Cesta do francouzské říše zvířat

Za zážitky bez obav

Cesta do francouzské říše zvířat

10 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

aneb s dětmi za zvířaty do francouzských hor i na pobřeží

Při pozorování zvířat v sobě člověk snadno objeví duši dítěte. Na této výpravě si tyto vzácné pocity můžete užít úplně beztrestně po boku svých ratolestí. Jižní Francie oplývá neskutečnou pestrostí zvířecích druhů jak v horách, tak u moře, a tam jsme pro vás připravili pestrou zážitkovou akci, kde budete pořád na stopě. Vyrazíme na dvoudenní výšlap za kamzíky a svišti do hor, kde dokonce přespíme na horské chatě v národního parku Mercantour, prohlédneme si bizony a vzácného koně Převalského a na závěr si užijeme i mořské akvárium a jedinečný přírodní park Camargue s růžovými plameňáky, bílými koni a černými býky. Nejprve se ubytujeme v příjemném horském kempu a na závěr se přesuneme i k Azurovému pobřeží do kempu u moře.

Kromě výtečné kudrnovské polopenze je v ceně zájezdu i 1x polopenze na horské chatě. 

Děti do 14 let včetně získávají slevu 20% na zájezd. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Videa

Program zájezdu

1.-2. den

První den odpoledne vyrazíme z Brna do Francie a v pátek ráno procitneme na Côte d'Azur, kde si uděláme celodenní koupací zastávku nebo se společně vydáme do botanické zahrady s více než 70 druhy savců, plazů, ptáků a obojživelníků. Navečer dorazíme do příjemného horského kempíku v městečku St. Martin Vésubie v národním parku MERCANTOUR, kde zde rozbalíme tábor. 

3. den

Ráno si zahrajeme úvodní seznamovací hru a poté se vydáme prozkoumat okolí, centrum městečka St. Martin Vésubie, odkud se vydáme se na pěší túru (↔10km, 5 hodin, ↑913, ↓665) do horské vesničky VENANSON. K večeru bude odměnou koupačka v horském aquatickém centru, kde se mohou děti kromě plavání pod hydromasážními tryskami vydovádět i na lezecké stěně nebo si vyzkoušet indoor canyoning - první v Evropě!

4.-5. den

Vyrazíme na dvoudenní výlet do hor za pozorováním horských zvířat - kamzíků, svišťů, orlů, muflonů a kozorožců. V horské krajině jezer zůstaneme i přes noc, přespíme na horské chatě a sestoupíme stejnou cestou zpět k autobusu (1. den ↔ 3,5 hod., ↑ 540 m; 2. den ↔ 3,5 hod., ↓ 540 m). Zdatnější si mohou udělat zacházku až k jezeru Lac Niré (↔ 1,5 hod., ↑ 150 m, ↓ 150 m). Po návratu z chaty se 2.den přiblížíme k následnému programu a přespíme v blízkém kempu.

6. den

Vyjedeme si na safari po rozlehlém přírodním parku Monts d’Azur na úpatí Alp, kde budeme pozorovat bizony a vzácné koně Převalského. Přesuneme se do kempu u moře a se zájemci vyrazíme na večerní feradu – typické představení místních kovbojů s bílými koni a černými býky, skvělý úvod do jedinečné kultury oblasti Camargue.

7. den

CAMARGUE je unikátní přírodní park typický růžovými plameňáky. Elegantní dlouhonozí opeřenci se nejlépe pozorují z lodi a nejhezčí pohled na přírodní park Camargue je z koňského hřbetu. Obojí můžete v rámci tohoto dne zažít.

8.-10. den

Se žraloky, lachtany, želvami a dalšími mořskými živočichy se seznámíme v mořském akváriu SEAQUARIUM. Krom toho zbude čas i na plážové radovánky nebo skotačení v bazénu s tobogány a skluzavkami v našem kempu u moře. V pátek odpoledne nasedneme do busu a vydáme se na cestu k domovu, kam dorazíme následující den v odpoledních hodinách.

Ubytování

První polovinu zájezdu strávíme v horách, z toho 3x v kempu ve vlastních stanech a spacácích a 1x na horské chatě. Na druhou polovinu (celkem 3 noci) se přesuneme k moři v přírodním parku Camargue. Součástí mořského kempu je také bazén se skluzavkami a tobogány, které jsou pro ubytované hosty zdarma.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální cestovní kuchyni. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). 

První společné stravování bude snídaně 2. den zájezdu a poslední bude pozdní oběd nebo balíček na cestu 9. den zájezdu. Při dvoudenním výletu do hor bude zajištěna místní strava na horské chatě (bohatá večeře, snídaně). Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.
V ceně zájezdu je také 1x energetická tyčinka

Doprava

Budeme se přepravovat zájezdovým autobusem. Dospělá osoba nebo dítě nad 3 roky věku musí být při přepravě připevněna/o bez­pečnostním pásem na sedadle autobusu, pokud jim jsou sedadla autobusu vybavena. Bezpečnostními pásy (převážně dvoubodovými – bederními) musí být vybaveny všechny dálkové autobusy, které byly vyrobeny po roce 2004. Nestanovuje se tak povinnost používat dětský zádržný systém, tzv. autosedačku. Na sedadla autobusů nejsou standardně instalovány tříbodové bezpečnostní pásy (z technických a finančních důvodů) a proto v nich nelze používat dětské zádržné systémy. Dětské zádržné systémy připevňované bezpečnostními pásy dvoubodovými se nevyrábí. Za přepravu dětí do tří let věku odpovídá především doprovodná osoba.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č.2 z 5 bodové škály. Jedná se o rozmanitý program složený z jednodenních výletů typu safari (přírodní park s pozorováním bizonů nebo plameňáků),  které jsou doplněny krátkými pěšími výlety do přírody - např. výlet se stopováním vlků (půldenní výlet do přírody nalehko doplněný návštěvou tématického přírodního parku s vlky) a fyzicky nejnáročnější aktivitou bude dvoudenní výlet do hor, který ovšem také počítá s fyzickou aktivitou v rozsahu cca 4 hodin / každý den, tak aby byl dostatek času na pozorování zvířat a hry v přírodě. Díky přespání na horské chatě navíc půjdeme nalehko, aby si rodiče s dětmi mohli výlet pěkně užít. Konkrétní délka jednotlivých túr je uvedena v závorce u programu.

Další info

Dětská sleva
Děti do 14 let včetně získávají slevu 20% na zájezd

Vstupné
Výběr jednotlivých aktivit je čistě na volbě účastníků, přičemž tučně zvýrazněné vstupy (celkem cca 22 EUR dospělý, 13,5 EUR / dítě) považujeme za základní vstupy k připravenému programu, ostatní slouží jako doplňkové zpestření, které umocní celkový zážitek: přírodní park Monts d’Azur s bizony a koni Převalského (cca 22 EUR dospělí, cca 13,5 EUR děti do 12 let), Camargue – ferada (cca 22 EUR dospělí / 10 EUR děti), plavba loďkou (cca 8 EUR dospělý / 6 EUR dítě), jízda na koni (1 hod. = cca 22 EUR), mořské akvárium (dospělý cca 15 EUR – 15 let 11 EUR, do 5 let zdarma), botanická zahrada Phoenix (3-5 EUR), Vesubia mountain park (jen bazén 3,6 EUR - 5 EUR, vstupenka bazén + 2 další aktivity - dospělý 40 EUR, dítě do 12 let 25 EUR)

Průvodce
Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícími průvodci. Průvodcovský tým tvoří hlavní průvodce a animátor dětských aktivit. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte první den zájezdu.

Cestovní doklady
Na tento zájezd nám stačí platný občanský průkaz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Pirátské stezky na ostrově Elba

Pirátské stezky na ostrově Elba

12. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
S dětmi do Alp

S dětmi do Alp

21. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět
Slovinsko s dětmi

Slovinsko s dětmi

4. 8. - 9. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Engadin MTB

Švýcarsko - Engadin MTB

28. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarský Engadin s dětmi

Švýcarský Engadin s dětmi

28. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Za tajemstvím templářských rytířů

Za tajemstvím templářských rytířů

9. 8. - 18. 8. 2024 Chci to vidět