Českým Švýcarskem a Lužickými horami

Za zážitky bez obav

Českým Švýcarskem a Lužickými horami

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Turisty stále opomíjené Lužické hory při hranicích s Německem, je třeba náležitě prozkoumat. Hezky po kudrnovsku. Sbalte batoh a vydejte se s námi do panenské přírody i za historií. Objevíte krajinu plnou malebných přírodních scenérií, původních staveb, hradů, zřícenin, rozhleden i respekt budících vojenských bunkrů a pevností. Zaměstnejte svou představivost během toulek národním parkem České Švýcarsko, které je plné fantastických skalních útvarů, pohádkových zákoutí a kulis. Odpočineme si při procházkách a túrách, odložíme břímě z nedávných měsíců. Zasloužíme si to. Ubytováni budeme po celou dobu v turistické ubytovně v Chřibové s polopenzí. Na výlety nás vyveze autobus. Pojedeme společně s cyklisty, je tedy možné, vzít si sebou i kolo a některý den nahradit cyklistikou.

Cena nezahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. den

Příjezd a zabydlení naší týdenní ubytovny U jasanu v Chřibské. Seznámíme se s obcí a také se sebou navzájem. V Chřibské můžete zdejší muzeum, zapózovat můžete před fotogenickým rodným domem cestovatele a přírodovědce Tadeáše Haenkeho. Je zde i pár hospůdek.

2. den

Po západních vyhlídkách Lužických hor. Během túry navštívím lesní divadlo, zdoláme vrchol Chřibský vrch (621 m) s kruhovými výhledy do okolí, vojenský bunkr Řopík A-180, který prý navštívil i Hitler. Bunkry budeme míjet i při cestě na čedičový Zlatý vrch (657 m). Skvělé výhledy lze očekávat z rozhledny Studenec (737 m) ( ↔ 16 km, ↑ 482 ↓ 490 m)

3. den

Do severního království. Ráno se popovezeme autobusem. Vstaneme ne českém Nordkapu – nejsevernějším bodě ČR a podél hranic s Německem se dostaneme až k Třípanskému kameni. Budeme pokračovat po NS Červeného mravence a celou hraniční túru zakončíme nedaleko bývalého vodojemu Fukov. ( ↔ 30 km, ↑ 617 ↓ 623 m)

4. den

Tolštejnským panstvím na nejvyšší horu Lužických hor. Opět se vyvezeme autobusem, abychom si udělali túru zpestřenou návštěvou Křížové hory, rozhledny na Jedlové a návštěvou zříceniny gotického hradu Tolštejn s hospůdkou i místním strašidlem – Svanhildou. Pokračovat budeme přes Lesné a horu Luž (793 m) až do lyžařského areálu ve Waltersdorfu. Den plný zážitků zakončíme v Dolní Světlé ( ↔ 16 km, ↑ 712 ↓ 717 m)

5. den

Děčín a Tiské stěny. Dáme si odpočinkovější den během něhož si budete moci sami zvolit svou oblíbenou aktivitu. Nabízí se ferraty na Pastýřské stěně, návštěva aquaparku, muzea nebo zámku s Růžovou zahradou v Děčíně. Turističtí nadšenci, kteří odpočívat nechtějí si mohou zajet do Tisé k okruhům Tiskými stěnami.

6. den

Okolo Vlčí Boudy. Vyrazíme z Krásné Lípy nebo z obce Vlčí Hora kolem stejnojmenné hory (581 m) přes Brtníky do NP České Švýcarsko. Nádherná krajina plná skal a skalních útvarů ukonejší srdce romantika a přírodomilce. Cestou lze navštívit Jeskyni Víl. Den zakončíme v Kyjově ( ↔ 20 km, ↑ 417 ↓ 420 m)  

7. den

Česko-Švýcarská soutězko-pravčická nevynechatelná klasika. Přejezd do Hřenska a následně cesta - k Pravčické bráně. Poté budeme pochodovat po Gabrielině stezce kolem Čínské zdi, Homole, Česnekové jehly, Lovecké trubky ... až do Mezní louky. Dále pak pomašírujeme k Malé pravčické bráně a kolem pozůstatků hradu Šauštejn a Mariiny skály dorazíme do Jetřichovic ( ↔ 18 km, ↑ 800 ↓ 718 m)

8. den

Cesta do pohádky. Pyšná princezna, Ztracený princ, Peklo s princeznou i s Milošem Formanem, ... i další. Všechny tyto filmy si připomenete na této trase z Růžové přes slavný Dolský mlýn do Jetřichovic (10 km). Komu to bude málo, může pokračovat Pavliným údolím podél Chřibské Kamenice až domů do Chřibské (+ 10 km).

9. den

Poslední výlety po okolních kopcích, balení saků-paků, umačkání pana domácího - Lužonoše ... & odpolední odjezdy k domovům. Zazvoní zvonec a zájezdu bude konec

Ubytování

7 nocí strávíme v ubytovně na okraji obce Chřibská. Ubytovna je součástí rekreačního areálu u Jasanu a poskytuje ubytování převážně ve 4 lůžkových pokojích. Sociální zařízení je až na pár výjimek umístěno mimo pokoje a je společné pro všechny ubytované. Lůžkoviny jsou zajištěny.

Strava

Během pobytu budeme mít zajištěnou polopenzi. Potraviny lze dokupovat v Chřibské a to např. v Penny marketu (cca 3 km).

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby. 

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o poměrně jednoduchý turistický zájezdy zaměřený na přírodní krásy a památky CHKO Lužické hory a NP České Švýcarsko. Pokud bychom jej chtěli označit na stupnici od 1 - 5, pak bychom zvolili stupeň č. 2. Délky jednotlivých tras včetně převýšení najdete v programu zájezdu.

Další info

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem zájezdu.

Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.