřka na závěr dobudeme zříceninu hradu Tolštějn. Po cestě se milovníci sjezdů mohou zastavit v Bikeparku Polevsko.

3. den

Tentokrát už bez použití busu se vydáme na "Západní vyhlídky Lužických hor". Čeká nás 40-ti kilometrový okruh s celkem slušným převýšením. Vyšlapeme na vrchol Jedlová (774 m) s impozantní kamennou rozhlednou, obkroužíme horu Javor a sjedeme až do Prysku.

4. den

Dnes bude záležet čistě na vás, zda se budete držet hřebene, či spíše dáte přednost pohodovější variantě v nižších partiích Lužických hor. Dobrovolně lze zdolat i nejvyšší vrchol Luž (793 m). V závěru etapy potkáme větrný mlýn Světlík a přes Krásnou Lípu se vrátíme do Chřibské.

5. den

Odjezd společně s pěšáky do Děčína. Možnost zvolit odpočinkový den bez kola. "Děčín & Tiské stěny" - Ferraty na Pastýřské stěně, aquapark či muzea & zámek s Růžovou zahradou v Děčíně, ... pro zájemce možné zajet do Tisé k okruhům Tiskými stěnami. Kdo se nebude chtít kola vzdát, může si projet okolí a dojet až na Tiské skály.

6. den

"Okolo Vlčí hory neboli cesta do samotného srdce NP České Švýcarsko" - zde je naplánováno několik okruhů 30–50 km, které ruzně kličkují Českým Švýcarskem. Mimo jiné projedeme kouzelné Kyjovské údolí a navštívíme zříceninu Kyjovského hrádku.

7. den

Necháme se odvézt i s koly do Hřenska. Projedeme údolím řeky Kamenice až na turistickou odbočku na Pravčickou bránu (pro zájemce možný pěší výstup). Dále po Mlýnské cestě, přes Meznou a zpět k říčce Kamenice k jednou z nejvíce pohádkových mlýnu v ČR - Dolský mlýn. Stoupání na vyhlídkovou věž Růženka a pak přes Srbskou Kamenici až do Chřibské. ( ↔ 45 km)

8. den

Peckovní záležitost na závěr. Návštěva německé části Českosaského Švýcarska v okolí Bad Schandau. ( ↔ 45 km) Závěrečný večírek.

9. den

Po snídani balení a odjezd kudrbusem do svých domovů.

Ubytování

8 nocí strávíme v ubytovně na okraji obce Chřibská. Ubytovna je součástí rekreačního areálu u Jasanu a poskytuje ubytování převážně ve 4 lůžkových pokojích. Sociální zařízení je až na pár výjimek umístěno mimo pokoje a je společné pro všechny ubytované. Lůžkoviny jsou zajištěny.

Strava

Během pobytu budeme mít zajištěnou polopenzi. Potraviny lze dokupovat v Chřibské a to např. v Penny marketu (cca 3 km).

Doprava

Společná: po trase Brno – Praha – Chřibská bude zajištěna zájezdovým autobusem včetně kol.

Nástupní místa

Náročnost


Jedná se o poměrně jednoduchý cyklistický zájezd zaměřený na přírodní krásy a památky CHKO Lužické hory a NP České Švýcarsko. Pokud bychom jej chtěli označit na stupnici od 1 - 5, pak bychom zvolili stupeň č. 3. Délky jednotlivých tras včetně převýšení najdete v programu zájezdu a některé jsou i s podporou autobusu.

Další info

Doporučený typ kola: trekové, horské
Povrch: 20 % asfalt, 80 % šotolina a lesní cesty

Servis a opravy bicyklů
Každý účastník si za technický stav jízdního kola zodpovídá sám. Pokud není ve vašich silách si ho vyladit svépomocí, vřele doporučujeme navštívit ještě před odjezdem vašeho oblíbeného cyklomechanika. Po jeho zásahu si ale kolo ještě projeďte, ať předejdete nemilým překvapením hned na začátku víkendu. Naši průvodci anebo i ostatní účastníci zájezdu vám rádi pomohou s běžnými závadami, ale některé věci v terénu prostě opravit nelze.

U průvodce je k dispozici základní nářadí pro servis kola. Není to však cyklodílna, takže specifické náhradní díly lišící se většinou kolo od kola si každý musí vzít s sebou. Stejně tak nářadí pro opravy během etap, kdy průvodce nemusí být v dosahu, doporučujeme do batůžku přibalit: pumpičku, náhradní duši a plášť, brzdové špalíky, lepení na duše, náhradní dráty i s niplema (3 – 5 ks), nejnutnější klíče imbusové a stranové, náhradní výměnnou patku přehazovačky (pokud ji na rámu máte), popř. si vezměte osobního mechanika.

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou upevněna do speciálních držáků. Prostoru však není nazbyt a tudíž si pro úplně 100%ní ochranu kola během přepravy přibalte také kus staré deky či hadru a starou prádelní šňůru anebo lepící pásky. Osvědčily se také pěnové izolace vodovodních trubek a elektrikářské stahovací pásky. Někdy je nutné pootočit řidítka či upravit jinou z přečnívajících částí kola, aby se vše do vleku vešlo. Nebojte se požádat průvodce, aby vám s tímto úkonem pomohl.

Vezměte si také pevný zámek na kolo – za kolo si každý ručí sám! Hodí se i cyklo computer a určitě nezapomeňte na osvětlení kola tzn. koncové světlo a „blikačky“.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.